This website uses cookies to ensure that we give you the best experience on our website. If you continue we assume that you consent to receive all cookies on all websites.
For further information, please click here >>.

PAZIŅOJUMS PAR VAKANCI PE/306/2024/S/IPOL - PAGAIDU DARBINIEKS(-CE)  - ADMINISTRATĪVAIS DARBINIEKS(-CE) BUDŽETA KONTROLES JOMĀ (AD 9)

Publikācijas beigas ārējā tīmekļa vietnē : 02/07/2024 12:00
Dienests : 03-ES iekšpolitikas ģenerāldirektorāts
Ref. : PE/306/2024/S/IPOL - ADMINISTRATOR BUDGETARY CONTROL (AD 9)
Rokasgrāmata kandidātiem :

PAZIŅOJUMS PAR VAKANCI PE/306/2024/S/IPOL

PAGAIDU DARBINIEKS(-CE) 

Administratīvais darbinieks(-ce) budžeta kontroles jomā (AD 9)

  

Pirms pieteikšanās rūpīgi izlasiet rokasgrāmatu kandidātiem, kas piedalās Eiropas Parlamenta rīkotajos konkursos/ atlases procedūrās, kura pievienota šim paziņojumam par vakanci. 

Minētā rokasgrāmata, kas ir paziņojuma par vakanci neatņemama sastāvdaļa, palīdzēs izprast procedūrai piemērojamos noteikumus un reģistrēšanās kārtību.

 

 

SATURA RĀDĪTĀJS

 

A.                    AMATA APRAKSTS UN PRASĪBAS PRETENDENTIEM

B.                    PROCEDŪRA

C.                    PIETEIKUMU IESNIEGŠANA

 

PIELIKUMS: ROKASGRĀMATA KANDIDĀTIEM, KAS PIEDALĀS EIROPAS PARLAMENTA RĪKOTAJOS KONKURSOS/ ATLASES PROCEDŪRĀS

 

A. AMATA APRAKSTS UN PRASĪBAS PRETENDENTIEM

 

1.     Vispārīga informācija

Eiropas Parlaments ir nolēmis sākt procedūru, lai aizpildītu pagaidu darbinieka (AD 9) amata vietu ES iekšpolitikas ģenerāldirektorātā (DG IPOL).

Tiek meklēts administratīvais(-ā) darbinieks(-ce) budžeta kontroles jomā. Darba vieta būs Briselē.

Līgums tiks noslēgts uz nenoteiktu laiku. Darbinieks(-ce) tiks pieņemts(-a) darbā AD 9 kategorijas pirmajā pakāpē, un pamatalga ir 9 025,62 EUR mēnesī. Algai piemēro Savienības nodokli un citus ieturējumus, kas paredzēti Eiropas Savienības pārējo darbinieku nodarbināšanas kārtībā (PDNK). Algu ar valsts nodokļiem neapliek. Līmenis, kurā atlasītais(-ā) kandidāts(-e) tiks pieņemts(-a) darbā, var tikt pielāgots atkarībā no profesionālās pieredzes. Turklāt pamatalgu attiecīgos gadījumos papildina piemaksas.

Eiropas Parlaments īsteno vienlīdzīgu iespēju politiku un pieņem kandidātu pieteikumus, nepieļaujot nekādu diskrimināciju, piemēram, diskrimināciju dzimuma, tautības, etniskās vai sociālās izcelsmes, ģenētisko īpašību, valodas, ticības vai pārliecības, politisko vai jebkuru citu uzskatu, piederības nacionālai minoritātei, mantiskā stāvokļa, dzimšanas, invaliditātes, vecuma, seksuālās orientācijas, civilstāvokļa vai ģimenes stāvokļa dēļ.

 

2.     Amata apraksts

Iekšpolitikas ģenerāldirektorāts ir atbildīgs par Parlamenta komiteju darba organizēšanu iekšpolitikas jomā un palīdz Eiropas Parlamentam pildīt un pilnveidot likumdošanas un kontroles pilnvaras.

Budžeta jautājumu direktorāta ietvaros Budžeta kontroles komitejas sekretariāta pienākumi ir:

       palīdzēt Budžeta kontroles komitejas locekļiem un jo īpaši priekšsēdētājam un referentiem viņu pienākumu izpildē;

       nodrošināt ar budžeta kontroli saistīto darbību, jo īpaši budžeta izpildes apstiprināšanas procedūras, kā arī Budžeta kontroles komitejas leģislatīvo un neleģislatīvo darbību raitu norisi, uzraugot visas komitejas darbības, regulāri sadarbojoties ar Eiropas Parlamenta deputātiem, politisko grupu padomniekiem, kolēģiem Parlamenta Ģenerālsekretariātā un citās ES iestādēs vai aģentūrās;

       palīdzēt EP deputātiem veikt savus pienākumus visā budžeta izpildes apstiprināšanas ciklā (sagatavot pēcpasākumus saistībā ar pēdējo budžeta izpildes apstiprināšanu, sagatavot ziņojumus, sagatavot kompromisa grozījumus, sagatavot balsošanas sarakstus) un likumdošanas ciklā (pirmslikumdošanas konsultācijas, jaunu tiesību aktu pieņemšana, izmaiņas esošajos tekstos un to īstenošanas kontrole);

       palīdzēt EP deputātiem attiecībās ar Eiropas Biroju krāpšanas apkarošanai (OLAF), Eiropas Prokuratūru, Revīzijas palātu un citām Eiropas Savienības iestādēm, aģentūrām un struktūrām ar budžeta kontroli saistītās darbībās, kā arī ar valstu parlamentiem un iestādēm, jo īpaši saistībā ar Budžeta kontroles komitejas darba braucienu un pasākumu sagatavošanu;

       sniegt EP deputātiem specializētas zināšanas, sagatavojot informatīvus paziņojumus, padziļinātu analīzi un ieteikumus par leģislatīviem un neleģislatīviem dokumentiem budžeta kontroles jomā.

Lai veiktu šos uzdevumus, ir vajadzīgas padziļinātas zināšanas par ES budžetu un tā īstenošanu ES dalībvalstīs.

Ir vajadzīga pierādīta profesionālā pieredze valsts vai starptautiskā pārvaldē ES budžeta vai finanšu jomā, valsts budžeta izpildē un ES līdzekļu dalītā pārvaldībā. Darba un pētniecības pieredze, kas saistīta ar daudzgadu finanšu shēmu (DFS), ES ikgadējo budžetu un budžeta izpildes apstiprināšanas procedūru, tiks uzskatīta par priekšrocību.

Būtiskas ir padziļinātas zināšanas ekonomikā un iepriekšēja darba pieredze parlamentā valsts vai Eiropas līmenī. Turklāt, lai palīdzētu EP deputātiem veikt budžeta kontroles pilnvaras, ir vajadzīga plaša pieredze sarunās augstākajā politiskajā līmenī, tostarp starpiestāžu līmenī.

Šim amatam ir vajadzīgas izcilas analītiskās spējas un zināšanas par parlamentārajām procedūrām, kritiska domāšana un dokumentu izstrādes prasmes, kas nepieciešamas, lai sagatavotu tiesību aktus, piemēram, ziņojumus un atzinumus, balsošanas sarakstus, informatīvus paziņojumus un runas EP deputātiem.

Veiksmīgajam(-iem) kandidātam(-iem) ir jābūt izcilām savstarpējo attiecību veidošanas prasmēm, diplomātiskumam, kontaktējoties iekšienē un uz āru, un spējai saglabāt mieru saspringtos apstākļos. 

Šajā amatā ir sagaidāmi regulāri komandējumi uz dažādām darba vietām un bieža saskare ar cilvēkiem Eiropas Parlamentā un ārpus tā.

 

3.     Prasības pretendentiem

Pieteikumu iesniegšanas termiņa beigās jums ir jāatbilst vispārīgajiem un specifiskajiem atbilstības kritērijiem:

(a)     Vispārīgie kritēriji

Saskaņā ar Eiropas Savienības pārējo darbinieku nodarbināšanas kārtības 12. panta 2. punktu jums:

       jābūt kādas ES dalībvalsts pilsonim(-ei),

       jābūt tiesīgam(-ai) izmantot savas pilsoņa(-nes) tiesības,

       jābūt izpildījušam tiesību aktos noteiktās karaklausības saistības,

       jāvar uzrādīt atbilstošas rekomendācijas par piemērotību attiecīgo pienākumu veikšanai.

(b)     Specifiskie kritēriji

(i)      Nepieciešamā kvalifikācija

Jums jābūt: 

       izglītības līmenim, kas atbilst pabeigtam augstskolas studiju ciklam, ko apliecina diploms, ja šo studiju parastais ilgums ir četri gadi vai vairāk, 

vai

       izglītības līmenim, kas atbilst pabeigtam augstskolas studiju ciklam, ko apliecina diploms, un vismaz vienu gadu ilga atbilstoša profesionālā pieredze, ja šo studiju parastais ilgums ir vismaz trīs gadi.

Diplomiem neatkarīgi no tā, vai tos izsniegusi ES dalībvalsts vai valsts, kas nav ES dalībvalsts, ir jābūt oficiāli atzītiem kādas ES dalībvalsts oficiālā struktūrā, piemēram, izglītības ministrijā.

Kandidātiem, kuru diplomi ir izsniegti valstī, kas nav ES dalībvalsts, pieteikumā jāiekļauj apliecinājums par to, kādiem ES diplomiem tie ir līdzvērtīgi. Sīkāku informāciju par trešās valstīs iegūtu kvalifikāciju atzīšanu varat atrast ENIC-NARIC tīklos šādā adresē: https://www.enic-naric.net.

Atlases komisija ņems vērā dažādu izglītības sistēmu atšķirības. Vajadzīgo atzīto diplomu piemēri ir norādīti rokasgrāmatā kandidātiem iekļautajā tabulā.

Kandidāti, kuri saviem diplomiem nebūs iekļāvuši atbilstības ES diplomiem apliecinājumu un/vai kandidāti ar diplomiem, kurus nav atzinusi ES dalībvalsts oficiāla struktūra, netiks pielaisti atlases procedūrai.

(ii)       Nepieciešamā profesionālā pieredze

Pēc kvalifikācijas iegūšanas, kas ļauj piedalīties atlases procedūrā (sk. i) punktu), kandidātiem jābūt vismaz 10 gadu profesionālai pieredzei, kas saistīta ar A iedaļas 2. punktā noteiktajiem pienākumiem, tostarp vismaz 8 gadus ilgai darba pieredzei valsts pārvaldē vai Eiropas Savienības iestādē vai struktūrā. 

(iii)   Valodu zināšanas

Kandidātiem padziļināti jāpārvalda (vismaz C1 līmenī) viena no Eiropas Savienības oficiālajām valodām (1. valoda): angļu, bulgāru, čehu, dāņu, franču, grieķu, horvātu, igauņu, itāļu, īru, latviešu, lietuviešu, maltiešu, nīderlandiešu, poļu, portugāļu, rumāņu, slovāku, slovēņu, somu, spāņu, ungāru, vācu vai zviedru valoda

un

apmierinošā līmenī (vismaz B2 līmenī) angļu valoda (2. valoda). Ja jūsu 1. valoda ir angļu valoda, jums jābūt apmierinošām zināšanām (vismaz B2 līmenī) vienā no pārējām 23 Eiropas Savienības oficiālajām valodām. 2. valoda nedrīkst būt tā pati, kas ir 1. valoda.

Ņemiet vērā, ka prasītie minimālie līmeņi attiecas uz katru valodas prasmes aspektu (runāšana, rakstīšana, klausīšanās, lasīšana), kas norādīts pieteikuma veidlapā. Šīs prasmes atbilst Eiropas vienotā valodu prasmes līmeņa noteikšanas sistēmai (https://europa.eu/europass/common-european-framework-reference-language-skills).

Lūdzam ņemt vērā, ka C2 līmenis ir augstākais līmenis sistēmā, savukārt A1 līmenis ir zemākais.

Šajā atlases procedūrā valodu prasības ir noteiktas atbilstoši dienesta interesēm. Ņemot vērā attiecīgos pienākumus, administratora amatam budžeta kontroles jomā ir vajadzīgas konkrētas spējas, kas izklāstītas šā vakances paziņojuma A iedaļas 2. punktā.

Gandrīz visi dokumenti, ko sagatavo Budžeta kontroles komitejas sekretariāts, ir angļu valodā. Tas attiecas arī uz šīs Parlamenta komitejas sanāksmju piezīmēm, kas tiek sagatavotas komitejas priekšsēdētājam. Turklāt iekšējās sanāksmes notiek angļu valodā. Tādējādi, lai darbā pieņemtās personas varētu pildīt savus pienākumus un lai nodrošinātu netraucētu dienesta darbību, tām ir jāspēj strādāt un labi sazināties angļu valodā.

 

B. PROCEDŪRA

Iecēlējinstitūcija sagatavo to kandidātu sarakstu, kas ir apliecinājuši, ka viņi atbilst A iedaļas 3. punkta a) apakšpunktā uzskaitītajiem kritērijiem, un ir iesnieguši kandidatūras pieteikuma dokumentus prasītajā kārtībā un ievērojot šī paziņojuma C iedaļā noteikto termiņu. Šo sarakstu nosūtīs atlases komisijas priekšsēdētājam.

Atlases procedūrā tiks ņemta vērā kvalifikācija un pārbaudījumu rezultāti.

 

1.         Pielaišana pie atlases procedūras

Atlases komisija izvērtēs visu iecēlējinstitūcijas sarakstā iekļauto kandidātu pieteikumus, ņemot vērā specifiskos atbilstības kritērijus.

Ja jūs atbildīsiet specifiskajiem kritērijiem, atlases komisija jums ļaus piedalīties atlases procedūrā.

Pieņemot lēmumu, tā pamatosies vienīgi uz pieteikuma veidlapā sniegto informāciju un tai pievienotajiem un kopā ar to iesniegtajiem apliecinošajiem dokumentiem. Curriculum vitae netiek uzskatīts par profesionālo pieredzi, izglītību vai attiecīgā gadījumā valodu zināšanas apliecinošu dokumentu (vairāk informācijas kandidātu rokasgrāmatā).

 

2.         Kvalifikācijas novērtēšana

Atlases komisija, izmantojot iepriekš sagatavotu vērtēšanas tabulu, izvērtēs to kandidātu kvalifikāciju, kas būs pielaisti dalībai atlases procedūrā, un sagatavos to 12 labāko kandidātu sarakstu, kurus aicinās piedalīties nākamajā atlases posmā (rakstiskajā un mutiskajā pārbaudījumā) ar noteikumu, ka tie būs saņēmuši minimālo nepieciešamo punktu skaitu. Ja uz pēdējo vietu sarakstā vairākiem kandidātiem būs vienāds punktu skaits, atlases komisija nākamajam posmam pielaidīs visus attiecīgos kandidātus.

Izvērtējot kandidātu kvalifikāciju, atlases komisija jo īpaši ņems vērā šādus aspektus (kas jāpamato ar pieteikumam pievienotiem apliecinošiem dokumentiem):

-        diploms ekonomikā,

-        darba pieredze budžeta un budžeta kontroles jomā,

-        darba pieredze publisko līdzekļu revīzijas un kontroles jomā,

-        pieredze tiesību aktu un Eiropas Parlamenta deputātiem paredzētu informatīvu piezīmju sagatavošanā,

-        pieredze iestāžu sarunās,

-        pieredze augsta politiskā līmeņa sarunās starp ES struktūrām un dalībvalstīm,

-        pieredze Eiropas struktūras lēmumu pieņēmēja padomnieka amatā,

-        pieredze padomnieka amatā ministrijā vai valsts pārvaldē,

-        pieredze vadošā amatā ministrijā vai valsts pārvaldē.

Vērtēšana: no 0 līdz 20 punktiem (nepieciešamais minimums: 10 punkti).

Kandidātus pa e-pastu informēs par atlases komisijas lēmumu par pielaišanu vai nepielaišanu pārbaudījumiem.

 

3.         Pārbaudījumi

Lai novērtētu kandidātu zināšanas un prasmes, atlases komisija rīkos šādus pārbaudījumus:

rakstiskais pārbaudījums

a)        teksta sagatavošana angļu valodā, izmantojot vairākus izsniegtus dokumentus, lai novērtētu kandidātu spējas pildīt A iedaļas 2. punktā aprakstītos pienākumus un sagatavot tekstu un kopsavilkumu.

Maksimālais ilgums: 1 stunda.

Vērtēšana: no 0 līdz 40 punktiem (nepieciešamais minimums: 20 punkti).

Šis pārbaudījums būs jāveic ar datoru, un tas varētu notikt tiešsaistē;

mutiskais pārbaudījums

b)       pārrunas ar atlases komisiju angļu valodā, kurās novērtēs kandidātu spējas pildīt A iedaļas 2. punktā aprakstītos pienākumus, ņemot vērā visu kandidatūras pieteikumā sniegto informāciju.

           Atlases komisija pārbaudīs visu to kandidātu 1. valodu, kuri būs izvēlējušies angļu valodu kā 2. valodu, kā arī 2. valodu visiem tiem kandidātiem, kuri būs izvēlējušies angļu valodu kā 1. valodu. 

            Maksimālais ilgums: 45 minūtes.

Vērtēšana: no 0 līdz 40 punktiem (nepieciešamais minimums: 20 punkti).

Šis pārbaudījums varētu notikt tiešsaistē vai klātienē.

Norādījumus par rakstisko un mutisko pārbaudījumu jūs saņemsiet laicīgi. Pārbaudījumi tiks organizēti konkrētas dienas konkrētā laikā. Abi pārbaudījumi notiks vai nu vienā dienā, vai divās secīgās dienās.

Ja neatbildēsiet uz uzaicinājumiem, ja ar jums nebūs iespējams sazināties pa e-pastu vai ja nepiedalīsieties kādā no pārbaudījumiem, jūs varētu diskvalificēt. Norādījumi ir jāievēro pilnībā. To neievērošana vai rīcība, kas neatbilst norādījumiem, var novest pie tūlītējas diskvalifikācijas.

 

4.         Piemēroto kandidātu saraksts

Atlases komisija atbilstoši rezultātiem sagatavos piemēroto kandidātu sarakstu, kurā alfabētiskā secībā būs iekļauti trīs kandidāti, kuri visā procedūrā (kvalifikācijas novērtējumā un pārbaudījumos) būs ieguvuši lielāko punktu skaitu un vismaz minimālo punktu skaitu katrā pārbaudījumā. Ja uz pēdējo vietu vairākiem kandidātiem būs vienāds punktu skaits, sarakstā tiks iekļauti visi attiecīgie kandidāti.

Jūs personīgi rakstiski informēs par jūsu rezultātiem.

Piemēroto kandidātu saraksts tiks publicēts Eiropas Parlamenta tīmekļa vietnē.

Piemēroto kandidātu saraksts būs spēkā līdz 2027. gada 31. decembrim. Ar iecēlējinstitūcijas lēmumu šo termiņu var pagarināt. Šādā gadījumā sarakstā iekļautie kandidāti tiks laikus par to informēti.

Darba piedāvājuma gadījumā jums būs jāuzrāda visu vajadzīgo dokumentu oriģināli, tai skaitā diplomi un profesionālo pieredzi apliecinoši dokumenti, lai tos varētu pārbaudīt.

Iekļaušana piemēroto kandidātu sarakstā nedz nozīmē tiesības saņemt darba piedāvājumu, nedz arī garantē pieņemšanu darbā.

 

C. PIETEIKUMU IESNIEGŠANA

 

Pieteikšanās notiek tiešsaistes platformā APPLY4EP: https://apply4ep.gestmax.eu/search/index/lang/lv_LV.

Pirms pieteikuma veidlapas aizpildīšanas ir rūpīgi jāizlasa Rokasgrāmata kandidātiem, kas piedalās Eiropas Parlamenta rīkotajos konkursos/ atlases procedūrās un jāpievieno attiecīgie apliecinošie dokumenti.

Pieteikumu iesniegšanas termiņš

2024. gada 2. jūlijs plkst. 12.00 pēc Briseles laika.

Pēc kandidatūras pieteikuma apstiprināšanas jums automātiski tiks nosūtīts saņemšanas apstiprinājums.

Saistībā ar šo atlases procedūru saziņa jāveic tikai ar Apply4EP konta starpniecību. Lūdzam kandidātus saistībā ar šo atlases procedūru NEZVANĪT! 

Jūsu pienākums ir regulāri pārbaudīt Apply4EP kontā norādītās e-pasta adreses iesūtni.