Místo : Brusel
Nabídka zveřejněna na externích internetových stránkách do : 06/11/2024 12:00
Útvar : 08-Generální ředitelství pro infrastrukturu a logistiku
Ref. : PE/308/2024/S/INLO - ADMINISTRATIVE MANAGER (AD 8)
Pokyny pro uchazeče : Guide for candidates

OZNÁMENÍ O PŘIJÍMÁNÍ ZAMĚSTNANCŮ PE/308/2024/S/INLO

 

DOČASNÍ ZAMĚSTNANCI 

Vedoucí administrativy (AD 8)

 

  

Před podáním přihlášky si pozorně přečtěte pokyny pro uchazeče k výběrovým řízením pořádaným Evropským parlamentem, které jsou připojeny k tomuto oznámení o přijímání zaměstnanců. 

Tyto pokyny jsou nedílnou součástí oznámení o přijímání zaměstnanců a umožní vám pochopit pravidla, jimiž se řídí výběrová řízení, a jak postupovat při podávání přihlášky. 

 

 

OBSAH

 

A.               PRACOVNÍ NÁPLŇ A PODMÍNKY ÚČASTI

B.               PRŮBĚH ŘÍZENÍ

C.               PODÁVÁNÍ PŘIHLÁŠEK

PŘÍLOHA:     POKYNY PRO UCHAZEČE K VÝBĚROVÝM ŘÍZENÍM POŘÁDANÝM EVROPSKÝM PARLAMENTEM

 

 

A. PRACOVNÍ NÁPLŇ A PODMÍNKY ÚČASTI

 

1.      Obecné poznámky

 

Evropský parlament se rozhodl zahájit výběrové řízení na obsazení pracovního místa dočasného zaměstnance v platové třídě AD 8 na generálním ředitelství pro infrastrukturu a logistiku (GŘ INLO). Místo výkonu práce je v Bruselu.

Hledaným profilem je vedoucí administrativy

Smlouva bude uzavřena na dobu neurčitou. Úspěšný uchazeč bude přijat v platové třídě AD 8 prvním platovém stupni, se základním platem 8 216,45 EUR měsíčně.  Ze základního platu se odvádí daň ve prospěch Unie a další odvody podle podmínek pracovního řádu ostatních zaměstnanců Evropské unie. Plat nepodléhá zdanění v členských státech. Platový stupeň, do něhož bude úspěšný uchazeč zařazen, může být upraven v závislosti na jeho odborné praxi. Kromě toho lze vedle základního platu za určitých podmínek pobírat i některé příspěvky.

Evropský parlament uplatňuje politiku rovných příležitostí a přijímá přihlášky bez jakékoli diskriminace základě pohlaví, barvy pleti, etnického nebo sociálního původu, genetických znaků, jazyka, náboženského vyznání nebo přesvědčení, politických nebo jiných názorů, příslušnosti k národnostní menšině, majetku, původu, zdravotního postižení, věku, sexuální orientace, rodinného stavu nebo rodinné situace.

 

2.      Pracovní náplň

 

Generální ředitelství pro infrastrukturu a logistiku (GŘ INLO) poskytuje odborné znalosti týkající se správy budov, logistiky a projektů v oblasti nemovitostí, které představují přibližně 1,1 milionu metrů čtverečních v Bruselu, Lucemburku a Štrasburku a v kontaktních kancelářích v členských státech. Zajišťuje rovněž cateringové a přepravní služby a spravuje kancelářské prostory Parlamentu. Odpovídá například také za nábytek, spotřební materiál a doručování pošty.

Vedoucí administrativy bude buď přímo podřízen řediteli generálního ředitelství pro infrastrukturu a logistiku, nebo bude pracovat v oddělení přiřazeném generálnímu řediteli a bude plnit úkoly v oblasti poradenství a analýzy v jedné nebo více oblastech odpovědnosti generálního ředitelství, jak jsou popsány níže.

Bude působit v Bruselu a bude pravidelně cestovat mezi třemi pracovními místy Parlamentu (Bruselem, Lucemburkem a Štrasburkem) i mimo ně. Jeho úloha zahrnuje úzkou spolupráci s (generálním) ředitelem, dalšími útvary generálního ředitelství pro infrastrukturu a logistiku, jinými generálními ředitelstvími v rámci generálního sekretariátu a případně s poslanci Evropského parlamentu. Vedoucí administrativy bude poskytovat aktuální a náležité poradenství a informace ohledně otázek, které spadají do jeho oblasti odpovědnosti.

Tyto úkoly vyžadují důslednost, komunikační schopnosti, vysoký stupeň důvěrnosti, schopnost analyzovat a shrnout informace, schopnost předvídat, diplomatické schopnosti a schopnost snadno navazovat kontakty s řadou osob na všech úrovních. Důraz je kladen na schopnost řešit řadu často složitých problémů, rychle reagovat na měnící se okolnosti a účinně komunikovat. Uchazeči musí prokázat iniciativu a silnou motivaci. Musí být schopni pravidelně intenzivně pracovat – jak samostatně, tak v týmu – a přizpůsobit se multikulturnímu a vícejazyčnému pracovnímu prostředí.

Vedoucí administrativy bude pod vedením přímého dohlížitele a v rámci programů a priorit stanovených řídícími orgány Parlamentu a jejich vedením plnit tyto hlavní úkoly:

        poskytovat vedení poradenství ve všech právních a správních otázkách týkajících se subjektu, zejména prostřednictvím analýzy platné legislativy a judikatury;

        optimalizovat využívání zdrojů útvaru s cílem poskytovat kvalitní službu ve své oblasti činnosti;

        navrhovat, vypracovávat, formalizovat opatření týkající se právních a správních otázek souvisejících s úkoly subjektu, předkládat je ke schválení, provádět a kontrolovat;

        koordinovat plánování a přípravu sdělení předkládaných konkrétním řídícím orgánům Parlamentu (např. kvestorům, pracovním skupinám předsednictva atd.);

        poskytovat právní poradenství oddělení zabývajícímu se průzkumem trhu s nemovitostmi;

        doprovázet vedoucí pracovníky na schůzích nebo zastupovat vedení v interních a externích pracovních skupinách;

        vypracovávat návrhy studií, zpráv, sdělení, dopisů, statistik a dalších dokumentů týkajících se environmentální a sociální odpovědnosti Evropského parlamentu (otázek přístupnosti a životního prostředí), včetně návrhů předpisů;

        jednat s dotčenými útvary nebo odpovídajícími útvary na interinstitucionální úrovni;

        řídit a koordinovat konkrétní projekty s cílem zajistit jejich úspěšné dokončení. 

 

3.      Podmínky účasti

 

V poslední den lhůty pro podání přihlášek musíte splňovat následující obecné a zvláštní podmínky:

 

a)      Obecné podmínky

V souladu s čl. 12 odst. 2 pracovního řádu ostatních zaměstnanců Evropské unie musíte:

        mít státní příslušnost jednoho z členských států Evropské unie,

        požívat veškerých občanských práv,

        mít splněny všechny povinnosti uložené právními předpisy o vojenské službě,

        předložit záruky bezúhonnosti vyžadované pro výkon výše uvedených pracovních činností.

 

b)      Zvláštní podmínky

 

i)       Kvalifikační předpoklady

        vzdělání odpovídající ukončenému, nejméně čtyřletému vysokoškolskému studiu osvědčené diplomem 

nebo

_         vzdělání odpovídající ukončenému, nejméně tříletému vysokoškolskému studiu osvědčené diplomem a nejméně roční odbornou praxi přímo související s pracovní náplní (část 2a). Tento rok odborné praxe se nezapočítává pro účely výpočtu požadované odborné praxe podle bodu 3 písm. b) podbodu iii).

Diplomy, ať už byly vydány v některém z členských států, nebo v zemi mimo EU, musí být uznány oficiálním orgánem (jako je ministerstvo školství) některého z členských států Unie.

Uchazeči, kteří jsou držiteli diplomů vydaných v zemích mimo EU, musí ke své přihlášce přiložit doklad EU o rovnocennosti těchto diplomů. Další informace o uznávání kvalifikací získaných v zemích mimo EU v síti ENIC-NARIC naleznete zde: https://www.enic-naric.net. Výběrová komise zohlední rozdíly mezi vzdělávacími systémy. Příklady minimálních požadovaných diplomů jsou uvedeny v tabulce v pokynech pro uchazeče. Uchazeči, kteří ke svým diplomům nepřiloží doklad EU o rovnocennosti, nebo uchazeči, kteří jsou držiteli diplomů, jež nejsou uznány oficiálním orgánem některého z členských států Unie, nebudou do výběrového řízení přijati.

 

ii)         Požadovaná odborná praxe

Po získání kvalifikace umožňující účast ve výběrovém řízení (viz podbod i) výše), musíte mít alespoň následující odbornou praxi:

        uchazeči musí mít odbornou praxi související s pracovní náplní uvedenou v části A bodu 2 písm. a), a to v délce nejméně šesti let, z toho 3 roky ve vnitrostátní správě nebo institucích či subjektech Evropské unie. 

 

iii)     Jazykové znalosti

Uchazeči musí mít důkladnou znalost (alespoň úroveň C1) jednoho z úředních jazyků Evropské unie (jazyk 1): angličtiny, bulharštiny, češtiny, dánštiny, estonštiny, finštiny, francouzštiny, chorvatštiny, irštiny, italštiny, litevštiny, lotyštiny, maďarštiny, maltštiny, němčiny, nizozemštiny, polštiny, portugalštiny, rumunštiny, řečtiny, slovenštiny, slovinštiny, španělštiny nebo švédštiny

a

uspokojivou znalost (alespoň úroveň B2) angličtiny nebo francouzštiny (jazyk 2).

Pokud je vaším jazykem 1 angličtina nebo francouzština, musíte mít uspokojivou znalost (alespoň úroveň B2) jednoho z ostatních 23 úředních jazyků Evropské unie. Jazyk 2 musí být odlišný od jazyka 1.

Upozorňujeme uchazeče, že jazykové požadavky pro toto výběrové řízení, tj. angličtina nebo francouzština, byly stanoveny ve služebním zájmu. S ohledem na vykonávané úkoly musí mít vedoucí administrativy specifické dovednosti: schopnost analyzovat informace, vypracovávat dokumenty, vykonávat technický dohled a schopnost administrativního řízení. Nově přijatý zaměstnanec proto musí být schopen chápat úkoly, které je třeba splnit, řešit problémy a efektivně komunikovat s externími partnery a vedením i kolegy. 

Znalost alespoň jednoho z těchto dvou jazyků má zásadní význam pro to, aby zaměstnanec mohl plnit své úkoly a služební potřeby v kontextu povinností, které bude mít, k nimž patří zejména udržování pracovních vztahů s účastníky, kteří většinou mluví anglicky nebo francouzsky, a plnění cílů a realizace projektů specifických pro generální ředitelství, kam má být uchazeč přijat a kde jsou angličtina a francouzština pracovními jazyky. 

Francouzština je nejběžněji používaným jazykem komunikace v rámci oddělení a mezi odděleními generálního ředitelství, kam má být úspěšný uchazeč přijat. Angličtina je jazykem, který se nejčastěji používá v komunikaci s ostatními ředitelstvími generálního ředitelství pro infrastrukturu a logistiku, s ostatními generálními ředitelstvími a politickými a administrativními orgány Parlamentu, zejména pokud jde o vypracovávání dokumentů. 

Ovládání alespoň jednoho z těchto jazyků, angličtiny nebo francouzštiny, je naprosto nezbytné s ohledem na konkrétní úkoly, které budou nově přijatí zaměstnanci vykonávat. Tyto úkoly souvisejí se zadávacími řízeními, jejichž IT nástroje jsou v angličtině a francouzštině. Oba jazyky se používají také během schůzek Fóra pro zadávání veřejných zakázek, kterých se přijatý uchazeč bude aktivně účastnit. Dobrá znalost francouzštiny je důležitá také pro řádné porozumění legislativě platné ve Francii, Belgii a Lucembursku. Jedná se také o standardní jazyk komunikace s externími partnery (poskytovateli služeb, správními a místními orgány v souvislosti s platnými předpisy).

Generální ředitelství pro infrastrukturu a logistiku klade velký důraz na efektivní komunikaci mezi svými zaměstnanci. Oznámení o volném pracovním místě, která Evropský parlament zveřejňuje interně a mimo Parlament, stanoví, že je nezbytná velmi dobrá znalost jednoho a uspokojivá znalost druhého z jazyků, v tomto případě angličtiny a francouzštiny. Toto výběrové řízení by mělo odpovídat dlouhodobé praxi uplatňované generálním ředitelstvím pro infrastrukturu a logistiku.

 

B. PRŮBĚH ŘÍZENÍ

 

Výběrové řízení probíhá na základě kvalifikačních předpokladů a zkoušek.

 

1.         Přijetí k účasti na výběrovém řízení a posouzení kvalifikace (1. fáze)

a)      Orgán oprávněný ke jmenování sestaví seznam uchazečů, kteří ve stanovené lhůtě předložili přihlášku v požadované podobě a splňují obecné podmínky stanovené v části A bodu 3 písm. a). Tento seznam předá výběrové komisi společně s přihláškami.

b)      Výběrová komise ověří, zda přihláška uchazeče splňuje zvláštní podmínky stanovené v části A bodu 3 písm. b).

c)      Výběrová komise na základě předem sestavené hodnotící tabulky posoudí kvalifikaci všech způsobilých uchazečů a vypracuje seznam šesti nejlepších způsobilých uchazečů, kteří budou pozváni ke zkouškám. Výběrová komise pozve k písemné zkoušce všechny uchazeče na posledním postupovém místě, kteří získali stejný počet bodů.

Výběrová komise se rozhoduje výlučně na základě informací obsažených v přihlášce, které musí být doloženy odpovídajícími doklady předloženými zároveň s přihláškou (podrobnější informace naleznete v Pokynech pro uchazeče k výběrovým řízením pořádaným Evropským parlamentem, bod 3.3).

Při posuzování kvalifikace uchazečů zohlední výběrová komise především tyto aspekty:

        kvalifikaci a diplomy,

        praxi v doprovázení vedoucích pracovníků nebo zastupování vedení na schůzích a v interních a externích pracovních skupinách;

        zkušenost s optimálním využíváním zdrojů útvaru, včetně lidských a rozpočtových zdrojů;

        zkušenost s poskytováním poradenství vedení ve všech právních a správních otázkách týkajících se subjektu, zejména pokud jde o analýzu platné legislativy a judikatury;

        zkušenost s přípravou a podporou rozhodování v oblasti řídící nebo provozní odpovědnosti a s přezkoumáním problémů různého druhu; 

        značnou zkušenost s vypracováváním zpráv, sdělení, dopisů, statistik a dalších druhů dokumentů týkajících se environmentální a sociální odpovědnosti, včetně navrhování předpisů pro Evropský parlament;

        doloženou zkušenost s pomocí s administrativním a finančním řízením útvaru a zajišťováním souladu s příslušnými předpisy;

        zkušenost s jednáním s dotčenými útvary a partnery na interinstitucionální úrovni;

        praxi v oblasti řízení a koordinace konkrétních projektů s cílem zajistit jejich úspěšné dokončení;

        pracovní zkušenost v mnohonárodnostním prostředí prokazující schopnost přizpůsobit se různým kulturám. 

Hodnocení: 0 až 20 bodů.

Uchazeči budou e-mailem vyrozuměni o rozhodnutí výběrové komise ohledně připuštění ke zkouškám.

 

2. Zkoušky (2. fáze)

S cílem posoudit znalosti a schopnost uchazečů plnit výše uvedené úkoly uspořádá výběrová komise následující zkoušky:

 

Písemná zkouška

a) Písemná práce v angličtině nebo francouzštině na základě dokumentace, jejímž účelem je posoudit schopnost plnit úkoly popsané v části A bodu 2 a schopnost uchazeče koncipovat texty. 

Délka trvání zkoušky: nejvýše 90 minut.

Hodnocení: 0 až 20 bodů (požadované minimum: 10 bodů).

 

Ústní zkouška

b) Pohovor s výběrovou komisí v angličtině nebo francouzštině, který umožní posoudit schopnost uchazeče plnit úkoly uvedené v části A bodu 2, a to s ohledem na informace uvedené v přihlášce.

Maximální délka zkoušky: nejvýše 45 minut.

Hodnocení: 0 až 40 bodů (požadované minimum: 20 bodů). 

Uchazeči obdrží pokyny ke zkouškám s dostatečným předstihem. Zaslané pokyny je třeba důsledně dodržovat. Nebude-li se jimi uchazeč řídit nebo podnikne-li kroky, které by byly v rozporu s těmito pokyny, povede to k jeho okamžitému vyloučení z výběrového řízení.

 

3.         Seznam vhodných kandidátů

Na základě výsledků sestaví výběrová komise seznam vhodných uchazečů, na který budou v abecedním pořadí zapsána jména tří uchazečů, kteří ve výběrovém řízení (posouzení kvalifikačních předpokladů a hodnocení zkoušek) získali nejvyšší celkový počet bodů, pokud v každé zkoušce získali alespoň minimální požadovaný počet bodů. Na seznam budou zapsáni všichni uchazeči na posledním postupovém místě, kteří získali stejný počet bodů.

O svých výsledcích budou uchazeči informováni písemně.

Platnost seznamu vhodných kandidátů skončí dne 31. prosince 2028. Může být prodloužena rozhodnutím orgánu oprávněného ke jmenování. V takovém případě budou úspěšní uchazeči zapsaní na tomto seznamu včas informováni.

 

C. PODÁVÁNÍ PŘIHLÁŠEK

 

Přihlášku je nutné podat prostřednictvím platformy Apply4EP: https://apply4ep.gestmax.eu/search

Předtím, než vyplníte přihlášku, pozorně si přečtěte pokyny pro uchazeče k výběrovým řízením pořádaným Evropským parlamentem.

 

Lhůta pro podání přihlášky:

6. listopadu 2024 ve 12 hodin (poledne) bruselského času.