PE/307/2024/S/INLO SZÁMÚ ÁLLÁSHIRDETÉS
IDEIGLENES ALKALMAZOTTAK
Jogi tanácsos (AD 5 és AD 7)
Kérjük, hogy a pályázat benyújtása előtt figyelmesen olvassa el az Európai Parlament által szervezett felvételi eljárásokban részt vevő pályázók számára készített útmutatót.
Ez az útmutató az álláshirdetés szerves részét képezi, és segítségére lesz a felvételi eljárásokra vonatkozó szabályok és a pályázattal kapcsolatos részletek megértésében.
TARTALOMJEGYZÉK
A. A MUNKAKÖR LEÍRÁSA ÉS BETÖLTÉSÉNEK FELTÉTELEI
B. AZ ELJÁRÁS MENETE
C. A PÁLYÁZATOK BENYÚJTÁSA
MELLÉKLET: ÚTMUTATÓ AZ EURÓPAI PARLAMENT ÁLTAL SZERVEZETT FELVÉTELI ELJÁRÁSOKBAN RÉSZT VEVŐ PÁLYÁZÓK SZÁMÁRA
A. A MUNKAKÖR LEÍRÁSA ÉS BETÖLTÉSÉNEK FELTÉTELEI
1. Általános tájékoztatás
Az Európai Parlament az Infrastrukturális és Logisztikai Főigazgatóságán (DG INLO) belüli két ideiglenes alkalmazotti álláshely (AD 5 és AD 7 besorolási fokozat) betöltésére irányuló eljárás megindításáról határozott. A munkavégzés helye az AD 5 álláshely esetében Brüsszel, az AD 7 álláshely esetében pedig Luxemburg.
A betöltendő szakmai profil jogi tanácsosi álláshely.
A munkaszerződés határozatlan időre szól. A felvétel az AD 5 besorolási fokozat első fizetési fokozatába történik, 5672,78 EUR/hó összegű alapilletménnyel, illetve az AD 7 besorolási fokozat első fizetési fokozatába, 7261,98 EUR/hó összegű alapilletménnyel. Ezt az illetményt uniós adó és az Európai Unió egyéb alkalmazottaira vonatkozó alkalmazási feltételekben meghatározott más levonások terhelik. Az illetmény mentes a nemzeti adózás alól. A sikeres pályázó felvétele – szakmai tapasztalattól függően – történhet magasabb fizetési fokozatba is. Az alapilletményt ezen túlmenően bizonyos feltételek mellett pótlékok egészítik ki.
Ez az álláshirdetés két besorolási fokozatba történő felvételre vonatkozik (AD 5 és AD 7). A pályázók csak egy besorolási fokozatra jelentkezhetnek. Ezért az álláshirdetés C. pontjában leírtaknak megfelelően az online jelentkezéskor a pályázóknak ki kell választaniuk egy besorolási fokozatot, és ez a választás az online jelentkezés érvényesítését követően már nem változtatható meg.
Bizonyos feltételek mellett azonban a felvételi bizottság az AD 7 besorolási fokozat betöltésére benyújtott pályázatokat átminősítheti az AD 5 besorolási fokozatba. Az átminősítés feltételeit az álláshirdetés B.1. b) pontja tartalmazza.
Az Európai Parlament az esélyegyenlőség politikáját alkalmazza, és a pályázatok elfogadásakor nem tesz semmilyen – nemen, bőrszínen, etnikai vagy társadalmi származáson, genetikai tulajdonságokon, nyelven, valláson vagy meggyőződésen, politikai vagy más nézeteken, nemzeti kisebbséghez tartozáson, vagyoni helyzeten, születésen, fogyatékosságon, életkoron, szexuális irányultságon, családi állapoton vagy helyzeten alapuló – megkülönböztetést.
2. Munkaköri leírás
Az Infrastrukturális és Logisztikai Főigazgatóság (DG INLO) Brüsszelben, Luxemburgban és Strasbourgban, valamint a tagállamokban található összekötő irodákban mintegy 1,1 millió négyzetméternyi terület vonatkozásában biztosít szakértelmet a létesítménygazdálkodás, a logisztika és az építési projektek területén. Emellett étkeztetési és szállítási szolgáltatásokat nyújt, valamint kezeli a Parlament irodahelyiségeit, és felelős például a bútorokért és a felszerelésekért, valamint a postai küldemények szétosztásáért.
A közvetlenül az Infrastrukturális és Logisztikai Főigazgatóság egyik igazgatója alá tartozó, vagy a főigazgatóhoz tartozó osztályon dolgozó jogi tanácsos tanácsadói és elemzői feladatokat lát el a főigazgatóság egy vagy több, az alábbiakban ismertetett feladatkörében.
A (besorolási fokozattól függően) Brüsszelbe vagy Luxembourgba kinevezett jogi tanácsosoknak rendszeres utazásokat kell tenniük a Parlament három munkahelye (Brüsszel, Luxembourg és Strasbourg) között, valamint más helyszínekre is. A feladat szoros együttműködést feltételez az igazgatóval/a főigazgatóval, az Infrastrukturális és Logisztikai Főigazgatóság más szervezeti egységeivel, a Főtitkárság más főigazgatóságaival, valamint szükség esetén európai parlementi képviselőkkel. A jogi tanácsosok kellő időben megfelelő tanáccsal és tájékoztatással látják el a felső vezetést a rájuk bízott feladatokkal kapcsolatosan.
E feladatok ellátása következetességet, kommunikációs készséget, titoktartást, elemzési és összegzési készséget, előrelátási és megelőzési képességet, diplomáciai érzéket, valamint a partnerek széles körével minden szinten való kapcsolattartás terén kiváló készségeket igényel. Különös hangsúlyt helyezünk arra, hogy a pályázó képes-e különböző jellegű és gyakran összetett problémák megragadására, a körülmények változását követő gyors reagálásra és hatékony kommunikációra. A pályázónak bizonyítania kell kezdeményezőkészségét és erős motivációját. Képesnek kell lennie a rendszeres intenzív munkavégzésre – önállóan és csapatban is –, valamint a kulturális és nyelvi szempontból egyaránt sokszínű munkakörnyezethez való alkalmazkodásra.
Az AD 5 besorolási fokozatú jogi tanácsos a közvetlen felettesének felügyelete alatt és a Parlament irányító szervei és azok vezetése által kidolgozott programok és prioritások keretében a következő főbb feladatokat látja el:
– tanácsot ad a vezetőségnek a szervezeti egység valamennyi jogi és igazgatási vonatkozású kérdésében, különösen az alkalmazandó jogszabályok és az ítélkezési gyakorlat elemzése révén;
– kezeli a szervezeti egység szerződéseit, célzott közbeszerzési eljárásokat követve;
– kezeli a közbeszerzéssel és a szerződések teljesítésével kapcsolatos esetleges panaszokat és információkéréseket;
– elkíséri a felső vezetést ülésekre, illetve képviseli a vezetést üléseken, valamint belső és külső munkacsoportokban;
– teljeskörűen előkészíti és felügyeli a szervezeti egység hatáskörébe tartozó szerződések megkötéséhez vezető pályázati eljárásokat, az eljárási dokumentumok elkészítésétől a szerződés aláírásáig, valamint részt vesz többek között a felbontóbizottságokban és az értékelő bizottságokban is.
Az AD 7 besorolási fokozatú jogi tanácsos a közvetlen felettesének felügyelete alatt és a Parlament irányító szervei és azok vezetése által kidolgozott programok és prioritások keretében a következő főbb feladatokat látja el:
– tanácsot ad a vezetőségnek a szervezeti egység valamennyi összetett jogi és igazgatási vonatkozású kérdésében, részletesen elemezve és értelmezve a bonyolult jogszabályokat és ítélkezési gyakorlatot;
– felügyeli és stratégiailag irányítja a szervezeti egység nagy értékű és összetett szerződéseit, biztosítva a magas szintű közbeszerzési eljárási szabályok szigorú betartását;
– foglalkozik a közbeszerzéssel és a szerződések végrehajtásával kapcsolatos nagy horderejű panaszokkal és információkérésekkel, és megoldja azokat, beleértve a viták kezelését és a közvetítéseket is;
– elkíséri/képviseli a felső vezetést magas szintű megbeszéléseken, valamint belső és külső munkacsoportokban, biztosítva a hatékony kommunikációt és a szervezet érdekeinek képviseletét;
– irányítja az összetett pályázati eljárások átfogó előkészítését, végrehajtását és nyomon követését, a bonyolult eljárási dokumentumok elkészítésétől a szerződés aláírásának felügyeletéig, valamint aktívan részt vesz a felbontóbizottságokban és az értékelő bizottságokban, biztosítva a szigorú megfelelési előírások betartását.
3. Pályázati feltételek
Önnek a pályázat benyújtására előírt határidő napján meg kell felelnie az alábbi általános és különleges feltételeknek:
a) Általános feltételek
Az Európai Unió egyéb alkalmazottaira vonatkozó alkalmazási feltételek 12. cikkének (2) bekezdése értelmében a pályázó:
– az Európai Unió tagállamai egyikének állampolgára,
– állampolgári jogai maradéktalanul megilletik,
– a katonai szolgálatra vonatkozó jogszabályokban rá nézve előírt minden kötelezettségnek eleget tett,
– megfelel a feladatainak ellátásához szükséges erkölcsi követelményeknek.
b) Különleges feltételek
i. Végzettség és diplomák
Az AD 5 besorolási fokozat esetében:
· legalább hároméves, befejezett egyetemi tanulmányoknak megfelelő, oklevéllel igazolt végzettség jogi területen;
Az AD 7 besorolási fokozat esetében:
· oklevéllel igazolt, befejezett egyetemi tanulmányoknak megfelelő végzettség jogi területen, ha az adott képzés szokásos ideje négy év vagy annál hosszabb,
vagy
oklevéllel igazolt, befejezett egyetemi tanulmányoknak megfelelő végzettség jogi területen és a munkaköri leírás (A.2. pont) szerinti, legalább egyéves releváns szakmai tapasztalat, ha az adott képzés szokásos ideje legalább három év. Ezt az egyéves szakmai tapasztalatot nem veszik figyelembe a 3. b) pont ii. alpontjában meghatározott előírt szakmai tapasztalat számításakor.
Az okleveleket – függetlenül attól, hogy azokat valamely tagállamban vagy harmadik országban állították-e ki – valamely uniós tagállam hivatalos szervének, például valamely uniós tagállam oktatási minisztériumának el kell ismernie.
ii. Előírt szakmai tapasztalat
Az AD 5 besorolási fokozat esetében:
· Nem szükséges semmilyen szakmai tapasztalat.
Az AD 7 besorolási fokozat esetében:
A felvételi eljárásban való részvételre jogosító képesítések megszerzését követően (lásd a fenti i. pontot) a pályázónak a következő szakmai tapasztalatokkal kell rendelkeznie:
· az A.2. pontban ismertetett feladatok jellegével összefüggő szakterületen szerzett, legalább négyéves szakmai tapasztalat, amelyből kettő nemzeti közigazgatásban vagy az Európai Unió intézményeinél vagy szerveinél szerzett tapasztalat.
iii. Nyelvismeret
A pályázóknak alaposan (legalább C1-es szinten) kell ismerniük az Európai Unió egyik hivatalos nyelvét (1. nyelv): angol, bolgár, cseh, dán, észt, finn, francia, görög, holland, horvát, ír, lengyel, lett, litván, magyar, máltai, német, olasz, portugál, román, spanyol, svéd, szlovák, szlovén,
és
kielégítően (legalább B2-es szinten) kell ismerniük az angol vagy a francia nyelvet (2. nyelv).
Amennyiben az 1. nyelv az angol vagy a francia, a pályázóknak kielégítően (legalább B2-es szinten) kell ismerniük az Európai Unió többi 23 hivatalos nyelve közül egy másik nyelvet is. A 2. nyelvnek különböznie kell az 1. nyelvtől.
Tájékoztatjuk a pályázókat, hogy a felvételi eljárásban választható nyelvek (angol és francia) meghatározása szolgálati érdekből történt. Az ellátandó feladatokra való tekintettel a jogi tanácsosi álláshely betöltéséhez a következő készségekkel kell rendelkezni: elemzési, szövegezési, technikai felügyeleti és adminisztratív irányítási készségek. Az újonnan felvett alkalmazottnak tehát képesnek kell lennie az elvégzendő feladatok megértésére, a problémák kezelésére és a külső tárgyalópartnerekkel, valamint a vezetéssel és a kollégákkal való hatékony kommunikációra.
E két nyelv legalább egyikének ismerete elengedhetetlen ahhoz, hogy az alkalmazott eleget tudjon tenni feladatainak és a szervezeti egység igényeinek az általa ellátandó feladatokkal összefüggésben, különös tekintettel a főként angolul vagy franciául beszélő érdekelt felekkel való munkakapcsolatok kialakításának, valamint azon főigazgatóság konkrét céljai elérésének és projektjei végrehajtásának szükségességére, ahová a sikeres pályázót felveszik, és amelynek munkanyelvei az angol és a francia.
Azon a főigazgatóságon, ahová a sikeres pályázót felveszik, a francia a kommunikáció leggyakrabban használt nyelve a főigazgatóságon belül és annak osztályai között. Az angol a leggyakrabban használt nyelv az Infrastrukturális és Logisztikai Főigazgatóság más igazgatóságaival, a többi főigazgatósággal, valamint a Parlament politikai és igazgatási szerveivel folytatott munka során, különösen dokumentumok összeállításakor.
Az újonnan felvett alkalmazottak által ellátandó konkrét feladatok tekintetében legalább az egyik nyelv – angol vagy francia – ismerete feltétlenül szükséges. Ezek a feladatok a közbeszerzési eljárásokkal kapcsolatosak, amelyekhez az informatikai eszközök angol és francia nyelven állnak rendelkezésre. Mindkét nyelvet használják a Közbeszerzési Fórum ülésein is, amelyeken a felvett személy aktívan részt fog venni. A magas szintű francia nyelvtudás szintén elengedhetetlen a Franciaországban, Belgiumban és Luxemburgban hatályos jogszabályok megfelelő megértéséhez. Ez a külső partnerekkel (szolgáltatókkal, közigazgatási szervekkel és helyi hatóságokkal a hatályos szabályokkal kapcsolatban) folytatott kommunikáció szokásos nyelve is.
Az Infrastrukturális és Logisztikai Főigazgatóság nagy hangsúlyt fektet a munkatársai közötti hatékony kommunikációra. A főigazgatóság által az Európai Parlamenten belül és kívül közzétett álláshirdetések szerint legalább az egyik nyelv nagyon jó ismerete és a másik nyelv, nevezetesen az angol és a francia nyelv kielégítő ismerete szükséges. |
B. AZ ELJÁRÁS MENETE
Az eljárás képesítéseken és vizsgákon alapul.
1. Felvétel és a képesítések értékelése (1. szakasz)
a) A kinevezésre jogosult hatóság összeállítja azon pályázók jegyzékét, akik a határidő lejártáig az előírt formában benyújtották pályázatukat, és megfelelnek az A.3. a) pontban meghatározott általános feltételeknek. Ezt a pályázati anyagokkal együtt továbbítják a felvételi bizottságnak.
b) A felvételi bizottság akkor ellenőrzi a pályázók pályázati anyagát, ha az megfelel az A.3. b) pontban meghatározott különleges feltételeknek.
Az AD 7 besorolási fokozatra irányuló pályázatok esetében: A pályázati feltételek ellenőrzése során a felvételi bizottság a következő feltételek teljesülése esetén átminősíthet egy pályázatot az AD 5 besorolási fokozatba:
– a pályázatban megadott adatokból egyértelműen kiderül, hogy a pályázó nem felel meg az AD 7 besorolási fokozatra vonatkozó pályázati feltételeknek, ugyanakkor az AD 5 besorolási fokozatra vonatkozó feltételeknek megfelel;
valamint
– a pályázó nyilatkozott arról, hogy hozzájárul az AD 5 besorolási fokozatba való átminősítéshez.
Amennyiben nem nyújtanak be hozzájáruló nyilatkozatot, vagy az hiányos, azok a pályázók, akik nem felelnek meg az AD 7 besorolási fokozatra vonatkozó pályázati feltételeknek, nem minősíthetők át az AD 5 besorolási fokozatba, és ezért nem vehetnek részt a felvételi eljárásban.
Ha egy pályázót átminősítettek az AD 5 besorolási fokozatba, a pályázatát az összes többi AD 5 besorolási fokozatra benyújtott pályázattal együtt újraértékelik.
c) A felvételi bizottság előre meghatározott kritériumrendszer alapján elvégzi a pályázati feltételeket teljesítő valamennyi pályázó képesítéseinek értékelését, és mindkét besorolási fokozat tekintetében összeállítja az írásbeli vizsgára meghívott 6 legjobb pályázó jegyzékét. Amennyiben az adott besorolási fokozat esetében az utolsó helyen több pályázó is azonos pontszámot szerzett, úgy a felvételi bizottság mindegyiküket meghívja.
A felvételi bizottság ennek során kizárólag a pályázati formanyomtatványon feltüntetett és megfelelő igazoló okiratokkal alátámasztott, a pályázati formanyomtatvánnyal együtt és egy időben benyújtott adatok alapján jár el (részletesebb tájékoztatás Az Európai Parlament által szervezett felvételi eljárásokban részt vevő pályázóknak szóló útmutató 3.3 pontjában található).
Az AD 5 besorolási fokozat tekintetében a felvételi bizottság a pályázók képesítéseinek értékelésekor különösen az alábbi szempontokat veszi figyelembe:
- képzettségek és diplomák,
- bizonyított tudás a felső vezetés ülésekre való elkísérése terén,
- bizonyított képesség a vezetőség belső és külső munkacsoportokban való képviselete terén,
- alapos ismeretek/készségek a vezetőségnek jogi és igazgatási kérdésekben nyújtott tanácsadás tekintetében,
- jártasság az alkalmazandó jogszabályok és az ítélkezési gyakorlat elemzésében és értelmezésében,
- átfogó ismeretek a pályázatok előkészítésének folyamatáról, beleértve az eljárási dokumentumok elkészítését, valamint a pályázati eljárásoknak és a szerződéses kötelezettségeknek való megfelelést is,
- bizonyított ismeretek/készségek ajánlatok kritériumok alapján történő értékelése és az átláthatóság biztosítása terén,
- bizonyított képesség európai vagy nemzetközi környezetben való munkára.
Pontozás: 0-tól 20 pontig.
Az AD 7 besorolási fokozat tekintetében a felvételi bizottság a pályázók képesítéseinek értékelésekor különösen az alábbi szempontokat veszi figyelembe:
- képzettségek és diplomák,
- tapasztalat a felső vezetés magas szintű üléseken, valamint belső és külső munkacsoportokban való képviselete vagy ilyen ülésekre és munkacsoportokba való elkísérése terén,
- tapasztalat a vezetőségnek való tanácsadás terén összetett jogi és igazgatási vonatkozású kérdésekben, előtérbe helyezve a bonyolult jogszabályok és ítélkezési gyakorlat részletes elemzését és értelmezését,
- tapasztalat összetett pályázati eljárások átfogó előkészítésében, végrehajtásában és nyomon követésében, a bonyolult eljárási dokumentumok elkészítésétől a szerződés aláírásának felügyeletéig,
- tapasztalat felbontóbizottságok és értékelő bizottságok vezetésében és az azokban való aktív részvételben,
- európai vagy nemzetközi környezetben szerzett munkatapasztalat, különösen nagy kihívást jelentő jogi és közigazgatási környezetben.
Az egyes kritériumok pontozása 1-től 5-ig terjedő skálán történik. A pozíció betöltésére való alkalmasságuk megállapítása érdekében a pályázókat az összpontszámuk alapján értékelik.
Pontozás: 0-tól 20 pontig.
A felvételi bizottság elektronikus levélben tájékoztatja a pályázókat arra vonatkozó határozatáról, hogy a pályázati feltételeknek való megfelelés és a képesítések értékelése alapján engedélyezi-e a vizsgákon való részvételüket.
2. Vizsgák (2. szakasz)
A pályázók ismereteinek és a fentiekben leírt feladatok elvégzésére való készségeinek értékelése céljából a felvételi bizottság az alábbi vizsgákat tartja:
Írásbeli vizsga
a) Fogalmazás készítése angol vagy francia nyelven egy dosszié alapján, annak megállapítása céljából, hogy a pályázó alkalmas-e az A.2. pont alatt ismertetett feladatok elvégzésére, valamint a pályázó fogalmazási készségeinek felmérése céljából.
A vizsga időtartama: legfeljebb 90 perc
Pontozás: 0-tól 20 pontig (alsó ponthatár: 10 pont)
A vizsgára személyesen vagy online kerülhet sor.
Szóbeli vizsga
b) Beszélgetés a felvételi bizottsággal angol vagy francia nyelven, amelynek során a bizottság a pályázók anyagában szereplő valamennyi elemet figyelembe véve felméri a pályázók alkalmasságát az A.2. pontban leírt feladatok ellátására.
A vizsga maximális időtartama: legfeljebb 45 perc
Pontozás: 0-tól 40 pontig (alsó ponthatár: 20 pont).
A vizsgára személyesen vagy online kerülhet sor.
A pályázók kellő időben meg fogják kapni a vizsgákkal kapcsolatos utasításokat. Az adott utasítások szigorúan betartandók. Az utasítások be nem tartása vagy az utasításoknak nem megfelelő magatartás a jelentkező azonnali kizárását vonja maga után.
3. Felvétel az alkalmas pályázók jegyzékeibe
A felvételi bizottság elkészíti az alkalmas pályázók jegyzékét, amelyre mindkét besorolási fokozat tekintetében a teljes eljárás (a képesítések értékelése és a vizsgák) során a legmagasabb pontszámot elérő és az alsó ponthatárt mindkét vizsgán elérő három pályázó neve kerül fel ábécérendben. A jegyzékekbe az utolsó helyet holtversenyben azonos pontszámmal elérő valamennyi pályázó felkerül.
A pályázó elért eredményeiről írásban fog tájékoztatást kapni.
Az alkalmas pályázók jegyzékeit közzéteszik az Európai Parlament hivatalos weboldalán.
Az alkalmas pályázók jegyzékei 2028. december 31-ig érvényesek. A jegyzékek érvényessége a kinevezésre jogosult hatóság határozata alapján meghosszabbítható. Meghosszabbítás esetén a jegyzékekben szereplők megfelelő időben értesítést kapnak.
C. A PÁLYÁZATOK BENYÚJTÁSA
Jelentkezését az Apply4EP platformon keresztül kell benyújtania: https://apply4ep.gestmax.eu/search
A jelentkezési lap kitöltése előtt figyelmesen olvassa el Az Európai Parlament által szervezett felvételi eljárásokban részt vevő pályázóknak szóló útmutatót.
Az online jelentkezéskor a pályázóknak meg kell határozniuk, hogy melyik besorolási fokozatra (AD 5 vagy AD 7) pályáznak. Minden pályázónak kötelező letöltenie, kitöltenie, dátummal ellátnia és aláírnia a „Hozzájárulási nyilatkozatot”, és feltöltenie azt a pályázatához. Ezt követően lehet továbblépni a jelentkezés 2. oldaláról a 3. oldalra.
Ez a nyilatkozat fontos az AD 7-es besorolási fokozatba való felvételre pályázók számára, mivel lehetővé teszi a felvételi bizottság számára, hogy szükség esetén alacsonyabb besorolási fokozatba minősítse át őket, de csak akkor, ha a pályázó ezt kéri.
A pályázatok benyújtásának határideje
2024. november 6., déli 12.00 óra brüsszeli idő szerint.