This website uses cookies to ensure that we give you the best experience on our website. If you continue we assume that you consent to receive all cookies on all websites.
For further information, please click here >>.

PE/306/2024/S/IPOL SZÁMÚ ÁLLÁSHIRDETÉS - IDEIGLENES ALKALMAZOTT  - TANÁCSOS A KÖLTSÉGVETÉSI ELLENŐRZÉS TERÜLETÉN (AD 9)

A külső honlapon való közzététel vége : 02/07/2024 12:00
Szervezeti egység : 03-Uniós Belső Politikák Főigazgatósága
Hiv. szám : PE/306/2024/S/IPOL - ADMINISTRATOR BUDGETARY CONTROL (AD 9)
Útmutató a pályázóknak :

PE/306/2024/S/IPOL SZÁMÚ ÁLLÁSHIRDETÉS

IDEIGLENES ALKALMAZOTT 

Tanácsos a költségvetési ellenőrzés területén (AD 9)

  

Kérjük, hogy a pályázat benyújtása előtt figyelmesen olvassa el az Európai Parlament által szervezett nyílt versenyvizsgákon/felvételi eljárásokban részt vevő pályázók számára készített útmutatót.

 

Ez az útmutató az álláshirdetés szerves részét képezi, és segítségére lesz az eljárásokra vonatkozó szabályok és a pályázattal kapcsolatos részletek megértésében.

 

 

TARTALOMJEGYZÉK

 

A.               A MUNKAKÖR LEÍRÁSA ÉS BETÖLTÉSÉNEK FELTÉTELEI

 

B.               A VERSENYVIZSGA MENETE

 

C.               A PÁLYÁZATOK BENYÚJTÁSA

 

MELLÉKLET:           ÚTMUTATÓ AZ EURÓPAI PARLAMENT ÁLTAL SZERVEZETT  VERSENYVIZSGÁKON/ FELVÉTELI ELJÁRÁSOKBAN RÉSZT VEVŐ PÁLYÁZÓK SZÁMÁRA

 

A. A MUNKAKÖR LEÍRÁSA ÉS BETÖLTÉSÉNEK FELTÉTELEI

 

 1.     Általános tájékoztatás

Az Európai Parlament az Uniós Belső Politikák Főigazgatóságán (DG IPOL) belüli ideiglenes alkalmazotti állás (AD besorolási csoport, 9. besorolási fokozat) betöltésére irányuló eljárás megindításáról határozott.

Az Európai Parlament a költségvetési ellenőrzés területén tevékenykedő tanácsosi álláshely betöltése céljából szeretne ideiglenes alkalmazottat kiválasztani. A munkavégzés helye Brüsszel.

A munkaszerződés határozatlan időre szól. A felvétel az AD9 besorolási fokozat első fizetési fokozatába történik, 9025,62 EUR/hó összegű alapilletménnyel. Ezt az illetményt uniós adó és az Európai Unió egyéb alkalmazottaira vonatkozó alkalmazási feltételekben meghatározott más levonások terhelik; Az illetmény mentes a nemzeti adózás alól. A sikeres pályázó felvétele – szakmai tapasztalattól függően – történhet magasabb fizetési fokozatba is. Az alapilletményt ezen túlmenően bizonyos feltételek mellett pótlékok egészítik ki.

Az Európai Parlament az esélyegyenlőség politikáját alkalmazza, és a pályázatok befogadásakor nem tesz semmilyen – nemen, etnikumon, bőrszínen, etnikai vagy társadalmi származáson, genetikai tulajdonságokon, nyelven, valláson vagy meggyőződésen, politikai vagy más nézeteken, nemzeti kisebbséghez tartozáson, vagyoni helyzeten, születésen, fogyatékosságon, életkoron, szexuális irányultságon, családi állapoton vagy helyzeten alapuló – megkülönböztetést.

 

 2.     Munkaköri leírás

Az Uniós Belső Politikák Főigazgatósága felel a parlamenti bizottságok belső politikák területét érintő munkájának megszervezéséért, valamint hozzájárul az Európai Parlament jogalkotási és ellenőrzési hatásköreinek gyakorlásához és fejlesztéséhez.

A Költségvetési Igazgatóság részeként a Költségvetési Ellenőrző Bizottság Titkárságának feladatai a következők:

       segíti a Költségvetési Ellenőrző Bizottság tagjait, különösen az elnököt és az előadókat feladataik ellátásában;

       biztosítja a Költségvetési Ellenőrző Bizottság költségvetési ellenőrzéssel – különösen a mentesítési eljárással – kapcsolatos tevékenységeinek, valamint jogalkotási és nem jogalkotási tevékenységeinek zökkenőmentes bonyolítását, nyomon követve a bizottság valamennyi tevékenységét, rendszeres kapcsolatot ápolva az európai parlamenti képviselőkkel, a képviselőcsoportok tanácsadóival, a Parlament Főtitkárságán és más uniós intézményekben vagy ügynökségeknél dolgozó partnerekkel;

       támogatja az európai parlamenti képviselőket feladataik ellátásában a teljes mentesítési ciklus (a legutóbbi mentesítési eljárás nyomon követésének előkészítése, jelentések készítése, kompromisszumos módosítások előkészítése, szavazási listák elkészítése) és a jogalkotási ciklus (jogalkotást megelőző konzultációk, új jogalkotási szövegek elfogadása, a meglévő szövegek módosítása és végrehajtásuk ellenőrzése) során;

       támogatja az európai parlamenti képviselőket az Európai Csalás Elleni Hivatallal (OLAF), az Európai Ügyészséggel, a Számvevőszékkel és az Európai Unió más intézményeivel, ügynökségeivel és szerveivel a költségvetés-ellenőrzés területével kapcsolatos tevékenységek vonatkozásában fennálló kapcsolataikban, valamint a nemzeti parlamentekkel és hatóságokkal fenntartott kapcsolataikban, különösen a Költségvetési Ellenőrző Bizottsággal kapcsolatos kiküldetések és rendezvények előkészítésében;

       szakismeretet biztosít az európai parlamenti képviselők számára a költségvetési ellenőrzésre vonatkozó jogalkotási és nem jogalkotási dossziékkal kapcsolatos tájékoztató feljegyzések, részletes elemzések és tanácsok segítségével.

E feladatok ellátásához alaposan ismerni kell az EU költségvetését és annak az uniós tagállamokban történő végrehajtását.

Szükséges továbbá a nemzeti vagy nemzetközi közigazgatásban az EU költségvetési vagy pénzügyi területein, a nemzeti költségvetés végrehajtása és az uniós források megosztott irányítása terén szerzett, igazolt szakmai tapasztalat. A többéves pénzügyi kerettel, az éves uniós költségvetéssel és a mentesítési eljárással kapcsolatos szakmai és kutatási tapasztalat előnyt jelent.

Elengedhetetlen az alapos közgazdaságtani ismeret és nemzeti vagy az Európai Parlamentnél szerzett korábbi szakmai tapasztalat. Emellett a legmagasabb politikai szinten – többek között intézményközi szinten – folytatott tárgyalások terén szerzett széles körű tapasztalat is szükséges a költségvetési ellenőrzési hatáskörök európai parlamenti képviselők általi gyakorlásának támogatása érdekében.

Ezen állás betöltéséhez kiváló elemzőkészség és a parlamenti eljárások alapos ismerete, kritikus gondolkodás és a jogalkotási dokumentumok, például jelentések és vélemények, szavazási listák, tájékoztató feljegyzések és az európai parlamenti képviselők beszédeinek elkészítéséhez jó fogalmazási készség szükséges.

A sikeres pályázó(k)nak kiváló interperszonális készségekkel, diplomáciai érzékkel kell rendelkeznie/rendelkezniük belső és külső kapcsolataikban, és képesnek kell lennie/lenniük nyomás alatt nyugodtnak maradni. 

Elvárás a rendszeres kiküldetéseken való részvétel a különböző munkahelyeken, valamint a gyakori kapcsolattartás az Európai Parlamenten belüli és kívüli személyekkel.

 

 3.     Pályázati feltételek

Önnek a pályázat benyújtására előírt határidő napján meg kell felelnie az alábbi általános és különleges feltételeknek:

a)      Általános feltételek

Az Európai Unió egyéb alkalmazottaira vonatkozó alkalmazási feltételek 12. cikkének (2) bekezdése értelmében a pályázó:

       az Európai Unió valamely tagállamának állampolgára,

       állampolgári jogait szabadon gyakorolhatja,

       a katonai szolgálat tekintetében hazája jogszabályokban előírt kötelezettségeinek eleget tett,

       rendelkezik a meghirdetett munkakör ellátásához szükséges erkölcsi garanciákkal.

b)      Különleges feltételek

i.       Végzettség és diplomák

A pályázónak az alábbiakkal kell rendelkeznie: 

       oklevéllel igazolt, legalább négyéves befejezett felsőoktatási tanulmányoknak megfelelő végzettség, 

vagy

       oklevéllel igazolt, befejezett felsőoktatási tanulmányoknak megfelelő végzettség és legalább egyéves, a feladatkörhöz kapcsolódó szakmai tapasztalat, ha a felsőoktatási képzés szokásos ideje legalább három év,

Az okleveleket – függetlenül attól, hogy azokat valamely tagállamban vagy harmadik országban állították-e ki – valamely uniós tagállam hivatalos szervének, például valamely uniós tagállam oktatási minisztériumának el kell ismernie.

A nem uniós országban kiállított diplomával rendelkező pályázóknak pályázatukhoz diplomájuk egyenértékűségét igazoló uniós bizonyítványt kell csatolniuk. Az ENIC-NARIC hálózatban részt vevő nem uniós országokban szerzett képesítések elismerésével kapcsolatban további információt a következő weboldalra ellátogatva talál: https://www.enic-naric.net.

A felvételi bizottság ebben a tekintetben figyelembe veszi a különböző oktatási rendszerek közötti különbségeket. A diplomára vonatkozó minimumkövetelményekre vonatkozó példák a pályázóknak szóló útmutatóban szereplő táblázatban olvashatók.

Azok a pályázók, akik nem csatolnak diplomájuk egyenértékűségét igazoló uniós bizonyítványt, és/vagy azok a pályázók, akik olyan diplomával rendelkeznek, amelyet egy uniós tagállam hivatalos szerve sem ismer el, nem vehetnek részt a felvételi eljárásban.

ii.         Elvárt szakmai tapasztalat

A felvételi eljárásban való részvételre jogosító képesítés megszerzését követően (lásd a fenti i. pontot) a pályázónak legalább 10 éves, az A.2. szakaszban meghatározott feladatok szempontjából releváns szakmai tapasztalattal kell rendelkeznie, amelyből legalább 8 évet nemzeti közigazgatási szervnél, illetve az Európai Unió valamely intézményénél vagy szervénél töltött. 

iii.     Nyelvismeret

A pályázóknak kiválóan (legalább C1-es szinten) kell ismerniük az Európai Unió egyik hivatalos nyelvét (1. nyelv): angol, bolgár, cseh, dán, észt, finn, francia, görög, holland, horvát, ír, lengyel, lett, litván, magyar, máltai, német, olasz, portugál, román, spanyol, svéd, szlovák, szlovén,

és

kielégítő (legalább B2-es szinten) kell ismerniük az angol nyelvet (2. nyelv). Ha az Ön első nyelve az angol, akkor az Európai Unió másik 23 hivatalos nyelvének egyikét kell még kielégítő (legalább B2-es szinten) ismernie. A 2. nyelvnek különböznie kell az 1. nyelvtől.

A fentiekben említett minimális szintek a pályázati formanyomtatványon szereplő valamennyi nyelvi készségre (beszédkészség, íráskészség, hallott szöveg értése és olvasott szöveg értése) vonatkoznak. Ezek a készségek szerepelnek az Európa Tanács közös európai nyelvi referenciakeretében (https://europa.eu/europass/common-european-framework-reference-language-skills).

Ne feledje, hogy a C2 szint a keret legmagasabb szintje, míg az A1 a legalacsonyabb szint.

A felvételi eljárás nyelvi opcióit a szolgálati érdek alapján határozták meg. A költségvetési ellenőrzés területén betöltött tanácsosi állás keretében ellátandó feladatok teljesítéséhez az ezen álláshirdetés A.2. szakaszában meghatározott sajátos ismeretekre van szükség.

A Költségvetési Ellenőrző Bizottság Titkársága által készített vagy megfogalmazott szinte valamennyi dokumentum angol nyelvű. Ez igaz a parlamenti bizottsági ülések a bizottság elnöke számára készített feljegyzéseire is. Ezenkívül a belső gyűlések is angol nyelven zajlanak. Következésképpen ahhoz, hogy a felvett személyek elláthassák feladataikat és biztosíthassák a szolgálat zökkenőmentes működését, képesnek kell lenniük arra, hogy hatékonyan tudjanak angol nyelven dolgozni és kommunikálni.

 

B. AZ ELJÁRÁS MENETE

A kinevezésre jogosult hatóság összeállítja azon pályázók jegyzékét, akik kijelentik, hogy megfelelnek az álláshirdetés A.3. szakaszának a) pontjában meghatározott kritériumoknak, és akik a szabályoknak megfelelően és az álláshirdetés C. szakaszában meghatározott határidőn belül benyújtották pályázati anyagukat. Ezt a jegyzéket megküldik a felvételi bizottság elnökének.

Az eljárás képesítéseken és vizsgákon alapul.

 

1.         A felvételi eljárásban való részvétel jóváhagyása

A felvételi bizottság a munkakör betöltésére vonatkozó különleges feltételek tekintetében megvizsgálja a kinevezésre jogosult hatóság jegyzékén szereplő valamennyi pályázó pályázati dokumentációját.

Ha az Ön esetében teljesülnek a munkakör betöltésére vonatkozó különleges feltételek, a felvételi bizottság jóváhagyja a felvételi eljárásban való részvételét.

A bizottság ehhez kizárólag a pályázati formanyomtatványon feltüntetett és a megfelelő, egyidejűleg benyújtott igazoló okiratokkal alátámasztott információk alapján jár el. Az önéletrajz nem tekinthető a szakmai tapasztalatot, a végzettséget vagy a nyelvismeretet igazoló alátámasztó dokumentumnak (további információk a pályázók számára készített útmutatóban találhatók).

 

2.         A képesítések értékelése

A felvételi bizottság előre meghatározott kritériumrendszer alapján elvégzi a felvételi eljárásban való részvételre bocsátott pályázók képesítéseinek értékelését, és összeállítja a következő szakaszra (írásbeli és szóbeli vizsga) meghívott tizenkét legjobb pályázó jegyzékét, feltéve, hogy azok elérik a továbbjutáshoz szükséges alsó ponthatárt. Amennyiben az utolsó helyen több pályázó is azonos pontszámot szerzett, úgy a felvételi bizottság valamennyit felveszi a listára.

A felvételi bizottság a pályázók képesítéseinek értékelésekor különösen az alábbi szempontokat veszi figyelembe, amelyeket a pályázati anyagban alá kell támasztani:

-        közgazdaságtan területén szerzett diploma;

-        a költségvetés és a költségvetési ellenőrzés területén szerzett szakmai tapasztalat;

-        az audit és a közpénzek ellenőrzése területén szerzett szakmai tapasztalat;

-        jogalkotási dokumentumok és az európai parlamenti képviselőknek címzett tájékoztató feljegyzések szövegezése területén szerzett tapasztalat;

-        intézményközi tárgyalásokon szerzett tapasztalat;

-        az uniós szervek és a tagállamok között magas politikai szinten folytatott tárgyalások területén szerzett tapasztalat;

-        európai szerv döntéshozó tagjának tanácsadójaként szerzett tapasztalat;

-        minisztériumon belül vagy nemzeti közigazgatásban szerzett tanácsadói tapasztalat;

-        minisztériumon belül vagy nemzeti közigazgatásban vezető beosztásban szerzett tapasztalat.

Pontozás: 0-tól 20 pontig (alsó ponthatár: 10 pont).

A pályázókat egyenként értesítik e-mailben arról, hogy a felvételi bizottság vizsgára bocsátotta-e őket.

 

3.         Vizsgák

A pályázók ismereteinek és készségeinek értékelése céljából a felvételi bizottság az alábbi vizsgákat tartja:

Írásbeli vizsga

a)        Szövegírási feladat angol nyelven, egy sor dokumentum alapján, annak megállapítására, hogy a pályázó alkalmas-e az A.2. szakaszban ismertetett feladatok elvégzésére, illetve hogy milyen fogalmazási és összegzési készségekkel rendelkezik.

A vizsga időtartama legfeljebb: 1 óra.

Pontozás: 0-tól 40 pontig (alsó ponthatár: 20 pont).

Ez a vizsga számítógépes alapú, és online is tartható.

Szóbeli vizsga

b)        Beszélgetés a felvételi bizottsággal angol nyelven, amelynek során a bizottság a pályázati anyagban szereplő valamennyi elemet figyelembe véve felméri a pályázó alkalmasságát az A.2. szakaszban felsorolt feladatok ellátására.

          Amennyiben egy pályázó az angolt jelölte meg 2. nyelvként, a felvételi bizottság felméri a pályázó 1. nyelvként megjelölt nyelvi tudását, és amennyiben a pályázó az angolt jelölte meg 1. nyelvként, akkor felméri a másik nyelv ismeretét. 

           A vizsga időtartama legfeljebb: 45 perc

Pontozás: 0-tól 40 pontig (alsó ponthatár: 20 pont).

A vizsga online vagy személyesen kerül lebonyolításra.

Kellő időben meg fogja kapni az írásbeli és szóbeli vizsgákkal kapcsolatos utasításokat. A vizsgákra egy konkrét napon és egy konkrét időpontban fog sor kerülni. A vizsgákra ugyanazon a napon vagy két egymást követő napon kerül sor.

Amennyiben Ön nem reagál a vizsgára szóló meghívóra, nem érhető el e-mailben vagy nem jelenik meg a vizsgán, kizárhatják a pályázatból. Az adott utasítások szigorúan betartandók. Az utasítások be nem tartása vagy az utasításoknak nem megfelelő magatartás a pályázó azonnali kizárását vonja maga után. 

4.         Felvétel az alkalmas pályázók jegyzékébe

Az eredmények alapján a felvételi bizottság elkészíti az alkalmas pályázók jegyzékét, amelyre a teljes eljárás (a képesítések értékelése és a vizsgák) során a legmagasabb pontszámot elérő és az alsó ponthatárt valamennyi vizsgán megszerző három pályázó neve kerül fel (eredményük sorrendjében). A jegyzékbe az utolsó helyet holtversenyben azonos pontszámmal elérő valamennyi pályázó felkerül.

Elért eredményeiről egyénre szóló írásbeli tájékoztatást fog kapni.

Az alkalmas pályázók jegyzékét közzéteszik az Európai Parlament hivatalos weboldalán.

Az alkalmas pályázók jegyzéke 2027. december 31-ig érvényes. A jegyzék érvényessége a kinevezésre jogosult hatóság határozata alapján meghosszabbítható. Meghosszabbítás esetén a jegyzékben szereplők megfelelő időben értesítést kapnak.

Amennyiben állásajánlatot kap, hitelesítés céljából köteles bemutatni valamennyi szükséges dokumentum, többek között a diplomák és munkáltatói igazolások eredeti példányát.

Az, hogy az Ön neve szerepel az alkalmas pályázók jegyzékében, nem jelent jogosultságot vagy garanciát az intézmény általi foglalkoztatásra.

 

C. A PÁLYÁZATOK BENYÚJTÁSA

A pályázatokat az Apply4EP platformon keresztül kell benyújtani: https://apply4ep.gestmax.eu/search/index/lang/hu_HU .

A pályázati formanyomtatvány kitöltése előtt figyelmesen olvassa el az Európai Parlament által szervezett versenyvizsgákon/felvételi eljárásokban részt vevő pályázók számára készült útmutatót, és nyújtsa be a megfelelő igazoló dokumentumokat.

A pályázatok benyújtásának határideje

2024. július 2., déli 12.00 óra brüsszeli idő szerint.

Pályázatának érvényesítését automatikusan visszaigazoljuk.

E felvételi eljárással kapcsolatban csak az Apply4EP-fiókján keresztül kommunikáljon. Kérjük, hogy a pályázók e felvételi eljárással kapcsolatban NE TELEFONÁLJANAK az Európai Parlament szervezeti egységeinek! 

Önnek kell rendszeresen ellenőriznie az Apply4EP-fiókjában megadott e-mail-címre beérkező leveleit.