Kraj : Bruselj ; Luxembourg
Publication end on external website : 06/11/2024 12:00
Pristojna služba : 08-Generalni direktorat za infrastrukturo in logistiko
Ref. : PE/307/2024/S/INLO - Legal Administrator (AD 5 & AD 7)
Vodnik za kandidate (Navodila) : Prenesi vodnik za kandidate (Navodila)

RAZPIS ZA PROSTO DELOVNO MESTO PE/307/2024/S/INLO

ZAČASNI USLUŽBENCI 

Pravni upravni uslužbenec (AD 5 in AD 7)

  

Pred prijavo skrbno preberite k razpisu priloženi vodnik za kandidate v javnih izbirnih postopkih, ki jih organizira Evropski parlament.

 

V vodniku, ki je sestavni del razpisa za prosto delovno mesto, so razloženi pravila, ki veljajo za izbirne postopke, in pogoji za prijavo.

 

VSEBINA

 

A.               OPIS NALOG IN POGOJI ZA PRIPUSTITEV

 

 

B.               POSTOPEK

 

 

C.               ODDAJA PRIJAV

 

PRILOGA:      VODNIK ZA KANDIDATE V JAVNIH IZBIRNIH POSTOPKIH, KI JIH ORGANIZIRA EVROPSKI PARLAMENT

 

 

A. OPIS NALOG IN POGOJI ZA PRIPUSTITEV

1.     Splošno

 

Evropski parlament je začel izbirni postopek za zasedbo dveh delovnih mest začasnega uslužbenca, razred AD 5 in razred AD 7, v generalnem direktoratu za infrastrukturo in logistiko (GD INLO). Kraj zaposlitve za delovno mesto AD 5 je Bruselj, za delovno mesto AD 7 pa Luxembourg.

 

Iskani profil je pravni upravni uslužbenec.

 

Pogodba bo sklenjena za nedoločen čas. Uspešni kandidati bodo uvrščeni v plačni razred AD 5, prva stopnja, za katerega osnovna mesečna plača znaša 5.672,78 EUR, oziroma v plačni razred AD 7, prva stopnja, za katerega osnovna mesečna plača znaša 7.261,98 EUR.  Od plače se odtegnejo davek Unije in drugi odtegljaji, ki so določeni v pogojih za zaposlitev drugih uslužbencev Evropske unije. Plača je oproščena nacionalnega davka. Stopnja, po kateri se bo zaposlil uspešni kandidat, se lahko prilagodi njegovim delovnim izkušnjam. Osnovni plači se pod določenimi pogoji prištejejo nadomestila.

 

Razpis obsega dva razreda (AD 5 in AD 7). Kandidati se lahko prijavijo zgolj za en razred, zato morate v skladu z razdelkom C tega razpisa v prijavi prek spleta izbrati enega od razredov, svoje izbire pa po potrditvi prijave ne morete spremeniti.

Vendar lahko izbirna komisija pod določenimi pogoji prerazporedi prijave za razred AD 7 v razred AD 5.  Pogoji za prerazporeditev so določeni v razdelku B.1.(b) razpisa.

 

Evropski parlament izvaja politiko enakih možnosti in sprejema prijave brez diskriminacije na podlagi spola, barve kože, narodnostnega ali socialnega porekla, genetskih značilnosti, jezika, vere, političnega ali drugega prepričanja, pripadnosti nacionalni manjšini, premoženja, rojstva, invalidnosti, starosti, spolne usmerjenosti, zakonskega stanu ali družinskih razmer.

 

2.     Opis nalog

 

Generalni direktorat za infrastrukturo in logistiko (GD INLO) zagotavlja strokovno znanje za področja upravljanje infrastrukture, logistika in nepremičninski projekti, ki obsegajo približno 1,1 milijona kvadratnih metrov v Bruslju, Luxembourgu, Strasbourgu in v pisarnah za stike v državah članicah. Poleg tega zagotavlja storitve priprave in dostave hrane ter prevoza, upravlja pisarniške prostore Parlamenta ter je pristojen, na primer, za pohištvo, pisarniške potrebščine in razdeljevanje pošte.

Pravni upravni uslužbenec bo delal pod neposrednim vodstvom direktorja v generalnem direktoratu za infrastrukturo in logistiko ali v oddelku, ki neposredno odgovarja generalnemu direktorju. Opravljal bo svetovalne in analitične naloge na enem ali več področjih v pristojnosti generalnega direktorata, kot je opisano v nadaljevanju.

Pravni upravni uslužbenec, ki bo zaposlen v Bruslju oziroma Luxembourgu (odvisno od razreda), bo moral redno potovati med tremi običajnimi kraji dela Parlamenta (Bruselj, Luxembourg in Strasbourg) in drugam. Njegove naloge obsegajo tesno sodelovanje z (generalnim) direktorjem in drugimi službami generalnega direktorata za infrastrukturo in logistiko, z drugimi generalnimi direktorati sekretariata in, če je potrebno, s poslanci Evropskega parlamenta. Pravni upravni uslužbenec bo višjemu vodstvu pravočasno in ustrezno svetoval in ga obveščal o zadevah, ki spadajo v njegova področja pristojnosti.

Opravljanje teh nalog zahteva doslednost, komunikacijske veščine, visoko stopnjo zaupnosti, sposobnost analiziranja in povzemanja ter predvidevanja, diplomatske sposobnosti in odličen občutek za medsebojne odnose s sogovorniki na vseh ravneh. Posebej pomembni so sposobnost iskanja ustreznih rešitev za različne in pogosto kompleksne probleme, hitro odzivanje na spreminjajoče se okoliščine in učinkovito komuniciranje. Kandidati morajo izkazovati samoiniciativnost ter biti visoko motivirani. Sposobni morajo biti redno opravljati intenzivno delo tako samostojno kot v skupini ter biti kos prilagajanju večkulturnemu in večjezičnemu delovnemu okolju.

Pravni upravni uslužbenec v razredu AD 5 bo pod vodstvom neposredno nadrejenega in v okviru programov in prednostnih nalog, ki so jih določili organi oziroma vodstvo Parlamenta, opravljal naslednje glavne naloge:

 

       svetovanje vodstvu o vseh pravnih in upravnih vidikih subjekta, zlasti z analizo veljavne zakonodaje in sodne prakse;

       upravljanje subjektovih pogodb v skladu z ustreznimi postopki javnega naročanja;

       obravnavanje morebitnih pritožb in zahtev za pojasnila, povezanih z javnim naročanjem in izvrševanjem pogodb;

       spremljanje višjega vodstva ali zastopanje vodstva na sestankih ter v notranjih in zunanjih delovnih skupinah;

       priprava in nadzor vseh vidikov razpisnih postopkov, na podlagi katerih subjekt sklene pogodbe v svoji pristojnosti, od priprave postopkovnih dokumentov do podpisa pogodbe, med drugim pa tudi sodelovanje v komisijah za odpiranje in ocenjevanje ponudb.

 

Pravni upravni uslužbenec v razredu AD 7 bo pod vodstvom neposredno nadrejenega in v okviru programov in prednostnih nalog, ki so jih določili organi oziroma vodstvo Parlamenta, opravljal naslednje glavne naloge:

 

       svetovanje vodstvu o vseh kompleksnih pravnih in upravnih vidikih subjekta s podrobno analizo in razlago kompleksne veljavne zakonodaje in sodne prakse;

       nadzor in strateško upravljanje kompleksnih subjektovih pogodb visoke vrednosti ter zagotavljanje popolne skladnosti z naprednimi postopki naročanja;

       obravnavanje in reševanje pomembnih pritožb in zahtev za pojasnila, povezanih z javnim naročanjem in izvrševanjem pogodb, tudi reševanje sporov in mediacije;

       spremljanje ali zastopanje višjega vodstva na sestankih na visoki ravni ter v notranjih in zunanjih delovnih skupinah, kjer bo zagotavljal učinkovito komunikacijo in zastopal interese subjekta;

       vodenje celovite priprave, izvedbe in spremljanja kompleksnih razpisnih postopkov, od priprave zapletenih postopkovnih dokumentov do nadzora pri podpisu pogodbe, in aktivno sodelovanje v komisijah za odpiranje in ocenjevanje ponudb, pri čemer bo zagotavljal upoštevanje strogih standardov skladnosti.

3.     Pogoji za pripustitev

 

Ob roku za oddajo prijav morajo kandidati izpolnjevati naslednje splošne in posebne pogoje za pripustitev:

 

(a)     Splošni pogoji

 

V skladu s členom 12(2) pogojev za zaposlitev drugih uslužbencev Evropske unije mora kandidat:

 

       biti državljan ene od držav članic Evropske unije,

       uživati vse državljanske pravice,

       imeti izpolnjene vse zakonske obveznosti glede služenja vojaškega roka ter

       imeti osebnostne lastnosti, potrebne za opravljanje delovnih nalog.

 

(b)     Posebni pogoji

 

(i)      Zahtevane kvalifikacije

 

                 Za razred AD 5

 

·       izobrazba, ki ustreza vsaj triletnemu zaključenemu univerzitetnemu študiju s področja prava, potrjenemu z diplomo.

 

Za razred AD 7

 

·       izobrazba, ki ustreza zaključenemu univerzitetnemu študiju s področja prava, potrjenemu z diplomo, pri katerem redni študijski program traja štiri leta ali več,

 

ali

 

izobrazba, ki ustreza zaključenemu univerzitetnemu študiju s področja prava, potrjenemu z diplomo, pri katerem redni študijski program traja najmanj tri leta, in najmanj enoletne delovne izkušnje, ki ustrezajo opisu delovnega mesta (razdelek A.2.). Te enoletne delovne izkušnje se ne upoštevajo pri izračunu zahtevanih delovnih izkušenj iz točke 3.(b)(iii).

 

Diplome, pridobljene v državah članicah EU ali državah, ki niso članice EU, mora priznati uradni organ države članice EU, na primer ministrstvo za izobraževanje.

 

(ii)       Zahtevane delovne izkušnje

 

Za razred AD 5

·       Delovne izkušnje niso potrebne.

 

Za razred AD 7

Po pridobljenih kvalifikacijah, ki so pogoj za sodelovanje v izbirnem postopku (gl. točko (i) zgoraj), morajo kandidati imeti naslednje delovne izkušnje:

 

·       vsaj štiri leta delovnih izkušenj, povezanih z nalogami iz razdelka A.2., od tega vsaj dve leti v državni upravi ali instituciji ali organu Evropske unije. 

 

 

(iii)   Znanje jezikov

 

Kandidati morajo imeti odlično znanje (najmanj na ravni C1) enega od uradnih jezikov Evropske unije (jezik 1), ki so angleščina, bolgarščina, češčina, danščina, estonščina, finščina, francoščina, grščina, hrvaščina, irščina, italijanščina, latvijščina, litovščina, madžarščina, malteščina, nemščina, nizozemščina, poljščina, portugalščina, romunščina, slovaščina, slovenščina, španščina in švedščina,

 

ter

 

zadovoljivo znanje (najmanj na ravni B2) angleščine ali francoščine (jezik 2).

Če je kandidatov jezik 1 angleščina ali francoščina, se zahteva zadovoljivo znanje (najmanj na ravni B2) enega od drugih 23 uradnih jezikov Evropske unije. Jezik 2 ne sme biti isti kot jezik 1.

 

Kandidate obveščamo, da so zahteve glede jezikovnega znanja v tem izbirnem postopku (torej angleščina in francoščina) določene v interesu službe. Za opravljanje nalog pravnega upravnega uslužbenca so potrebne posebne sposobnosti oziroma veščine: analiza, priprava besedil, tehnični nadzor in upravljanje. Zato mora novozaposleni uslužbenec razumeti naloge, ki jih je treba izvesti, reševati težave in se učinkovito sporazumevati z zunanjimi sogovorniki, vodstvom in sodelavci.

 

Znanje vsaj enega od teh dveh jezikov je nujno, da bi uslužbenec lahko izpolnil svoje obveznosti in zadostil potrebam službe v okviru nalog, ki jih bo opravljal. Pri tem gre zlasti za nujno vzpostavljanje delovnih odnosov z deležniki, ki večinoma govorijo angleško ali francosko, doseganje ciljev in izvajanje posebnih projektov generalnega direktorata, v katerem bo uspešni kandidat zaposlen in kjer sta angleščina in francoščina delovna jezika.

 

Francoščina je jezik, ki se najpogosteje uporablja za komunikacijo v oddelkih generalnega direktorata, v katerem bo uspešni kandidat zaposlen, in med njimi. Angleščina se najpogosteje uporablja v odnosih z drugimi direktorati generalnega direktorata za infrastrukturo in logistiko, z drugimi generalnimi direktorati ter političnimi in upravnimi organi Parlamenta, zlasti pri pripravi dokumentov.

 

Novozaposleni uslužbenec mora brezpogojno obvladati vsaj enega od teh dveh jezikov (angleščina ali francoščina), da bi lahko opravljal svoje naloge. Gre za naloge, povezane s postopki za oddajo javnih naročil, za katera se uporabljajo orodja IT, ki so v angleščini in francoščini. Jezika se uporabljata tudi na sestankih foruma javnih naročil, na katerih bo izbrani kandidat dejavno sodeloval. Dobro znanje francoščine je nujno tudi za pravilno razumevanje veljavne zakonodaje v Franciji, Belgiji in Luksemburgu. Francoščina je prav tako standardni jezik sporazumevanja z zunanjimi sogovorniki (ponudniki storitev, javna in lokalna uprava v zvezi z veljavnimi pravili).

 

Generalni direktorat za infrastrukturo in logistiko pripisuje velik pomen učinkovitemu sporazumevanju med uslužbenci. Ko GD objavi razpis za prosto delovno mesto v Evropskem parlamentu in zunaj njega, navede, da je nujno vsaj zelo dobro znanje enega od dveh točno določenih jezikov in zadovoljivo znanje drugega (torej angleščine in francoščine).

 

B. IZBIRNI POSTOPEK

 

Pri izbirnem postopku se upoštevajo kvalifikacije in rezultati preizkusov.

 

1.         Pripustitev in ocena kvalifikacij (1. faza)

 

(a)     Organ za imenovanja pripravi seznam kandidatov, ki so prijavo oddali v zahtevani obliki in zahtevanem roku ter ki izpolnjujejo splošne pogoje iz razdelka A.3.(a), nato pa ga skupaj z dokumentacijo predloži izbirni komisiji.

 

(b)     Izbirna komisija preveri, ali kandidatova dokumentacija iz prijave ustreza posebnim pogojem iz razdelka A.3.(b).

 

Za prijave za razred AD 7 Izbirna komisija lahko med preverjanjem pogojev za pripustitev prijavo prerazporedi v razred AD 5, če so izpolnjeni naslednji pogoji:

– iz podatkov, navedenih v prijavi, je razvidno, da kandidat ne izpolnjuje pogojev za prijavo v razred AD 7, izpolnjuje pa pogoje za razred AD 5

ter

– kandidat z izjavo soglaša s prerazporeditvijo v razred AD 5.

 

Če kandidat, ki ne izpolnjuje pogojev za pripustitev za razred AD 7, izjave o soglasju ne odda oziroma odda nepopolno izjavo, ga ni mogoče prerazporediti v razred AD 5 in ne bo pripuščen k izbirnemu postopku.

Če je kandidat prerazporejen v razred AD 5, se njegova prijava ponovno oceni skupaj z vsemi drugimi prijavami za razred AD 5. 

 

(c)     Izbirna komisija po vnaprej določeni lestvici oceni kvalifikacije vseh kandidatov, pripuščenih k izbirnemu postopku, ter za vsak razred pripravi seznam šestih najboljših kandidatov, ki bodo povabljeni na preizkuse. Če za zadnje razpoložljivo mesto več kandidatov prejme enako število točk, jih izbirna komisija vse povabi k naslednji fazi.

 

Izbirna komisija odloča izključno na podlagi informacij iz prijave, ki morajo biti podprte z dokazili, predloženimi skupaj in sočasno s prijavo (več podrobnosti najdete v vodniku za kandidate v javnih izbirnih postopkih, ki jih organizira Evropski parlament, točka 3.3).

 

Izbirna komisija pri ocenjevanju kvalifikacij za razred AD 5 upošteva zlasti naslednje elemente:

 

-      kvalifikacije in diplome,

-      izkazano znanje pri spremljanju višjega vodstva na sestankih,

-      dokazano sposobnost za zastopanje vodstva v notranjih in zunanjih delovnih skupinah;

-      poglobljeno znanje in veščine za svetovanje vodstvu o pravnih in upravnih zadevah;

-      usposobljenost za analizo in razlago veljavne zakonodaje in sodne prakse;

-      obsežno znanje o postopku priprave razpisov, vključno s pripravo postopkovne dokumentacije in zagotavljanjem skladnosti s postopki za oddajo javnega naročila ter pogodbenimi obveznostmi;

-      izkazano znanje in veščine pri ocenjevanju predlogov na podlagi meril in pri zagotavljanju preglednosti; 

-      izkazana sposobnost delati v evropskem in mednarodnem okolju.

 

Ocena: od 0 do 20 točk.

 

Izbirna komisija pri ocenjevanju kvalifikacij za razred AD 7 upošteva zlasti naslednje elemente:

-      kvalifikacije in diplome,

-      izkušnje s spremljanjem in zastopanjem višjega vodstva na sestankih na visoki ravni ter v notranjih in zunanjih delovnih skupinah;

-      izkušnje s svetovanjem vodstvu o vseh kompleksnih pravnih in upravnih zadevah s poudarkom na podrobni analizi in razlagi kompleksne veljavne zakonodaje in sodne prakse;

-      izkušnje s celovito pripravo, izvedbo in spremljanjem kompleksnih razpisnih postopkov, od priprave zapletene postopkovne dokumentacije do nadzora pri podpisu pogodbe;

-      izkušnje z vodenjem komisij za odpiranje in ocenjevanje ponudb ter z dejavnim sodelovanjem v njih;

-      delovne izkušnje v evropskem ali mednarodnem okolju, zlasti na pravnih in upravnih področjih, kjer so tveganja velika.

 

 

Vsako merilo se točkuje (s točkami od 1 do 5).  Primernost kandidata za delovno mesto se opredeli s skupno oceno.

 

Ocena: od 0 do 20 točk.

 

Prek elektronskega sporočila boste obveščeni o tem, ali vas je izbirna komisija na podlagi izpolnjevanja pogojev in točk, prejetih pri oceni kvalifikacij, pripustila k preizkusom ali ne.

 

2. Preizkusi (2. faza)

Izbirna komisija bo znanje in sposobnosti kandidatov za opravljanje zgoraj opisanih nalog ocenila na podlagi naslednjih preizkusov:

 

Pisni preizkus

 

(a) Preizkus pisanja besedila v angleščini ali francoščini na podlagi dokumentacije, s katerim se oceni kandidatova sposobnost opravljanja nalog, opisanih v razdelku A.2., in priprave besedil.

 

Trajanje preizkusa: največ 90 minut.

Ocena: od 0 do 20 točk (zahtevano minimalno število točk: 10 točk).

Preizkus lahko poteka s fizično navzočnostjo ali prek spleta.

 

Ustni preizkus

 

(b) Razgovor z izbirno komisijo v angleščini ali francoščini, na katerem se ob upoštevanju vseh informacij iz prijave oceni primernost kandidata za opravljanje nalog, opisanih v razdelku A.2.

 

Najdaljše trajanje preizkusa: 45 minut.

Ocena: od 0 do 40 točk (zahtevano minimalno število točk: 20 točk).

Preizkus lahko poteka v živo ali prek spleta.

 

Kandidati bodo pravočasno prejeli navodila o poteku preizkusov. Navodila morajo natančno upoštevati. Če jih ne upoštevajo ali če ne ravnajo v skladu z njimi, bodo nemudoma izključeni iz postopka.

 

3.         Seznama primernih kandidatov

 

Izbirna komisija bo sestavila seznama primernih kandidatov, na katerih bodo po abecednem redu navedeni trije kandidati za vsakega od razredov, ki bodo v izbirnem postopku zbrali najvišje skupno število točk (ocena kvalifikacij in preizkusov), pod pogojem da kandidati v obeh preizkusih dosežejo zahtevano minimalno število točk. Če bo za zadnje razpoložljivo mesto na posameznem seznamu več kandidatov prejelo enako število točk, bo izbirna komisija vse uvrstila na seznam.

 

O svojih rezultatih bodo kandidati obveščeni s pisnim obvestilom.

Seznama primernih kandidatov bosta objavljena na uradnem spletišču Evropskega parlamenta.

Veljala bosta do 31. decembra 2028. Njuno veljavnost lahko organ za imenovanja s sklepom podaljša. V tem primeru bodo kandidati, uvrščeni na seznama, pravočasno obveščeni.

 

 

 

C. ODDAJA PRIJAV

 

Prijaviti se morate na platformi Apply4EP: https://apply4ep.gestmax.eu/search

 

Kandidati naj najprej skrbno preberejo vodnik za kandidate v javnih izbirnih postopkih, ki jih organizira Evropski parlament, in šele nato izpolnijo prijavnico.

 

V spletni prijavi morajo kandidati izrecno navesti, za kateri razred je prijava (AD 5 ali AD 7). Vsi kandidati morajo tudi obvezno prenesti, izpolniti, datirati in podpisati izjavo o soglasju ter jo naložiti v svojo prijavo. Tako bodo lahko nadaljevali s strani 2 na stran 3 prijave.

Izjava je pomembna za kandidate v razredu AD 7, saj izbirni komisiji omogoča, da jih po potrebi in zgolj, če kandidat to želi, prerazporedi v nižji razred.

 

 

Rok za oddajo prijav:

 

6. november 2024 do 12.00 po bruseljskem času