SKELBIMAS DĖL RENGIAMOS ATRANKOS PE/321/2025/S/ITEC
LAIKINASIS (-OJI) TARNAUTOJAS (-A)
Administratorius teisiniais klausimais (AD 7)
Prieš pateikiant paraišką būtina atidžiai perskaityti Europos Parlamento rengiamose atrankos procedūrose dalyvaujantiems kandidatams skirtą vadovą, pridedamą prie šio skelbimo dėl rengiamos atrankos.
Vadovas, kuris yra neatskiriama skelbimo dėl rengiamos atrankos dalis, padės suprasti atrankos procedūrų taisykles ir registracijos tvarką.
TURINYS
A. PAREIGŲ POBŪDIS IR ATRANKOS REIKALAVIMAI
B. PROCEDŪRA
C. PARAIŠKŲ TEIKIMAS
PRIEDAS. EUROPOS PARLAMENTO RENGIAMOSE ATRANKOS PROCEDŪROSE DALYVAUJANTIEMS KANDIDATAMS SKIRTAS VADOVAS
A. PAREIGŲ POBŪDIS IR ATRANKOS REIKALAVIMAI
1. Bendra informacija
Europos Parlamentas nusprendė pradėti atrankos į Naujovių ir technologinės pagalbos generalinio direktorato (ITEC GD) AD 7 lygio laikinojo darbuotojo darbo vietą procedūrą. Darbo vieta yra Briuselyje.
Parlamentas ieško administratoriaus teisiniais klausimais.
Bus sudaroma neterminuota sutartis. Asmuo bus priimtas į AD 7 lygio pirmos pakopos pareigas, mėnesinis bazinis darbo užmokestis yra 7 559,72 EUR. Darbo užmokesčiui taikomas Sąjungos mokestis ir kiti Kitų Europos Sąjungos tarnautojų įdarbinimo sąlygose numatyti išskaitymai. Jis neapmokestinamas valstybių narių mokesčiais. Įdarbinamo atrinkto kandidato pareigų pakopa gali būti koreguojama atsižvelgiant į jo profesinę patirtį. Be to, tam tikromis aplinkybėmis kartu su baziniu darbo užmokesčiu bus mokamos išmokos.
Europos Parlamente vykdoma lygių galimybių politika ir paraiškos priimamos nediskriminuojant jokiu pagrindu, pavyzdžiui, dėl lyties, odos spalvos, etninės ar socialinės kilmės, genetinių ypatybių, kalbos, religijos ar įsitikinimų, politinių ar kokių nors kitų pažiūrų, priklausomybės tautinei mažumai, turto, kilmės, negalios, amžiaus, seksualinės orientacijos, civilinės būklės ar šeiminės padėties.
2. Pareigų aprašymas
Naujovių ir technologinės pagalbos generalinis direktoratas (ITEC GD) teikia visapusiškas IT ir ryšių paslaugas, kad padėtų Europos Parlamentui vykdyti teisėkūros ir administracinę veiklą. Jis užtikrina daugiakalbės vidaus darbo erdvės kūrimą ir priežiūrą, suteikdamas Parlamento nariams ir darbuotojams saugią prieigą prie pagrindinių dokumentų ir informacijos bet kuriuo metu ir bet kurioje vietoje. Be to, ITEC GD yra atsakingas už Parlamento IT sistemų kūrimą, plėtojimą ir valdymą pagal inovacijų strategiją, kuria atsižvelgiama į Parlamento narių, frakcijų, generalinių direktoratų, Europos ombudsmeno ir Europos duomenų apsaugos priežiūros pareigūno poreikius.
Šis generalinis direktoratas taip pat prižiūri, kaip įgyvendinama saugi ir tvari Parlamento IT ir telekomunikacijų infrastruktūros techninė strategija. Be to, jis rūpinasi Parlamento dokumentų pateikimu ir elektroniniu platinimu ir bendradarbiauja su Leidinių biuru, kuris oficialiai skelbia teisės aktus ir kitus dokumentus.
Pagrindinė administratoriaus teisiniais klausimais darbo vieta bus Briuselis ir jo bus prašoma keliauti tarp Parlamento trijų darbo vietų (Briuselio, Liuksemburgo ir Strasbūro) ar kitur. Administratorius teisiniais klausimais glaudžiai bendradarbiaus su vyresniąja vadovybe ir įvairiais ITEC GD padaliniais, taip pat su kitais Parlamento sekretoriato generaliniais direktoratais ir prireikus su Europos Parlamento nariais. Administratorius teisiniais klausimais, būdamas pavaldus tiesioginiam vadovui ir laikydamasis Parlamento valdymo organų ir jų vadovybės nustatytų programų ir prioritetų, vykdys šias užduotis:
– teiks rekomendacijas vadovybei visais teisiniais ir administraciniais su subjektu susijusiais klausimais, atlikdamas išsamią analizę ir aiškindamas painius teisės aktus ir teismų praktiką;
– vyresniosios vadovybės nurodymu rengs tyrimus, pastabas ir santraukas bei analizuos, kurs ir rengs taisyklių projektus savo atsakomybės srityje, taip pat taisykles įvairiais klausimais, susijusiais su padalinio valdymu;
– lydės vyresniąją vadovybę į aukšto lygio susitikimus ir vidaus bei išorės darbo grupes ir jai juose atstovaus, užtikrindamas veiksmingą komunikaciją ir subjekto interesų gynimą;
– užtikrins, kad atitinkami padaliniai laiku atliktų administracines užduotis, palaikys ryšius su įvairiais susijusiais subjektais, nuolat juos informuos ir koordinuos jų dalyvavimą;
– rengs ir (arba) tikrins dokumentus, kuriais Parlamentas prisiima įsipareigojimų ir kuriais gali būti vadovaujamasi nagrinėjant ginčus;
– dalyvaus komitetų ar administracinių organų posėdžiuose, kai kuriuose organuose atstovaudamas Parlamentui; teiks reikiamą pagalbą veiklos padaliniams šiems vykdant konkrečią veiklą ir (arba) projektus;
– prisiims atsakomybę už viešųjų pirkimų sutarčių rengimą ir sudarymą;
– tvarkys neskelbtino pobūdžio / sudėtingus prašymus dėl viešos prieigos prie ITEC GD dokumentų, juos bendrai aptaręs su atitinkamos įmonės savininku ir glaudžiai bendradarbiaudamas su Vadovybės generaliniu direktoratu (PRES GD).
Atliekant šias pareigas reikalingas kruopštumas, komunikaciniai gebėjimai, aukštas konfidencialumo lygis, gebėjimas analizuoti ir apibendrinti, išankstinio planavimo įgūdžiai, diplomatija ir gebėjimas laisvai bendrauti su įvairiais žmonėmis ir visais lygmenimis. Kandidatas turi rodyti iniciatyvą ir stiprią motyvaciją. Jis turi gebėti nuolat intensyviai dirbti – ir savarankiškai, ir komandoje – bei prisitaikyti daugiakultūrėje ir daugiakalbėje darbo aplinkoje.
3. Atrankos reikalavimai
Paskutinę paraiškų teikimo dieną kandidatai turi atitikti toliau nurodytus bendruosius ir specialiuosius reikalavimus.
a) Bendrieji reikalavimai
Pagal Kitų Europos Sąjungos tarnautojų įdarbinimo sąlygų 12 straipsnio 2 dalį kandidatai privalo:
– būti vienos iš Europos Sąjungos valstybių narių piliečiai,
– naudotis visomis piliečio teisėmis,
– būti atlikę visas įstatymų numatytas karo tarnybos prievoles,
– turėti numatytoms pareigoms eiti reikalingas asmenines savybes.
b) Specialieji reikalavimai
i) Reikalaujama kvalifikacija
· Diplomu patvirtintas išsilavinimas, atitinkantis užbaigtas universitetines teisės studijas, kai įprasta universitetinių studijų trukmė yra ne mažesnė kaip ketveri metai,
arba
· diplomu patvirtintas išsilavinimas, atitinkantis užbaigtas universitetines teisės studijas, ir ne mažiau kaip vienų metų profesinė patirtis, atitinkanti pareigų aprašymą (A skirsnio 2 dalis), kai įprasta universitetinių studijų trukmė yra ne mažesnė kaip treji metai. Į šią vienų metų profesinę patirtį nebus atsižvelgiama skaičiuojant 3 dalies b punkto iii papunktyje nurodytą būtiną profesinę patirtį.
Diplomai, nesvarbu, ar jie išduoti kurioje nors iš valstybių narių, ar ne ES šalyje, turi būti pripažinti ES valstybės narės oficialios įstaigos, pvz., švietimo ministerijos.
Kandidatų, turinčių ne ES šalyje išduotus diplomus, bus paprašyta pateikti jų lygiavertiškumą ES išduotiems diplomams patvirtinančius dokumentus, jei jie gaus įdarbinimo pasiūlymą. Daugiau informacijos apie ne ES šalyse įgytų kvalifikacijų pripažinimą galima rasti ENIC-NARIC tinkluose adresu https://www.enic-naric.net. Atrankos komitetas atsižvelgs į švietimo sistemų skirtumus. Reikalaujamos būtiniausios kvalifikacijos pavyzdžiai įtraukti į Kandidatams skirtame vadove pateikiamą lentelę. Kandidatams, nepateikusiems savo diplomų lygiavertiškumą ES išduotiems diplomams patvirtinančių dokumentų, ir (arba) kandidatams, kurių diplomai nėra pripažinti ES valstybės narės oficialios įstaigos, nebus leista dalyvauti atrankos procedūroje.
ii) Reikalaujama profesinė patirtis
Be įgytos kvalifikacijos, suteikiančios teisę dalyvauti atrankos procedūroje (žr. i punktą), kandidatai privalo turėti:
· ne trumpesnę kaip ketverių metų profesinę patirtį, susijusią su A skirsnio 2 dalies nurodytomis pareigomis, į kurią įeina dvejų metų patirtis valstybinėse institucijose arba Europos Sąjungos institucijose ar organuose.
iii) Kalbų mokėjimas
Kandidatai turi puikiai (bent C1 lygiu) mokėti vieną iš oficialiųjų Europos Sąjungos kalbų (1-oji kalba): airių, anglų, bulgarų, čekų, danų, estų, graikų, ispanų, italų, kroatų, latvių, lenkų, lietuvių, maltiečių, nyderlandų, portugalų, prancūzų, rumunų, slovakų, slovėnų, suomių, švedų, vengrų arba vokiečių,
ir
pakankamai gerai (bent B2 lygiu) mokėti anglų arba prancūzų kalbą (2-oji kalba).
Jei kandidato 1-oji kalba yra anglų arba prancūzų, reikalaujama pakankamai gerai (bent B2 lygiu) mokėti vieną iš kitų 23 oficialiųjų Europos Sąjungos kalbų. 2-oji kalba turi skirtis nuo 1-osios.
Kandidatams pranešama, kad šiai atrankos procedūrai pasirinktos kalbos, t. y. anglų ir prancūzų, buvo nustatytos vadovaujantis tarnybos interesais. Administratoriaus teisiniais klausimais pareigoms eiti dėl jų pobūdžio reikalingi specialūs gebėjimai: gebėjimas analizuoti, rengti tekstus, vykdyti techninę priežiūrą ir administraciniai gebėjimai. Todėl naujai įdarbintas asmuo privalo sugebėti suprasti turimas atlikti užduotis, spręsti problemas ir veiksmingai bendrauti su išorės subjektais ir vadovybe bei kolegomis.
Mokėti bent vieną iš šių dviejų kalbų būtina, kad darbuotojas galėtų atlikti jam pavestas užduotis, susijusias su jo pareigomis, ir tenkinti tarnybos poreikius, visų pirmą poreikį palaikyti veiksmingus darbo santykius su subjektais, kurių pagrindinė kalba – anglų arba prancūzų. Šios žinios yra būtinos siekiant Naujovių ir technologinės pagalbos generalinio direktorato (ITEC GD) tikslų bei vykdant jo projektus, nes pagrindinės šio generalinio direktorato darbo kalbos yra anglų ir prancūzų.
Prancūzų kalba dažniausiai vartojama vidaus komunikacijai direktorato, kuriame bus įdarbintas atrinktas kandidatas, skyriuose ir tarp jų. Anglų kalba dažniausiai vartojama palaikant ryšius su kitais ITEC GD direktoratais bei kitais generaliniais direktoratais ir su Parlamento politiniais bei administraciniais organais, visų pirma rengiant dokumentus ir dalyvaujant strateginėse diskusijose.
Anglų ir prancūzų kalbos vartojamos ir per Viešųjų pirkimų forumo susitikimus, kuriuose įdarbintas asmuo aktyviai dalyvaus. Gerai mokėti prancūzų kalbą taip pat labai svarbu siekiant tinkamai suprasti Prancūzijoje, Belgijoje ir Liuksemburge galiojančius teisės aktus. Minėtos pareigos taip pat apima teisinių dokumentų ir tyrimų rengimą bei sudėtingų teisinių sąvokų aiškinimą; visa tai turi būti formuluojama aiškiai ir tiksliai. Daug vidaus ir išorės pranešimų, teisėkūros tekstų, teismų praktikos papildymų ir procedūrų gairių visų pirma pateikiama šiomis dviem kalbomis. Todėl, siekiant užtikrinti tikslų interpretavimą, atitiktį ir gerą darbo kokybę, labai geros anglų ir (arba) prancūzų kalbos žinios yra būtinos.
ITEC GD teikia didelę reikšmę veiksmingai savo darbuotojų komunikacijai, kad būtų užtikrintas sklandus bendradarbiavimas ir veiklos efektyvumas. Todėl visuose viduje ir išorėje skelbiamuose ITEC GD pranešimuose apie laisvas darbo vietas nurodoma būtinybė labai gerai mokėti vieną iš šių dviejų kalbų ir pakankamai gerai mokėti kitą iš jų. Labai gerai mokėdamas bent vieną iš šių dviejų kalbų atrinktas kandidatas galės veiksmingai atlikti užduotis įvairiuose kalbiniuose kontekstuose ir visapusiškai integruotis į įvairią daugiakalbę Europos Parlamento aplinką.
B. PROCEDŪRA
Kandidatai atrenkami pagal kvalifikaciją ir egzaminų rezultatus.
1. Leidimas dalyvauti atrankoje ir kvalifikacijos vertinimas (1-asis etapas)
a) Paskyrimų tarnyba parengia pareiškėjų, pateikusių paraiškas reikalaujama forma ne vėliau kaip paskutinę paraiškų teikimo dieną ir atitinkančių A skirsnio 3 dalies a punkte nustatytus bendruosius reikalavimus, sąrašą. Šis sąrašas kartu su paraiškomis perduodamas atrankos komitetui.
b) Atrankos komitetas patikrina, ar kandidatų paraiškos atitinka A skirsnio 3 dalies b punkte nustatytus specialiuosius reikalavimus (leidimas dalyvauti atrankoje).
c) Atrankos komitetas, vadovaudamasis iš anksto nustatyta vertinimo lentele, įvertina visų reikalavimus atitinkančių kandidatų kvalifikaciją (žr. B skirsnio 1 dalies b punktą) ir parengia 6 geriausių reikalavimus atitinkančių kandidatų, kurie bus pakviesti laikyti egzaminus, sąrašą. Atrankos komitetas pakviečia visus po vienodą balų skaičių surinkusius kandidatus, užimančius paskutinę vietą eilėje į kitą atrankos etapą (kvalifikacijos vertinimas).
Atrankos komisija remiasi tik paraiškoje pateikta informacija, pagrįsta patvirtinamaisiais dokumentais, kurie pateikiami kartu ir vienu metu su paraiška (išsamesnė informacija pateikiama Europos Parlamento rengiamose atrankos procedūrose dalyvaujantiems kandidatams skirto vadovo 3 dalies 3 punkte).
Vertindamas kandidatų kvalifikaciją, atrankos komitetas visų pirma atsižvelgia į šiuos aspektus:
- kvalifikaciją ir diplomus;
- atstovavimo vyresniajai vadovybei aukšto lygio posėdžiuose ir vidaus bei išorės darbo grupėse ir (arba) jos lydėjimo patirtį;
- vadovybės konsultavimo sudėtingais teisiniais ir administraciniais klausimais patirtį, ypač ES institucijose, ypatingą dėmesį kreipiant į painių teisės aktų ir teismų praktikos, susijusios su IT teise ir ES IT viešaisiais pirkimais, išsamią analizę ir aiškinimą,
- patirtį rengiant dokumentus, susijusius su Parlamento įsipareigojimais ir kitais jautriais klausimais;
- puikius bendravimo tiek raštu, tiek žodžiu įgūdžius ir gebėjimą glaustai perteikti sudėtingas teisines sąvokas ir informaciją įvairiems suinteresuotiesiems subjektams, įskaitant vyresniąją vadovybę ir išorės subjektus;
- kokybiškų teisinių tyrimų, raštų ir santraukų bei išsamių teisinių ir administracinių analizių ir taisyklių projektų rengimo vyresniosios vadovybės prašymu patirtį;
- vadovavimo vokų su pasiūlymais atplėšimo ir vertinimo komitetams ir aktyvaus dalyvavimo jų veikloje patirtį;
- patirtį koordinuojant įvairių suinteresuotųjų subjektų dalyvavimą ir palaikant reguliarius ryšius, kad būtų užtikrinta sklandi projektų pažanga;
- patirtį rengiant viešųjų pirkimų procedūras ir jose dalyvaujant;
- darbo daugiakultūrėje ir daugiakalbėje aplinkoje patirtį ir gebėjimą visais lygmenimis lengvai palaikyti ryšius su įvairiausiais žmonėmis.
Atitiktis kiekvienam kriterijui bus vertinama balais (nuo 1 iki 5). Siekiant įvertinti kandidatų tinkamumą atitinkamoms pareigoms, bus vertinamas bendras jų surinktas balų skaičius.
Vertinimas: 0–20 balų.
Apie atrankos komiteto sprendimą, ar kandidatui bus leista dalyvauti egzaminuose remiantis atitiktimi atrankos reikalavimams ir kvalifikacijos vertinimo metu surinktais balais, jam bus pranešta e. laišku.
2. Egzaminai (2-asis etapas)
Siekdamas įvertinti, ar kandidatai turi žinių ir įgūdžių, reikalingų norint eiti pirmiau aprašytas pareigas, atrankos komitetas surengs toliau nurodytus egzaminus.
Egzaminas raštu
a) Teksto rengimo remiantis pateiktais dokumentais egzaminas anglų arba prancūzų kalba, siekiant įvertinti kandidato gebėjimą eiti A skirsnio 2 dalyje aprašytas pareigas ir gebėjimą rengti tekstus.
Egzamino trukmė: ne ilgiau kaip 90 minučių.
Balai: 0–20 balų (minimalus reikalaujamas balų skaičius – 10).
Šis egzaminas rengiamas dalyvaujant fiziškai arba internetu.
Egzaminas žodžiu
b) Pokalbis su atrankos komitetu anglų arba prancūzų kalba, siekiant, atsižvelgus į visą paraiškoje pateiktą informaciją, įvertinti kandidato gebėjimą eiti A skirsnio 2 dalyje aprašytas pareigas.
Ilgiausia egzamino trukmė: ne ilgiau kaip 45 minutės.
Balai: 0–40 balų (minimalus reikalaujamas balų skaičius – 20).
Šis egzaminas rengiamas dalyvaujant fiziškai arba internetu.
Egzaminų instrukcijos bus pateiktos per deramą laiką. Kandidatai privalo griežtai laikytis pateiktų instrukcijų. Kandidatai, kurie elgsis ne pagal instrukcijas ar jų nesilaikys, bus nedelsiant pašalinti iš atrankos procedūros.
3. Tinkamų kandidatų sąrašas
Atrankos komitetas sudaro tinkamų kandidatų sąrašą, į kurį abėcėlės tvarka įrašomos trijų kandidatų, surinkusių daugiausia balų per visą procedūrą (kvalifikacijos vertinimą ir egzaminus), pavardės, jei kandidatai surenka bent minimalų reikalaujamą balų skaičių už abu egzaminus. Į sąrašą įtraukiami visi po vienodą balų skaičių surinkę kandidatai, pretenduojantys į paskutinę vietą.
Apie savo rezultatus kandidatai bus informuoti raštu.
Tinkamų kandidatų sąrašas bus paskelbtas oficialioje Europos Parlamento interneto svetainėje.
Tinkamų kandidatų sąrašas galios iki 2028 m. gruodžio 31 d. Skiriančiojo subjekto sprendimu jo galiojimas gali būti pratęstas. Tokiu atveju į šį sąrašą įrašyti kandidatai apie tai bus informuojami deramu laiku.
C. PARAIŠKŲ TEIKIMAS
Paraiškas kandidatai turi teikti per platformą Apply4EP adresu https://apply4ep.gestmax.eu/search/index/lang/lt_LT.
Prieš pildant paraiškos formą, būtina atidžiai perskaityti Europos Parlamento rengiamose atrankos procedūrose dalyvaujantiems kandidatams skirtą vadovą.
Galutinis paraiškų pateikimo terminas
2025 m. vasario 4 d. 12.00 val. (vidurdienis) Briuselio laiku.