Przed zgłoszeniem kandydatury przeczytaj uważnie przewodnik dla kandydatów załączony do niniejszego ogłoszenia o naborze.
Przewodnik ten, stanowiący integralną część ogłoszenia o naborze, pomaga zrozumieć zasady odnoszące się do procedur oraz tryb zgłaszania kandydatur.
SPIS TREŚCI
A. OPIS OBOWIĄZKÓW I WARUNKI DOPUSZCZALNOŚCI
B. PROCEDURA
C. SKŁADANIE KANDYDATUR
ZAŁĄCZNIK: PRZEWODNIK DLA KANDYDATÓW BIORĄCYCH UDZIAŁ W PROCEDURACH NABORU ORGANIZOWANYCH PRZEZ PARLAMENT EUROPEJSKI
A. OPIS OBOWIĄZKÓW I WARUNKI DOPUSZCZALNOŚCI
1. Uwagi ogólne
Parlament Europejski podjął decyzję o rozpoczęciu procedury naboru na stanowisko pracownika tymczasowego (AST 3) w Dyrekcji Generalnej ds. Infrastruktury i Logistyki, Dyrekcja ds. Logistyki, Dział ds. Przydziału Biur i Przeprowadzek.
Poszukuje się asystenta(-ki) administracyjnego(-j) i technicznego(-j) odpowiedzialnego(-j) za koordynację wszystkich kwestii dotyczących przydziału biur i przeprowadzek na potrzeby wszystkich użytkowników z Parlamentu Europejskiego w Luksemburgu.
Umowa zostanie zawarta na czas nieokreślony. Nabór nastąpi do grupy zaszeregowania AST 3 pierwszy stopień; wynagrodzenie podstawowe wynosi 3841,17 EUR miesięcznie. Wynagrodzenie to podlega opodatkowaniu wspólnotowemu oraz innym odliczeniom przewidzianym w warunkach zatrudnienia innych pracowników Unii Europejskiej. Jest ono zwolnione z podatków krajowych. Stopień, do którego wybrani(-e) kandydaci(-tki) zostaną zaszeregowani(-e) przy zatrudnieniu, może zostać dostosowany w zależności od ich doświadczenia zawodowego. Ponadto wynagrodzenie podstawowe uzupełniają pod pewnymi warunkami różne dodatki.
Parlament Europejski stosuje politykę równości szans i przyjmuje kandydatury bez dyskryminacji ze względu na płeć, rasę, kolor skóry, pochodzenie etniczne lub społeczne, cechy genetyczne, język, religię lub przekonania, poglądy polityczne i inne, przynależność do mniejszości narodowej, status majątkowy, urodzenie, niepełnosprawność, wiek, orientację seksualną, stan cywilny lub sytuację rodzinną.
2. Opis obowiązków
Dyrekcja Generalna ds. Infrastruktury i Logistyki (DG INLO) przyczynia się do należytego zarządzania infrastrukturą i logistyką w różnych miejscach pracy Parlamentu Europejskiego.
Do zadań DG INLO należy:
Zatrudniona osoba będzie pracować w Luksemburgu i będzie uczestniczyć w koordynowaniu wszystkich kwestii dotyczących przydziału biur i związanych z tym przeprowadzek na potrzeby wszystkich użytkowników z Parlamentu Europejskiego. Zadania wykonywane pod zwierzchnictwem kierownika(-czki) działu i w ramach programów i priorytetów określonych przez organy parlamentarne i hierarchię będą obejmować w szczególności:
Wykonywanie tych zadań wymaga ponadto doskonałych umiejętności organizacyjnych, koordynacji i inicjatywy w celu znajdowania realnych i kreatywnych rozwiązań w odpowiedzi na wnioski dotyczące zarządzania przestrzenią. Niezbędna jest dogłębna praktyczna wiedza w zakresie logistyki i obsługi klienta, a także znajomość oprogramowania biurowego. Stanowisko wymaga bardzo dobrych umiejętności komunikacyjnych i zdolności do pracy w zespole.
Należy mieć na uwadze częste wyjazdy służbowe do miejsc pracy Parlamentu Europejskiego oraz liczne kontakty wewnątrz instytucji i poza nią.
3. Warunki przyjęcia
W dniu, w którym upływa termin składania kandydatur, musisz spełniać następujące warunki:
(a) Warunki ogólne
Zgodnie z art. 12.2 warunków zatrudnienia innych pracowników Unii Europejskiej należy w szczególności:
(b) Warunki szczegółowe
(i) Wymagane tytuły i dyplomy
Musisz posiadać:
lub
lub
Doświadczenie zawodowe wymagane w tiret drugim i trzecim nie będzie brane pod uwagę przy ocenie doświadczenia zawodowego, o którym mowa w części A.3 lit. b) pkt ii).
(ii) Wymagane doświadczenie zawodowe
Musisz posiadać, po uzyskaniu kwalifikacji lub doświadczenia zawodowego, o których mowa w części A.3 lit. b) pkt i), odpowiednie co najmniej trzyletnie doświadczenie zawodowe w zakresie zarządzania administracyjnego (przydział biur) oraz technicznego (przeprowadzki, zagospodarowanie i konserwacja) pomieszczeniami.
(iii) Znajomość języków
Musisz posiadać gruntowną znajomość (poziom C1) jednego z języków urzędowych Unii Europejskiej (język 1): angielskiego, bułgarskiego, chorwackiego, czeskiego, duńskiego, estońskiego, fińskiego, francuskiego, greckiego, hiszpańskiego, irlandzkiego, litewskiego, łotewskiego, maltańskiego, niderlandzkiego, niemieckiego, polskiego, portugalskiego, rumuńskiego, słowackiego, słoweńskiego, szwedzkiego, węgierskiego lub włoskiego,
oraz
zadowalającą znajomość (poziom B2) języka angielskiego lub francuskiego (język 2).
Język 2 musi być językiem innym niż język 1.
Uwaga: określone powyżej minimalne poziomy znajomości języków odnoszą się do każdej umiejętności językowej (mówienie, pisanie, czytanie i słuchanie), o której mowa w formularzu wniosku. Umiejętności te odpowiadają umiejętnościom określonym w europejskim systemie opisu kształcenia językowego (https://europa.eu/europass/pl/common-european-framework-reference).
Informuje się kandydatów(-ki), że języki 2 (angielski i francuski) wybrane do celów niniejszej procedury selekcji zostały określone zgodnie z interesem służby, który wymaga niezbędnych kwalifikacji ze względu na charakter obowiązków. Zatrudniona osoba musi być w stanie zrozumieć zadania do wykonania, zapoznać się z dokumentami i skutecznie porozumiewać się z podmiotami wewnętrznymi i zewnętrznymi, a także z przełożonymi i współpracownikami. Wszystkie te zadania wykonuje się w dwóch językach.
W związku z tym, aby wykonywać zadania i przyczyniać się do właściwego funkcjonowania służb, zatrudniona osoba musi być w stanie skutecznie pracować i porozumiewać się w co najmniej jednym z tych dwóch języków.
Ponadto, w trosce o równość traktowania, nawet jeśli ich pierwszym językiem jest jeden z tych dwóch języków urzędowych, kandydaci(-tki) muszą w zadowalającym stopniu znać również drugi z tych języków.
B. PROCEDURA
Procedura jest organizowana na podstawie kwalifikacji i egzaminów.
1. Dopuszczenie do procedury selekcji
Jeżeli
komisja kwalifikacyjna przeanalizuje twoje dokumenty pod względem szczegółowych warunków przyjęcia.
Komisja kwalifikacyjna dopuści do procedury selekcji kandydatów(-tki), którzy(-re) spełniają warunki szczególne dopuszczenia.
Komisja podejmuje decyzję wyłącznie na podstawie informacji zawartych w formularzu zgłoszenia i popartych dokumentami potwierdzającymi.
2. Ocena kwalifikacji
Komisja kwalifikacyjna na podstawie wcześniej określonej siatki ewaluacyjnej ocenia kwalifikacje kandydatów(-ek) dopuszczonych do procedury selekcji i sporządza listę 12 najlepszych kandydatów(-ek), którzy(-e) zostaną zaproszeni(-one) na egzaminy pisemne.
Podczas oceny kwalifikacji kandydatów(-ek) komisja kwalifikacyjna uwzględni w szczególności następujące elementy poparte dokumentami potwierdzającymi dołączonymi do formularza zgłoszenia:
Ocena: 0–20 punktów.
3. Egzaminy
Egzamin pisemny
(a) Opracowanie pisemne w języku 2 (angielskim lub francuskim) sporządzone na podstawie dokumentacji, mające sprawdzać twoją zdolność do wykonywania zadań opisanych w części A.2, a także umiejętność wypowiadania się na piśmie.
Czas trwania egzaminu: 3 godziny.
Ocena: 0–40 punktów (wymagane minimum: 20 punktów).
Egzamin ten odbędzie się zdalnie z użyciem komputera.
Na egzaminy ustne zostanie zaproszonych 6 najlepszych kandydatów(-ek) o najwyższej liczbie punktów zdobytych na egzaminie pisemnym, pod warunkiem uzyskania wymaganej oceny minimalnej.
Egzaminy ustne
(b) Rozmowa z komisją kwalifikacyjną w języku 2 (angielskim lub francuskim), umożliwiająca ocenę – przy uwzględnieniu ogółu elementów znajdujących się w dokumentacji – zdolności kandydatów(-ek) do wykonywania zadań opisanych w części A.2. Komisja kwalifikacyjna może podjąć decyzję o sprawdzeniu znajomości języków wymienionych w formularzu zgłoszenia.
Maksymalny czas trwania egzaminu: 45 minut.
Ocena: 0–40 punktów (wymagane minimum: 20 punktów).
(c) Dyskusja w grupie lub gra fabularna w języku 2 (angielskim lub francuskim) umożliwiająca komisji kwalifikacyjnej ocenę zdolności adaptacyjnych, gotowości do negocjacji, kreatywności i zdolności podejmowania decyzji, a także zachowania w grupie lub w danej sytuacji.
Czas trwania dyskusji w grupie zostanie określony przez komisję kwalifikacyjną w zależności od ostatecznego składu grup.
Maksymalny czas trwania gry fabularnej wynosi 20 minut.
Ocena: 0–20 punktów (wymagane minimum: 10 punktów).
Egzaminy te będą organizowane zdalnie.
W stosownym czasie otrzymasz instrukcje dotyczące egzaminów pisemnych i ustnych. Egzaminy odbędą się określonego dnia i w określonych przedziałach czasowych. Brak odpowiedzi na zaproszenie lub na wiadomość wysłaną pocztą elektroniczną, bądź niestawienie się na jeden z egzaminów, oznacza dyskwalifikację. Stosuj się dokładnie do podanych instrukcji. Nieprzestrzeganie instrukcji lub zachowanie niezgodne z instrukcjami spowoduje natychmiastową dyskwalifikację.
4. Lista osób zakwalifikowanych
Na liście osób zakwalifikowanych znajdą się – według kolejności uzyskanych wyników – nazwiska 3 kandydatów(-ek), którzy(-e) otrzymali(-ły) najwyższą liczbę punktów ogółem w całej procedurze (ocena kwalifikacji i egzaminy) oraz minimalną wymaganą liczbę punktów na każdym z egzaminów.
Poinformujemy cię pisemnie o uzyskanych wynikach.
Lista osób zakwalifikowanych zostanie opublikowana na stronie intranetowej Parlamentu Europejskiego.
Lista osób zakwalifikowanych traci ważność z dniem 31 grudnia 2025 r. Organ powołujący będzie mógł przedłużyć jej ważność. W przypadku przedłużenia ważności listy kandydaci(-tki) wpisani(-e) na nią zostaną powiadomieni(-one) w stosownym czasie.
Osoby, którym zostanie zaoferowane zatrudnienie, będą musiały przedstawić celem poświadczenia oryginały wszystkich wymaganych dokumentów, w tym dyplomów i świadectw pracy.
Wpisanie na listę osób zakwalifikowanych nie stanowi ani prawa, ani gwarancji naboru.
C. SKŁADANIE KANDYDATUR
Aby dokonać zgłoszenia, musisz posiadać konto na platformie Apply4EP: https://apply4ep.gestmax.eu/search/index/lang/pl_PL. Możesz założyć tylko JEDNO konto. W tym celu należy kliknąć na zakładkę „Złóż zgłoszenie online” na dole strony.
Przed wypełnieniem formularza zgłoszenia należy dokładnie zapoznać się z Przewodnikiem dla kandydatów biorących udział w procedurach naboru organizowanych przez Parlament Europejski.
Termin składania kandydatur
Termin składania kandydatur upływa
22 listopada 2021 r. o godz. 12.00 (w południe) czasu luksemburskiego.
Po zatwierdzeniu formularza zgłoszeniowego otrzymasz automatycznie potwierdzenie odbioru.
Proszę NIE TELEFONOWAĆ w sprawie harmonogramu prac.