Vieta : Brisele ; Luksemburga
Publikācijas beigas ārējā tīmekļa vietnē : 06/11/2024 12:00
Dienests : 08-Infrastruktūras un loģistikas ģenerāldirektorāts
Atsauce : PE/307/2024/S/INLO - Legal Administrator (AD 5 & AD 7)
Rokasgrāmata kandidātiem : Lejupielādēt rokasgrāmata kandidātiem

PAZIŅOJUMS PAR VAKANCI PE/307/2024/S/INLO 

PAGAIDU DARBINIEKI

Juridiskie administratori (AD 5 un AD 7) 

Pirms pieteikšanās rūpīgi izlasiet rokasgrāmatu kandidātiem, kas piedalās Eiropas Parlamenta rīkotajās atlases procedūrās, kura pievienota šim paziņojumam par vakanci.

 

Rokasgrāmata, kas ir paziņojuma par vakanci neatņemama sastāvdaļa, palīdzēs izprast procedūrai piemērojamos noteikumus un pieteikšanās kārtību. 

 

SATURA RĀDĪTĀJS

 

 

A.                                AMATA APRAKSTS UN PRASĪBAS PRETENDENTIEM

 

 

B.                                PROCEDŪRA

 

 

C.                                PIETEIKUMU IESNIEGŠANA

 

PIELIKUMS:            ROKASGRĀMATA KANDIDĀTIEM, KAS PIEDALĀS EIROPAS PARLAMENTA RĪKOTAJĀS ATLASES PROCEDŪRĀS

 

 

A. AMATA APRAKSTS UN PRASĪBAS PRETENDENTIEM

 

1.     Vispārīga informācija

 

Eiropas Parlaments ir nolēmis sākt procedūru, lai aizpildītu divas pagaidu darbinieku amata vietas AD 5 un AD 7 kategorijā Infrastruktūras un loģistikas ģenerāldirektorātā (DG INLO). AD 5 darbinieka(-ces) darba vieta ir Briselē un AD 7 — Luksemburgā.

 

Tiek meklēti juridiskie administratori.

 

Līgums tiks noslēgts uz nenoteiktu laiku. Pieņemšana darbā notiks AD 5 kategorijas pirmajā pakāpē, kurā mēneša pamatalga ir 5672,78 EUR, un AD 7 kategorijas pirmajā pakāpē, kurā mēneša pamatalga ir 7261,98 EUR.  Algai piemēro Savienības nodokli un citus ieturējumus, kas paredzēti Eiropas Savienības pārējo darbinieku nodarbināšanas kārtībā (PDNK). Algu ar valsts nodokļiem neapliek. Pakāpe, kurā atlasītie kandidāti tiks pieņemti darbā, var mainīties atkarībā no profesionālās pieredzes. Turklāt pamatalgu attiecīgos gadījumos papildina piemaksas.

 

Šis paziņojums par vakanci attiecas uz divām kategorijām (AD 5 un AD 7). Kandidāti var pieteikties tikai uz vienu kategoriju. Tāpēc, kā minēts vakances paziņojuma C daļā, kandidātiem, piesakoties tiešsaistē, ir jāizvēlas viena kategorija, un pēc tiešsaistes pieteikuma apstiprināšanas savu izvēli mainīt vairs nebūs iespējams.

Taču pie noteiktiem nosacījumiem atlases komisija pieteikumus uz AD 7 kategoriju var pārcelt uz AD 5 kategoriju.  Šādas pārcelšanas nosacījumi ir izklāstīti vakances paziņojuma B daļas 1. punkta b) apakšpunktā.

 

Eiropas Parlaments dod vienlīdzīgas iespējas un pieņem visu kandidātu pieteikumus, nepieļaujot diskrimināciju, piemēram, dzimuma, rases, ādas krāsas, etniskās vai sociālās izcelsmes, ģenētisko īpatnību, valodas, ticības vai pārliecības, politisko vai jebkuru citu uzskatu, piederības mazākumtautībai, mantiskā stāvokļa, dzimšanas, invaliditātes, vecuma, seksuālās orientācijas, civilstāvokļa vai ģimenes stāvokļa dēļ.

 

2.     Amata apraksts

 

Infrastruktūras un loģistikas ģenerāldirektorāts (DG INLO) piedāvā speciālistu lietpratību ēku apsaimniekošanas, loģistikas un būvniecības projektos, kas aptver aptuveni 1,1 miljona kvadrātmetru ēku platību Briselē, Luksemburgā un Strasbūrā, kā arī vietējos birojos dalībvalstīs. Tas arī sniedz ēdināšanas un transporta pakalpojumus un apsaimnieko Parlamenta biroja telpas, kā arī atbild, piemēram, par mēbelēm un piegādēm un pasta sūtījumu izplatīšanu.

Juridiskie administratori, kas strādās tiešā Infrastruktūras un loģistikas ģenerāldirektorāta viena no direktoriem pakļautībā vai tieši ģenerāldirektoram pakļautā nodaļā, veiks konsultatīvus un analītiskus uzdevumus vienā vai vairākās ģenerāldirektorāta atbildības jomās, kuras aprakstītas turpmāk.

Juridiskajiem administratoriem Briselē vai Luksemburgā (atkarībā no kategorijas), būs regulāri jāceļo starp Parlamenta trim parastajām darba vietām (Briseli, Luksemburgu un Strasbūru), kā arī citur. Šis amats ietver ciešu sadarbību ar (ģenerāl)direktoru un citiem Infrastruktūras un loģistikas ģenerāldirektorāta dienestiem, ar citiem Ģenerālsekretariāta ģenerāldirektorātiem un vajadzības gadījumā ar Eiropas Parlamenta deputātiem. Juridiskie administratori sniegs augstākajai vadībai savlaicīgas un atbilstošas konsultācijas un informāciju par viņu atbildības jomā ietilpstošajiem jautājumiem.

Šie pienākumi prasa rūpību, komunikācijas prasmes, augstu konfidencialitātes pakāpi, spēju analizēt un apkopot, plānošanas prasmes, diplomātiju un spēju viegli komunicēt ar plašu cilvēku loku visos līmeņos. Svarīga ir spēja risināt dažādas bieži vien sarežģītas problēmas, ātri reaģēt uz mainīgiem apstākļiem un rezultatīvi sazināties. Kandidātiem ir jāizrāda iniciatīva un augsts motivētības līmenis. Viņiem ir jāspēj intensīvi un regulāri strādāt gan patstāvīgi, gan komandā un pielāgoties daudzkultūru un daudzvalodu darba videi.

Juridiskais(-ā) administrators(-e) AD 5 kategorijā tiešā vadītāja pakļautībā un saskaņā ar Parlamenta pārvaldības struktūrvienību un to vadības izstrādātajām programmām un prioritātēm veiks šādus galvenos pienākumus:

 

       konsultēs vadību par visiem struktūrvienības juridiskajiem un administratīvajiem aspektiem, jo īpaši analizējot piemērojamos tiesību aktus un judikatūru;

       pārvaldīs struktūrvienības līgumus, ievērojot īpašas publiskā iepirkuma procedūras;

       izskatīs iespējamās sūdzības un informācijas pieprasījumus saistībā ar iepirkumu un līgumu izpildi;

       dosies kopā ar augstāko vadību uz sanāksmēm un iekšējām un ārējām darba grupām vai pārstāvēs vadību šādās sanāksmēs un grupās;

       sagatavos un uzraudzīs visus aspektus konkursu procedūrās, kuru beigās tiks noslēgti līgumi, kas ir struktūrvienības kompetencē, proti, piedalīsies visos posmos, sākot no procedūras dokumentu sagatavošanas līdz līguma parakstīšanai, kā arī cita starpā piedalīsies piedāvājumu atvēršanas un novērtēšanas komisijās.

 

Juridiskais(-ā) administrators(-e) AD 7 kategorijā tiešā vadītāja pakļautībā un saskaņā ar Parlamenta pārvaldības struktūrvienību un to vadības izstrādātajām programmām un prioritātēm veiks šādus galvenos pienākumus:

 

       konsultēs vadību visos struktūrvienības komplicētajos juridiskajos un administratīvajos aspektos, sniedzot sarežģītu tiesību aktu un judikatūras detalizētu analīzi un interpretāciju;

       pārraudzīs un stratēģiski pārvaldīs struktūrvienības finansiāli nozīmīgos un sarežģītos līgumus, nodrošinot stingru atbilstību modernām iepirkuma procedūrām;

       izskatīs un novedīs līdz risinājumam būtiskas sūdzības un strādās ar informācijas pieprasījumiem par iepirkumu un līgumu izpildi, tostarp izskatīs strīdus un pildīs starpniekfunkcijas;

       dosies kopā ar augstāko vadību uz sanāksmēm un iekšējām un ārējām darba grupām vai pārstāvēs vadību šādās sanāksmēs un grupās, nodrošinot auglīgu saziņu un aizstāvību struktūrvienības interesēs;

       vadīs komplicētu konkursa procedūru vispārēju sagatavošanu, izpildi un uzraudzību, sākot no sarežģītu procedūras dokumentu izstrādes līdz līguma parakstīšanas pārraudzībai un aktīvai dalībai atvēršanas un novērtēšanas komisijās, nodrošinot stingru atbilstības standartu ievērošanu.

3.     Prasības pretendentiem

 

Pieteikumu iesniegšanas termiņa beigās jums ir jāatbilst vispārīgajiem un specifiskajiem atbilstības kritērijiem:

 

(a)     vispārīgie kritēriji

 

Saskaņā ar Eiropas Savienības pārējo darbinieku nodarbināšanas kārtības 12. panta 2. punktu jums:

 

–          jābūt kādas Eiropas Savienības dalībvalsts pilsonim(-ei);

–          jābūt tiesīgam(-ai) izmantot savas pilsoņa tiesības;

–          jābūt izpildījušam tiesību aktos noteiktās karaklausības saistības;

–         jāvar uzrādīt atbilstošas rekomendācijas par piemērotību attiecīgo pienākumu veikšanai.

 

(b)     specifiskie kritēriji

 

(i)      nepieciešamā kvalifikācija

 

                 AD 5 kategorijas amatam

 

·       izglītība, kas atbilst pabeigtām vismaz trīs gadus ilgām universitātes studijām, kuras apliecina attiecīgs diploms tiesību zinātnē.

 

AD 7 kategorijas amatam

 

·       izglītība, kas atbilst pabeigtam universitātes studiju ciklam, ko apliecina diploms tiesību zinātnē, ja šo studiju parastais ilgums ir četri gadi vai vairāk,

 

vai

 

izglītības līmenis, kas atbilst pabeigtam universitātes studiju ciklam, ko apliecina diploms tiesību zinātnē, un vismaz vienu gadu ilga attiecīga profesionālā pieredze, kas atbilst A daļas 2. punktā iekļautajam amata aprakstam, ja šo studiju parastais ilgums ir vismaz trīs gadi. Šo profesionālās pieredzes gadu neņem vērā, aprēķinot 3. punkta b) apakšpunkta iii) punktā noteikto nepieciešamo profesionālās pieredzes periodu.

 

Diplomiem neatkarīgi no tā, vai tos izsniegusi ES dalībvalsts vai valsts, kas nav ES dalībvalsts, ir jābūt oficiāli atzītiem kādas ES dalībvalsts oficiālā iestādē, piemēram, izglītības ministrijā.

 

(ii)       nepieciešamā profesionālā pieredze

 

AD 5 kategorijas amatam

·       profesionālā pieredze netiek prasīta.

 

AD 7 kategorijas amatam

Pēc tam, kad ir iegūta kvalifikācija, kas ļauj piedalīties atlases procedūrā (sk. i) punktu), ir jābūt šādai darba pieredzei:

 

·       vismaz 4 gadu profesionālā pieredze, kas saistīta ar A daļas 2. punktā noteiktajiem pienākumiem, un 2 no šiem gadiem jābūt valsts pārvaldē vai Eiropas Savienības iestādēs vai struktūrās. 

 

 

(iii)   Valodu zināšanas

 

kandidātiem jābūt labām zināšanām (vismaz C1 līmenī) vienā no Eiropas Savienības oficiālajām valodām (1. valoda): angļu, bulgāru, čehu, dāņu, franču, grieķu, horvātu, igauņu, itāļu, īru, latviešu, lietuviešu, maltiešu, nīderlandiešu, poļu, portugāļu, rumāņu, slovāku, slovēņu, somu, spāņu, ungāru, vācu vai zviedru valoda,

 

un

 

apmierinošām zināšanām (vismaz B2 līmenī) angļu vai franču valodā (2. valoda).

Ja 1. valoda ir angļu vai franču valoda, jābūt apmierinošām zināšanām (vismaz B2 līmenī) vienā no pārējām 23 Eiropas Savienības oficiālajām valodām. 2. valoda nedrīkst būt tā pati, kas ir 1. valoda.

 

Informējam kandidātus, ka šajā atlases procedūrā valodas (angļu vai franču) prasības ir noteiktas atbilstoši dienesta interesēm. Ņemot vērā paredzētos pienākumus, juridisko administratoru amata pienākumu pildīšanai nepieciešamas konkrētas prasmes: analītiskās, redakcionālās, tehniskās uzraudzības un administratīvās pārvaldības prasmes. Tāpēc jaunpieņemtajiem darbiniekiem ir jāspēj izprast veicamos uzdevumus, risināt problēmas un prasmīgi sazināties ar ārējiem sarunu partneriem, vadību un kolēģiem.

 

Vismaz vienas no šīm divām valodām zināšanas ir būtiskas, lai darbinieki varētu veiksmīgi pildīt pienākumus un apmierināt dienesta vajadzības saistībā ar veicamajiem pienākumiem, jo īpaši, lai veidotu darba attiecības ar ieinteresētajām personām, kuras galvenokārt runā angļu vai franču valodā, un sasniegtu mērķus un īstenotu projektus, kas ir specifiski ģenerāldirektorātam, kurā veiksmīgie kandidāti tiks pieņemti darbā un kurā darba valodas ir angļu un franču valoda.

 

Franču valoda ir visbiežāk lietotā valoda saziņai tajās ģenerāldirektorāta nodaļās un starp tām, kurās veiksmīgos kandidātus pieņems darbā. Angļu valodu visbiežāk lieto saziņā ar citiem Infrastruktūras un loģistikas ģenerāldirektorāta direktorātiem, citiem ģenerāldirektorātiem un Parlamenta politiskajām un administratīvajām struktūrām, īpaši gadījumos, kad runa ir par dokumentu izstrādi.

 

Vismaz vienas valodas, proti, angļu vai franču, zināšanas būs absolūti nepieciešamas jauno darbinieku konkrēto pienākumu veikšanā. Šie pienākumi attiecas uz iepirkuma procedūrām, kuru IT rīki ir angļu un franču valodā. Abas valodas tiek izmantotas arī Publiskā iepirkuma foruma sanāksmēs, kurās aktīvi piedalīsies darbā pieņemtās personas. Labas franču valodas zināšanas ir būtiskas arī, lai pareizi izprastu Francijas, Beļģijas un Luksemburgas tiesību aktus. Tā ir arī standarta valoda saziņā ar ārējiem partneriem (pakalpojumu sniedzējiem, pārvaldes iestādēm un vietējām iestādēm) saistībā ar spēkā esošajiem noteikumiem.

 

Infrastruktūras un loģistikas ģenerāldirektorāts piešķir lielu nozīmi efektīvai saziņai darbinieku starpā. Eiropas Parlamentā un ārpus tā publicētajos ģenerāldirektorāta paziņojumos par vakancēm ir noteikts, ka jābūt vismaz ļoti labām vienas valodas zināšanām un pietiekamām otras valodas, konkrēti, angļu vai franču valodas, zināšanām.

 

B. PROCEDŪRA

 

Atlases procedūrā ņem vērā kvalifikāciju un pārbaudījumu rezultātus.

 

1.         Pielaišana un kvalifikācijas novērtēšana (1. posms)

 

(a)     iecēlējinstitūcija izveido to kandidātu sarakstu, kuri līdz noteiktajam termiņam iesniedz pieteikumus prasītajā formā un kuri atbilst A daļas 3. punkta a) apakšpunktā izklāstītajiem vispārīgajiem kritērijiem. Sarakstu kopā ar pieteikuma dokumentiem nosūta atlases komisijai.

 

(b)     atlases komisija pārbauda kandidātu pieteikuma dokumentus, vai tie atbilst A daļas 3. punkta b) apakšpunktā noteiktajiem īpašajiem kritērijiem.

 

Pieteikumiem uz AD 7 kategorijas amatu: pārbaudot atbilstību, atlases komisija var pārcelt pieteikumu uz AD 5 kategoriju, ja izpildās šādi nosacījumi:

– pieteikumā sniegtā informācija skaidri norāda, ka kandidāts(-e) neatbilst AD 7 kategorijas atbilstības kritērijiem, bet atbilst AD 5 kategorijas kritērijiem;

un

– kandidāts(-e) deklarācijā ir piekritis(-usi) pārcelšanai uz AD 5 kategoriju.

 

Ja paziņojums par piekrišanu nav iesniegts vai ir nepilnīgs, kandidātus, kuri neatbilst AD 7 kategorijas atbilstības kritērijiem, nevar pārcelt uz AD 5 kategoriju, un tāpēc viņus nepielaiž atlases procedūrai.

Uz AD 5 kategoriju pārcelto kandidātu pieteikumus izvērtē atkārtoti kopā ar visiem pārējiem pieteikumiem uz AD 5 kategoriju. 

 

(c)     atlases komisija, pamatojoties uz iepriekš noteiktu vērtēšanas tabulu, izvērtē visu atbilstošo kandidātu kvalifikāciju un katrai kategorijai sagatavo to 6 labāko kandidātu sarakstu, kurus aicina piedalīties pārbaudījumos. Ja uz pēdējo vietu sarakstā vairākiem kandidātiem ir vienāds punktu skaits, atlases komisija nākamajam posmam pielaiž visus attiecīgos kandidātus katrā kategorijā.

 

Atlases komisija vadās tikai no pieteikuma veidlapā iekļautās informācijas, kura ir jāapliecina ar dokumentiem, ko iesniedz vienlaicīgi un kopā ar pieteikuma veidlapu (vairāk informācijas Rokasgrāmatas kandidātiem Eiropas Parlamenta organizētās darbinieku atlases procedūrās 3.3. punktā).

 

Izvērtējot AD 5 kategorijas amata kandidātu kvalifikāciju, atlases komisija jo īpaši ņem vērā šādus aspektus:

 

-      kvalifikācija un diplomi,

-      pierādīta pieredze augstākā līmeņa vadītāju pavadīšanā uz sanāksmēm,

-      pierādīta spēja pārstāvēt vadību gan iekšējās, gan ārējās darba grupās,

-      padziļinātas zināšanas/prasmes vadības konsultēšanā par juridiskiem un administratīviem jautājumiem,

-      prasme analizēt un interpretēt piemērojamos tiesību aktus un judikatūru,

-      visaptverošas zināšanas par konkursu sagatavošanas procesu, tostarp par procedūras dokumentu sagatavošanu un atbilstību konkursa procedūrām un līgumsaistībām,

-      pierādītas zināšanas/prasmes priekšlikumu izvērtēšanā atbilstoši kritērijiem un pārredzamības nodrošināšanā,

-      apliecinātas spējas strādāt Eiropas vai plašākā starptautiskā vidē.

 

Vērtēšana: no 0 līdz 20 punktiem.

 

Izvērtējot AD 7 kategorijas amata kandidātu kvalifikāciju, atlases komisija jo īpaši ņem vērā šādus aspektus:

-      kvalifikācija un diplomi,

-      pieredze augstākās vadības pārstāvēšanā augsta līmeņa sanāksmēs un gan iekšējās, gan ārējās darba grupās, kā arī pavadīšanā uz šādām sanāksmēm,

-      pieredze vadības konsultēšanā par sarežģītiem juridiskiem un administratīviem jautājumiem, jo īpaši — pieredze sarežģītu tiesību aktu un judikatūras detalizētā analīzē un interpretācijā,

-      pieredze sarežģītu konkursa procedūru vispārējā sagatavošanā, izpildē un uzraudzībā, sākot ar sarežģītu procedūras dokumentu sagatavošanu un beidzot ar līguma parakstīšanas pārraudzību,

-      pieredze piedāvājumu atvēršanas un novērtēšanas komisiju vadīšanā un aktīvā līdzdalībā tajās,

-      darba pieredze Eiropas vai plašākā starptautiskā vidē, jo īpaši augsta līmeņa juridiskajā un administratīvajā kontekstā.

 

 

Katru kritēriju vērtē skalā no 1 līdz 5.  Kandidātu piemērotību amatam vērtē pēc kopējā punktu skaita.

 

Vērtēšana: no 0 līdz 20 punktiem.

 

Jūs pa e-pastu informēs par to, vai atlases komisija ir nolēmusi jūs pielaist pārbaudījumiem, pamatojoties uz atbilstību un kvalifikācijas novērtējumā iegūtajiem punktiem.

 

2. Pārbaudījumi (2. posms)

Lai novērtētu kandidātu zināšanas un prasmes iepriekš aprakstīto pienākumu veikšanā, atlases komisija rīko pārbaudījumus.

 

Rakstiskais pārbaudījums

 

a) teksta sagatavošanas pārbaudījums angļu vai franču valodā, izmantojot iepriekš dotu dokumentāciju, lai novērtētu kandidātu spēju veikt A daļas 2. punktā aprakstītos pienākumus un teksta sagatavošanas prasmes.

 

Pārbaudījuma ilgums: līdz 90 minūtēm

Vērtējums: no 0 līdz 20 punktiem (nepieciešamais minimums: 10 punkti).

Šis pārbaudījums varētu notikt klātienē vai tiešsaistē.

 

Mutiskais pārbaudījums

 

b) pārrunas ar atlases komisiju angļu vai franču valodā, lai, ņemot vērā visu pieteikumā sniegto informāciju, novērtētu spēju veikt A daļas 2. punktā aprakstītos pienākumus.

 

Pārbaudījuma maksimālais ilgums: līdz 45 minūtēm.

Vērtējums: no 0 līdz 40 punktiem (nepieciešamais minimums: 20 punkti).

Šis pārbaudījums varētu notikt klātienē vai tiešsaistē.

 

Norādījumus par pārbaudījumiem jūs saņemsiet laicīgi. Norādījumi ir jāievēro pilnībā. To neievērošana vai rīcība, kas neatbilst norādījumiem, novedīs pie tūlītējas diskvalifikācijas.

 

3.         Piemēroto kandidātu saraksti

 

Atlases komisija sagatavo piemēroto kandidātu sarakstu, kurā alfabētiskā secībā katrai kategorijai iekļauj trīs kandidātus, kuri visā procedūrā (kvalifikācijas novērtējumā un pārbaudījumos) ir ieguvuši lielāko punktu ar nosacījumu, ka abos pārbaudījumos ir iegūts vismaz minimālais punktu skaits. Ja uz pēdējo vietu vairākiem kandidātiem ir vienāds punktu skaits, sarakstos iekļauj visus attiecīgos kandidātus.

 

Jūs rakstiski informēs par iegūto rezultātu.

Piemēroto kandidātu sarakstus publicē Eiropas Parlamenta tīmekļa vietnē.

Piemēroto kandidātu saraksti ir spēkā līdz 2028. gada 31. decembrim. Ar iecēlējinstitūcijas lēmumu šo termiņu var pagarināt. Šādā gadījumā sarakstā iekļautos kandidātus laikus par to informē.

 

 

 

C. PIETEIKUMU IESNIEGŠANA

 

Pieteikšanās notiek tiešsaistes platformā APPLY4EP: https://apply4ep.gestmax.eu/search

 

Pirms pieteikuma veidlapas aizpildīšanas ir rūpīgi jāizlasa Rokasgrāmata kandidātiem, kas piedalās Eiropas Parlamenta rīkotajās atlases procedūrās.

 

Piesakoties tiešsaistē, kandidātiem jānorāda kategorija, uz kuru viņi piesakās (AD 5 vai AD 7). Visiem kandidātiem ir arī obligāti jālejupielādē, jāaizpilda, jādatē un jāparaksta “Piekrišanas deklarācija” un tā jāaugšupielādē savā pieteikumā. Tas ļaus turpināt pieteikuma sagatavošanu un pāriet no 2. lpp. uz 3. lpp.

Deklarācija ir svarīga AD 7 kategorijas kandidātiem, jo tā ļauj atlases komisijai vajadzības gadījumā un tikai tad, ja kandidāti to piemin, pārcelt viņus uz zemāko kategoriju.

 

 

Pieteikšanās termiņš

 

2024. gada 6. novembris plkst. 12.00 pēc Briseles laika.