Koht : Brüssel
Publication end on external website : 06/11/2024 12:00
Teenistus : 08-Infrastruktuuri ja logistika peadirektoraat
Ref. : PE/309/2024/S/INLO - Administrative assistant (AST1)
Juhend kandidaatidele : Guide for candidates

TÖÖLEVÕTMISE TEADAANNE PE/309/2024/S/INLO

AJUTINE TEENISTUJA

Haldusametniku assistent (AST 1)

Enne kandideerimist lugege palun tähelepanelikult läbi töölevõtmise teadaande lisas esitatud juhend kandidaatidele. 

Juhend on töölevõtmise teadaande lahutamatu osa ning aitab mõista valikumenetluse reegleid ja kandideerimiskorda.

 

SISUKORD

A.               TÖÖÜLESANDED JA KANDIDEERIMISE TINGIMUSED

B.               MENETLUSE ETAPID

C.               KANDIDEERIMINE

LISA:         JUHEND EUROOPA PARLAMENDI KORRALDATUD VALIKUMENETLUSTES OSALEVATELE KANDIDAATIDELE

A. TÖÖÜLESANDED JA KANDIDEERIMISE TINGIMUSED

1.         Üldine teave

Euroopa Parlament on otsustanud alustada menetlust infrastruktuuri ja logistika peadirektoraadi integreeritud hoonehalduse direktoraadi eelarve täitmise teenistuse ajutise teenistuja ametikoha (AST 1) täitmiseks. Soovitud profiil on hankelepingute sõlmimise eest vastutava haldusametniku assistent. 

Leping sõlmitakse tähtajatult. Haldusametniku assistent võetakse tööle palgaastme AST 1 esimesele järgule, mille puhul on põhipalk 3461,58 eurot kuus. Nimetatud töötasult peetakse kinni ühenduse maks ja muud Euroopa Liidu muude teenistujate teenistustingimuste kohaselt ette nähtud maksud. Töötasu on vabastatud riiklikest maksudest. Edukas kandidaat võidakse võtta tööle ka muule palgajärgule olenevalt tema töökogemusest. Põhipalgale lisanduvad teatavatel tingimustel ka hüvitised.

Euroopa Parlament rakendab võrdsete võimaluste poliitikat ja võtab kandideerimisavaldusi vastu, diskrimineerimata kandidaate soo, rassi, nahavärvi, etnilise või sotsiaalse päritolu, geneetiliste omaduste, keele, usutunnistuse või veendumuste, poliitiliste või muude arvamuste, rahvusvähemusse kuulumise, varalise seisundi, sünnipära, puude, vanuse, seksuaalse sättumuse, perekonnaseisu või pereolude alusel.

2.         Tööülesanded

Infrastruktuuri ja logistika peadirektoraat (DG INLO) aitab kaasa infrastruktuuri ja logistika heale haldamisele Euroopa Parlamendi eri töökohtades.

DG INLO ülesanded on järgmised: 

     hallata tehniliselt ja administratiivselt kõiki Brüsselis, Luxembourgis ja Strasbourgis asuvaid Euroopa Parlamendi hooneid ning liikmesriikides asuvaid büroosid;

     hallata varustuse ja nimetatud hoonete käitusega seotud teenuste osutamist;

     hallata varustust (soetamine, transportimine, kolimine, kullerteenus, toitlustamine, kauplused jne) ja korraldada koosolekute praktilist poolt.

Töölevõetava isiku ametikoht on Brüsselis ja ta liitub dünaamilise meeskonnaga, kes menetleb hankelepingute sõlmimisega seotud dokumente ning tegeleb dokumendihaldusega, mis hõlmab hankelepingutega seotud dokumentide ja tõendavate dokumentide arhiveerimist, kodeerimist ja registreerimist. Tema poole pöördutakse üksuses mitmete haldusmenetluste läbiviimisel ja ta vastutab nende koordineerimise eest. Tal tuleb direktori alluvuses ning parlamendi organite ja juhtkonna poolt kindlaks määratud programmide ja prioriteetide raames täita järgmisi ülesandeid:

       aidata kaasa hankemenetluste kavandamisele;

       määrata koos tegevusüksustega kindlaks nende menetluste ajakava ja jälgida nende kulgu;

       korraldada hankemenetlusi ja/või aidata neid läbi viia (menetluste algatamine ja jälgimine, osalemine pakkumuste avamise ja hindamise komisjonides, kavandatavate lepingute ja lisalepingute haldusmenetluse jälgimine, seiretabelite ajakohastamine, selgitavate märkuste koostamine, arhiveerimine jne);

       menetleda toimikuid, tegeleda eelkõige hankemenetlustega, järgides paber- ja/või elektrooniliste andmekandjate abil eelnevalt kindlaksmääratud menetlusi, ning esitada otsuseid tegevatele organitele lõplikud toimikud;

       sisestada teksti, vormistada, koostada tabeleid, korraldada ajakava, tegeleda postiga, klassifitseerida, koostada toimikuid, aruandeid, statistikat jne;

       anda haldusabi – vastata kõnedele, meilidele ja paberkirjadele, tegeleda puudumiste, kaugtöö, koolitustaotluste ja kontoritarvetega, korraldada koosolekuid, valmistada ette lähetuskorraldusi jne.

Nende ülesannete täitmine nõuab ka suurepäraseid korraldusoskusi ja suurt vastutustunnet, diplomaatiat, väga head suhtlemisoskust ja tugevat meeskonnavaimu. 

Tööülesanded hõlmavad lähetusi Euroopa Parlamendi töökohtadesse.

3.         Kandideerimistingimused 

Kandidaat peab kandideerimisavalduse esitamise tähtajal vastama järgmistele tingimustele.

a)      Üldtingimused

Vastavalt Euroopa Liidu muude teenistujate teenistustingimuste artikli 12 lõikele 2 peab kandidaat

– olema Euroopa Liidu liikmesriigi kodanik,

– omama kõiki kodanikuõigusi,

– olema täitnud kõik sõjaväeteenistust reguleerivate seadustega ette nähtud kohustused   ning

– tal peavad olema eelnimetatud tööülesannete täitmiseks vajalikud isikuomadused.

b)      Eritingimused

i)       Nõutav kvalifikatsioon ja diplomid

Kandidaadil peab olema: 

       diplomiga tõendatud kõrgharidus

või 

       diplomiga tõendatud keskharidus, mis võimaldab õpinguid jätkata keskharidusjärgses õppeasutuses, ning vähemalt kolme aasta pikkune töökogemus

või

samaväärsel tasemel erialane koolitus või erialane töökogemus.

Nii liikmesriigis kui ka kolmandas riigis välja antud diplomeid peab tunnustama ELi liikmesriigi ametiasutus, näiteks haridusministeerium.

Kui diplom on välja antud kolmandas riigis, peab kandidaat lisama kandideerimisavaldusele tõendi diplomi samaväärsuse kohta ELis välja antud diplomitega. Lisateavet kolmandate riikide kvalifikatsioonide tunnustamise kohta leiate ENIC-NARIC võrgustikust aadressil: https://www.enic-naric.net.

Valikukomisjon võtab seejuures arvesse haridussüsteemide erinevusi. Kandidaatidele koostatud juhendi tabelis on esitatud näiteid nõutava miinimumkvalifikatsiooni kohta.

Kandidaate, kes ei lisa tõendit diplomi samaväärsuse kohta ELis välja antud diplomitega, ja/või kandidaate, kelle diplomid ei ole ELi liikmesriigi ametiasutuste poolt tunnustatud, valikumenetluses osalema ei lubata.

ii)        Nõutav töökogemus

Eelnevat töökogemust ei nõuta. 

iii)     Keeleoskus

Kandidaat peab tundma põhjalikult (C1 tase) üht Euroopa Liidu ametlikku keelt (1. keel), st bulgaaria, eesti, hispaania, hollandi, horvaadi, iiri, inglise, itaalia, kreeka, leedu, läti, malta, poola, portugali, prantsuse, rootsi, rumeenia, saksa, slovaki, sloveeni, soome, taani, tšehhi või ungari keelt, 

ja

oskama rahuldavalt (B2 tase) inglise või prantsuse keelt (2. keel).

2. keel peab olema 1. keelest erinev.

Anname kandidaatidele teada, et valikumenetluses otsustati teenistuse huvides piirduda inglise ja prantsuse keele oskusega. Haldusametniku ülesannete täitmiseks on vaja erioskusi, eelkõige jälgimise, tekstiloome, elluviimise ja haldustegevuse valdkonnas. Uus töötaja peab olema võimeline saama aru talle antavatest ülesannetest, lahendama probleeme ja suhtlema tõhusalt nii väliste koostööpartnerite kui ka juhtkonna ja kolleegidega.

Euroopa Parlament võtab tööle eri taustaga töötajaid, kes tegutsevad peamiselt Brüsselis, Strasbourgis ja Luxembourgis asuvates hoonetes. Sellises mitmekeelses keskkonnas oleneb tegevuse tõhusus suuresti prantsuse ja inglise keele kasutamisest. Need kaks keelt on üliolulised sujuva ja tõhusa teabevahetuse tagamiseks, igapäevase tegevuse ladusaks toimimiseks ning infrastruktuuri ja logistika peadirektoraadi (DG INLO) kinnisvaraprojektide sõlmimiseks. Neist kahest keelest ühe oskus on hädavajalik selleks, et töötaja saaks tõhusalt täita oma kohustusi ja vastata talle antavaid ülesandeid täites teenistuse vajadustele. Täidetavad ülesanded eeldavad korrapärast suhtlust kolleegide, juhtkonna ja väliste partneritega, kes kasutavad oma igapäevatöös neid keeli. Ka koolituskursusi, töörühmade koosolekuid ja uute töötajate vastuvõtuüritusi korraldatakse peamiselt inglise ja prantsuse keeles, mistõttu on samuti tähtis osata vähemalt ühte neist kahest keelest. 

Käimasolevad projektid, nagu SPAAKi hoone renoveerimine, kodanike maja ja uute multifunktsionaalsete ruumide planeerimine, nõuavad sidusat ja ühtlustatud teabevahetust eri osalejate, sealhulgas mitme valdkonna meeskondade, arhitektide, inseneride, ehitustehnikute ja Euroopa Parlamendi lõppkasutajate vahel. Näiteks SPAAKi projekt, mis seisneb parlamendi peahoone olulises ümberkujundamises, hõlmab pidevat teabevahetust eri sidusrühmade vahel. Inglise ja prantsuse keele kasutamine n-ö releekeeltena hõlbustab sel puhul suhtlust, tegevustasandil säilitatakse aga keelelise mitmekesisuse austamine. 

Infrastruktuuri ja logistika peadirektoraadis kasutatakse sisesuhtluses kõige sagedamini prantsuse keelt, samas kui suhetes teiste peadirektoraatide, parlamendi poliitiliste ja haldusorganitega domineerib inglise keel. Inglise keelt kasutatakse tavaliselt ka dokumentide koostamisel. Inglise või prantsuse keele rahuldav oskus on väga oluline hankemenetlustega seotud spetsiifiliste ülesannete täitmiseks, kuna IT-vahendeid saab kasutada ainult neis kahes keeles. Ka avalike pakkumiste foorumi koosolekud, kus uus töötaja osalema hakkab, toimuvad inglise ja prantsuse keeles. Lisaks on prantsuse keele rahuldav oskus väga oluline Belgias kohaldatavate õigusaktide mõistmiseks ning teenuseosutajate, haldusasutuste ja kohalike omavalitsustega suhtlemiseks. 

Käesolev valikumenetlus ei kujuta seega endast erandit väljakujunenud tavast. Kokkuvõtlikult on kõnealuses valikumenetluses inglise ja prantsuse keelega piirdumise põhjuseks teenistuse operatiivvajadused, haldusametniku ametikoha nõuded ja peadirektoraadi sisetavad, millega arvestamine tagab Euroopa Parlamendis optimaalse tõhususe ja ühtekuuluvuse.

 

B. MENETLUSE ETAPID

Menetlus põhineb kvalifikatsioonil ja katsetel. 

1.      Valikumenetlusele lubamine ja kvalifikatsiooni hindamine (1. etapp)

a)          Ametisse nimetav asutus või ametiisik koostab nimekirja kandidaatidest, kes on esitanud nõuetekohase kandideerimisavalduse ettenähtud tähtajaks ja kes vastavad A-osa punkti 3 alapunktis a sätestatud üldtingimustele. Nimekiri edastatakse koos kandideerimisavaldustega valikukomisjonile.

b)          Valikukomisjon kontrollib, kas kandideerimisavaldused vastavad A-osa punkti 3 alapunktis b osutatud eritingimustele.

c)          Valikukomisjon hindab eelnevalt koostatud hindamistabeli alusel valikumenetlusele lubatud kandidaatide kvalifikatsiooni ja koostab nimekirja, kuhu kannab kuus parimat kandidaati, kes kutsutakse katsetele. Kui nimekirja viimasele kohale kvalifitseerub võrdväärselt mitu kandidaati, lisab valikukomisjon sellesse nimekirja kõik võrdväärsed kandidaadid. 

Valikukomisjon teeb oma otsused üksnes kandideerimisavalduses esitatud teabe põhjal, mida peavad toetama koos kandideerimisavaldusega esitatud tõendavad dokumendid (vt lisateavet juhendist Euroopa Parlamendi korraldatud valikumenetlustes osalevatele kandidaatidele, punkt 3.3).

Kandidaatide kvalifikatsiooni hindamisel võtab valikukomisjon arvesse eelkõige järgmisi kandideerimisavalduses tõendatud kriteeriume:

a.      hankemenetluste kavandamise oskus;

b.      hankemenetluste korraldamise oskus (menetluste algatamine ja jälgimine, osalemine pakkumuste avamise ja hindamise komisjonides, lepingute ja lisalepingute haldusmenetluse jälgimine, seiretabelite ajakohastamine, selgitavate märkuste koostamine, arhiveerimine jne);

c.      toimikute menetlemise oskus, eelkõige hankemenetluste tundmine;

d.      teksti sisestamise, vormistamise, tabelite koostamise, ajakava korraldamise, postiga tegelemise, klassifitseerimise, toimikute, aruannete, statistika jne koostamise oskus;

e.      haldusabi andmise oskus: oskus vastata kõnedele, meilidele ja paberkirjadele, tegeleda puudumiste, kaugtöö, koolitustaotluste ja kontoritarvetega, korraldada koosolekuid, valmistada ette lähetuskorraldusi jne;

f.       mitmekultuurilise või rahvusvahelise töökeskkonna kogemus.

Punktiskaala: 0–20 punkti 

2.      Katsed (2. etapp)

Kirjalik katse

a)           Kirjalik katse 2. keeles (inglise või prantsuse keel), mis eeldab teksti koostamist ette antud dokumentide põhjal ning mille eesmärk on hinnata kandidaadi suutlikkust täita A-osa punktis 2 kirjeldatud tööülesandeid ja kirjaliku teksti koostamise oskust.

Katse kestus: 60 minutit

Punktiskaala: 0–20 punkti (nõutav minimaalne punktiarv: 10 punkti)

Suuline katse

b)           Vestlus valikukomisjoni liikmetega 2. keeles (inglise või prantsuse keel), et hinnata kõiki kandideerimisavalduses esitatud tegureid arvesse võttes kandidaadi suutlikkust täita A-osa punktis 2 kirjeldatud tööülesandeid. Valikukomisjon võib otsustada kontrollida kandideerimisavalduses märgitud keelte oskust.

Katse maksimaalne kestus: kuni 45 minutit

Punktiskaala: 0–40 punkti (nõutav minimaalne punktiarv: 20 punkti)

Need katsed võidakse korraldada kaugosaluse teel või kohapeal.

Kirjaliku ja suulise katse juhised saadetakse kandidaatidele aegsasti enne katsete toimumist. Saadud juhiseid tuleb täpselt järgida. Kui kandidaat juhiseid ei järgi või ei käitu nende kohaselt, jäetakse ta kohe valikumenetlusest välja. 

3.         Sobivate kandidaatide nimekirja koostamine

Sobivate kandidaatide nimekirja kantakse paremusjärjestuses kolme kandidaadi nimed, kes kogusid menetluses (kvalifikatsiooni hindamine ja katsed) kõige rohkem punkte, tingimusel et nad said igal katsel vähemalt vajaliku arvu punkte. 

Kandidaate teavitatakse tulemustest individuaalselt.

Sobivate kandidaatide nimekiri avaldatakse Euroopa Parlamendi sisevõrgus.

Sobivate kandidaatide nimekiri aegub 31. detsembril 2028. Seda tähtaega võib ametisse nimetava asutuse või ametiisiku otsusega pikendada. Sellisel juhul antakse sellest nimekirja kantud kandidaatidele aegsasti teada. 

C. KANDIDEERIMINE

Kandideerimiseks peab Teil olema konto platvormil Apply4EP: https://apply4ep.gestmax.eu/search/index/lang/et_ET

Palume kandidaatidel enne kandideerimisavalduse täitmist lugeda tähelepanelikult läbi juhendi Euroopa Parlamendi korraldatud valikumenetlustes osalevatele kandidaatidele.

Kandideerimisavalduse esitamise tähtaeg

Kandideerimisavalduse esitamise tähtaeg on 

6. november 2024 kell 12.00 (Brüsselis aja järgi).