Kraj : Bruselj
Publication end on external website : 06/11/2024 12:00
Pristojna služba : 08-Generalni direktorat za infrastrukturo in logistiko
Ref. : PE/309/2024/S/INLO - Administrative assistant (AST1)
Vodnik za kandidate (Navodila) : Guide for candidates

RAZPIS ZA PROSTO DELOVNO MESTO PE/309/2024/S/INLO

ZAČASNI USLUŽBENEC

Strokovno-tehnični(-a) uslužbenec(-ka) za upravne zadeve (AST 1)

 

Pred prijavo skrbno preberite vodnik za kandidate, priložen temu razpisu. 

Vodnik je sestavni del razpisa za prosto delovno mesto, v njem pa so pojasnjena pravila za izbirne postopke in pogoji za prijavo. 

 

VSEBINA

A.               OPIS NALOG IN POGOJI ZA PRIPUSTITEV

B.               POSTOPEK

C.               ODDAJA PRIJAV

PRILOGA:     VODNIK ZA KANDIDATE V JAVNIH IZBIRNIH POSTOPKIH, KI JIH ORGANIZIRA EVROPSKI PARLAMENT

A. OPIS NALOG IN POGOJI ZA PRIPUSTITEV

1.         Splošno

Evropski parlament se je odločil začeti izbirni postopek za zasedbo začasnega delovnega mesta strokovno-tehničnega uslužbenca (AST 1) v generalnem direktoratu za infrastrukturo in logistiko, direktorat za integrirano upravljanje infrastrukture, služba za izvrševanje proračuna.  Iskani profil je strokovno-tehnični uslužbenec za upravne zadeve, odgovoren za javno naročanje. 

Pogodba bo sklenjena za nedoločen čas. Delovno mesto se uvršča v plačilni razred AST 1, prva stopnja, za katerega je določena osnovna mesečna plača v višini 3.461,58 EUR. Od plače se odtegne davek Unije in drugi odtegljaji, ki so določeni v pogojih za zaposlitev drugih uslužbencev Evropske unije. Plača je oproščena nacionalnih davkov. Stopnja, v katero bo uvrščen uspešen kandidat, bo prilagojena delovnim izkušnjam. Osnovni plači se pod določenimi pogoji dodajo nadomestila.

Evropski parlament izvaja politiko enakih možnosti in sprejema prijave brez diskriminacije na podlagi spola, etnične pripadnosti, barve kože, narodnostnega ali socialnega porekla, genetskih značilnosti, jezika, vere ali prepričanja, političnega ali drugega prepričanja, pripadnosti nacionalni manjšini, premoženja, rojstva, invalidnosti, starosti, spolne usmerjenosti, zakonskega stanu ali družinskih razmer.

2.         Opis nalog

Generalni direktorat za infrastrukturo in logistiko (GD INLO) skrbi za dobro upravljanje infrastrukture in logistike v različnih krajih dela Evropskega parlamenta.

Naloge GD INLO so: 

     tehnično in administrativno upravljanje vseh stavb, ki jih uporablja Evropski parlament v Bruslju, Luxembourgu in Strasbourgu, ter pisarn za stike v državah članicah;

     upravljanje oddelkov za opremo in storitve, ki so vključeni v upravljanje stavb;

     skrb za opremo (nakup, prevoz, selitev, kurirske in gostinske storitve, trgovine itd.) in za praktične vidike organizacije sej.

Izbrani kandidat bo zaposlen v Bruslju in se bo pridružil dinamični ekipi, ki se ukvarja z dokumentacijo javnih naročil ter skrbi za upravno vodenje dokumentacije, kar vključuje arhiviranje, vnos podatkov ter registracijo dokumentacije in z njo povezanih dokazil. Znotraj subjekta, v katerem bo zaposlen, bo referenčna točka za vsa vprašanja glede določenega števila upravnih postopkov in koordinator za te postopke. Pod vodstvom direktorja bo v okviru programov in prednostnih nalog, ki jih določijo parlamentarni organi in njihovo vodstvo, opravljal naslednje naloge:

       sodelovanje pri načrtovanju postopkov za oddajo javnih naročil;

       priprava časovnega razporeda postopkov z operativnimi oddelki in spremljanje njihovega poteka;

       priprava oziroma sodelovanje pri postopkih oddaje javnih naročil (začetek in spremljanje postopkov, sodelovanje v odborih za odpiranje in ocenjevanje ponudb, spremljanje upravnih postopkov za osnutke pogodb in anekse, posodabljanje preglednic o spremljanju, priprava pojasnil, arhiviranje itd.);

       preučitev dokumentacije, zlasti v postopkih javnega naročanja po vnaprej določenih postopkih v papirni in/ali elektronski obliki ter priprava končne dokumentacije za organe odločanja;

       vnos besedil, oblikovanje, priprava preglednic, časovno usklajevanje dela, skrb za pošto, razvrščanje, priprava dokumentacije, poročil, statistike ipd.;

       nudenje upravne podpore: vodenje razpisov, elektronske in navadne pošte, odsotnosti, dela na daljavo, prošenj za usposabljanje in pisarniške opreme, priprava sestankov ter potnih nalogov za službene poti itd.

Za opravljanje dela so potrebne odlične organizacijske sposobnosti in izostren občutek za odgovornost, diplomatski čut, dober občutek za delo z ljudmi in ekipni duh. 

Predvidene so tudi službene poti v kraje dela Evropskega parlamenta.

3.         Pogoji za pripustitev 

Na rok za oddajo prijav morate izpolnjevati naslednje pogoje:

(a)     Splošni pogoji

V skladu s členom 12(2) pogojev za zaposlitev drugih uslužbencev Evropske unije se od kandidata zahteva, da:

–          je državljan ene od držav članic Evropske unije,

–          uživa vse državljanske pravice,

–          izpolnjuje vse zakonske obveznosti glede služenja vojaškega roka,

–          izpolnjuje etična merila za opravljanje predvidenih nalog.

(b)     Posebni pogoji

(i)      Zahtevane kvalifikacije in diplome

Od kandidatov se zahteva: 

-        visokošolska diploma

ali 

-        spričevalo o srednješolski izobrazbi, ki omogoča nadaljnje izobraževanje na višji stopnji, in najmanj tri leta delovnih izkušenj

ali

poklicna usposobljenost ali delovne izkušnje na enakovredni ravni.

Diplome, pridobljene v državah članicah EU ali državah, ki niso članice EU, mora priznati uradni organ države članice EU, na primer ministrstvo za izobraževanje države članice EU.

Kandidati z diplomo iz tretjih držav morajo prijavi priložiti potrdilo o enakovrednosti svoje diplome v EU. Več informacij o priznavanju kvalifikacij tretjih držav najdete v omrežju ENIC-NARIC prek povezave: https://www.enic-naric.net.

Izbirna komisija bo upoštevala razlike v izobraževalnih sistemih. V vodniku za kandidate so v razpredelnici navedeni primeri najnižjih zahtevanih kvalifikacij.

Kandidati, ki prijavi ne bodo priložili potrdila EU o enakovrednosti svoje diplome, in kandidati, katerih diplome ne priznava uradni organ države članice EU, ne bodo uvrščeni v izbirni postopek.

(ii)       Zahtevane delovne izkušnje

Delovne izkušnje niso potrebne. 

(iii)    Znanje jezikov

Kandidati morajo imeti odlično znanje (najmanj na ravni C1) enega od uradnih jezikov Evropske unije (jezik 1), ki so angleščina, bolgarščina, češčina, danščina, estonščina, finščina, francoščina, grščina, hrvaščina, irščina, italijanščina, latvijščina, litovščina, madžarščina, malteščina, nemščina, nizozemščina, poljščina, portugalščina, romunščina, slovaščina, slovenščina, španščina in švedščina, 

ter

zadovoljivo (raven B2) znanje angleščine ali francoščine (jezik 2).

Jezik 2 ne sme biti isti kot jezik 1.

Jezikovna omejitev na angleščino in francoščino v tem izbirnem postopku je določena glede na interes službe. Naloge strokovno-tehničnega uslužbenca za upravne zadeve zahtevajo posebna znanja, zlasti na področju spremljanja, priprave besedil, izvajanja in upravnega poslovanja. Novozaposleni uslužbenec mora biti sposoben razumeti dodeljene naloge, reševati probleme in se učinkovito sporazumevati z zunanjimi sogovorniki, nadrejenimi in sodelavci.

Evropski parlament zaposluje različno osebje, ki je v glavnem zaposleno v stavbah v Bruslju, Strasbourgu in Luxembourgu. V tem večjezičnem okolju je operativna učinkovitost v veliki meri odvisna od uporabe francoščine in angleščine. Ta jezika sta bistvenega pomena za tekoče in uspešno komuniciranje, dobro opravljanje vsakodnevnih nalog in izvedbo nepremičninskih projektov v generalnem direktoratu za infrastrukturo in logistiko (GD INLO).  Znanje enega od teh jezikov je nujno potrebno, da bo lahko uslužbenec učinkovito opravljal svoje naloge ter v okviru dodeljenih nalog odgovarjal na potrebe službe. Dodeljene naloge vključujejo redne stike s sodelavci, nadrejenimi ter zunanjimi sogovorniki, ki pri vsakodnevnem delu uporabljajo prav ta jezika. Poleg tega izobraževanja, sestanki ekip in postopki za uvajanje novega osebja večinoma potekajo v angleščini in francoščini, zaradi česar je znanje vsaj enega od teh jezikov še bolj pomembno. 

Tekoči projekti, kot so prenova stavbe SPAAK, Hiša državljanov ter ureditev novih večnamenskih prostorov, zahtevajo celovito in usklajeno komuniciranje med različnimi akterji, med drugim večdisciplinarnimi ekipami, arhitekti, inženirji, gradbenimi tehniki ter končnimi uporabniki Evropskega parlamenta. Tako na primer projekt SPAAK, ki obsega večjo preureditev glavne stavbe Parlamenta, zahteva nenehno komunikacijo med različnimi deležniki. Uporaba angleščine in francoščine kot glavnih jezikov lajša interakcijo, pri čemer se na operativni ravni upošteva jezikovna raznolikost. 

V generalnem direktoratu za infrastrukturo in logistiko se za interno komunikacijo najpogosteje uporablja francoščina, stiki z drugimi generalnimi direktorati ter političnimi in upravnimi organi Parlamenta pa večinoma potekajo v angleščini. Ta se običajno uporablja tudi za pripravo dokumentov. Zadovoljivo znanje angleščine ali francoščine je tako nujno potrebno za opravljanje specifičnih nalog pri postopkih javnega naročanja, pri čemer so računalniška orodja na voljo samo v teh dveh jezikih. V angleščini in francoščini potekajo tudi seje foruma javnih naročil, ki se jih bo udeleževal novozaposleni uslužbenec. Poleg tega je zadovoljivo znanje francoščine nujno za razumevanje veljavne belgijske zakonodaje ter za komuniciranje s ponudniki storitev, upravami in lokalnimi skupnostmi. 

Tako ta izbirni postopek ne predstavlja izjeme v tej dolgoletni praksi. Omejitev na angleščino in francoščino v tem izbirnem postopku upravičujejo operativne potrebe službe, zahteve za delovno mesto strokovno-tehničnega uslužbenca za upravne zadeve ter interna praksa generalnega direktorata, s čimer se zagotavljata optimalna učinkovitost in skladnost v Evropskem parlamentu.

  

B. IZBIRNI POSTOPEK

Postopek poteka na podlagi kvalifikacij in preizkusov. 

1.      Pripustitev in ocena kvalifikacij (1. faza)

(a)         Organ za imenovanja (AIPN) pripravi seznam kandidatov, ki so do roka predložili prijavo v zahtevani obliki in ki izpolnjujejo splošne pogoje iz naslova A, točka 3(a). Ta seznam se skupaj s prijavno dokumentacijo predloži izbirni komisiji.

(b)         Izbirna komisija preveri prijavno dokumentacijo kandidatov, če izpolnjujejo posebne pogoje iz naslova A, točka 3(b).

(c)         Izbirna komisija bo po vnaprej določeni lestvici ocenila kvalifikacije kandidatov, sprejetih v izbirni postopek, ter pripravila seznam šestih najboljših kandidatov, ki bodo povabljeni na preizkuse. Če bo za zadnje razpoložljivo mesto več kandidatov prejelo enako število točk, bo izbirna komisija vse povabila k naslednji fazi. 

Izbirna komisija se odloča samo na podlagi informacij, predloženih v prijavi, ki jih morajo potrjevati priložena dokazila (več podrobnosti najdete v vodniku za kandidate v javnih izbirnih postopkih, ki jih organizira Evropski parlament, točka 3(3)).

Pri ocenjevanju kvalifikacij bo komisija zlasti upoštevala naslednje elemente, ki jim je treba v prijavi priložiti dokazila:

a.      poznavanje načrtovanja postopkov za oddajo javnih naročil;

b.      poznavanje organizacije postopkov za oddajo javnih naročil (začetek in spremljanje postopkov, sodelovanje v odborih za odpiranje in oceno ponudb, spremljanje upravnih postopkov za pogodbe in njihove anekse, posodabljanje preglednic o spremljanju, priprava pojasnil, arhiviranje itd.);

c.      poznavanje preučevanja dokumentacije, zlasti v postopkih za oddajo javnih naročil;

d.      poznavanje vnosa besedil, oblikovanja, priprave preglednic, časovnega usklajevanja dela, skrbi za pošto, razvrščanja, priprave dokumentacije, poročil, statistike ipd.;

e.      poznavanje upravne podpore: vodenje razpisov, elektronske in navadne pošte, odsotnosti, dela na daljavo, prošenj za usposabljanje in pisarniške opreme, priprava sestankov ter potnih nalogov za službene poti itd.;

f.       poznavanje večkulturnega in mednarodnega poklicnega okolja.

Ocena: od 0 do 20 točk. 

2.      Preizkusi (2. faza)

Pisni preizkus

 a)           Pisna naloga v jeziku 2 (angleščina ali francoščina) na podlagi dokumentacije, s katero se preverjata sposobnost opravljanja nalog, opisanih pod točko A.2., ter sposobnost pisanja besedil.

Trajanje preizkusa: 60 minut.

Ocena: od 0 do 20 točk (zahtevano minimalno število točk: 10 točk.)

 

Ustni preizkus

b)           Razgovor z izbirno komisijo v jeziku 2 (angleščini ali francoščini), na katerem se ob upoštevanju vseh informacij, navedenih v prijavi, oceni vaša primernost za opravljanje nalog iz točke A.2. Izbirna komisija se lahko odloči, da preizkusi vaše jezikovno znanje, kot ste ga navedli v prijavi.

Trajanje preizkusa: največ 45 minut.

Ocena: od 0 do 40 točk (zahtevano minimalno število točk: 20 točk.

Ti preizkusi lahko potekajo v živo ali na daljavo.

Pravočasno boste prejeli navodila za opravljanje pisnega in ustnega preizkusa, ki jih morate dosledno upoštevati. Vsakršno neupoštevanje navodil ali ravnanje, ki ni v skladu z navodili, bo pomenilo vašo takojšnjo izključitev. 

3.         Seznam primernih kandidatov

Na seznam primernih kandidatov bodo po vrsti glede na skupno oceno uvrščeni trije kandidati, ki bodo zbrali najvišje skupno število točk v izbirnem postopku (skupna ocena kvalifikacij in preizkusov) in bodo dosegli minimalno število točk pri vsakem preizkusu. 

O rezultatih boste obveščeni pisno.

Seznam primernih kandidatov bo objavljen na intranetu Evropskega parlamenta.

Seznam primernih kandidatov bo veljal do 31. decembra 2028. Njegovo veljavnost lahko s sklepom podaljša odbor za imenovanja. V tem primeru bodo kandidati, ki so uvrščeni na seznam, pravočasno obveščeni.

 

C. ODDAJA PRIJAV

Za prijavo potrebujete uporabniški račun na spletni platformi Apply4EP: https://apply4ep.gestmax.eu/search/index/lang/sl_SL

Preden izpolnite prijavnico in pošljete ustrezna dokazila, pozorno preberite vodnik za kandidate v javnih izbirnih postopkih, ki jih organizira Evropski parlament.

Rok za oddajo prijav

Rok za oddajo prijav je

 

6. november 2024 do 12.00 po bruseljskem času.