Koniec publikacji na zewnętrznej stronie internetowej : 24/05/2024 12:00
Dział : 00-Parlament Europejski
Nr ref. : COMPETITION PE/AD/304/2024 (AD 6)
Przewodnik dla kandydatów : Pobierz przewodnik dla kandydatów

KONKURS PE/AD/304/2024 

 

Administratorzy z obywatelstwem luksemburskim (AD 6) 

 

Przed zgłoszeniem swojej kandydatury uważnie przeczytaj Przewodnik dla osób biorących udział w procedurach naboru załączony do niniejszego ogłoszenia o konkursie. Przewodnik ten jest nieodłącznym elementem ogłoszenia o konkursie i pomoże zrozumieć zasady konkursów i procedur naboru oraz tryb zgłaszania kandydatur.

 

SPIS TREŚCI

 

A.               OPIS STANOWISKA I KWALIFIKOWALNOŚĆ 

 

B.               PROCEDURA

 

C.               ZGŁASZANIE KANDYDATUR

 

ZAŁĄCZNIK:  PRZEWODNIK DLA OSÓB KANDYDUJĄCYCH W KONKURSACH OTWARTYCH / PROCEDURACH NABORU ORGANIZOWANYCH PRZEZ PARLAMENT EUROPEJSKI

                       

 

A. OPIS STANOWISKA I KWALIFIKOWALNOŚĆ

 

1.       Uwagi ogólne

Parlament Europejski postanowił zorganizować konkurs otwarty (grupa zaszeregowania AD 6) w celu sporządzenia listy odpowiednich kandydatów, z której może rekrutować obywateli Wielkiego Księstwa Luksemburga. 

Poszukiwany profil to profil administratora w Sekretariacie Parlamentu Europejskiego z docelową liczbą 10 zakwalifikowanych kandydatów.

Niniejszy konkurs jest organizowany na podstawie art. 29 ust. 1 regulaminu pracowniczego urzędników Unii Europejskiej (zwanego dalej „regulaminem pracowniczym”) oraz na podstawie decyzji Prezydium Parlamentu Europejskiego z dnia 21 listopada 2022 r. nadającej skuteczność artykułowi 27 regulaminu pracowniczego poprzez przyjęcie ogólnych przepisów wykonawczych (zwanej dalej „decyzją Prezydium”; dostępne na stronie https://circabc.europa.eu/ui/group/47001db4-d61c-4677-af45-0b5ce0d388fc/library/55a654c7-f358-44cb-b527-a2baa4dd5e71/details). 

Zgodnie z art. 27 regulaminu pracowniczego „przy naborze dąży się do pozyskania do służby urzędników spełniających najwyższe wymogi w zakresie kwalifikacji, wydajności i uczciwości, rekrutowanych spośród obywateli państw członkowskich Unii z uwzględnieniem jak najszerszego zasięgu geograficznego. Żadne stanowiska nie mogą być rezerwowane dla obywateli jakiegokolwiek konkretnego państwa członkowskiego”. Rekrutacja pracowników Parlamentu Europejskiego z możliwie najszerszego obszaru geograficznego jest stałym celem instytucji, aby zagwarantować służbę cywilną UE opartą na bogatej różnorodności kulturowej i językowej. Pluralistyczny charakter Parlamentu jest ważną częścią wizerunku i misji tej instytucji. Zrównoważona geograficznie reprezentacja pracowników pozwala Parlamentowi w pełni wykorzystać różnorodność Unii Europejskiej. 

W Sekretariacie Parlamentu istnieją jednak znaczne zakłócenia równowagi między narodowościami urzędników, które nie są uzasadnione obiektywnymi kryteriami. Aby zaradzić takim dysproporcjom, Europejski Urząd Doboru Kadr (EPSO) i inne instytucje UE, a także władze państw członkowskich zbadały różne strategie komunikacyjne i informacyjne. Niestety inicjatywy te nie przyniosły pożądanych rezultatów, zwłaszcza jeżeli chodzi o przyciągnięcie większej liczby kandydatów z państw członkowskich, które są niedostatecznie reprezentowane. 

Zgodnie z art. 27 regulaminu pracowniczego zasada równości obywateli Unii umożliwia każdej instytucji przyjmowanie odpowiednich środków w przypadku stwierdzenia znaczącej nierównowagi pod względem obywatelstwa urzędników, której nie uzasadniają obiektywne kryteria.

Przyjęcie przez Prezydium Parlamentu w dniu 21 listopada 2022 r. ogólnych przepisów wykonawczych nadających skuteczność artykułowi 27 regulaminu pracowniczego umożliwia Parlamentowi przyjęcie odpowiednich środków w celu zaradzenia wszelkiej nierównowadze pod względem obywatelstwa urzędników Parlamentu. Zgodnie z tymi przepisami, jeżeli Prezydium zauważy w składzie urzędników znaczącą nierównowagę dotyczącą jednej lub kilku narodowości, sekretarz generalny może organizować konkursy zarezerwowane dla kandydatów o tych niedostatecznie reprezentowanych narodowościach. W ten sposób zostanie zwiększona pula odpowiednich kandydatów z tych krajów, a Parlament będzie w stanie rekrutować pracowników, zachowując jak najszerszą możliwą równowagę geograficzną.

Wielkie Księstwo Luksemburga jest jednym z tych państw członkowskich, których obywatele są w największym stopniu niedostatecznie reprezentowani wśród urzędników Sekretariatu Parlamentu. Ponadto struktura wiekowa reprezentacji urzędników posiadających obywatelstwo luksemburskie oznacza, że znaczna liczba tych urzędników przejdzie na emeryturę w nadchodzących latach, jeszcze bardziej pogarszając poziom niedostatecznej reprezentacji.

Należy zauważyć, że Parlament ściśle przestrzega zasady, zgodnie z którą rekrutacja opiera się na kwalifikacjach. Żadne stanowiska nie mogą być zarezerwowane dla obywateli konkretnego państwa członkowskiego, a lista odpowiednich kandydatów wyłonionych w tym konkursie będzie traktowana na równi ze wszystkimi innymi listami odpowiednich kandydatów Parlamentu i EPSO.

Znaczna większość stanowisk Parlamentu Europejskiego znajduje się w Brukseli, Luksemburgu i Strasburgu (główne miejsca pracy Parlamentu) zgodnie z zapotrzebowaniem służb Parlamentu. Obowiązki zawodowe mogą obejmować podróże między miejscami pracy Parlamentu. 

Nabór nastąpi do grupy zaszeregowania AD 6 pierwszy stopień, dla którego wynagrodzenie podstawowe wynosi 6231,42 EUR miesięcznie. Wynagrodzenie to podlega opodatkowaniu podatkiem wspólnotowym oraz innym odliczeniom przewidzianym w regulaminie pracowniczym. Jest zwolnione z podatków krajowych. Stopień zaszeregowania odpowiednich kandydatów/kandydatek może zależeć od ich doświadczenia zawodowego. Ponadto wynagrodzenie podstawowe jest – pod pewnymi warunkami – powiększane o dodatki.

Parlament Europejski stosuje politykę równości szans i przyjmuje kandydatury bez dyskryminacji ze względu na płeć, kolor skóry, pochodzenie etniczne lub społeczne, cechy genetyczne, język, religię lub przekonania, poglądy polityczne i inne, przynależność do mniejszości narodowej, status majątkowy, urodzenie, niepełnosprawność, wiek, orientację seksualną, stan cywilny lub sytuację rodzinną.

 

2.       Opis obowiązków

Administratorzy w Sekretariacie Parlamentu Europejskiego pracują w wielu dziedzinach. Wykonują oni obowiązki związane z zarządzaniem, planowaniem i badaniami, które mogą obejmować, w zależności od działu Sekretariatu, do którego odpowiedni kandydat/kandydatka zostali oddelegowani, jedno lub więcej z poniższych działań:

a)          W obszarze udzielania porad i wsparcia posłom do Parlamentu Europejskiego i organom parlamentarnym:

            sporządzanie krótko-, średnio- i długoterminowych prognoz pracy dla organów parlamentarnych oraz zarządzanie tymi pracami;

            zajmowanie się sprawami rozpatrywanymi przez organ parlamentarnym i wnoszenie wkładu, poprzez sprawozdania, analizy i specjalistyczne badania, w opracowywanie i ustalanie stanowisk Parlamentu Europejskiego;

            tworzenie sieci kontaktów, w szczególności między posłami do PE a innymi instytucjami lub organami UE oraz kręgami gospodarczymi i społecznymi w państwach członkowskich;

            pomaganie w organizowaniu wydarzeń zewnętrznych (konferencji, seminariów itp.) oraz wystąpień publicznych.

b)          W obszarze zarządzania zasobami:

            pomaganie w zarządzaniu pracownikami Parlamentu, w tym poprzez ocenę potrzeb kadrowych, sporządzanie opisów stanowisk pracy, opracowywanie programów szkoleniowych, zarządzanie nimi i monitorowanie ich, stosowanie i egzekwowanie regulaminu pracowniczego, nadzorowanie lub koordynowanie konkretnych projektów oraz współpraca z zaangażowanymi służbami i/lub odpowiednimi służbami na szczeblu międzyinstytucjonalnym;

            pomaganie w zarządzaniu zasobami finansowymi Parlamentu, na przykład poprzez przyczynianie się do sporządzania prognoz budżetowych, monitorowanie, koordynację i kontrolę zarządzania budżetem i umowami, ustanawianie i przeprowadzanie wewnętrznych kontroli finansowych oraz zapewnianie zgodności kanałów i procedur finansowych z rozporządzeniem finansowym UE i odpowiednimi przepisami wykonawczymi. 

c)           W obszarze prawa:

            śledzenie zmian w orzecznictwie sądów Unii Europejskiej oraz informowanie o nich jednostek organizacyjnych w Sekretariacie;

            śledzenie istotnych kwestii politycznych w świetle ich skutków prawnych;

            sporządzanie badań, komunikatów i streszczeń;

            analizowanie, opracowywanie i przygotowywanie projektów przepisów w ich obszarze odpowiedzialności oraz we wszystkich kwestiach związanych z zarządzaniem działami na wniosek kadry kierowniczej wyższego szczebla;

            badanie i monitorowanie przepisów i orzecznictwa, informowanie i doradzanie kierownictwu i jednostkom organizacyjnym w zakresie zmian regulacyjnych i niektórych szczególnych przypadków;

            zapewnianie jakości redakcyjnej aktów prawnych z prawnego punktu widzenia. 

d)          W obszarze polityki informacyjnej i komunikacyjnej:

            przygotowywanie, sporządzanie, publikowanie i rozpowszechnianie w środkach przekazu oraz wśród ogółu społeczeństwa informacji na temat działalności Parlamentu Europejskiego, w tym sporządzanie komunikatów prasowych, pomaganie przedstawicielom mediów i informowanie ich, pomaganie posłom w kontaktach z prasą (konferencje prasowe itp.);

            organizowanie i prowadzenie seminariów na temat kwestii europejskich dla podmiotów opiniotwórczych;

            przygotowywanie i nadzorowanie działań komunikacyjnych, w tym projektowanie i organizowanie wydarzeń mających na celu uświadamianie społeczeństwa i/lub udział w nich, organizowanie wizyt i zarządzanie nimi (grupy lub jednostki), wygłaszanie prelekcji, projektowanie i dostosowywanie materiałów komunikacyjnych itp.

e)           W obszarze IT, bezpieczeństwa IT i samego bezpieczeństwa:

            pomaganie w określaniu standardów informatycznych, wykonywaniu zadań w zakresie nadzoru technologicznego oraz zapewnianiu doradztwa technicznego w tej dziedzinie;

            projektowanie, definiowanie, personalizowanie, wdrażanie i nadzorowanie procesów zarządzania usługami IT oraz ich ciągłe doskonalenie;

            opracowywanie norm i polityk bezpieczeństwa IT oraz wytycznych dotyczących ich wdrażania, obejmujących osoby, mienie i informacje;

            analizowanie wszystkich zagrożeń bezpieczeństwa i ryzyka związanego z interesami i działalnością instytucji;

            wdrażanie procedur oceny zagrożeń i analizy ryzyka w związku ze specyfikacjami technicznymi lub procedurami organizacyjnymi/operacyjnymi dla złożonych systemów, w tym systemów informatycznych;

            wdrażanie i nadzorowanie koordynacji usług bezpieczeństwa operacyjnego, takich jak prewencja i nadzór, usługi nadzoru świadczone przez służby ochrony oraz usługi ochrony bezpośredniej VIP.

f)           W obszarze zarządzania projektami:

            nadzorowanie konkretnych projektów i koordynowanie ich;

            przygotowywanie i ułatwianie podejmowania decyzji zarządczych poprzez proponowanie innowacyjnych rozwiązań;

            sporządzanie analiz, sprawozdań, komunikatów, pism, statystyk i wszelkich innych rodzajów dokumentów, w tym projektów przepisów;

            pomaganie w przygotowywaniu i monitorowaniu zaproszeń do składania ofert;

            towarzyszenie kierownictwu wyższego szczebla lub reprezentowanie kierownictwa na posiedzeniach oraz w wewnętrznych i zewnętrznych grupach roboczych, a także uczestniczenie w posiedzeniach administracyjnych lub przewodniczenie im.

Zadania te wymagają umiejętności znajdowania odpowiednich rozwiązań dla różnorodnych i często złożonych problemów, szybkiego reagowania na zmieniające się okoliczności i skutecznej komunikacji. Kandydaci/kandydatki muszą wykazać się inicjatywą, kreatywnością i silną motywacją. Muszą być w stanie wpływać na innych, intensywnie pracować, zarówno samodzielnie, jak i w zespole, oraz tworzyć sieci w wielokulturowym środowisku pracy. Kandydaci/kandydatki powinni być również chętni do kontynuowania nauki i rozwoju w trakcie swojej kariery. 

 

3.       Warunki dopuszczalności 

W dniu, w którym upływa termin składania kandydatur, musisz spełniać wszystkie następujące warunki ogólne i szczególne przedstawione poniżej:

a)      Kryteria ogólne

Zgodnie z art. 28 Regulaminu pracowniczego urzędników Unii Europejskiej i zgodnie z załącznikiem III art. 1 ust. 1 lit. i) regulaminu pracowniczego, a także uwzględniając decyzję Prezydium, musisz:

–          być obywatelem Wielkiego Księstwa Luksemburga;

–          korzystać z pełni praw cywilnych i obywatelskich;

–          mieć uregulowany stosunek do służby wojskowej;

–          spełniać wymogi etyczne niezbędne do wykonywania obowiązków na danym stanowisku. 

NB: W tym kontekście musisz oświadczyć, że jesteś obywatelem Wielkiego Księstwa Luksemburga, wybierając „Luksemburg” jako kraj posiadanego obywatelstwa. Musisz też zaznaczyć pole wyboru w Apply4EP, za pomocą którego deklarujesz, że jesteś „obywatelem jednego z państw członkowskich”.

W dalszej części procedury zostaniesz poproszony o dostarczenie kopii luksemburskiego paszportu lub luksemburskiego dowodu tożsamości.

b)      Kryteria szczegółowe

(i)      Wymagane tytuły i dyplomy

Poziom wykształcenia odpowiadający ukończonym studiom uniwersyteckim trwającym co najmniej trzy lata, potwierdzony dyplomem oficjalnie uznawanym w jednym z państw członkowskich Unii Europejskiej.

Dyplomy, zarówno wydane w państwie członkowskim UE, jak i w państwie trzecim, muszą być uznane przez oficjalny organ państwa członkowskiego UE, np. ministerstwo edukacji.

Kandydaci/kandydatki mający dyplom wydany w państwie spoza UE muszą dołączyć do swojego wniosku dokument potwierdzający równoważność tego dyplomu z dyplomami UE. Więcej informacji na temat uznawania kwalifikacji uzyskanych w państwie spoza UE w sieciach ENIC-NARIC można znaleźć pod adresem: https://www.enic-naric.net. Komisja konkursowa uwzględni różnorodność systemów edukacji. W tabeli umieszczonej w przewodniku dla kandydatek i kandydatów znajdują się przykłady minimalnego wymaganego poziomu wykształcenia. Kandydaci/kandydatki, którzy nie załączą dokumentu potwierdzającego równoważność swoich dyplomów z dyplomami UE lub którzy posiadają dyplomy nieuznawane przez urzędowy organ państwa członkowskiego UE, nie zostaną dopuszczeni do konkursu.

(ii)     Wymagane doświadczenie zawodowe

Oprócz kwalifikacji uprawniających do udziału w konkursie (zob. pkt (i) powyżej) musisz posiadać co najmniej dwuletnie doświadczenie zawodowe związane z działalnością wymienioną w opisie stanowiska pracy (tj. w obszarach pracy: doradztwo i wsparcie dla posłów do Parlamentu Europejskiego i organów parlamentarnych, zarządzanie zasobami, prawo, polityka informacyjna i komunikacyjna, IT, bezpieczeństwo i ochrona IT, zarządzanie projektami). O ile w opisie stanowiska w sekcji A.2 wymieniono ogólne zadania specyficzne dla pracy administratora w Sekretariacie Generalnym Parlamentu Europejskiego, komisja konkursowa rozważy również odpowiednie doświadczenie zawodowe nabyte poza Parlamentem Europejskim i instytucjami UE.

(iii)   Znajomość języków

Musisz posiadać gruntowną znajomość (minimum poziom C1) języka francuskiego lub niemieckiego (język 1

oraz

zadowalającą znajomość (minimum poziom B2) jednego z pozostałych języków urzędowych Unii Europejskiej (język 2): angielskiego, bułgarskiego, chorwackiego, czeskiego, duńskiego, estońskiego, fińskiego, francuskiego, greckiego, hiszpańskiego, irlandzkiego, litewskiego, łotewskiego, maltańskiego, niderlandzkiego, niemieckiego, polskiego, portugalskiego, rumuńskiego, słowackiego, słoweńskiego, szwedzkiego, węgierskiego lub włoskiego. 

Język 2 musi być językiem innym niż język 1.

Uwaga: określone powyżej minimalne poziomy znajomości języków dotyczą wszystkich umiejętności językowych (mówienie, pisanie, czytanie i słuchanie), o których mowa w formularzu zgłoszenia. Umiejętności te odpowiadają umiejętnościom określonym we wspólnym europejskim systemie opisu kształcenia językowego (https://europa.eu/europass/common-european-framework-reference-language-skills). Należy pamiętać, że według tego systemu najwyższym poziomem jest C2, zaś najniższym A1.

 

B. PROCEDURA

 Organ powołujący sporządza listę kandydatów/kandydatek, którzy spełniają kryteria określone w sekcji A.3 lit. a) ogłoszenia i którzy złożyli swoje zgłoszenie zgodnie z ustaleniami i terminem określonym w sekcji C ogłoszenia. Lista ta zostanie przekazana przewodniczącemu komisji konkursowej. 

Konkurs bazuje na egzaminach. Składa się z dwóch etapów:

1.     Wstępna selekcja (test wielokrotnego wyboru) i sprawdzenie dopuszczalności

a)     Wstępna selekcja (test wielokrotnego wyboru)

b)     Sprawdzenie szczególnych kryteriów dopuszczalności 

2.     Egzaminy

a)     Test sprawdzający umiejętność redagowania tekstów

b)     Rozmowa kwalifikacyjna

 

1.     Wstępna selekcja (test wielokrotnego wyboru) i sprawdzenie dopuszczalności

a)         Wstępna selekcja (test wielokrotnego wyboru)

Kandydaci/kandydatki, których nazwiska figurują na liście organu powołującego, zostaną zaproszeni do udziału w teście wstępnej selekcji w formie zestawu komputerowych pytań wielokrotnego wyboru.

Test wielokrotnego wyboru odbędzie się w języku francuskim lub niemieckim (język 1). 

Test wielokrotnego wyboru składa się z maksimum 40 pytań mających na celu ocenę wiedzy kandydatów/kandydatek w następujących czterech obszarach: wiedza o Unii Europejskiej, wiedza o Parlamencie Europejskim, rozumowanie słowne i rozumowanie numeryczne. Kandydaci/kandydatki otrzymają przykładowe pytania w stosownym czasie przed terminem testu.

Test trwa maksimum 60 minut i odbędzie się online. W odpowiednim czasie kandydaci/kandydatki otrzymają instrukcje dotyczące testów. Egzaminy odbędą się o określonej godzinie w określonym dniu. Kandydaci/kandydatki zostaną poinformowani o dokładnym czasie trwania testu w momencie wysłania zaproszenia i instrukcji. 

b)        Sprawdzenie szczególnych kryteriów dopuszczalności

Komisja konkursowa sprawdzi szczególną dopuszczalność kandydatów/kandydatek, którzy uzyskali najwyższą liczbę punktów w teście wielokrotnego wyboru. Odbędzie się to w porządku malejącym, począwszy od zgłoszeń kandydatów/kandydatek, którzy uzyskali najwyższe wyniki. Komisja konkursowa zakończy sprawdzanie dopuszczalności, gdy liczba kandydatów/kandydatek spełniających kryteria osiągnie czterokrotność liczby poszukiwanych odpowiednich kandydatów. Komisja konkursowa dopuści wszystkich kandydatów i kandydatki, którzy uzyskają jednakowy wynik (ex aequo) na ostatnim miejscu w teście wielokrotnego wyboru.

Komisja konkursowa sporządzi listę kandydatów/kandydatek, którzy spełniają szczególne kryteria dopuszczalności określone w sekcji A.3 lit. b) niniejszego ogłoszenia. Kandydaci/kandydatki z tej listy są dopuszczeni do konkursu. Komisja konkursowa podejmie decyzję w sprawie kwalifikowalności kandydata/kandydatki, porównując a) deklaracje złożone w formularzu zgłoszeniowym oraz b) dokumenty załadowane do formularza zgłoszeniowego w Apply4EP na poparcie tych deklaracji. 

Komisja konkursowa opiera decyzje wyłącznie na informacjach podanych w formularzu zgłoszeniowym i potwierdzonych załączonymi doń dokumentami uzupełniającymi. (Więcej szczegółów można znaleźć w przewodniku dla kandydatek i kandydatów).

 

2.         Egzaminy

Wszyscy kandydaci i kandydatki dopuszczeni do konkursu zostają zaproszeni do testu sprawdzającego umiejętność redagowania tekstów. Na tym etapie komisja konkursowa zaprosi kandydatów/kandydatki do przedstawienia dokumentów potwierdzających ich obywatelstwo luksemburskie. Kandydaci/kandydatki, którzy nie przedstawią niezbędnych dowodów, zostaną wykluczeni z konkursu.

a)         Test sprawdzający umiejętność redagowania tekstów w języku francuskim lub niemieckim (język 1) na podstawie zestawu dokumentów, aby sprawdzić zdolność analizowania i podsumowywania informacji oraz umiejętności redakcyjne kandydatów/kandydatek. Nie będzie wyboru tematu testu pisemnego. 

Maksymalny czas: 120 minut

Ocena: 0–50 punktów

Wymagane minimum: 25 punktów

Egzamin odbędzie się online.

Na rozmowę kwalifikacyjną zostaną zaproszeni kandydaci/kandydatki, którzy uzyskali największą liczbę punktów w teście sprawdzającym umiejętność redagowania tekstów, pod warunkiem że uzyskali w nim wymagane minimum punktów. Maksymalna liczba kandydatów/kandydatek zaproszonych na rozmowę kwalifikacyjną jest równa dwukrotności liczby poszukiwanych odpowiednich kandydatów. W stosownym przypadku komisja konkursowa uwzględni wszystkich kandydatów i kandydatki, którzy uzyskają jednakowy wynik (ex aequo) na ostatnim miejscu. 

b)         Rozmowa kwalifikacyjna z komisją konkursową w języku francuskim lub niemieckim (język 1) w celu sprawdzenia, czy kandydaci/kandydatki posiadają podstawowe kompetencje do pracy w Parlamencie: ciągłe doskonalenie, wykazywanie elastyczności, ducha zespołu i współpracy, zorientowanie na wyniki i okazywanie niezawodności. Komisja konkursowa przetestuje również znajomość języka 2 zgodnie z oświadczeniem kandydatów/kandydatek w formularzu zgłoszeniowym. 

Maksymalny czas trwania: 60 minut

Ocena: 0–50 punktów

Wymagane minimum: 25 punktów

            Egzamin może odbyć się osobiście.

W odpowiednim czasie kandydaci/kandydatki otrzymają instrukcje dotyczące testów. Egzaminy odbędą się o określonej godzinie w określonym dniu. Kandydat/kandydatka, który nie odpowie na zaproszenie, z którym nie można się skontaktować pocztą elektroniczną lub który nie stawi się na jeden z egzaminów, zostaje zdyskwalifikowany, z wyjątkiem przypadków siły wyższej. Kandydaci/kandydatki muszą postępować zgodnie z instrukcjami. Nieprzestrzeganie instrukcji lub jakiekolwiek działania niezgodne z instrukcjami spowodują natychmiastową dyskwalifikację. 

 

3.       Lista odpowiednich kandydatów

Komisja konkursowa sporządzi listę odpowiednich kandydatów zawierającą nazwiska 10 kwalifikujących się kandydatów/kandydatek, którzy uzyskali najwyższe wyniki ogólne na egzaminach, jak określono w sekcji A.1 „Uwagi ogólne”. Te ogólne wyniki to łączna liczba punktów uzyskanych w teście sprawdzającym umiejętność redagowania tekstów i w rozmowie z komisją konkursową, o których mowa odpowiednio w sekcji B.2 lit. a) i B.2 lit. b), pod warunkiem że kandydat/kandydatka uzyskał wymagane minimum punktów w obu tych testach. Na liście mogą znaleźć się wszyscy kandydaci i kandydatki, którzy uzyskają jednakowy wynik (ex aequo) na ostatnim miejscu. Nazwiska odpowiednich kandydatów zostaną umieszczone na liście w kolejności alfabetycznej.

Lista odpowiednich kandydatów będzie ważna do 31 grudnia 2027 r. Jej ważność może zostać przedłużona decyzją organu powołującego. W przypadku przedłużenia ważności listy wpisani na nią kandydaci/kandydatki zostaną powiadomieni w stosownym czasie.

Laureaci zostaną indywidualnie poinformowani o uzyskanych wynikach, a lista odpowiednich kandydatów zostanie opublikowana na oficjalnej stronie Parlamentu Europejskiego.

Jeżeli zostanie ci zaoferowane zatrudnienie, konieczne będzie przedstawienie oryginałów wszystkich wymaganych dokumentów, w tym dyplomów i świadectw pracy, celem poświadczenia.

Wpisanie na listę odpowiednich kandydatów nie oznacza ani prawa, ani gwarancji naboru.

Należy zauważyć, że zgodnie z art. 3 decyzji Prezydium („Rekrutacja”) „aby zapewnić przestrzeganie obowiązku, zgodnie z którym żadne stanowiska nie mogą być zarezerwowane dla obywateli konkretnego państwa członkowskiego, zgodnie z art. 27 regulaminu pracowniczego, oraz z zastrzeżeniem konkursów organizowanych zgodnie z art. 29 ust. 3 regulaminu pracowniczego, laureaci konkursów organizowanych na podstawie art. 2 niniejszych przepisów są traktowani na równi z laureatami innych konkursów organizowanych przez Parlament Europejski lub EPSO”.

 

C. ZGŁASZANIE KANDYDATUR

 

Tryb zgłaszania kandydatur:

Kandydaturę należy złożyć na platformie Apply4EP: https://apply4ep.gestmax.eu/search/index/lang/pl_PL 

Przed wypełnieniem formularza zgłoszenia uważnie przeczytaj Przewodnik dla kandydatek i kandydatów biorących udział w konkursach organizowanych przez Parlament Europejski i załącz odpowiednie dokumenty potwierdzające.

Termin zgłaszania kandydatur:

Termin zgłaszania kandydatur upływa: 

24 maja 2024 r. o godz. 12.00 (w południe) czasu brukselskiego. 

Po zatwierdzeniu formularza zgłoszeniowego otrzymasz automatycznie potwierdzenie odbioru.

Komunikacja w sprawie niniejszego konkursu powinna odbywać się wyłącznie za pośrednictwem konta Apply4EP. Prosimy NIE DZWONIĆ z pytaniami dotyczącymi niniejszego konkursu. 

Regularnie sprawdzaj skrzynkę odbiorczą adresu e-mail wskazanego w koncie Apply4EP.