Hely : Brüsszel
Publication end on external website : 06/11/2024 12:00
Szervezeti egység : 08-Infrastrukturális és Logisztikai Főigazgatóság
Ref. : PE/308/2024/S/INLO - ADMINISTRATIVE MANAGER (AD 8)
Útmutató a pályázóknak : Guide for candidates

PE/308/2024/S/INLO SZÁMÚ ÁLLÁSHIRDETÉS

 

IDEIGLENES ALKALMAZOTT 

Adminisztrációs vezető (AD 8)

  

 

Kérjük, hogy a pályázat benyújtása előtt figyelmesen olvassa el az Európai Parlament által szervezett felvételi eljárásokban részt vevő pályázók számára készített útmutatót. 

Ez az útmutató az álláshirdetés szerves részét képezi, és segítségére lesz a felvételi eljárásokra vonatkozó szabályok és a pályázattal kapcsolatos részletek megértésében. 

 

 

TARTALOMJEGYZÉK

 

A.               A MUNKAKÖR LEÍRÁSA ÉS BETÖLTÉSÉNEK FELTÉTELEI

B.               AZ ELJÁRÁS MENETE

C.               A PÁLYÁZATOK BENYÚJTÁSA

MELLÉKLET:           ÚTMUTATÓ AZ EURÓPAI PARLAMENT ÁLTAL SZERVEZETT FELVÉTELI ELJÁRÁSOKBAN RÉSZT VEVŐ PÁLYÁZÓK SZÁMÁRA

 

 

A. A MUNKAKÖR LEÍRÁSA ÉS BETÖLTÉSÉNEK FELTÉTELEI

 

1.      Általános tájékoztatás

 

Az Európai Parlament az Infrastrukturális és Logisztikai Főigazgatóságán (DG INLO) belüli egy ideiglenes alkalmazotti álláshely (AD 8 besorolási fokozat) betöltésére irányuló eljárás megindításáról határozott. A munkavégzés helye Brüsszel. 

A betöltendő szakmai profil adminisztrációs vezetői álláshely. 

A munkaszerződés határozatlan időre szól. A felvétel az AD 8 besorolási fokozat első fizetési fokozatába történik, 8216,45 EUR/hó összegű alapilletménnyel.  Ezt az illetményt uniós adó és az Európai Unió egyéb alkalmazottaira vonatkozó alkalmazási feltételekben meghatározott más levonások terhelik. Az illetmény mentes a nemzeti adózás alól. A sikeres pályázó felvétele – szakmai tapasztalattól függően – történhet magasabb fizetési fokozatba is. Az alapilletményt ezen túlmenően bizonyos feltételek mellett pótlékok egészítik ki.

Az Európai Parlament az esélyegyenlőség politikáját alkalmazza, és a pályázatok elfogadásakor nem tesz semmilyen – nemen, bőrszínen, etnikai vagy társadalmi származáson, genetikai tulajdonságokon, nyelven, valláson vagy meggyőződésen, politikai vagy más nézeteken, nemzeti kisebbséghez tartozáson, vagyoni helyzeten, születésen, fogyatékosságon, életkoron, szexuális irányultságon, családi állapoton vagy helyzeten alapuló – megkülönböztetést.

 

2.      Munkaköri leírás

 

Az Infrastrukturális és Logisztikai Főigazgatóság (DG INLO) Brüsszelben, Luxemburgban és Strasbourgban, valamint a tagállamokban található kapcsolattartó irodákban mintegy 1,1 millió négyzetméternyi terület vonatkozásában biztosít szakértelmet a létesítménygazdálkodás, a logisztika és az építési projektek területén. Emellett étkeztetési és szállítási szolgáltatásokat nyújt, valamint kezeli a Parlament irodahelyiségeit, és felelős például a bútorokért és a felszerelésekért, valamint a postai küldemények szétosztásáért.

A közvetlenül az Infrastrukturális és Logisztikai Főigazgatóság egyik igazgatója alá tartozó, vagy a főigazgatóhoz tartozó osztályon dolgozó adminisztratív vezető tanácsadói és elemzői feladatokat lát el a főigazgatóság egy vagy több, az alábbiakban ismertetett feladatkörében.

A Brüsszelbe kinevezett adminisztratív vezetőnek rendszeres utazásokat kell majd tennie az Európai Parlament három munkahelye (Brüsszel, Luxembourg és Strasbourg) között, valamint más helyszínekre is. A feladat szoros együttműködést feltételez az igazgatóval/a főigazgatóval, az Infrastrukturális és Logisztikai Főigazgatóság más szervezeti egységeivel, a Főtitkárság más főigazgatóságaival és szükség esetén európai parlementi képviselőkkel. Az adminisztratív vezető időben megad a felettesei számára minden szükséges tanácsot és érdemi tájékoztatást a rábízott feladatokkal kapcsolatosan.

E feladatok ellátása következetességet, kommunikációs készséget, titoktartást, elemzési és összegzési készséget, előrelátási és megelőzési képességet, diplomáciai érzéket, valamint a partnerek széles körével minden szinten való kapcsolattartás terén kiváló készségeket igényel. Különös hangsúlyt helyezünk arra, hogy a pályázók képesek-e különböző jellegű és gyakran összetett problémák megragadására, a körülmények változását követő gyors reagálásra és hatékony kommunikációra. A pályázóknak bizonyítaniuk kell kezdeményezőkészségüket és erős motivációjukat. A pályázóknak képesnek kell lenniük a rendszeres intenzív munkavégzésre – önállóan és csapatban is –, valamint a kulturális és nyelvi szempontból egyaránt sokszínű munkakörnyezethez való alkalmazkodásra.

A közvetlen felettesének felügyelete alatt és a Parlament irányító szervei és azok vezetése által kidolgozott programok és prioritások keretében az adminisztratív vezető a következő főbb feladatokat látja el:

        tanácsot ad a vezetőségnek a szervezeti egység valamennyi jogi és igazgatási vonatkozású kérdésében, különösen az alkalmazandó jogszabályok és az ítélkezési gyakorlat elemzése révén;

        optimalizálja a szervezeti egység erőforrásainak felhasználását annak érdekében, hogy a tevékenységi területein színvonalas szolgáltatást biztosítson;

        megtervezi, kialakítja, jóváhagyja, javasolja, végrehajtja és nyomon követi a szervezeti egység feladatainak jogi és igazgatási vonatkozásait;

        összehangolja a Parlament egyes irányítószerveinek (pl. quaestorok, elnökségi munkacsoportok stb.) benyújtott feljegyzések tervezését és elkészítését;

        jogi szakértelmet nyújt az ingatlanpiaci felmérésekkel foglalkozó osztály számára;

        elkíséri a felső vezetést ülésekre, illetve képviseli a vezetést belső és külső munkacsoportokban;

        az Európai Parlament környezeti és társadalmi felelősségvállalásához kapcsolódó tanulmányokat, jelentéseket, feljegyzéseket, leveleket, statisztikákat és egyéb dokumentumokat készít (akadálymentesítési és a környezettel kapcsolatos ügyekben), többek között szabálytervezeteket;

        kapcsolatot tart az érintett szervezeti egységekkel és/vagy a megfelelő intézményközi szintű felelősökkel;

        konkrét projekteket irányít és hangol össze azok sikeres végrehajtásának biztosítása érdekében. 

 

3.      Pályázati feltételek

 

Önnek a pályázat benyújtására előírt határidő napján meg kell felelnie az alábbi általános és különleges feltételeknek:

 

a)      Általános feltételek

Az Európai Unió egyéb alkalmazottaira vonatkozó alkalmazási feltételek 12. cikkének (2) bekezdése értelmében a pályázó:

        az Európai Unió tagállamai egyikének állampolgára,

        állampolgári jogai maradéktalanul megilletik,

        a katonai szolgálatra vonatkozó jogszabályokban rá nézve előírt minden kötelezettségnek eleget tett,

        megfelel a feladatainak ellátásához szükséges erkölcsi követelményeknek.

 

b)      Különleges feltételek

 

i.        Végzettség és diplomák

        oklevéllel igazolt, legalább négyéves befejezett felsőoktatási tanulmányoknak megfelelő végzettség, 

vagy

_         oklevéllel igazolt, befejezett egyetemi tanulmányoknak megfelelő végzettség és a munkaköri leírás (A.2. pont) szerinti, legalább egyéves releváns szakmai tapasztalat, ha az adott képzés szokásos ideje legalább három év. Ezt az egyéves szakmai tapasztalatot nem veszik figyelembe a 3. b) pont ii. alpontjában meghatározott előírt szakmai tapasztalat számításakor.

Az okleveleket – függetlenül attól, hogy azokat valamely tagállamban vagy harmadik országban állították-e ki – valamely uniós tagállam hivatalos szervének, például valamely uniós tagállam oktatási minisztériumának el kell ismernie.

A nem uniós országban kiállított diplomával rendelkező pályázóknak pályázatukhoz diplomájuk egyenértékűségét igazoló uniós bizonyítványt kell csatolniuk. Az ENIC-NARIC hálózatban részt vevő nem uniós országokban szerzett képesítések elismerésével kapcsolatban további információt a következő weboldalon talál: https://www.enic-naric.net. A felvételi bizottság ebben a tekintetben figyelembe veszi a különböző oktatási rendszerek közötti különbségeket. A diplomára vonatkozó minimumkövetelményekkel kapcsolatos példák a pályázóknak szóló útmutatóban szereplő táblázatban olvashatók. Azok a pályázók, akik nem csatolnak diplomájuk egyenértékűségét igazoló uniós bizonyítványt, és/vagy azok a pályázók, akik olyan diplomával rendelkeznek, amelyet egy uniós tagállam hivatalos szerve sem ismer el, nem vehetnek részt a felvételi eljárásban.

 

ii.         Elvárt szakmai tapasztalat

A felvételi eljárásban való részvételre jogosító képesítések megszerzését követően (lásd a fenti i. pontot) a pályázónak a következő szakmai tapasztalatokkal kell rendelkeznie:

        a pályázóknak az A.2. pont alatt ismertetett feladatok jellegével összefüggő szakterületen legalább hatéves szakmai tapasztalattal kell rendelkezniük, amelyből három év nemzeti közigazgatásban vagy az Európai Unió intézményeinél vagy szerveinél szerzett tapasztalat. 

 

iii.      Nyelvismeret

A pályázóknak alaposan (legalább C1-es szinten) kell ismerniük az Európai Unió egyik hivatalos nyelvét (1. nyelv): angol, bolgár, cseh, dán, észt, finn, francia, görög, holland, horvát, ír, lengyel, lett, litván, magyar, máltai, német, olasz, portugál, román, spanyol, svéd, szlovák vagy szlovén,

és

kielégítően ismerniük kell (legalább B2-es szinten) az angol vagy a francia nyelvet (2. nyelv).

Amennyiben az 1. nyelv az angol vagy a francia, a pályázóknak kielégítően (legalább B2-es szinten) kell ismerniük az Európai Unió többi 23 hivatalos nyelve közül egy másik nyelvet is. A 2. nyelvnek különböznie kell az 1. nyelvtől. 

Tájékoztatjuk a pályázókat, hogy a felvételi eljárásban választható nyelvek (angol és francia) meghatározása szolgálati érdekből történt. Az ellátandó feladatokra való tekintettel az adminisztratív vezetőnek a következő készségekre lesz szüksége: elemzési, szövegezési, technikai felügyeleti és adminisztratív irányítási készségek. Az újonnan felvett alkalmazottnak tehát képesnek kell lennie az elvégzendő feladatok megértésére, a problémák kezelésére és a külső tárgyalópartnerekkel, valamint a vezetéssel és a kollégákkal való hatékony kommunikációra. 

E két nyelv legalább egyikének ismerete elengedhetetlen ahhoz, hogy az alkalmazott eleget tudjon tenni feladatainak és a szervezeti egység igényeinek az általa ellátandó feladatokkal összefüggésben, különös tekintettel a főként angolul vagy franciául beszélő érdekelt felekkel való munkakapcsolatok kialakításának, valamint azon főigazgatóság konkrét céljai elérésének és projektjei végrehajtásának szükségességére, ahová a sikeres pályázót felveszik, és amelynek munkanyelvei az angol és a francia. 

Azon főigazgatóság tekintetében, ahová a sikeres pályázót felveszik, a francia a kommunikáció leggyakrabban használt nyelve a főigazgatóságon belül és annak osztályai között. Az angol a leggyakrabban használt nyelv az Infrastrukturális és Logisztikai Főigazgatóság más igazgatóságaival, a többi főigazgatósággal, valamint a Parlament politikai és igazgatási szerveivel folytatott munka során, különösen dokumentumok összeállításakor. 

Legalább az egyik nyelv – angol vagy francia – ismerete feltétlenül szükséges az újonnan felvett alkalmazottak által ellátandó konkrét feladatok tekintetében. Ezek a feladatok a közbeszerzési eljárásokkal kapcsolatosak, amelyekhez az informatikai eszközök angol és francia nyelven állnak rendelkezésre. Mindkét nyelvet használják a Közbeszerzési Fórum ülésein is, amelyeken a felvett pályázó aktívan részt fog venni. A magas szintű francia nyelvtudás szintén elengedhetetlen a Franciaországban, Belgiumban és Luxemburgban hatályos jogszabályok megfelelő megértéséhez. Ez a külső partnerekkel (szolgáltatókkal, közigazgatási szervekkel és helyi hatóságokkal a hatályos szabályokkal kapcsolatban) folytatott kommunikáció szokásos nyelve is.

Az Infrastrukturális és Logisztikai Főigazgatóság nagy hangsúlyt fektet a munkatársai közötti hatékony kommunikációra. Az Európai Parlamenten belül és kívül közzétett álláshirdetések szerint legalább egy nyelv nagyon jó ismerete és a másik nyelv, nevezetesen az angol és a francia nyelv kielégítő ismerete szükséges. Ez a felvételi eljárás megfelel az Infrastrukturális és Logisztikai Főigazgatóság által régóta alkalmazott gyakorlatnak.

 

B. AZ ELJÁRÁS MENETE

 

Az eljárás képesítéseken és vizsgákon alapul.

 

1.         Felvétel és a képesítések értékelése (1. szakasz)

a)      A kinevezésre jogosult hatóság összeállítja azon pályázók jegyzékét, akik a határidő lejártáig az előírt formában benyújtották pályázatukat, és megfelelnek az A.3. a) pontban meghatározott általános feltételeknek. Ezt a pályázati anyagokkal együtt továbbítja a felvételi bizottságnak.

b)      A felvételi bizottság akkor ellenőrzi a pályázó pályázati anyagát, ha az megfelel az A.3. b) pontban meghatározott különleges feltételeknek.

c)      A felvételi bizottság előre meghatározott kritériumrendszer alapján elvégzi a pályázati feltételeket teljesítő valamennyi pályázó képesítéseinek értékelését, és összeállítja az írásbeli vizsgára meghívott 6 legjobb pályázó jegyzékét. Amennyiben az utolsó helyen több pályázó is azonos pontszámot szerzett, úgy a felvételi bizottság mindegyiküket meghívja.

A felvételi bizottság ennek során kizárólag a pályázati formanyomtatványon feltüntetett és megfelelő igazoló okiratokkal alátámasztott, a pályázati formanyomtatvánnyal együtt és egy időben benyújtott adatok alapján jár el (részletesebb tájékoztatás Az Európai Parlament által szervezett felvételi eljárásokban részt vevő pályázóknak szóló útmutató 3.3 pontjában található).

 

A felvételi bizottság a pályázók képesítéseinek értékelésekor különösen az alábbi szempontokat veszi figyelembe:

        képzettségek és diplomák,

        tapasztalat a felső vezetés ülésekre való elkísérésében, illetve a vezetés üléseken, valamint belső és külső munkacsoportokban való képviseletében;

        tapasztalat a szervezeti egység erőforrásai felhasználásának optimalizálása terén, beleértve az emberi erőforrásokat és a költségvetési forrásokat;

        tapasztalat a vezetőség számára a szervezet valamennyi jogi és igazgatási vonatkozású kérdésében való tanácsadásban, különösen az alkalmazandó jogszabályok és az ítélkezési gyakorlat elemzése révén;

        tapasztalat a döntéshozatal előkészítése és elősegítése terén a vezetői és/vagy működési felelősség és különböző kérdések megvizsgálása területén; 

        jelentős tapasztalat jelentések, feljegyzések, levelek, statisztikák és más típusú dokumentumok készítése terén a környezeti és társadalmi felelősségvállaláshoz kapcsolódóan, beleértve szabályok kidolgozását az Európai Parlament számára;

        bizonyított tapasztalat egy szervezeti egység igazgatási és pénzügyi irányításában való segítségnyújtás terén, biztosítva a megfelelő szabályzatoknak való megfelelést;

        tapasztalat az érintett szervezeti egységekkel és a megfelelő intézményközi szintű felelősökkel való kapcsolattartás terén;

        tapasztalat konkrét projektek irányítása és összehangolása terén azok sikeres végrehajtásának biztosítása érdekében;

        munkatapasztalat multinacionális környezetben, amely bizonyítja a különböző kultúrák integrálására való képességet. 

Pontozás: 0-tól 20 pontig.

A felvételi bizottság elektronikus levélben tájékoztatja a pályázókat arra vonatkozó határozatáról, hogy engedélyezi-e a vizsgákon való részvételüket.

 

2. Vizsgák (2. szakasz)

A pályázók ismereteinek és a fentiekben leírt feladatok elvégzésére való készségeinek értékelése céljából a felvételi bizottság az alábbi vizsgákat tartja:

 

Írásbeli vizsga

a) Fogalmazás készítése angol vagy francia nyelven egy dosszié alapján, annak megállapítása céljából, hogy a pályázó alkalmas-e az A.2. pont alatt ismertetett feladatok elvégzésére, valamint a pályázó fogalmazási készségeinek felmérése céljából. 

A vizsga időtartama: legfeljebb 90 perc

Pontozás: 0-tól 20 pontig (alsó ponthatár: 10 pont)

 

Szóbeli vizsga

b) Beszélgetés a felvételi bizottsággal angol vagy francia nyelven, amelynek során a bizottság a pályázók anyagában szereplő valamennyi elemet figyelembe véve felméri a pályázók alkalmasságát az A.2. pontban leírt feladatok ellátására. 

A vizsga maximális időtartama: legfeljebb 45 perc

Pontozás: 0-tól 40 pontig (alsó ponthatár: 20 pont). 

A pályázók kellő időben meg fogják kapni a vizsgákkal kapcsolatos utasításokat. Az adott utasítások szigorúan betartandók. Az utasítások be nem tartása vagy az utasításoknak nem megfelelő magatartás a pályázó azonnali kizárását vonja maga után.

 

3.         Felvétel az alkalmas pályázók jegyzékébe

A felvételi bizottság elkészíti az alkalmas pályázók jegyzékét, amelyre a teljes eljárás (a képesítések értékelése és a vizsgák) során a legmagasabb pontszámot elérő és az alsó ponthatárt mindkét vizsgán elérő három pályázó neve kerül fel ábécérendben. A jegyzékbe az utolsó helyet holtversenyben azonos pontszámmal elérő valamennyi pályázó felkerül. 

A pályázó elért eredményeiről írásban fog tájékoztatást kapni.

Az alkalmas pályázók jegyzéke 2028. december 31-ig érvényes. A jegyzék érvényessége a kinevezésre jogosult hatóság határozata alapján meghosszabbítható. Meghosszabbítás esetén a jegyzékben szereplő pályázók megfelelő időben értesítést kapnak.

 

C. A PÁLYÁZATOK BENYÚJTÁSA

 

A pályázatokat az Apply4EP platformon keresztül kell benyújtani: https://apply4ep.gestmax.eu/search/index/lang/hu_HU

A jelentkezési lap kitöltése előtt figyelmesen olvassa el Az Európai Parlament által szervezett felvételi eljárásokban részt vevő pályázóknak szóló útmutatót.

 

A pályázatok benyújtásának határideje

2024. november 6., déli 12.00 óra brüsszeli idő szerint.