TÖÖLEVÕTMISE TEADAANNE PE/327/S
AJUTINE TEENISTUJA
IKTga tegelev assistent (AST 4)
Enne kandideerimist lugege palun tähelepanelikult läbi töölevõtmise teadaande lisas esitatud juhend kandidaatidele.
Juhend on töölevõtmise teadaande lahutamatu osa ning aitab mõista valikumenetluse reegleid ja kandideerimise korda.
SISUKORD
A. TÖÖÜLESANDED JA KANDIDEERIMISTINGIMUSED
B. MENETLUSE ETAPID
C. KANDIDEERIMINE
LISA: JUHEND EUROOPA PARLAMENDI VALIKUMENETLUSTES OSALEVATELE KANDIDAATIDELE
A. TÖÖÜLESANDED JA KANDIDEERIMISTINGIMUSED
1. Üldine teave
Euroopa Parlament on otsustanud alustada menetlust infotehnoloogia ja küberturvalisuse peadirektoraadi (DG ITEC) ning infrastruktuuri ja logistika peadirektoraadi (DG INLO) kolme ajutise teenistuja ametikoha (palgaastmel AST 4) täitmiseks. Soovitud profiil on IKT-suhetega tegelev assistent.
Leping sõlmitakse tähtajatult. Assistent võetakse tööle palgaastme AST 4 esimesele järgule, mille puhul on põhipalk 5279,52 eurot kuus. Nimetatud töötasult peetakse kinni ühenduse maks ja muud Euroopa Liidu muude teenistujate teenistustingimuste kohaselt ette nähtud maksud. Töötasu on vabastatud riiklikest maksudest. Edukas kandidaat võidakse võtta tööle ka muule palgajärgule olenevalt tema töökogemusest. Põhipalgale lisanduvad teatavatel tingimustel ka hüvitised.
Euroopa Parlament rakendab võrdsete võimaluste poliitikat ja võtab kandideerimisavaldusi vastu, diskrimineerimata kandidaate soo, rassi, nahavärvi, etnilise või sotsiaalse päritolu, geneetiliste omaduste, keele, usutunnistuse või veendumuste, poliitiliste või muude arvamuste, rahvusvähemusse kuulumise, varalise seisundi, sünnipära, puude, vanuse, seksuaalse sättumuse, perekonnaseisu või pereolude alusel.
2. Tööülesanded
Infotehnoloogia ja küberturvalisuse peadirektoraat (DG ITEC) pakub Euroopa Parlamendi töö toetamiseks IT- ja kommunikatsiooniteenuseid. Ta arendab ja haldab mitmekeelset institutsioonisisest töökeskkonda ning tagab turvalise juurdepääsu olulistele dokumentidele. DG ITEC haldab parlamendi IT-süsteeme, järgib oma innovatsioonistrateegia kujundamisel institutsiooni vajadusi ning vastutab turvalise ja kestliku IT-taristu eest. Ta haldab ka parlamendi dokumentide koostamist ja levitamist ning teeb koostööd Euroopa Liidu Väljaannete Talitusega dokumentide ametlikuks avaldamiseks.
Infrastruktuuri ja logistika peadirektoraat (DG INLO) haldab tehniliselt ja administratiivselt kõiki hooneid, mida Euroopa Parlament Brüsselis, Luxembourgis ja Strasbourgis kasutab, ning liikmesriikides asuvaid büroosid. Ta haldab teenistusüksuse käitlusvahendeid ja nimetatud hoonete käitamisega seotud teenuste osutamist, sealhulgas soetamist, transporti, kolimisi, sideteenuseid, toitlustamist, kauplusi jne. DG INLO koordineerib ka koosolekute praktilist korraldust.
Töölevõetava isiku ametikoht on Brüsselis ja ta liitub lõppkasutajatele IT-teenuseid pakkuvate dünaamiliste meeskondadega ning tagab riistvara, tarkvara ja võrgusüsteemide sujuva toimimise, diagnoosides probleeme, pakkudes tehnilist tuge ja rakendades süsteemiuuendusi. Ta on oma üksuses/direktoraadis/peadirektoraadis mitmesuguste IT-protsesside puhul kontaktpunkti ja koordinaatori rollis. IKT-suhetega tegeleval assistendil tuleb oma ülemuse alluvuses ning kooskõlas Euroopa Parlamendi organite ja asjaomase juhtkonna poolt kindlaks määratud programmide ja prioriteetidega täita üht või mitut järgmistest ülesannetest:
· pakkuda esimese ja teise astme IT-tuge, hallata teenusepäringuid, diagnoosida riistvara-, tarkvara- ja võrguprobleeme ning need aegsasti lahendada;
· hallata kasutajakontosid, juurdepääsulube ja töösuhte alustamise või lõpetamisega seotud protsesse eri süsteemides;
· pakkuda IT-teemalisi koolitusi, jagada turvalisuse parimaid tavasid ja juhendada kasutajaid IT-probleemide lahendamiseks;
· paigaldada, konfigureerida, hooldada ja hallata riistvara (serverid, laua- ja sülearvutid, võrguseadmed) ning tagada nõuetekohane inventarihaldus;
· olla abiks serveri- ja võrgutaristu hooldamisel, seirata süsteemi toimimist, väljastada turvapaikasid, diagnoosida probleeme ja rakendada vajalikke uuendusi;
· olla abiks osakonna rakenduste ja kontoritöö automatiseerimise vahendite kavandamisel, arendamisel ja hooldamisel;
· anda korrapäraselt aru meeskonna tulemuste, intsidentide alaste suundumuste ja teenuste tõhususe kohta, teha soovitusi protsesside parandamiseks ning jälgida uute vahendite ja menetluste mõju;
· teha tehnilised mõisted tehnikakaugetele kasutajatele selgesti arusaadavaks ja kasutada probleemilahendusoskusi teenuste osutamise parandamiseks;
· vastutada meeskonna tegevuse koordineerimise eest ning tagada eri asukohtades tegutsevate institutsioonisiseste ja -väliste meeskondadega seotud protsesside ja menetluste järjepidevus, jälgides samal ajal meeskonna tulemuslikkust ja teenuste osutamist, et tagada vastavus kindlaksmääratud kvaliteedistandarditele;
· juhendada ja toetada meeskonnaliikmeid ning seirata nende tulemusi, suunates küsimused vajaduse korral hierarhiliselt kõrgemale tasandile ning tagades tulemusliku meeskonnategevuse ja tulemusteni jõudmise.
Nende ülesannete täitmine nõuab suurepäraseid korraldus- ja koordineerimisoskusi, pingetaluvust, suurt vastutustunnet, taktitunnet, head suhtlemisoskust ja tugevat meeskonnavaimu.
Tööülesanded hõlmavad lähetusi Euroopa Parlamendi töökohtadesse.
3. Kandideerimistingimused
Kandidaat peab kandideerimisavalduse esitamise tähtpäevaks vastama järgmistele tingimustele.
a) Üldtingimused
Vastavalt Euroopa Liidu muude teenistujate teenistustingimuste artikli 12 lõikele 2 peab kandidaat
– olema Euroopa Liidu liikmesriigi kodanik,
– omama kõiki kodanikuõigusi,
– olema täitnud kõik sõjaväeteenistust reguleerivate seadustega ette nähtud kohustused,
– omama eelnimetatud tööülesannete täitmiseks vajalikke isikuomadusi.
b) Eritingimused
i) Nõutav kvalifikatsioon
Kandidaadil peab olema:
− diplomiga tõendatud kõrgharidus
või
− lõputunnistusega tõendatud keskharidus, mis võimaldab jätkata õpinguid keskharidusjärgses õppeasutuses, ning vähemalt kolmeaastane asjakohane töökogemus.
Nii liikmesriigis kui ka kolmandas riigis välja antud diplomeid peab tunnustama ELi liikmesriigi ametiasutus, näiteks haridusministeerium.
Kui diplom on välja antud kolmandas riigis, peab kandidaat koos kandideerimisavaldusega esitama tõendi diplomi samaväärsuse kohta ELis välja antud diplomitega. Lisateavet kolmandate riikide diplomite tunnustamise kohta leiab ENIC-NARIC võrgustike veebisaidilt aadressil: https://www.enic-naric.net.
Valikukomisjon võtab arvesse liikmesriikide haridussüsteemide erinevusi. Kandidaatidele koostatud juhendi tabelis on esitatud haridusalaste miinimumnõuete näited.
Kandidaate, kes ei esita tõendit diplomi samaväärsuse kohta ELis välja antud diplomitega, ja kandidaate, kelle diplomeid ei tunnusta ELi liikmesriigi ametiasutus, valikumenetluses osalema ei lubata.
ii) Nõutav töökogemus
Kandidaadil peab olema vähemalt kuueaastane ametiülesannetega seotud töökogemus, mis on saadud pärast punktis i nõutud kvalifikatsiooni omandamist ning millest kaks aastat moodustab töökogemus Euroopa Liidu institutsioonis või organis ja/või riiklikus ametiasutuses.
iii) Keeleoskus
Kandidaat peab tundma põhjalikult (C1 tase) üht Euroopa Liidu ametlikku keelt (1. keel), st bulgaaria, eesti, hispaania, hollandi, horvaadi, iiri, inglise, itaalia, kreeka, leedu, läti, malta, poola, portugali, prantsuse, rootsi, rumeenia, saksa, slovaki, sloveeni, soome, taani, tšehhi või ungari keelt,
ja
oskama rahuldavalt (B2 tase) inglise või prantsuse keelt (2. keel).
2. keel peab olema 1. keelest erinev.
Juhime tähelepanu, et käesoleva valikumenetluse 2. keele nõue (inglise või prantsuse keel) on kehtestatud teenistuste huvides. IKTga tegeleva assistendi ülesannete täitmiseks on vaja erioskusi, muu hulgas seire, kasutajate abistamise ning IT-ga seotud küsimustes esimese ja teise astme toe tagamise valdkonnas. Uued töötajad peavad olema võimelised neile antavaid ülesandeid mõistma, probleeme lahendama ning kasutajate, juhtkonna ja kolleegidega tõhusalt suhtlema.
Euroopa Parlament võtab tööle eri taustaga töötajaid, kes tegutsevad peamiselt Brüsselis, Strasbourgis ja Luxembourgis asuvates hoonetes. Sellises mitmekeelses keskkonnas oleneb tegevuse tõhusus suuresti prantsuse ja inglise keele kasutamisest. Need kaks keelt on olulised nii sujuva ja tõhusa teabevahetuse tagamiseks kui ka igapäevase tegevuse ladusaks toimimiseks.
Neist kahest keelest ühe oskus on hädavajalik selleks, et töötaja saaks tõhusalt täita oma kohustusi ja vastata talle antavaid ülesandeid täites teenistuse vajadustele. Täidetavad ülesanded eeldavad korrapärast suhtlust kolleegide, juhtkonna ja välispartneritega, kes kasutavad oma igapäevatöös peamiselt neid keeli. Ka koolituskursusi, meeskondade koosolekuid ja uute töötajate vastuvõtuüritusi korraldatakse peamiselt inglise ja prantsuse keeles, mistõttu on samuti tähtis osata vähemalt ühte neist kahest keelest.
DG INLOs ja DG ITECis kasutatakse sisesuhtluses kõige sagedamini prantsuse keelt, samas kui suhetes teiste peadirektoraatidega ning parlamendi kohalike poliitiliste ja haldusorganitega domineerib inglise keel. Inglise keele rahuldav oskus on väga oluline, kuna suurem osa tehnilistest dokumentidest, tarkvara käsiraamatutest ja IT-tugivahenditest on kättesaadavad eelkõige inglise keeles. Lisaks on prantsuse keele rahuldav oskus väga oluline Belgias, Prantsusmaal ja Luksemburgis kohaldatavate õigusaktide mõistmiseks ning teenuseosutajate, haldusasutuste ja kohalike omavalitsustega suhtlemiseks.
Käesolev valikumenetlus ei kujuta seega endast erandit väljakujunenud tavast. Kokkuvõtlikult on kõnealuses valikumenetluses 2. keelena inglise ja prantsuse keelega piirdumise põhjuseks teenistuse tegevusvajadused, IKTga tegeleva assistendi ametikoha nõuded ja peadirektoraatide sisetavad, millega arvestamine tagab Euroopa Parlamendis optimaalse tõhususe ja ühtekuuluvuse.
|
B. MENETLUSE ETAPID
Kandidaadid valitakse välja kvalifikatsiooni ja testide põhjal.
1. Osalema lubamine ja kvalifikatsiooni hindamine (1. etapp)
a) Ametisse nimetav asutus või ametiisik koostab nimekirja kandidaatidest, kes on esitanud nõuetekohase kandideerimisavalduse ettenähtud tähtajaks ja vastavad A osa punkti 3 alapunktis a osutatud üldtingimustele. Nimekiri ja kandideerimisdokumendid edastatakse valikukomisjonile.
b) Valikukomisjon kontrollib, kas kandideerimisdokumendid vastavad A osa punkti 3 alapunktis b osutatud eritingimustele (osalema lubamine).
c) Valikukomisjon hindab välja valitud kandidaate eelnevalt kindlaks määratud hindamistabeli alusel, võttes arvesse ainult nende kvalifikatsiooni, ja koostab nimekirja, kuhu kantakse 15 parimat kandidaati, kes kutsutakse testidel osalema. Valikukomisjon kutsub testidel osalema kõik sama punktisummaga viimasele nimekirja pääsemise kohale kvalifitseeruvad kandidaadid (kvalifikatsiooni hindamine).
Valikukomisjon tugineb otsuste tegemisel üksnes kandideerimisavalduses esitatud teabele, mille kinnituseks tuleb esitada tõendavad dokumendid (vt lisateavet juhendist Euroopa Parlamendi valikumenetlustes osalevatele kandidaatidele, punkt 2.3).
Kandidaatide kvalifikatsiooni hindamisel võtab valikukomisjon arvesse eelkõige järgmisi aspekte (mille kohta tuleb kandideerimisavaldusele lisada tõendavad dokumendid):
1. tõendatud kogemus esimese ja teise astme IT-toe pakkumisel, teenusepäringute haldamisel ning riistvara-, tarkvara- ja võrguprobleemide lahendamisel;
2. tõendatud suutlikkus hallata kasutajakontosid, juurdepääsulube ning tegeleda töösuhte alustamise ja lõpetamisega seotud protsessidega eri süsteemides;
3. kogemus IT-teemaliste koolituste ja juhiste, turvalisuse parimate tavade ja kasutajatoe pakkumisel;
4. praktiline kogemus riistvara (serverite, laua- ja sülearvutite, võrguseadmete) paigaldamise, konfigureerimise, hooldamise ja haldamise ning nõuetekohase inventarihalduse valdkonnas;
5. tõendatud kogemus serveri- ja võrgutaristu hooldamisel, süsteemi toimimise seirel, probleemide diagnoosimisel ning vajalike uuenduste rakendamisel ja turvapaikade väljastamisel;
6. kogemus osakonna rakenduste ja kontoritöö automatiseerimise vahendite kavandamisel, arendamisel ja hooldamisel abistajana;
7. suutlikkus anda korrapäraselt aru meeskonna tulemuste, intsidentide alaste suundumuste ja teenuste tõhususe kohta, teha soovitusi protsesside parandamiseks ning jälgida paranduste mõju;
8. hea suhtlemisoskus, mis võimaldab tehnilisi mõisteid tehnikakaugetele kasutajatele arusaadavalt selgitada, ja suutlikkus lahendada probleeme, et parandada teenuste osutamist;
9. tõendatud kogemus eri ülesannetega meeskondade töö korraldamisel, protsesside järjepidevuse säilitamisel ja teenuse kvaliteedi tagamisel;
10. kogemus meeskondade juhendamisel, küsimuste hierarhiliselt kõrgemale tasandile suunamisel ja tulemuste seirel töö tõhustamiseks;
11. mitmekultuurilises või rahvusvahelises töökeskkonnas töötamise kogemus.
Punktiskaala: 0–40 punkti
2. Testid (2. etapp)
Kirjalik test
a Teksti koostamine 2. keeles (inglise või prantsuse keel), et hinnata kandidaadi suutlikkust täita A osa punktis 2 kirjeldatud tööülesandeid ja kirjaliku teksti koostamise oskust.
Testi kestus: 90 minutit
Punktiskaala: 0–20 punkti (nõutav minimaalne punktiarv: 10 punkti)
Suuline test
b Vestlus valikukomisjoniga 2. keeles (inglise või prantsuse keel), et hinnata kõiki kandideerimisavalduses esitatud andmeid arvesse võttes kandidaadi suutlikkust täita A osa punktis 2 kirjeldatud tööülesandeid ja kontrollida teadmisi Euroopa Parlamendist.
Valikukomisjon võib otsustada kontrollida ka kandideerimisavalduses märgitud teiste keelte oskust.
Testi maksimaalne kestus: kuni 45 minutit
Punktiskaala: 0–40 punkti (nõutav minimaalne punktiarv: 20 punkti)
Testid võidakse korraldada kaugosaluse teel või kohapeal.
Kirjaliku ja suulise testi juhised saadetakse kandidaatidele aegsasti enne testide toimumist. Saadud juhiseid tuleb täpselt järgida. Kui kandidaat ei järgi juhiseid või rikub eeskirju, arvatakse ta kohe valikumenetlusest välja.
3. Sobivate kandidaatide nimekirja koostamine
Sobivate kandidaatide nimekirja kantakse paremusjärjestuses nende üheksa kandidaadi nimed, kes kogusid menetluses (kvalifikatsiooni hindamine ja testid) kõige rohkem punkte, tingimusel et nad kogusid iga testi tulemusena vähemalt vajaliku arvu punkte.
Kandidaate teavitatakse tulemustest individuaalselt.
Sobivate kandidaatide nimekiri avaldatakse Euroopa Parlamendi sisevõrgus.
Sobivate kandidaatide nimekiri aegub 31. detsembril 2028. Seda tähtaega võib ametisse nimetava asutuse või ametiisiku otsusega pikendada. Sellisel juhul antakse sellest nimekirja kantud kandidaatidele aegsasti teada.
C. KANDIDEERIMINE
Kandideerimiseks peab olema loodud konto platvormil Apply4EP: https://apply4ep.gestmax.eu/search/index/lang/et_ET.
Palume kandidaatidel enne kandideerimisavalduse täitmist lugeda tähelepanelikult läbi juhend Euroopa Parlamendi valikumenetlustes osalevatele kandidaatidele.
Kandideerimisavalduse esitamise tähtaeg
Kandideerimisavalduse esitamise tähtaeg on
20. mai 2025 kell 12.00 (keskpäev) Brüsseli aja järgi