Vieta : Brisele
Publikācijas beigas ārējā tīmekļa vietnē : 04/02/2025 12:00
Dienests : 12-Jauninājumu un tehnoloģiskā atbalsta ģenerāldirektorāts
Atsauce : PE/321/2025/S/ITEC
Rokasgrāmata kandidātiem : Lejupielādēt rokasgrāmata kandidātiem

PAZIŅOJUMS PAR VAKANCI PE/321/2025/S/ITEC

PAGAIDU DARBINIEKS(-CE)

Juridiskais(-ā) administrators(-e) (AD 7)

 

 

Pirms pieteikšanās rūpīgi izlasiet šim paziņojumam par vakanci pievienoto rokasgrāmatu kandidātiem(-ēm), kas piedalās Eiropas Parlamenta rīkotajās atlases procedūrās.

 

Šī rokasgrāmata ir paziņojuma par vakanci neatņemama sastāvdaļa, un tajā ir izklāstīti atlases procedūrām piemērojamie noteikumi un pieteikšanās kārtība.

 

 

 

 

 

SATURA RĀDĪTĀJS

 

 

A.               AMATA APRAKSTS UN PRASĪBAS KANDIDĀTIEM(-ĒM)

 

 

B.               PROCEDŪRA

 

 

C.               PIETEIKUMU IESNIEGŠANA

 

PIELIKUMS: ROKASGRĀMATA KANDIDĀTIEM(-ĒM), KAS PIEDALĀS EIROPAS PARLAMENTA RĪKOTAJĀS ATLASES PROCEDŪRĀS

 

 

A. AMATA APRAKSTS UN PRASĪBAS KANDIDĀTIEM(-ĒM)

 

1.     Vispārīga informācija

 

Eiropas Parlaments ir nolēmis sākt procedūru, lai aizpildītu vienu AD 7 pakāpes pagaidu darbinieka amata vietu Inovācijas un tehnoloģiskā atbalsta ģenerāldirektorātā (DG ITEC). Darba vieta ir Briselē.

 

Tiek meklēts(-a) juridiskais(-ā) administrators(-e).

 

Līgums būs spēkā uz nenoteiktu laiku. Stājoties darbā, ieņemamā amata pakāpe būs AD 7 (pirmais līmenis) ar mēneša pamatalgu 7559,72 EUR. Algai piemēro Savienības nodokli un citus ieturējumus, kas paredzēti Eiropas Savienības pārējo darbinieku nodarbināšanas kārtībā (PDNK). Algu ar valsts nodokļiem neapliek. Līmenis, kurā atlasītie(-ās) kandidāti(-es) tiks pieņemti(-as) darbā, var tikt pielāgots atkarībā no viņu profesionālās pieredzes. Turklāt pamatalgu attiecīgos gadījumos papildina piemaksas.

 

Eiropas Parlaments nodrošina vienlīdzīgas iespējas un pieņem visu kandidātu(-šu) pieteikumus, nepieļaujot diskrimināciju, piemēram, dzimuma, rases, ādas krāsas, etniskās vai sociālās izcelsmes, ģenētisko īpatnību, valodas, ticības vai pārliecības, politisko vai jebkuru citu uzskatu, piederības mazākumtautībai, mantiskā stāvokļa, dzimšanas, invaliditātes, vecuma, seksuālās orientācijas, civilstāvokļa vai ģimenes stāvokļa dēļ.

 

2.     Amata apraksts

 

Inovācijas un tehnoloģiskā atbalsta ģenerāldirektorāts (DG ITEC) sniedz visaptverošus IT un komunikācijas pakalpojumus, lai atbalstītu Eiropas Parlamenta likumdošanas un administratīvās darbības. Tas nodrošina daudzvalodu iekšējās darba telpas izveidi un uzturēšanu, piešķirot deputātiem un darbiniekiem drošu piekļuvi svarīgiem dokumentiem un informācijai jebkurā laikā un jebkurā vietā. Turklāt DG ITEC ir atbildīgs par Parlamenta IT sistēmu projektēšanu, izstrādi un pārvaldību saskaņā ar inovācijas stratēģiju, kas paredzēta, lai apmierinātu deputātu, politisko grupu, ģenerāldirektorātu, Eiropas Ombuda un Eiropas Datu aizsardzības uzraudzītāja vajadzības.

DG ITEC arī pārrauga Parlamenta IT un telekomunikāciju infrastruktūras drošas un ilgtspējīgas tehniskās stratēģijas īstenošanu. Turklāt tas pārvalda Parlamenta dokumentu sagatavošanu un elektronisku izplatīšanu un sadarbojas ar Publikāciju biroju, kas nodrošina tiesību aktu un citu dokumentu oficiālās publikācijas.

Juridiskajam(-ai) administratoram(-ei), kura(-as) darba vieta būs Briselē, vajadzēs regulāri doties braucienos uz Parlamenta trīs parastajām darba vietām (Briselē, Luksemburgā un Strasbūrā) un citur. Juridiskais(-ā) administrators(-e) strādās ciešā sadarbībā ar augstākā līmeņa vadītājiem(-ām) un dažādiem DG ITEC departamentiem, kā arī ar citiem Ģenerālsekretariāta ģenerāldirektorātiem un vajadzības gadījumā ar Eiropas Parlamenta deputātiem. Juridiskais(-ā) administrators(-e) sava tiešā uzraudzītāja vadībā un saistībā ar programmām un prioritātēm, ko izstrādājušas Parlamenta vadības struktūras un to vadītāji(-as), veiks šādus galvenos pienākumus:

 

       sniegs norādījumus vadībai par visiem juridiskajiem un administratīvajiem jautājumiem, kas skar attiecīgo struktūru, nodrošinot sarežģītu tiesību aktu un judikatūras detalizētu analīzi un interpretāciju;

       pēc augstākā līmeņa vadītāju pieprasījuma sagatavos pētījumus, pārskatus un kopsavilkumus un analizēs, izstrādās un sagatavos noteikumu projektus savā atbildības jomā par visiem jautājumiem, kas saistīti ar departamenta vadību;

       pavadīs/pārstāvēs augstākā līmeņa vadītājus(-as) augsta līmeņa sanāksmēs un iekšējās un ārējās darba grupās, nodrošinot efektīvu saziņu un aizstāvību attiecīgās struktūras interesēs;

       nodrošinās, ka attiecīgie departamenti īsteno administratīvos jautājumus noteiktajā termiņā, uzturēs kontaktus ar dažādām pusēm, informējot tās un koordinējot to pienesumus;

       sagatavos un/vai pārbaudīs dokumentus, kuros Parlaments uzņemas saistības un uz kuriem varētu atsaukties strīdos;

       piedalīsies komiteju vai administratīvo struktūru darbā, pārstāvot Parlamentu noteiktās struktūrās; vajadzības gadījumā atbalstīs operatīvos departamentus konkrētu darbību/projektu īstenošanā;

       uzņemsies atbildību par publiskā iepirkuma līgumu sagatavošanu un noslēgšanu;

       izskatīs sensitīvus/sarežģītus pieprasījumus par publisku piekļuvi DG ITEC dokumentiem, apstrādājot šos pieprasījumus kopīgi ar attiecīgo uzņēmuma īpašnieku un ciešā sadarbībā ar Prezidentūras ģenerāldirektorātu (DG PRES).

 

Šie pienākumi prasa rūpību, komunikācijas prasmes, augstu konfidencialitātes pakāpi, spēju analizēt un apkopot, plānošanas prasmes, diplomātiju un spēju viegli komunicēt ar plašu cilvēku loku visos līmeņos. Kandidātam(-ei) ir jāizrāda iniciatīva un spēcīga motivācija. Kandidātam(-ei) jāspēj intensīvi un regulāri strādāt gan individuāli, gan komandā, kā arī pielāgoties daudzkultūru un daudzvalodu darba videi.

3.     Prasības kandidātiem(-ēm)

 

Pieteikumu iesniegšanas termiņa beigās kandidātiem(-ēm) ir jāatbilst vispārīgajiem un specifiskajiem kritērijiem.

 

(a)     Vispārīgie kritēriji

 

Saskaņā ar Eiropas Savienības pārējo darbinieku nodarbināšanas kārtības 12. panta 2. punktu kandidātam(-ei):

 

       jābūt kādas Eiropas Savienības dalībvalsts pilsonim(-ei),

       jābūt tiesīgam(-ai) izmantot savas pilsoņa(-nes) tiesības,

       ir jābūt izpildītām visām saistībām, kuras noteiktas ar likumiem par militāro dienestu,

       jāvar uzrādīt atbilstošas rekomendācijas par piemērotību attiecīgo pienākumu veikšanai.

 

(b)     Specifiskie kritēriji

 

(i)      Nepieciešamā kvalifikācija

 

·       Izglītības līmenis, kas atbilst pabeigtām augstskolas studijām, ko apliecina ar diplomu tiesībzinātņu jomā, ja parastais augstākās izglītības iegūšanas ilgums ir četri gadi vai vairāk,

 

vai

 

·       izglītības līmenis, kas atbilst pabeigtām augstskolas studijām, ko apliecina ar diplomu tiesībzinātņu jomā, un vismaz viena gada atbilstoša profesionāla pieredze saskaņā ar darba aprakstu (A iedaļas 2. punkts), ja parastais augstākās izglītības iegūšanas ilgums ir vismaz trīs gadi. Minēto profesionālās pieredzes gadu neņem vērā, aprēķinot 3. punkta b) apakšpunkta ii) daļā noteikto nepieciešamo profesionālās pieredzes periodu.

 

Neatkarīgi no tā, vai diplomi ir izsniegti ES dalībvalstī vai trešā valstī, tie ir jāatzīst ES dalībvalsts oficiālai iestādei, piemēram, Izglītības ministrijai.

 

Kandidātiem(-ēm), kam ir trešā valstī izsniegti diplomi, amata piedāvājuma saņemšanas gadījumā tiks prasīts iesniegt ES izdotu apliecinājumu par diplomu līdzvērtību. Sīkāku informāciju par trešās valstīs iegūtu kvalifikāciju atzīšanu ENIC un NARIC tīklos skatiet šajā saitē: https://www.enic-naric.net. Atlases komisija ņems vērā izglītības sistēmu atšķirības. Minimālo nepieciešamo kvalifikāciju piemēri ir norādīti tabulā, kas iekļauta rokasgrāmatā kandidātiem(-ēm). Kandidāti(-es), kas neiesniegs ES izdotu apliecinājumu par diplomu līdzvērtību, un/vai kandidāti(-es), kam ir diplomi, kurus neatzīst ES dalībvalsts oficiāla iestāde, netiks pielaisti(-as) atlases procedūrai.

 

(ii)       Nepieciešamā profesionālā pieredze

Pēc tādas kvalifikācijas iegūšanas, kas ļauj piedalīties atlases procedūrā (sk. šā apakšpunkta i) daļu), kandidātam(-ei) ir jābūt šādai darba pieredzei:

 

·       A iedaļas 2. punktā noteiktajiem pienākumiem atbilstoša vismaz četru gadu profesionālā pieredze, no kuriem divu gadu profesionālajai pieredzei jābūt iegūtai valsts pārvaldē vai Eiropas Savienības iestādē vai struktūrā.

 

 

(iii)   Valodu zināšanas

 

Kandidātiem jābūt labām zināšanām (vismaz C1 līmenī) vienā no Eiropas Savienības oficiālajām valodām (1. valoda): angļu, bulgāru, čehu, dāņu, franču, grieķu, horvātu, igauņu, itāļu, īru, latviešu, lietuviešu, maltiešu, nīderlandiešu, poļu, portugāļu, rumāņu, slovāku, slovēņu, somu, spāņu, ungāru, vācu vai zviedru valoda.

 

un

 

apmierinošām zināšanām (vismaz B2 līmenī) angļu vai franču valodā (2. valoda).

Ja kandidāta(-es) 1. valoda ir angļu vai franču valoda, viņam(-ai) jābūt apmierinošām (vismaz B2 līmeņa) zināšanām kādā no pārējām 23 Eiropas Savienības oficiālajām valodām. 2. valoda nedrīkst būt tā pati, kas ir 1. valoda.

 

Šajā atlases procedūrā valodas (angļu vai franču) izvēles iespējas ir noteiktas atbilstoši dienesta interesēm. Ņemot vērā paredzētos pienākumus, juridiskā(-ās) administratora(-es) amata pienākumu pildīšanai nepieciešamas konkrētas prasmes: analītiskās, redakcionālās, tehniskās uzraudzības un administratīvās pārvaldības prasmes. Tāpēc jaunpieņemtajam(-ai) darbiniekam(-cei) ir jāspēj izprast veicamos uzdevumus, risināt problēmas un prasmīgi sazināties ar ārējiem sarunu partneriem, vadību un kolēģiem.

 

Zināt vismaz vienu no šīm divām valodām ir būtiski, lai darbinieks(-ce) varētu pildīt savus pienākumus un apmierināt dienesta vajadzības, jo īpaši, lai izveidotu efektīvas darba attiecības ar ieinteresētajām personām, kuras galvenokārt izmanto angļu vai franču valodu. Tas ir ļoti svarīgi, lai sasniegtu mērķus un īstenotu projektus, kas īpaši attiecas uz Inovācijas un tehnoloģiskā atbalsta ģenerāldirektorātu (DG ITEC), kurā galvenās darba valodas ir angļu un franču valoda.

 

Franču valoda ir valoda, ko visbiežāk izmanto iekšējai saziņai tā direktorāta nodaļās, kurā tiks nodarbināts(-a) atlasītais(-ā) kandidāts(-e). Savukārt angļu valoda ir valoda, ko visbiežāk izmanto attiecībās ar citiem DG ITEC direktorātiem, kā arī ar citiem ģenerāldirektorātiem un Parlamenta politiskajām un administratīvajām iestādēm, jo īpaši izstrādājot dokumentus un piedaloties stratēģiskās diskusijās.

Angļu un franču valodu izmanto arī publiskā iepirkuma foruma sanāksmēs, kurās aktīvi piedalīsies darbā pieņemtais(-ā) kandidāts(-e). Laba franču valodas prasme ir arī būtiska, lai pareizi izprastu Francijā, Beļģijā un Luksemburgā spēkā esošos tiesību aktus. Amata pienākumos ietilpst arī juridisku dokumentu projektu izstrāde, pētījumu sagatavošana, sarežģītu juridisku jēdzienu apkopošana un skaidras un precīzas informācijas sniegšana par visiem šiem dokumentiem. Daudzi iekšējās un ārējās saziņas dokumenti, tiesību aktu teksti, judikatūras atjauninājumi un procesuālās pamatnostādnes ir pieejamas galvenokārt šajās divās valodās. Tāpēc, lai nodrošinātu precīzu interpretāciju, atbilstību un kvalitatīvu darbu, izšķiroša nozīme ir padziļinātām angļu un/vai franču valodas zināšanām.

 

DG ITEC lielu uzsvaru liek uz efektīvu saziņu starp saviem darbiniekiem(-cēm), lai nodrošinātu raitu sadarbību un darbības efektivitāti. Šā iemesla dēļ visos iekšējos un ārējos DG ITEC paziņojumos par vakancēm ir iekļauta prasība kandidātiem(-ēm) padziļināti pārzināt vienu no šīm divām valodām un labi pārzināt otru valodu. Padziļināti pārzinot vismaz vienu no šīm valodām, atlasītais(-ā) kandidāts(-e) spēs efektīvi veikt uzdevumus dažādos valodu kontekstos un pilnībā integrēties Eiropas Parlamenta daudzveidīgajā un daudzvalodīgajā vidē.

 

 

B. PROCEDŪRA

 

Atlases procedūrā ņem vērā kvalifikāciju un pārbaudījumu rezultātus.

 

1.         Pielaišana un kvalifikācijas novērtēšana (1. posms)

 

(a)     Iecēlējinstitūcija izveido to pieteikuma iesniedzēju sarakstu, kuri līdz termiņa beigām ir iesnieguši savus pieteikumus noteiktajā formā un kuri atbilst A iedaļas 3. punkta a) apakšpunktā izklāstītajiem vispārīgajiem nosacījumiem. Šis saraksts kopā ar pieteikuma dokumentiem tiks nosūtīts atlases komisijai.

 

(b)     Atlases komisija pārbaudīs, vai kandidātu(-šu) pieteikuma dokumenti atbilst A iedaļas 3. punkta b) apakšpunktā izklāstītajiem īpašajiem nosacījumiem, – “Pielaišana”.

 

(c)     Atlases komisija, pamatojoties uz iepriekš noteiktu vērtēšanas tabulu, izvērtēs visu piemēroto kandidātu(-šu) kvalifikāciju (sk. augstāk B iedaļas 1. punkta b) apakšpunktu) un sagatavos sešu vispiemērotāko kandidātu(-šu) sarakstu, kuri(-as) tiks aicināti(-as) piedalīties pārbaudījumos. Ja uz pēdējo vietu vairākiem(-ām) kandidātiem(-ēm) būs vienāds punktu skaits, atlases komisija uzaicinās visus(-as) attiecīgos(-ās) kandidātus(-es), – “Kvalifikācijas novērtēšana”.

 

Atlases komisija, pieņemot lēmumus, pamatosies tikai uz pieteikuma veidlapā norādīto informāciju, ko apstiprina apliecinošie dokumenti, kuri iesniegti kopā un vienlaikus ar pieteikuma veidlapu (sīkāku informāciju skatīt 3.3. punktā rokasgrāmatā kandidātiem(-ēm), kas piedalās Eiropas Parlamenta rīkotajās atlases procedūrās).

 

 

Novērtējot kandidātu(-šu) kvalifikāciju, atlases komisija īpaši ņems vērā šādus aspektus:

-      kvalifikācijas un diplomi;

-      pieredze augstākā līmeņa vadītāju pārstāvēšanā/pavadībā augsta līmeņa sanāksmēs, kā arī iekšējās un ārējās darba grupās;

-      pieredze vadības konsultēšanā par sarežģītiem juridiskiem un administratīviem jautājumiem, jo īpaši saistībā ar ES iestāžu sistēmu, koncentrējoties uz sarežģītu tiesību aktu un judikatūras, kas saistīti ar IT tiesībām un ES IT iepirkumu, detalizētu analīzi un interpretāciju;

-      pieredze tādu dokumentu sagatavošanā, kuri attiecas uz Parlamenta saistībām un citiem sensitīviem jautājumiem;

-      spēcīgas mutiskās un rakstiskās saziņas prasmes un spēja kodolīgi izskaidrot sarežģītus juridiskus jēdzienus un informāciju dažādām ieinteresētajām personām, tostarp augstākā līmeņa vadītājiem(-ām) un ārējām struktūrām;

-      pieredze augstas kvalitātes juridisko pētījumu, pārskatu un kopsavilkumu sagatavošanā, visaptverošas juridisko un administratīvo jautājumu analīzes, kā arī noteikumu projektu sagatavošanā, reaģējot uz augstākā līmeņa vadītāju pieprasījumiem;

-      pieredze, kas saistīta ar piedāvājumu atvēršanas un vērtēšanas komisiju vadīšanu un aktīvu līdzdalību to darbā;

-      pieredze dažādu ieinteresēto personu pienesuma koordinēšanā un regulāras saziņas uzturēšanā, lai nodrošinātu projektu raitu virzību;

-      pieredze publiskā iepirkuma procedūru sagatavošanā un līdzdalībā tajās;

-      pieredze daudzkultūru un daudzvalodu vidē un spēja viegli sazināties ar plašu cilvēku loku visos līmeņos.

 

 

Katru kritēriju vērtēs skalā no 1 līdz 5. Kandidātu piemērotību amatam vērtēs pēc kopējā iegūto punktu skaita.

 

Vērtēšana: no 0 līdz 20 punktiem.

 

Kandidātu(-i) pa e-pastu informēs par to, vai atlases komisija, pamatojoties uz kandidāta(-es) atbilstību un kvalifikācijas novērtējumā iegūtajiem punktiem, ir nolēmusi kandidātu(-i) pielaist pārbaudījumiem.

 

2. Pārbaudījumi (2. posms)

Lai novērtētu, vai kandidātiem(-ēm) ir iepriekš izklāstīto pienākumu veikšanai nepieciešamās zināšanas un prasmes, atlases komisija rīkos turpmāk minētos pārbaudījumus.

 

Rakstiskais pārbaudījums

 

a) Dokumentu sagatavošanas pārbaudījums angļu vai franču valodā, pamatojoties uz lietu, lai novērtētu kandidāta(-es) spēju veikt A iedaļas 2. punktā izklāstītos pienākumus, kā arī redakcionālās prasmes.

 

Pārbaudījuma ilgums: ne ilgāk kā 90 minūtes.

Vērtējums: no 0 līdz 20 punktiem (nepieciešamais minimums: 10 punkti).

Šis pārbaudījums var notikt klātienē vai tiešsaistē.

 

Mutiskais pārbaudījums

 

b) Intervija ar atlases komisiju angļu vai franču valodā, lai novērtētu kandidāta(-es) piemērotību A iedaļas 2. punktā izklāstīto pienākumu veikšanai.

 

Pārbaudījuma maksimālais ilgums: ne ilgāk kā 45 minūtes.

Vērtējums: no 0 līdz 40 punktiem (nepieciešamais minimums: 20 punkti).

Šis pārbaudījums var notikt klātienē vai tiešsaistē.

 

Norādījumus par pārbaudījumiem kandidāts(-e) saņems laicīgi. Norādījumi ir jāievēro pilnībā. To neievērošana vai rīcība, kas neatbilst norādījumiem, novedīs pie tūlītējas diskvalifikācijas.

 

3.         Piemēroto kandidātu(-šu) saraksts

 

Atlases komisija sagatavos piemēroto kandidātu(-šu) sarakstu, alfabētiskā secībā iekļaujot tajā to trīs kandidātu(-šu) vārdus un uzvārdus, kuri(-as) šajā procedūrā (kvalifikācijas novērtēšanā un pārbaudījumos) būs ieguvuši(-as) lielāko punktu skaitu, ja vien viņi(-as) būs ieguvuši(-as) nepieciešamo minimālo punktu skaitu abos pārbaudījumos. Ja uz pēdējo vietu vairākiem(-ām) kandidātiem(-ēm) būs vienāds punktu skaits, sarakstā iekļauj visus(-as) attiecīgos(-ās) kandidātus(-es).

 

Par iegūtajiem rezultātiem kandidātus(-es) informēs rakstiski.

Piemēroto kandidātu(-šu) saraksts tiks publicēts Eiropas Parlamenta oficiālajā tīmekļa vietnē.

Piemēroto kandidātu(-šu) saraksts būs spēkā līdz 2028. gada 31. decembrim. Tā spēkā esamību var pagarināt ar iecēlējinstitūcijas lēmumu. Pagarināšanas gadījumā sarakstā iekļautie(-ās) kandidāti(-es) tiks laikus par to informēti(-as).

 

 

C. PIETEIKUMU IESNIEGŠANA

 

Pieteikšanās notiek platformā APPLY4EP: https://apply4ep.gestmax.eu/search

 

Pirms pieteikuma veidlapas aizpildīšanas kandidātiem(-ēm) rūpīgi jāizlasa rokasgrāmata kandidātiem(-ēm), kas piedalās Eiropas Parlamenta rīkotajās atlases procedūrās.

 

 

Pieteikšanās termiņš

 

2025. gada 4. februāris plkst. 12.00 (pusdienlaiks) pēc Briseles laika