Vieta : Briuselis
Skelbimo išorės interneto svetainėje pabaiga : 30/09/2025 17:00
Tarnyba : 03c-Piliečių teisių, teisingumo ir institucinių reikalų generalinis direktoratas
Numeris : Assistant for a parliamentary body- FG III and AST 3
Vadovas kandidatams : Atsisiųsti vadovas kandidatams

KVIETIMAS PAREIKŠTI SUSIDOMĖJIMĄ

DUOMENŲ BAZĖS SUDARYMAS

 

Parlamento organo asistentas (-ė)

Briuselis

 

Sutartininkai (III pareigų grupė) ir laikinieji darbuotojai (AST 3)

 

 

1.      Bendroji informacija

 

Europos Parlamento Piliečių teisių, teisingumo ir institucinių reikalų generalinis direktoratas (IUST GD) – tai vienas iš keturių generalinių direktoratų, sukurtų padalijus buvusį Vidaus politikos generalinį direktoratą. Jo paskirtis – teikti Parlamentui paramą jam atliekant teisėkūros, biudžeto ir tikrinimo funkcijas ir užtikrinti, kad Parlamentas veiktų veiksmingai kaip demokratijos, teisinės valstybės ir pagrindinių teisių sergėtojas ir sykiu reaguotų į ES piliečių poreikius. IUST GD organizuoja ir palengvina Parlamento komitetų darbą tokiose pagrindinėse srityse kaip kultūra, švietimas, teisės ir konstituciniai reikalai, lyčių lygybė, piliečių laisvės, peticijos ir demokratijos apsauga.

 

Kaip Parlamento organo asistentas (-ė) Jūs padėsite komiteto sekretoriatui darbą atlikti veiksmingai: atliksite su posėdžiais susijusius parengiamuosius darbus ir ruošite dokumentus, rengsite korespondenciją ir organizuosite viešuosius klausymus ir komandiruotes. Šis darbas apima administracinių, logistikos ir redakcinių užduočių atlikimą daugiakalbėje aplinkoje ir sklandaus veiklos Parlamente ir už jo ribų koordinavimo užtikrinimą.

 

Jei norėtumėte prisijungti prie naujo ir dinamiško generalinio direktorato, kuris ketina plėstis ir investuoja į savo darbuotojus, tuomet šis kvietimas pareikšti susidomėjimą skirtas kaip tik Jums. Ieškome motyvuotų ir entuziastingų asistentų, kurie prisidėtų prie Parlamento demokratinės veiklos ir teiktų Parlamento komitetams aukštos kokybės administracinę paramą.

 

Europos Parlamento generalinis sekretoriatas skelbia šį kvietimą pareikšti susidomėjimą, siekdamas sudaryti kandidatų, kuriuos domintų būsimos Parlamento organo asistento laisvos darbo vietos, duomenų bazę. Ši duomenų bazė bus kandidatų, kurie ateityje galės būti įdarbinti, rezervas. Taip bus užtikrinta, kad būtų lengvai prieinamų specialistų, kurie galėtų teikti paramą Europos Parlamento nariams (toliau – EP nariai) jų teisėkūros veikloje, rezervas. Jo pagrindinis tikslas – sustiprinti pagalbą, teikiamą EP nariams, taip prisidedant prie to, kad Parlamentas, vykdydamas savo, kaip vienos iš pagrindinių Europos Sąjungos teisėkūros institucijų, vaidmenį dirbtų veiksmingai ir efektyviai.

 

Sudarius duomenų bazę, į duomenų bazę įtraukti kandidatai gali būti atrinkti į atsiradusias laisvas Parlamento organo asistento darbo vietas kaip pagalbiniai sutartininkai, kaip numatyta Kitų Europos Sąjungos tarnautojų įdarbinimo sąlygų 3b straipsnio nuostatose. Šie kandidatai bus atrenkami vadovaujantis Parlamento bendrųjų įgyvendinimo nuostatų, kuriomis reglamentuojami Europos Parlamento pareigūnų ir kitų tarnautojų konkursai ir atrankos procedūros, įdarbinimas ir lygio nustatymas, 7 straipsniu („Jungtinis pagalbinių sutartininkų atrankos komitetas (COSCON)“) ir 8 straipsniu („Sutartininkų atrankos procedūra“).

 

Rečiau ir priklausomai nuo turimų išteklių, į duomenų bazę įtraukti kandidatai taip pat gali būti atrinkti į IUST GD atsiradusias laisvas Parlamento organo asistento darbo vietas kaip laikinieji tarnautojai, kaip numatyta Kitų Europos Sąjungos tarnautojų įdarbinimo sąlygų 2b straipsnio nuostatose. Šie kandidatai bus atrenkami vadovaujantis Parlamento bendrųjų įgyvendinimo nuostatų, kuriomis reglamentuojami konkursai ir atrankos procedūros, Europos Parlamento pareigūnų ir kitų tarnautojų įdarbinimas ir lygio nustatymas, 4 straipsniu („Jungtinis komitetas (COPAR)“).

 

Parlamente vykdoma lygių galimybių politika ir visos paraiškos priimamos nediskriminuojant jokiu pagrindu, pavyzdžiui, dėl lyties, odos spalvos, etninės ar socialinės kilmės, genetinių ypatybių, kalbos, religijos ar įsitikinimų, politinių ar kokių nors kitų pažiūrų, priklausomybės tautinei mažumai, turto, kilmės, negalios, amžiaus, seksualinės orientacijos, civilinės būklės ar šeiminės padėties.

 

2.      Pareigų aprašymas

 

Parlamento organo asistento (-ės) užduotys:

        daugiakalbėje aplinkoje padėti užtikrinti, kad vyktų veiksmingas komiteto sekretoriato darbas (be kita ko, atlikti su vidaus ir išorės posėdžiais susijusius parengiamuosius darbus, priimti ir ruošti dokumentus ir juos siųsti versti ir kt.);

        naudojant specialias IT programas išsaugoti sekretoriato parengtus dokumentus tinkamu formatu pagal esamus dokumentų šablonus;

        užtikrinti, kad posėdžiuose būtų pateikti reikiami dokumentai;

        organizuoti viešus klausymus, kurie yra komitetų posėdžio dalis, ir komitetų narių komandiruotes ne į tris Parlamento darbo vietas;

        atlikti dokumentų paiešką, ypač siekiant parengti bylas;

        tvarkyti prašymus pateikti informaciją ir dokumentus;

        rengti laiškus ir kitus dokumentus, susijusius su sekretoriato veikla;

        redaguoti tekstus, rengti lenteles, tvarkyti darbo kalendorius, tvarkyti e. laiškus, archyvuoti dokumentus, rengti bylas, organizuoti posėdžius ir priimti Parlamento vidaus ir išorės lankytojus.

 

3.      Įdarbinimo reikalavimai

 

Reikalaujamos žinios

        Turite išmanyti Generalinio sekretoriato struktūrą, organizavimą, aplinką ir įvairius subjektus.

        Žinios apie Parlamento taisykles bei procedūras ir ES teisėkūros procedūras būtų privalumas.

 

 

Reikalaujama kompetencija

        Nuolatinis tobulinimasis;

        lankstumas ir patikimumas;

        gebėjimas puikiai dirbti komandoje ir bendradarbiavimo gebėjimai;

        tikslumas bei kruopštumas ir geri organizaciniai bei planavimo įgūdžiai;

        gebėjimas laikytis terminų ir nustatyti užduočių prioritetus;

        orientavimasis į rezultatus.          

 

Darbo aplinka

        Kintantis darbo krūvis, kuris priklauso nuo Parlamento darbo grafiko;

        dažni ryšiai su Parlamente ir už jo ribų dirbančiais asmenimis;

        ryšių palaikymas su Parlamento narių biurais;

        nereguliarios kelionės į Strasbūrą.

 

4.      Atrankos reikalavimai

 

Kad galėtumėte būti įdarbinti kaip III pareigų grupės sutartininkai, turite atitikti bent šiuos reikalavimus:

 

                    i.            turėti diplomu patvirtintą aukštąjį išsilavinimą arba

                  ii.            turėti atestatu patvirtintą vidurinį išsilavinimą, suteikiantį teisę įgyti aukštąjį išsilavinimą, ir bent trejų metų atitinkamą profesinę patirtį.

 

Taip pat turite atitikti toliau nurodytus reikalavimus.

 

·         Turite būti vienos iš Europos Sąjungos valstybių narių pilietis (-ė).

·         Turite būti atlikę visas nacionalinių įstatymų nustatytas karo tarnybos prievoles.

·         Turite turėti numatytoms pareigoms eiti reikalingas asmenines savybes.

·         Turite galėti pateikti įrodymus, kad puikiai mokate vieną oficialiąją Sąjungos kalbą ir pakankamai gerai mokate kitą Sąjungos kalbą, kad galėtumėte vykdyti užduotis.

 

Prieš įdarbinant atrinktus kandidatus, kurių vardai ir pavardės įtraukti į duomenų bazę, jų bus paprašyta pateikti paraiškos formoje nurodytą informaciją pagrindžiančius dokumentus (diplomus, pažymėjimus ir kitus patvirtinamuosius dokumentus).

 

Visi diplomai, nesvarbu, ar jie išduoti kurioje nors iš Sąjungos valstybių narių, ar Sąjungai nepriklausančioje šalyje, turi būti pripažinti oficialaus Sąjungos valstybės narės organo, pvz., švietimo ministerijos.

 

Kandidatai, turintys ne ES šalyje išduotus diplomus, turi pateikti šių diplomų lygiavertiškumą ES išduotiems diplomams patvirtinantį pažymėjimą. Daugiau informacijos apie ne ES šalių kvalifikacijų pripažinimą galima rasti ENIC-NARIC tinklų interneto svetainėje (https://www.enic-naric.net/).

 

Bus atsižvelgiama į skirtingas švietimo sistemas. Diplomų, suteikiančių teisę dalyvauti atrankos procedūrose, pavyzdžiai pateikiame vadove.

 

5.      Įtraukimas į duomenų bazę ir tolesni etapai

 

Jūsų vardas ir pavardė bus įtraukti į duomenų bazę, jei Jūs:

 

·         atitinkate atrankos reikalavimus ir

·         iki nustatyto termino laikydamiesi nurodymų platformoje APPLY4EP užpildėte paraiškos formą (žr. 6 skirsnį „Kaip pareikšti susidomėjimą“).

 

Atsiradus poreikiui, įdarbinančiosios tarnybos atliks paiešką duomenų bazėje ir atrinks tam tikrą kandidatų, kurie atitinka tų tarnybų keliamus reikalavimus, skaičių, tik vadovaudamosi kandidatų paraiškose pateikta informacija ir pateiktais patvirtinamaisiais dokumentais.

Jei būsite atrinkti, galite būti pakviesti į įdarbinančių tarnybų rengiamus testus ir pokalbius.

 

Įdarbinimo testų ir pokalbių tikslas – įvertinti Jūsų gebėjimą eiti atitinkamas pareigas. Tai gali būti testai raštu (pvz., klausimų su keliais atsakymų variantais testas, rašinys, darbo su gaunamais dokumentais užduotis (angl. in-tray exercice), santraukos parengimas ir kt.). Taip pat gali būti vertinama tai, kaip mokate kalbas.

 

6.      Kaip pareikšti susidomėjimą

 

Norėdami pareikšti susidomėjimą, pateikite gyvenimo aprašymą ir užpildykite paraiškos formą platformoje APPLY4EP.

 

Susidomėjimą pareikšti galima TIK internetinėje platformoje APPLY4EP. Todėl iš pradžių turite susikurti paskyrą platformoje APPLY4EP (jei jos dar neturite). Atkreipkite dėmesį į tai, kad platformoje APPLY4EP galite turėti tik vieną paskyrą. Jūsų paskyroje platformoje APPLY4EP įrašyti asmens duomenys bus tvarkomi laikantis Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (ES) 2018/1725. Šiuos duomenis bet kuriuo momentu galite atnaujinti. Platformos APPLY4EP pareiškimas dėl privatumo pateikiamas jos pradžios tinklalapyje.

 

Sukūrę paskyrą platformoje APPLY4EP, turėtumėte atidžiai perskaityti šį kvietimą ir prie jo pridedamą vadovą, tada platformoje APPLY4EP spustelėti mygtuką „Pateikite paraišką internetu“ ir paisyti elektroninės paraiškų teikimo procedūros etapų. Pirmiausia turite įkelti išsamų gyvenimo aprašymą Europass formatu (https://europa.eu/europass/select-language?destination=/node/1), tada baigti pildyti likusią paraiškos dalį.

 

Papildomus nurodymus, kaip pareikšti susidomėjimą, galite rasti prie šio kvietimo pareikšti susidomėjimą pridedamame vadove.

 

Galutinis terminas pareikšti susidomėjimą – 2025 m. rugsėjo 30 d. 17.00 val. (Briuselio laiku). Paraiškos susidomėjimui pareikšti, gautos pasibaigus terminui, nebus priimamos. Terminas gali būti pratęstas.

 

Siekdamas užtikrinti vienodas sąlygas visiems kandidatams, Europos Parlamentas savo atrankos procedūrose taiko griežtą lygių galimybių politiką.

 

Tai, kad jūsų vardas ir pavardė buvo įtraukti į duomenų bazę arba kad išlaikėte pokalbį ir (arba) atrankos testą, negarantuoja, kad Jums bus pasiūlytas darbas. Jei atsiras laisva darbo vieta, įdarbinančioji tarnyba gali patikrinti duomenų bazę ir išsiųsti kvietimus tiems kandidatams, kurių profiliai geriausiai atitinka atitinkamoms pareigoms keliamus reikalavimus. Paaiškėjus, kad Jūsų paraiškoje pateikta informacija yra neteisinga, būsite pašalinti iš procedūros ir Jūsų vardas ir pavardė bus išbraukti iš duomenų bazės.

 

Darbo ES institucijose sąlygos yra nustatytos Kitų Europos Sąjungos tarnautojų įdarbinimo sąlygose. Išsami informacija pateikiama čia: 

https://eur-lex.europa.eu/legal-content/LT/TXT/PDF/?uri=CELEX:01962R0031-20140501&from=LT (II antraštinė dalis („Laikinai priimti tarnautojai“) ir IV antraštinė dalis („Sutartininkai“)).

 

Sutartininkai bus priimti į III pareigų grupės pareigas. Mėnesinis bazinis darbo užmokestis yra nuo 3 374,39 EUR iki 5 529,90 EUR (III pareigų grupė), priklausomai nuo atrinkto (-os) kandidato (-ės) išsilavinimo ir konkrečios profesinės patirties. Šiam darbo užmokesčiui taikomas Sąjungos mokestis ir kiti Kitų tarnautojų įdarbinimo sąlygose numatyti išskaitymai. Jis neapmokestinamas jokiu valstybių narių mokesčiu. Tam tikromis aplinkybėmis kartu su baziniu darbo užmokesčiu bus mokamos išmokos.

 

Laikinieji darbuotojai bus priimti į AST 3 lygio pirmos pakopos pareigas. Mėnesinis bazinis darbo užmokestis yra 4 666,18 EUR. Šiam darbo užmokesčiui taikomas Sąjungos mokestis ir kiti Kitų tarnautojų įdarbinimo sąlygose numatyti išskaitymai. Jis neapmokestinamas jokiu valstybių narių mokesčiu. Įdarbinamų atrinktų kandidatų pareigų pakopa gali būti koreguojama atsižvelgiant į jų profesinę patirtį. Tam tikromis aplinkybėmis kartu su baziniu darbo užmokesčiu bus mokamos išmokos.

 

Duomenų bazė galios iki 2026 m. gruodžio 31 d. Skiriantysis subjektas (paskyrimų tarnyba) gali nuspręsti pratęsti jos galiojimą. Tokiu atveju į duomenų bazę įtraukti kandidatai bus apie tai informuoti reikiamu laiku.