RAZPIS ZA PROSTO DELOVNO MESTO PE/308/2024/S/INLO
ZAČASNI USLUŽBENEC
Upravni vodja (AD 8)
Pred prijavo skrbno preberite k razpisu priloženi vodnik za kandidate v javnih izbirnih postopkih, ki jih organizira Evropski parlament.
V vodniku, ki je sestavni del razpisa za prosto delovno mesto, so razloženi pravila, ki veljajo za izbirne postopke, in pogoji za prijavo.
VSEBINA
A. OPIS NALOG IN POGOJI ZA PRIPUSTITEV
B. POSTOPEK
C. ODDAJA PRIJAV
PRILOGA: VODNIK ZA KANDIDATE V JAVNIH IZBIRNIH POSTOPKIH, KI JIH ORGANIZIRA EVROPSKI PARLAMENT
A. OPIS NALOG IN POGOJI ZA PRIPUSTITEV
1. Splošno
Evropski parlament je začel izbirni postopek za zasedbo delovnega mesta začasnega uslužbenca, razred AD 8, v generalnem direktoratu za infrastrukturo in logistiko (GD INLO). Kraj zaposlitve je Bruselj.
Iskani profil je upravni vodja.
Pogodba bo sklenjena za nedoločen čas. Delovno mesto je v plačnem razredu AD 8, prva stopnja, za katerega je določena osnovna mesečna plača v višini 8.216,45 EUR. Od plače se odtegnejo davek Unije in drugi odtegljaji, ki so določeni v pogojih za zaposlitev drugih uslužbencev Evropske unije. Plača je oproščena nacionalnega davka. Stopnja, na kateri se bo izbrani kandidat zaposlil, se lahko prilagodi njegovim delovnim izkušnjam. Osnovni plači se pod določenimi pogoji prištejejo nadomestila.
Evropski parlament izvaja politiko enakih možnosti in sprejema prijave brez diskriminacije na podlagi spola, barve kože, narodnostnega ali socialnega porekla, genetskih značilnosti, jezika, vere, političnega ali drugega prepričanja, pripadnosti nacionalni manjšini, premoženja, rojstva, invalidnosti, starosti, spolne usmerjenosti, zakonskega stanu ali družinskih razmer.
2. Opis nalog
Generalni direktorat za infrastrukturo in logistiko (GD INLO) zagotavlja strokovno znanje za področja upravljanje infrastrukture, logistika in nepremičninski projekti, ki obsegajo približno 1,1 milijona kvadratnih metrov v Bruslju, Luxembourgu, Strasbourgu in v pisarnah za stike v državah članicah. Poleg tega zagotavlja storitve priprave in dostave hrane ter prevoza, upravlja pisarniške prostore Parlamenta ter je pristojen, na primer, za pohištvo, pisarniške potrebščine in razdeljevanje pošte.
Upravni vodja bo delal pod neposrednim vodstvom direktorja v generalnem direktoratu za infrastrukturo in logistiko ali v oddelku, ki neposredno odgovarja generalnemu direktorju. Opravljal bo naloge svetovanja in analize na enem ali več področjih v pristojnosti generalnega direktorata, kot je opisano v nadaljevanju.
Upravni vodja, ki bo zaposlen v Bruslju, bo moral redno potovati med tremi kraji dela Parlamenta (Bruselj, Luxembourg in Strasbourg) in drugam. Njegove naloge obsegajo tesno sodelovanje z (generalnim) direktorjem, drugimi službami generalnega direktorata za infrastrukturo in logistiko, z drugimi generalnimi direktorati sekretariata in, če je potrebno, s poslanci Evropskega parlamenta. Upravni vodja bo višjemu vodstvu pravočasno in ustrezno svetoval in ga obveščal o zadevah, ki bodo spadale v njegova področja pristojnosti.
Opravljanje teh nalog zahteva doslednost, komunikacijske veščine, visoko stopnjo zaupnosti, sposobnost analiziranja in povzemanja ter predvidevanja, diplomatske sposobnosti in odličen občutek za medsebojne odnose s sogovorniki na vseh ravneh. Posebej pomembno je, da je kandidat sposoben reševati različne in pogosto zahtevne probleme, se hitro odzivati na spremembe okoliščin ter učinkovito komunicirati. Kandidati morajo izkazovati samoiniciativnost ter biti visoko motivirani. Sposobni morajo biti redno opravljati intenzivno delo tako samostojno kot v skupini ter se prilagajati večkulturnemu in večjezičnemu delovnem okolju.
Upravni vodja bo pod vodstvom neposredno nadrejenega in v okviru programov in prednostnih nalog, ki so jih določili organi oziroma vodstvo Parlamenta, opravljal naslednje glavne naloge:
– svetovanje vodstvu o vseh pravnih in upravnih vidikih subjekta, zlasti z analizo veljavne zakonodaje in sodne prakse;
– skrb za optimalno rabo oddelčnih virov za zagotavljanje kakovostnih storitev na svojih področjih delovanja;
– oblikovanje, priprava, formaliziranje, predlaganje, izvajanje in spremljanje pravnih in upravnih vidikov s področij pristojnosti subjekta;
– usklajevanje načrtovanja in priprave obvestil, ki se predložijo določenim organom Parlamenta (skupini nestorjev, delovnim skupinam predsedstva ipd.)
– pravno svetovanje oddelku za raziskave nepremičninskega trga;
– spremljanje višjega vodstva na sestankih ali zastopanje vodstva v notranjih in zunanjih delovnih skupinah;
– priprava študij, poročil, obvestil, pisem, statistik in drugih dokumentov v zvezi z okoljsko in družbeno odgovornostjo (dostopnost in okoljska vprašanja) Evropskega parlamenta, tudi osnutkov pravilnikov;
– povezovanje z pristojnimi službami ter z ustreznimi službami na medinstitucionalni ravni;
– usmerjanje in usklajevanje specifičnih projektov za zagotovitev njihove uspešne izvedbe.
3. Pogoji za pripustitev
Ob roku za oddajo prijav morajo kandidati izpolnjevati naslednje splošne in posebne pogoje za pripustitev:
(a) Splošni pogoji
V skladu s členom 12(2) pogojev za zaposlitev drugih uslužbencev Evropske unije mora kandidat:
– biti državljan ene od držav članic Evropske unije,
– uživati vse državljanske pravice,
– imeti izpolnjene vse zakonske obveznosti glede služenja vojaškega roka ter
– imeti osebnostne lastnosti, potrebne za opravljanje zadevnih delovnih nalog.
(b) Posebni pogoji
(i) Zahtevane kvalifikacije
– Izobrazba, ki ustreza zaključenemu univerzitetnemu študiju, potrjenemu z diplomo, pri katerem redni študijski program traja štiri leta ali več,
ali
– izobrazba, ki ustreza zaključenemu univerzitetnemu študiju, potrjenemu z diplomo, pri katerem redni študijski program traja najmanj tri leta, in ustrezne najmanj enoletne delovne izkušnje, povezane o opisom nalog (razdelek A.2.). Te enoletne delovne izkušnje se ne upoštevajo pri izračunu zahtevanih delovnih izkušenj iz točke 3.(b)(ii).
Diplome, pridobljene v državah članicah EU ali državah, ki niso članice EU, mora priznati uradni organ države članice EU, na primer ministrstvo za izobraževanje.
Kandidati z diplomo iz tretjih držav morajo prijavi priložiti potrdilo o enakovrednosti svoje diplome v EU. Več informacij o priznavanju kvalifikacij tretjih držav najdete na omrežju ENIC-NARIC na povezavi: https://www.enic-naric.net. Izbirna komisija bo upoštevala razlike v izobraževalnih sistemih. V vodniku za kandidate so v razpredelnici navedeni primeri najnižjih zahtevanih kvalifikacij. Kandidati, ki prijavi ne bodo priložili potrdila o enakovrednosti svoje diplome, in kandidati, katerih diplome ne priznava uradni organ države članice EU, k izbirnemu postopku ne bodo pripuščeni.
(ii) Zahtevane delovne izkušnje
Po pridobljenih kvalifikacijah, ki so pogoj za sodelovanje v izbirnem postopku (gl. točko (i) zgoraj), morajo kandidati imeti naslednje delovne izkušnje:
– najmanj šest let delovnih izkušenj, povezanih z nalogami iz razdelka A.2., od tega vsaj tri leta v državni upravi ali instituciji ali organu Evropske unije.
(iii) Znanje jezikov
Kandidati morajo imeti odlično znanje (najmanj na ravni C1) enega od uradnih jezikov Evropske unije (jezik 1), ki so angleščina, bolgarščina, češčina, danščina, estonščina, finščina, francoščina, grščina, hrvaščina, irščina, italijanščina, latvijščina, litovščina, madžarščina, malteščina, nemščina, nizozemščina, poljščina, portugalščina, romunščina, slovaščina, slovenščina, španščina in švedščina,
ter
zadovoljivo znanje (najmanj na ravni B2) angleščine ali francoščine (jezik 2).
Če je kandidatov jezik 1 angleščina ali francoščina, se zahteva zadovoljivo znanje (najmanj na ravni B2) enega od drugih 23 uradnih jezikov Evropske unije. Jezik 2 ne sme biti isti kot jezik 1.
Kandidate obveščamo, da so zahteve glede jezikovnega znanja v tem izbirnem postopku (torej angleščina in francoščina) določene v interesu službe. Za opravljanje nalog upravnega vodje so potrebne posebne sposobnosti oziroma veščine: analiza, priprava besedil, tehnični nadzor in upravljanje. Zato mora novozaposleni uslužbenec razumeti naloge, ki jih je treba izvesti, reševati težave in se učinkovito sporazumevati z zunanjimi sogovorniki, vodstvom in sodelavci. Znanje vsaj enega od teh dveh jezikov je nujno, da bi uslužbenec lahko izpolnil svoje obveznosti in zadostil potrebam službe v okviru nalog, ki jih bo opravljal. Pri tem gre zlasti za nujno vzpostavljanje delovnih odnosov z deležniki, ki večinoma govorijo angleško ali francosko, doseganje ciljev in izvajanje posebnih projektov generalnega direktorata, v katerem bo uspešni kandidat zaposlen in kjer sta angleščina in francoščina delovna jezika. Francoščina je jezik, ki se najpogosteje uporablja za komunikacijo v oddelkih generalnega direktorata, v katerem bo uspešni kandidat zaposlen, in med njimi. Angleščina se najpogosteje uporablja v odnosih z drugimi direktorati generalnega direktorata za infrastrukturo in logistiko, z drugimi generalnimi direktorati ter političnimi in upravnimi organi Parlamenta, zlasti pri pripravi dokumentov. Novozaposleni uslužbenec mora brezpogojno odlično znati vsaj enega od teh dveh jezikov (angleščina ali francoščina), da bi lahko opravljal svoje naloge. Gre za naloge, povezane s postopki za oddajo javnih naročil, za katera se uporabljajo orodja IT, ki so v angleščini in francoščini. Jezika se uporabljata tudi na sestankih foruma javnih naročil, na katerih bo izbrani kandidat dejavno sodeloval. Dobro znanje francoščine je nujno tudi za pravilno razumevanje veljavne zakonodaje v Franciji, Belgiji in Luksemburgu. Francoščina je prav tako standardni jezik sporazumevanja z zunanjimi sogovorniki (ponudniki storitev, javna in lokalna uprava v zvezi z veljavnimi pravili). Generalni direktorat za infrastrukturo in logistiko pripisuje velik pomen učinkovitemu sporazumevanju med uslužbenci. V objavljenih razpisih za prosta delovna mesta v Evropskem parlamentu in zunaj njega se navede, da je nujno vsaj zelo dobro znanje enega od dveh točno določenih jezikov in zadovoljivo znanje drugega (torej angleščine in francoščine). Ta izbirni postopek bi moral slediti ustaljeni praksi generalnega direktorata za infrastrukturo in logistiko. |
B. IZBIRNI POSTOPEK
Pri izbirnem postopku se upoštevajo kvalifikacije in rezultati preizkusov.
1. Pripustitev in ocena kvalifikacij (1. faza)
(a) Organ za imenovanja pripravi seznam kandidatov, ki so prijavo oddali v zahtevani obliki in zahtevanem roku ter ki izpolnjujejo splošne pogoje iz razdelka A.3.(a), nato pa ga skupaj z dokumentacijo predloži izbirni komisiji.
(b) Izbirna komisija preveri, ali kandidatova dokumentacija iz prijave ustreza posebnim pogojem iz razdelka A.3.(b).
(c) Izbirna komisija po vnaprej določeni lestvici oceni kvalifikacije vseh kandidatov, pripuščenih k izbirnemu postopku, ter pripravi seznam šestih najboljših kandidatov, ki bodo povabljeni na preizkuse. Če bo za zadnje razpoložljivo mesto več kandidatov prejelo enako število točk, jih bo izbirna komisija vse povabila k naslednji fazi.
Izbirna komisija odloča izključno na podlagi informacij iz prijave, ki morajo biti podprte z dokazili, predloženimi skupaj in sočasno s prijavo (več podrobnosti najdete v vodniku za kandidate v javnih izbirnih postopkih, ki jih organizira Evropski parlament, točka 3.3).
Izbirna komisija bo pri ocenjevanju kvalifikacij upoštevala zlasti naslednje elemente:
– kvalifikacije in diplome;
– izkušnje s spremljanjem ali zastopanjem višjega vodstva na sestankih ter v notranjih in zunanjih delovnih skupinah;
– izkušnje z optimizacijo uporabe oddelčnih virov, vključno s človeškimi in proračunskimi viri;
– izkušnje s svetovanjem vodstvu o vseh pravnih in upravnih vidikih subjekta, zlasti z analizo veljavne zakonodaje in sodne prakse;
– izkušnje s pripravo in podpiranjem odločanja na področjih vodstvene in/ali operativne pristojnosti ter z obravnavo različnih vprašanj;
– bogate izkušnje s pripravo poročil, obvestil, pisem, statistik in drugih dokumentov v zvezi z okoljsko in družbeno odgovornostjo, tudi osnutkov pravilnikov za Evropski parlament;
– dokazane izkušnje pri zagotavljanju pomoči pri administrativnem in finančnem vodenju oddelka ter zagotavljanju skladnosti z ustreznimi predpisi;
– izkušnje s povezovanjem s pristojnimi službami ter z ustreznimi službami na medinstitucionalni ravni;
– izkušnje z usmerjanjem in usklajevanjem specifičnih projektov za zagotovitev njihove uspešne izvedbe;
– delovne izkušnje v mednarodnem okolju, ki dokazujejo sposobnost združevanja različnih kultur.
Ocena: od 0 do 20 točk.
Prek elektronskega sporočila boste obveščeni o tem, ali vas je izbirna komisija pripustila k preizkusom ali ne.
2. Preizkusi (2. faza)
Izbirna komisija bo znanje in sposobnosti kandidatov za opravljanje zgoraj opisanih nalog ocenila na podlagi naslednjih preizkusov:
Pisni preizkus
(a) Preizkus pisanja besedila v angleščini ali francoščini na podlagi dokumentacije, s katerim se oceni kandidatova sposobnost opravljanja nalog, opisanih v razdelku A.2., in sposobnost priprave besedil.
Trajanje preizkusa: največ 90 minut.
Ocena: od 0 do 20 točk (zahtevano minimalno število točk: 10 točk).
Ustni preizkus
(b) Razgovor z izbirno komisijo v angleščini ali francoščini, na katerem se ob upoštevanju vseh informacij iz prijave oceni primernost kandidatov za opravljanje nalog iz razdelka A.2.
Najdaljše trajanje preizkusa: 45 minut.
Ocena: od 0 do 40 točk (zahtevano minimalno število točk: 20 točk).
Kandidati bodo pravočasno prejeli navodila o poteku preizkusov. Navodila morajo natančno upoštevati. Če jih ne upoštevajo ali če ne ravnajo v skladu z njimi, bodo nemudoma izključeni iz postopka.
3. Seznam primernih kandidatov
Izbirna komisija bo na podlagi rezultatov sestavila seznam primernih kandidatov, na katerem bodo po abecednem redu navedeni trije kandidati, ki bodo v izbirnem postopku zbrali najvišje skupno število točk (skupna ocena kvalifikacij in preizkusov) in ki bodo v vsakem od preizkusov zbrali potrebno število točk. Če bo za zadnje razpoložljivo mesto več kandidatov prejelo enako število točk, jih bo izbirna komisija vse uvrstila na seznam.
O svojih rezultatih bodo kandidati obveščeni s pisnim obvestilom.
Seznam bo veljal do 31. decembra 2028. Njegovo veljavnost lahko organ za imenovanja s sklepom podaljša. V tem primeru bodo kandidati, uvrščeni na seznam, pravočasno obveščeni.
C. ODDAJA PRIJAV
Prijaviti se morate na platformi Apply4EP: https://apply4ep.gestmax.eu/search
Kandidati naj najprej skrbno preberejo vodnik za kandidate v javnih izbirnih postopkih, ki jih organizira Evropski parlament, in šele nato izpolnijo prijavnico.
Rok za oddajo prijav:
6. novembra 2024 ob 12.00 (opoldne) po bruseljskem času.