Vieta : Briuselis ; Liuksemburgas
Skelbimo išorės interneto svetainėje pabaiga : 06/11/2024 12:00
Tarnyba : 08-Infrastruktūros ir logistikos generalinis direktoratas
Ref. : PE/307/2024/S/INLO - Legal Administrator (AD 5 & AD 7)
Vadovas kandidatams : Guide for candidates

SKELBIMAS DĖL RENGIAMOS ATRANKOS PE/307/2024/S/INLO 

LAIKINIEJI TARNAUTOJAI 

Administratorius teisiniais klausimais (AD 5 ir AD 7)

  

Prieš pateikiant paraišką būtina atidžiai perskaityti Europos Parlamento rengiamose atrankos procedūrose dalyvaujantiems kandidatams skirtą vadovą, pridedamą prie šio skelbimo dėl rengiamos atrankos.

 

Vadovas, kuris yra neatskiriama skelbimo dėl rengiamos atrankos dalis, padės suprasti atrankos procedūrų taisykles ir registracijos tvarką.

 

TURINYS

 

 

A.               PAREIGŲ POBŪDIS IR ATRANKOS REIKALAVIMAI

 

 

B.               PROCEDŪRA

 

 

C.               PARAIŠKŲ TEIKIMAS

 

PRIEDAS. EUROPOS PARLAMENTO RENGIAMOSE ATRANKOS PROCEDŪROSE DALYVAUJANTIEMS KANDIDATAMS SKIRTAS VADOVAS

 

 

A. PAREIGŲ POBŪDIS IR ATRANKOS REIKALAVIMAI

 

1.     Bendra informacija

 

Europos Parlamentas nusprendė pradėti kandidatų atrankos į dvi laikinųjų tarnautojų (AD pareigų grupės 5 lygio ir AD pareigų grupės 7 lygio) darbo vietas Infrastruktūros ir logistikos generalinio direktorate (INLO GD) procedūrą. AD 5 lygio darbo vieta yra Briuselyje, o AD 7Liuksemburge.

 

Parlamentas ieško administratorių teisiniais klausimais.

 

Bus sudaroma neterminuota sutartis. Asmenys bus priimti į AD 5 lygio pirmos pakopos pareigas (mėnesinis bazinis darbo užmokestis – 5 672,78 EUR) ir į AD 7 lygio pirmos pakopos pareigas (mėnesinis bazinis darbo užmokestis – 7 261,98 EUR).  Darbo užmokesčiui taikomas Sąjungos mokestis ir kiti Kitų Europos Sąjungos tarnautojų įdarbinimo sąlygose numatyti išskaitymai. Jis neapmokestinamas valstybių narių mokesčiais. Įdarbinamo atrinkto kandidato pareigų pakopa gali būti koreguojama atsižvelgiant į jo profesinę patirtį. Be to, tam tikromis aplinkybėmis kartu su baziniu darbo užmokesčiu bus mokamos išmokos.

 

Šis skelbimas yra susijęs su dviejų lygių (AD 5 ir AD 7) pareigomis. Kandidatai gali teikti paraiškas tik dėl vieno pareigų lygio. Taigi, kaip nurodyta skelbimo dėl rengiamos atrankos C skirsnyje, teikdami paraišką internetu jie turi pasirinkti pareigų lygį ir patvirtinę internetinę paraišką savo pasirinkimo nebegali keisti.

Tačiau laikydamasis tam tikrų sąlygų atrankos komitetas gali paraiškas dėl AD 7 lygio pareigų perkvalifikuoti į paraiškas dėl AD 5 lygio pareigų.  Perkvalifikavimo sąlygos išdėstytos skelbimo apie rengiamą atranką B skirsnio 1 dalies b punkte.

 

Europos Parlamente vykdoma lygių galimybių politika ir paraiškos priimamos nediskriminuojant jokiu pagrindu, pavyzdžiui, dėl lyties, odos spalvos, etninės ar socialinės kilmės, genetinių ypatybių, kalbos, religijos ar įsitikinimų, politinių ar kokių nors kitų pažiūrų, priklausomybės tautinei mažumai, turto, kilmės, negalios, amžiaus, seksualinės orientacijos, civilinės būklės ar šeiminės padėties.

 

2.     Pareigybės aprašymas

 

Infrastruktūros ir logistikos generalinio direktorato (INLO GD) veiklos sritis – patalpų valdymas, logistikos ir pastatų projektai, apimantys 1,1 mln. m2 Briuselyje, Liuksemburge ir Strasbūre ir ryšių palaikymo biurus valstybėse narėse. Jis taip pat teikia maitinimo ir transporto paslaugas, administruoja Parlamento biurų patalpas ir yra atsakingas, pavyzdžiui, už baldus ir įrangą bei korespondencijos paskirstymą.

Būdamas tiesiogiai pavaldus vienam iš Infrastruktūros ir logistikos generalinio direktorato direktorių arba dirbdamas šiam generaliniam direktoratui priklausančiam skyriui, administratorius teisiniais klausimais atliks patariamąsias ir analitines užduotis, susijusias su viena arba keliomis toliau nurodytomis generalinio direktorato atsakomybės sritimis.

Pagrindinė administratorių teisiniais klausimais darbo vieta, priklausomai nuo pareigų lygio, bus Briuselis arba Liuksemburgas, tačiau jų bus prašoma reguliariai keliauti tarp Parlamento trijų įprastų darbo vietų (Briuselio, Liuksemburgo ir Strasbūro) ar kitur. Šios pareigos apima glaudų bendradarbiavimą su (generaliniu) direktoriumi ir kitais Infrastruktūros ir logistikos generalinio direktorato padaliniais, su kitais Parlamento sekretoriato generaliniais direktoratais ir prireikus su Europos Parlamento nariais. Administratoriai teisiniais klausimais vyresniajai vadovybei laiku teiks reikiamas konsultacijas ir informaciją apie klausimus, susijusius su jos atsakomybės sritimis.

Atliekant šias pareigas reikalingas kruopštumas, komunikaciniai gebėjimai, aukštas konfidencialumo lygis, gebėjimas analizuoti ir apibendrinti, išankstinio planavimo įgūdžiai, diplomatija ir gebėjimas laisvai bendrauti su įvairiais žmonėmis visais lygmenimis. Taip pat svarbus gebėjimas spręsti įvairaus pobūdžio ir dažnai sudėtingas problemas, greitai reaguoti į kintančias aplinkybes ir efektyviai bendrauti. Kandidatas turi rodyti iniciatyvą ir stiprią motyvaciją. Jis (ji) turi gebėti nuolat intensyviai dirbti – ir savarankiškai, ir komandoje – bei prisitaikyti daugiakultūrėje ir daugiakalbėje darbo aplinkoje.

AD 5 lygio administratorius teisiniais klausimais, būdamas pavaldus tiesioginiam vadovui ir laikydamasis Parlamento valdymo organų ir jų vadovybės nustatytų programų ir prioritetų, vykdys šias pagrindines užduotis:

 

       teiks konsultacijas vadovybei visais teisiniais ir administraciniais su subjektu susijusiais klausimais, visų pirma analizuodamas taikytinus teisės aktus ir teismų praktiką;

       tvarkys subjekto sutartis įvykdžius specialias pirkimo procedūras;

       nagrinės galimus skundus ir prašyti informacijos, susijusios su pirkimais ir sutarčių vykdymu;

       lydės vyresniąją vadovybę į posėdžius ir vidaus bei išorės darbo grupes arba jai juose atstovaus;

       visais aspektais rengs konkurso procedūras, susijusias su sutarčių sudarymu subjekto atsakomybės srityje, nuo procedūrinių dokumentų rengimo iki sutarties pasirašymo, ir jas prižiūrės, taip pat, be kita ko, dalyvaus atplėšimo ir vertinimo komitetų veikloje;

 

AD 7 lygio administratorius teisiniais klausimais, būdamas pavaldus tiesioginiam vadovui ir laikydamasis Parlamento valdymo organų ir jų vadovybės nustatytų programų ir prioritetų, vykdys šias užduotis:

 

       teiks konsultacijas vadovybei visais sudėtingais teisiniais ir administraciniais su subjektu susijusiais klausimais, atlikdamas išsamią analizę ir aiškindamas painius teisės aktus ir teismų praktiką;

       prižiūrės ir strategiškai tvarkys subjekto sudarytas didelės vertės ir kompleksines sutartis, užtikrindamas griežtą atitiktį pažangioms pirkimo procedūroms;

       nagrinės ir spręs su didele rizika susijusius skundus ir prašys pateikti informaciją, susijusią su pirkimu ir sutarčių vykdymu, įskaitant ginčų sprendimą ir tarpininkavimą;

       lydės vyresniąją vadovybę į aukšto lygio susitikimus ir vidaus bei išorės darbo grupes ir jai juose atstovaus, užtikrindamas veiksmingą komunikaciją ir subjekto interesų gynimą;

       vadovaus sudėtingų konkurso procedūrų paruošimui, vykdymui ir stebėsenai, nuo sudėtingų procedūrinių dokumentų rengimo iki sutarties pasirašymo priežiūros, ir aktyviai dalyvaus atplėšimo ir vertinimo komitetų veikloje, užtikrindamas griežtą atitikties standartų laikymąsi.

3.     Atrankos reikalavimai

 

Galutinę paraiškų pateikimo dieną kandidatai turi atitikti toliau nurodytus bendruosius ir specialiuosius reikalavimus.

 

a)      Bendrieji reikalavimai

 

Pagal Kitų Europos Sąjungos tarnautojų įdarbinimo sąlygų 12 straipsnio 2 dalį kandidatai privalo:

 

       būti vienos iš Europos Sąjungos valstybių narių piliečiai,

       turėti visas piliečio teises,

       būti atlikę visas šalies įstatymų nustatytas karo tarnybos prievoles,

       turėti numatytoms pareigoms eiti reikalingas asmenines savybes.

 

b)      Specialieji reikalavimai

 

i)       Reikalaujama kvalifikacija

 

                 AD 5 lygis

 

·       turėti diplomu patvirtintą išsilavinimą, atitinkantį užbaigtas ne trumpesnes kaip trejų metų universitetines teisės studijas,

 

AD 7 lygis

 

·       turėti diplomu patvirtintą išsilavinimą, atitinkantį užbaigtas universitetines teisės studijas, kai įprasta universitetinių studijų trukmė yra ne mažesnė kaip ketveri metai,

 

arba

 

turėti diplomu patvirtintą išsilavinimą, atitinkantį užbaigtas universitetines teisės studijas ir ne mažiau kaip vienų metų profesinę patirtį, atitinkančią pareigų aprašymą (A skirsnio 2 dalis), kai įprasta universitetinių studijų trukmė yra ne mažesnė kaip treji metai. Į šią vienų metų profesinę patirtį nebus atsižvelgiama skaičiuojant 3 dalies b punkto ii papunktyje nurodytą būtiną profesinę patirtį.

 

Diplomai, nesvarbu, ar jie išduoti kurioje nors iš valstybių narių, ar ne ES šalyje, turi būti pripažinti ES valstybės narės oficialios įstaigos, pavyzdžiui, švietimo ministerijos.

 

ii)        Reikalaujama profesinė patirtis

 

AD 5 lygis

·       Profesinės patirties turėti nebūtina.

 

AD 7 lygis

Be įgytos kvalifikacijos, suteikiančios teisę dalyvauti atrankos procedūroje (žr. i punktą), kandidatai privalo turėti:

 

·       ne trumpesnę kaip ketverių metų profesinę patirtį, susijusią su A skirsnio 2 dalies nurodytomis pareigomis, į kurią įeina dvejų metų patirtis valstybinėse institucijose arba Europos Sąjungos institucijose ar organuose. 

 

 

iii)     Kalbų mokėjimas

 

Kandidatai turi puikiai (bent C1 lygiu) mokėti vieną iš oficialiųjų Europos Sąjungos kalbų (1-oji kalba): airių, anglų, bulgarų, čekų, danų, estų, graikų, ispanų, italų, kroatų, latvių, lenkų, lietuvių, maltiečių, nyderlandų, portugalų, prancūzų, rumunų, slovakų, slovėnų, suomių, švedų, vengrų arba vokiečių,

 

ir

 

pakankamai gerai (bent B2 lygiu) mokėti anglų arba prancūzų kalbą (2-oji kalba).

Jei kandidato 1-oji kalba yra anglų arba prancūzų, reikalaujama pakankamai gerai (bent B2 lygiu) mokėti vieną iš kitų 23 oficialiųjų Europos Sąjungos kalbų. 2-oji kalba turi skirtis nuo 1-osios.

 

Kandidatams pranešama, kad šiai atrankos procedūrai pasirinktos 2-osios kalbos (anglų arba prancūzų k.) nustatytos vadovaujantis tarnybos interesais. Administratoriaus teisiniais klausimais pareigoms eiti dėl jų pobūdžio reikalingi specialūs gebėjimai: gebėjimas analizuoti, rengti tekstus, vykdyti techninę priežiūrą ir administraciniai gebėjimai. Todėl naujai įdarbintas asmuo privalo sugebėti suprasti užduotis, kurias reikės atlikti, spręsti problemas ir veiksmingai bendrauti su išorės subjektais ir vadovybe bei kolegomis.

 

Mokėti bent vieną iš šių dviejų kalbų būtina siekiant, kad darbuotojas galėtų atlikti jam pavestas užduotis, susijusias su jo pareigomis, ir tenkinti tarnybos poreikius, visų pirmą poreikį palaikyti darbo santykius su subjektais, kurių pagrindinė kalba – anglų arba prancūzų, ir pasiekti tikslus bei vykdyti projektus, būdingus generaliniam direktoratui, kuriame bus įdarbintas atrinktas kandidatas ir kurio darbo kalbos yra anglų ir prancūzų.

 

Prancūzų kalba dažniausiai vartojama bendraujant generalinio direktorato, kuriame bus įdarbintas atrinktas kandidatas, skyriuose ir tarp jų. Anglų kalba dažniausiai vartojama palaikant ryšius su kitais Infrastruktūros ir logistikos generalinio direktorato direktoratais, kitais generaliniais direktoratais ir Parlamento politiniais bei administraciniais organais, visų pirma dokumentų rengimo klausimais.

 

Mokėti bent vieną – anglų arba prancūzų – kalbą bus tiesiog būtina dėl specifinių pareigų, kurias vykdys naujai įdarbintas darbuotojas. Šios pareigos yra susijusios su viešųjų pirkimų procedūromis, o joms skirtos IT priemonės yra anglų arba prancūzų kalba. Abi kalbos vartojamos ir per Viešųjų pirkimų forumo susitikimus, kuriuose įdarbintas asmuo aktyviai dalyvaus. Gerai mokėti prancūzų kalbą taip pat labai svarbu siekiant tinkamai suprasti Prancūzijoje, Belgijoje ir Liuksemburge galiojančius teisės aktus. Ji taip pat įprastai vartojama bendraujant su išorės subjektais (paslaugų teikėjais, valdymo įstaigomis ir vietos valdžios institucijomis ryšium su galiojančiomis taisyklėmis).

 

Infrastruktūros ir logistikos generalinis direktoratas teikia didelę svarbą veiksmingai savo darbuotojų komunikacijai. Europos Parlamento viduje ir išorėje skelbiamuose generalinio direktorato pranešimuose apie laisvas darbo vietas nurodoma būtinybė labai gerai mokėti bent vieną kalbą ir pakankamai gerai mokėti kitą, konkrečiai anglų ir prancūzų, kalbą.

 

B. PROCEDŪRA

 

Kandidatai atrenkami pagal kvalifikaciją ir egzaminų rezultatus.

 

1.         Leidimas dalyvauti atrankoje ir kvalifikacijos vertinimas (1-asis etapas)

 

a)      Paskyrimų tarnyba parengia pareiškėjų, reikalaujama forma pateikusių paraiškas iki galutinės paraiškų pateikimo dienos ir atitinkančių A skirsnio 3 dalies a punkte nustatytus bendruosius reikalavimus, sąrašą. Šis sąrašas kartu su paraiškomis perduodamas atrankos komitetui.

 

b)      Atrankos komitetas patikrina, ar kandidatų paraiškos atitinka A skirsnio 3 dalies b punkte nustatytus specialiuosius reikalavimus.

 

Paraiškos dėl AD 7 lygio pareigų Tikrindamas atitiktį reikalavimams, atrankos komitetas gali paraišką perkvalifikuoti į paraišką dėl AD 5 lygio pareigų, jei:

– iš paraiškoje pateiktų duomenų matyti, kad kandidatas neatitinka atrankos reikalavimų AD 7 lygio pareigoms, tačiau atitinka atrankos reikalavimus AD 5 lygio pareigoms eiti,

ir

– deklaracijoje kandidatas nurodė sutinkantis, kad jo paraiška būtų perkvalifikuota į paraišką dėl AD 5 lygio pareigų.

 

Jei deklaracija nepateikta arba jei pateikta deklaracija yra neišsami, kandidatų, atitinkančių atrankos reikalavimus AD 7 lygio pareigoms eiti, paraiškos negali būti perkvalifikuotos į paraiškas dėl AD 5 lygio pareigų, todėl jiems nebus leista dalyvauti atrankos procedūroje.

Jeigu kandidato paraiška buvo perkvalifikuota į paraišką dėl AD 5 lygio pareigų, ji bus iš naujo vertinama kartu su kitomis paraiškomis dėl AD 5 lygio pareigų. 

 

c)      Atrankos komitetas, vadovaudamasis iš anksto nustatyta vertinimo lentele, įvertina visų reikalavimus atitinkančių kandidatų kvalifikaciją ir parengia 6 geriausių reikalavimus atitinkančių kandidatų sąrašą. Tie kandidatai bus pakviesti laikyti egzaminus. Atrankos komitetas pakvies visus kandidatus, kurie kiekvieno lygio pareigų atrankos procedūroje surinko vienodą balų skaičių ir užima paskutinę vietą eilėje į kitą atrankos etapą.

 

Atrankos komisija remiasi tik paraiškoje pateikta informacija, pagrįsta patvirtinamaisiais dokumentais, kurie pateikiami kartu ir vienu metu su paraiška (išsamesnė informacija pateikiama Europos Parlamento rengiamose atrankos procedūrose dalyvaujantiems kandidatams skirtame vadove, 3 dalies 3 punkte).

 

Vertindamas kandidatų į AD 5 lygio pareigas kvalifikaciją, atrankos komitetas ypač atsižvelgia į šiuos aspektus:

-      kvalifikaciją ir diplomus;

-      įrodytas vyresniosios vadovybės lydėjimo į posėdžius žinias;

-      įrodytą gebėjimą atstovauti vadovybei tie vidaus, tiek išorės darbo grupėse;

-      išsamias vadovybės konsultavimo teisiniais ir administraciniais klausimais žinias (įgūdžius);

-      aukšto lygio gebėjimus analizuoti taikytinus teisės aktus ir teismų praktiką;

-      konkursų rengimo proceso išmanymą, įskaitant procedūrinių dokumentų rengimą bei konkurso procedūrų ir sutarties reikalavimų laikymąsi,

-      įrodytas žinias (įgūdžius) pasiūlymų vertinimo pagal pateiktus kriterijus ir skaidrumo užtikrinimo srityje, 

-      įrodytą gebėjimą dirbti ES ar tarptautinių institucijų aplinkoje.

 

Vertinimas: 0–20 balų.

 

Vertindamas kandidatų į AD 7 lygio pareigas kvalifikaciją, atrankos komitetas ypač atsižvelgia į šiuos aspektus:

-      kvalifikaciją ir diplomus;

-      atstovavimo vyresniajai vadovybei aukšto lygio posėdžiuose ir vidaus bei išorės darbo grupėse ir (arba) ją lydint patirtį;

-      vadovybės konsultavimo sudėtingais teisiniais ir administraciniais klausimais patirtį, ypatingą dėmesį kreipiant į atliekamą išsamią analizę ir painių teisės aktų ir teismų praktikos aiškinimą,

-      patirtį, įgytą visapusiškai rengiant, vykdant ir stebint sudėtingas konkurso procedūras, pradedant sudėtingų procedūrinių dokumentų rengimu ir baigiant sutarčių pasirašymo priežiūra,

-      vadovavimo atplėšimo ir vertinimo komitetams ir aktyvaus dalyvavimo jų veikloje patirtį,

-      darbo ES arba tarptautinėse institucijose, ypač labai svarbiose teisinėse ar administracinėse situacijose, patirtį.

 

 

Atitiktis kiekvienam kriterijui bus vertinama balais (nuo 1 iki 5).  Siekiant įvertinti kandidatų tinkamumą atitinkamoms pareigoms, bus vertinamas bendras jų surinktas balų skaičius.

 

Vertinimas: 0–20 balų.

 

Apie atrankos komiteto sprendimą, ar kandidatui bus leista dalyvauti egzaminuose remiantis atitiktimi atrankos reikalavimams ir kvalifikacijos vertinimo metu surinktais balais, jam bus pranešta e. laišku.

 

2.         Egzaminai (2-asis etapas)

Siekdamas įvertinti kandidatų žinias ir gebėjimus eiti pirmiau aprašytas pareigas, atrankos komitetas surengs toliau nurodytus egzaminus.

 

Egzaminas raštu

 

a) Teksto rengimo remiantis pateiktais dokumentais egzaminas anglų arba prancūzų kalba siekiant įvertinti kandidato gebėjimą eiti A skirsnio 2 dalyje aprašytas pareigas ir gebėjimą rengti tekstus.

 

Egzamino trukmė: ne ilgiau kaip 90 minučių.

Balai: 0–20 balų (minimalus reikalaujamas balų skaičius – 10).

Šis egzaminas rengiamas dalyvaujant fiziškai arba internetu.

 

Egzaminas žodžiu

 

b) Pokalbis su atrankos komitetu anglų arba prancūzų kalba, siekiant, atsižvelgus į visą paraiškoje pateiktą informaciją, įvertinti kandidato gebėjimą eiti A skirsnio 2 dalyje aprašytas pareigas.

 

Ilgiausia egzamino trukmė: ne ilgiau kaip 45 minutės.

Balai: 0–40 balų (minimalus reikalaujamas balų skaičius – 20).

Šis egzaminas rengiamas dalyvaujant fiziškai arba internetu.

 

Egzaminų instrukcijos bus pateiktos per deramą laiką. Kandidatai privalo griežtai laikytis pateiktų instrukcijų. Kandidatai, kurie elgsis ne pagal instrukcijas ar jų nesilaikys, gali būti nedelsiant pašalinti iš atrankos procedūros.

 

3.         Tinkamų kandidatų sąrašas

 

Atrankos komitetas sudarys tinkamų kandidatų sąrašą, į kurį abėcėlės tvarka bus įrašytos trijų kiekvieno pareigų grupės lygio kandidatų, surinkusių daugiausia balų per visą procedūrą (kvalifikacijos vertinimą ir egzaminus), pavardės, jei už abu egzaminus kandidatai surinko bent minimalų reikalaujamą balų skaičių. Į sąrašus bus įtraukti visi po vienodą balų skaičių surinkę kandidatai, pretenduojantys į paskutinę vietą.

 

Apie savo rezultatus kandidatai bus informuoti raštu.

Tinkamų kandidatų sąrašai bus paskelbti oficialioje Europos Parlamento interneto svetainėje.

Tinkamų kandidatų sąrašas galios iki 2028 m. gruodžio 31 d. Skiriančiojo subjekto sprendimu jų galiojimas gali būti pratęstas. Tokiu atveju į sąrašus įrašyti kandidatai apie tai bus informuoti per deramą laiką.

 

 

 

C. PARAIŠKŲ TEIKIMAS

 

Paraiškas kandidatai turi teikti interneto platformoje Apply4EP: https://apply4ep.gestmax.eu/search.

 

Prieš pildydami paraišką ir pateikdami atitinkamus patvirtinamuosius dokumentus, kandidatai turi atidžiai perskaityti Europos Parlamento rengiamose atrankos procedūrose dalyvaujantiems kandidatams skirtą vadovą.

 

Teikdami paraišką internetu, kandidatai turi nurodyti, dėl kurio lygio (AD 5 ar AD 7) pareigų jie teikia paraišką. Be to, visi kandidatai privalo atsisiųsti ir užpildyti sutikimo deklaraciją, nurodyti jos datą, ją pasirašyti ir įkelti į savo paraiškos formą. Tai padarę jie galės pereiti iš 2 puslapio į 3 puslapį ir toliau pildyti paraišką.

Ši deklaracija svarbi AD 7 lygio kandidatams, nes pagal ją atrankos komitetas prireikus ir tik kandidato prašymu galės juos perkelti į žemesnį lygį.

 

 

Galutinis paraiškų pateikimo terminas

 

2024 m. lapkričio 6 d. 12.00 val. (vidurdienis) Briuselio laiku.