Vieta : Briuselis
Skelbimo išorės interneto svetainėje pabaiga : 06/11/2024 12:00
Tarnyba : 08-Infrastruktūros ir logistikos generalinis direktoratas
Numeris : PE/308/2024/S/INLO - ADMINISTRATIVE MANAGER (AD 8)
Vadovas kandidatams : Atsisiųsti vadovas kandidatams

SKELBIMAS DĖL RENGIAMOS ATRANKOS PE/308/2024/S/INLO

 

LAIKINASIS (-OJI) DARBUOTOJAS (-A)

Atsakingasis (-oji) administracijos darbuotojas (-a) (AD 8) 

 

 

Prieš pateikiant paraišką būtina atidžiai perskaityti Europos Parlamento rengiamose atrankos procedūrose dalyvaujantiems kandidatams skirtą vadovą, pridedamą prie šio skelbimo dėl rengiamos atrankos. 

Vadovas, kuris yra neatskiriama skelbimo dėl rengiamos atrankos dalis, padės suprasti procedūrų taisykles ir registracijos tvarką.

 

 

TURINYS

 

A.               PAREIGŲ POBŪDIS IR KONKURSO REIKALAVIMAI

B.               PROCEDŪRA

C.               PARAIŠKŲ TEIKIMAS

PRIEDAS. EUROPOS PARLAMENTO RENGIAMOSE ATRANKOS PROCEDŪROSE DALYVAUJANTIEMS KANDIDATAMS SKIRTAS VADOVAS

 

 

A. PAREIGŲ POBŪDIS IR ATRANKOS REIKALAVIMAI

 

1.      Bendra informacija

 

Europos Parlamentas nusprendė pradėti atrankos į Infrastruktūros ir logistikos generalinio direktorato (INLO GD) vieno AD 8 lygio laikinojo darbuotojo pareigas procedūrą. Darbo vieta yra Briuselyje.

Parlamentas ieško atsakingojo (-osios) administracijos darbuotojo (-os)

Bus sudaroma neterminuota sutartis. Asmuo bus priimtas į AD 8 lygio (pirmos pakopos) pareigas, mėnesinis bazinis darbo užmokestis – 8 216,45 EUR.  Darbo užmokesčiui taikomas Sąjungos mokestis ir kiti Kitų Europos Sąjungos tarnautojų įdarbinimo sąlygose numatyti išskaitymai. Jis neapmokestinamas valstybių narių mokesčiais. Įdarbinamo atrinkto kandidato pareigų pakopa gali būti koreguojama atsižvelgiant į jo profesinę patirtį. Be to, tam tikromis aplinkybėmis kartu su baziniu darbo užmokesčiu bus mokamos išmokos.

Europos Parlamente vykdoma lygių galimybių politika ir paraiškos priimamos nediskriminuojant jokiu pagrindu, pavyzdžiui, dėl lyties, odos spalvos, etninės ar socialinės kilmės, genetinių ypatybių, kalbos, religijos ar įsitikinimų, politinių ar kokių nors kitų pažiūrų, priklausomybės tautinei mažumai, turto, kilmės, negalios, amžiaus, seksualinės orientacijos, civilinės būklės ar šeiminės padėties.

 

2.      Pareigybės aprašymas

 

Infrastruktūros ir logistikos generalinio direktorato (INLO GD) veiklos sritis – patalpų valdymas, logistikos ir pastatų projektai, apimantys 1,1 mln. m2 Briuselyje, Liuksemburge ir Strasbūre ir ryšių palaikymo biurus valstybėse narėse. Jis taip pat teikia maitinimo ir transporto paslaugas, administruoja Parlamento biurų patalpas ir yra atsakingas, pavyzdžiui, už baldus ir įrangą bei korespondencijos paskirstymą.

Būdamas tiesiogiai pavaldus vienam iš Infrastruktūros ir logistikos generalinio direktorato direktorių arba dirbdamas šiam generaliniam direktoratui priklausančiam skyriui, atsakingasis administracijos darbuotojas atliks patariamąsias ir analitines užduotis, susijusias su viena arba keliomis toliau nurodytomis generalinio direktorato atsakomybės sritimis.

Pagrindinė atsakingojo administracijos darbuotojo darbo vieta bus Briuselis ir jo bus prašoma keliauti tarp Parlamento trijų darbo vietų (Briuselio, Liuksemburgo ir Strasbūro) ar kitur. Šios pareigos apima glaudų bendradarbiavimą su (generaliniu) direktoriumi ir kitais Infrastruktūros ir logistikos generalinio direktorato padaliniais, su kitais Parlamento sekretoriato generaliniais direktoratais ir prireikus su Europos Parlamento nariais. Atsakingasis administracijos darbuotojas vyresniajai vadovybei teiks savalaikes ir reikiamas konsultacijas ir informaciją apie klausimus, susijusius su jos atsakomybės sritimis.

Atliekant šias pareigas reikalingas kruopštumas, komunikaciniai gebėjimai, aukštas konfidencialumo lygis, gebėjimai analizuoti ir apibendrinti, išankstinio planavimo įgūdžiai, diplomatija ir gebėjimas laisvai bendrauti su įvairiais žmonėmis visais lygmenimis. Taip pat svarbus gebėjimas spręsti įvairaus pobūdžio ir dažnai sudėtingas problemas, greitai reaguoti į kintančias aplinkybes ir efektyviai bendrauti. Kandidatai turi parodyti iniciatyvą, kūrybiškumą ir stiprią motyvaciją. Jie turi gebėti nuolat intensyviai dirbti ir savarankiškai, ir komandoje bei prisitaikyti daugiakultūrėje ir daugiakalbėje darbo aplinkoje.

Atsakingasis administracijos darbuotojas, būdamas pavaldus tiesioginiam vadovui ir laikydamasis Parlamento valdymo organų ir jų vadovybės nustatytų programų ir prioritetų vykdys šias pagrindines užduotis:

        teiks konsultacijas vadovybei visais teisiniais ir administraciniais su subjektu susijusiais klausimais, visų pirma analizuodamas taikytinus teisės aktus ir teismų praktiką;

        optimizuos padalinio išteklių naudojimą, kad būtų teikiamos kokybiškos paslaugos jo atsakomybės srityse;

        svarstys, rengs, įformins, siūlys, įgyvendins subjekto atsakomybės teisinius ir administracinius aspektus ir vykdys tolesnius su jais susijusius veiksmus;

        koordinuos tam tikriems Parlamento valdymo organams (pvz., kvestorių kolegijai, Biuro darbo grupėms ir kt.) teikiamų pranešimų planavimą ir rengimą;

        teiks teisines žinias skyriui, dirbančiam su nekilnojamojo turto rinkos tyrimais;

        lydės vyresniąją vadovybę į posėdžius arba atstovaus jai vidaus ar išorės darbo grupėse;

        rengs tyrimus, ataskaitas, pranešimus, laiškus, statistiką ir kitus dokumentus, susijusius su Europos Parlamento aplinkosaugine ir socialine atsakomybe (prieinamumo ir aplinkosaugos klausimais), įskaitant taisyklių rengimą;

        palaikys ryšius su atitinkamais padaliniais ir (arba) lygiavertes pareigas einančiais asmenimis kituose skyriuose,

        prižiūrės ir koordinuos specialiuosius projektus, kad jie būtų sėkmingai užbaigti. 

 

3.      Atrankos reikalavimai

 

Paskutinę paraiškų teikimo dieną turite atitikti toliau nurodytus bendruosius ir specialiuosius reikalavimus.

 

a)      Bendrieji reikalavimai

Pagal Kitų Europos Sąjungos tarnautojų įdarbinimo sąlygų 12 straipsnio 2 dalį kandidatai privalo:

        būti vienos iš Europos Sąjungos valstybių narių piliečiai,

        turėti visas piliečio teises,

        būti atlikę visas šalies įstatymų nustatytas karo tarnybos prievoles,

        turėti numatytoms pareigoms eiti reikalingas asmenines savybes.

 

b)      Specialieji reikalavimai

 

i)       Reikalaujama kvalifikacija

        diplomu patvirtintas išsilavinimas, atitinkantis užbaigtas universitetines studijas, kai įprasta universitetinių studijų trukmė yra ne mažesnė kaip ketveri metai, 

arba

–    diplomu patvirtintas išsilavinimas, atitinkantis užbaigtas universitetines studijas, ir ne mažiau kaip vienų metų pareigų aprašymą (A skirsnio 2 dalis) atitinkanti profesinė patirtis, kai įprasta universitetinių studijų trukmė yra ne mažesnė kaip treji metai. Į šią vienų metų profesinę patirtį nebus atsižvelgiama skaičiuojant 3 dalies b punkto ii papunktyje nurodytą būtiną profesinę patirtį.

Diplomai, nesvarbu, ar jie išduoti kurioje nors iš valstybių narių, ar ne ES šalyje, turi būti pripažinti ES valstybės narės oficialios įstaigos, pavyzdžiui, švietimo ministerijos.

Kandidatai, turintys ne Sąjungos valstybėje narėje išduotus diplomus, turi prie paraiškos pridėti jų lygiavertiškumą ES išduotiems diplomams patvirtinančius dokumentus. Daugiau informacijos apie ne ES šalyse įgytų kvalifikacijų pripažinimą galima rasti ENIC-NARIC tinkluose adresu https://www.enic-naric.net/. Atrankos komitetas atsižvelgs į švietimo sistemų skirtumus. Reikalaujamos būtiniausios kvalifikacijos pavyzdžiai įtraukti į Kandidatams skirtame vadove pateikiamą lentelę. Kandidatams, nepateikusiems savo diplomų lygiavertiškumą ES išduotiems diplomams patvirtinančių dokumentų, ir (arba) kandidatams, kurių diplomai nėra pripažinti ES valstybės narės oficialios įstaigos, nebus leista dalyvauti atrankos procedūroje.

 

ii)         Reikalaujama profesinė patirtis

Įgiję kvalifikaciją, suteikiančią teisę dalyvauti atrankos procedūroje (žr. i punktą), kandidatai turi turėti tokios profesinės patirties:

        kandidatai turi būti įgiję ne mažiau kaip 6 metų profesinę patirtį, susijusią su A skirsnio 2 dalyje nurodytomis pareigomis, iš kurių 3 metus turi sudaryti patirtis valstybinėse institucijose arba Europos Sąjungoje institucijose ar organuose. 

 

iii)     Kalbų mokėjimas

Kandidatai turi puikiai (bent C1 lygiu) mokėti vieną iš oficialiųjų Europos Sąjungos kalbų (1-oji kalba): airių, anglų, bulgarų, čekų, danų, estų, graikų, ispanų, italų, kroatų, latvių, lenkų, lietuvių, maltiečių, nyderlandų, portugalų, prancūzų, rumunų, slovakų, slovėnų, suomių, švedų, vengrų arba vokiečių,

ir

pakankamai gerai (bent B2 lygiu) mokėti anglų arba prancūzų kalbą (2-oji kalba).

Jei kandidato 1-oji kalba yra anglų arba prancūzų, reikalaujama pakankamai gerai (bent B2 lygiu) mokėti vieną iš kitų 23 oficialiųjų Europos Sąjungos kalbų. 2-oji kalba turi skirtis nuo 1-osios. 

Kandidatams pranešama, kad šiai atrankos procedūrai pasirinktos kalbos, t. y. anglų ir prancūzų, nustatytos vadovaujantis tarnybos interesais. Atsakingojo administracijos darbuotojo pareigoms eiti dėl jų pobūdžio reikalingi specialūs gebėjimai: gebėjimas analizuoti, rengti tekstus, vykdyti techninę priežiūrą ir administraciniai gebėjimai. Todėl naujai įdarbintas asmuo privalo sugebėti suprasti užduotis, kurias reikės atlikti, spręsti problemas ir veiksmingai bendrauti su išorės subjektais ir vadovybe bei kolegomis.

Mokėti bent vieną iš šių dviejų kalbų būtina siekiant, kad darbuotojas galėtų atlikti jam pavestas užduotis, susijusias su jo pareigomis, ir tenkinti tarnybos poreikius, visų pirmą poreikį palaikyti darbo santykius su subjektais, kurių pagrindinė kalba – anglų arba prancūzų, ir pasiekti tikslus bei vykdyti projektus, būdingus generaliniam direktoratui, kuriame bus įdarbintas atrinktas kandidatas ir kurio darbo kalbos yra anglų ir prancūzų. 

Prancūzų kalba dažniausiai vartojama bendraujant generalinio direktorato, kuriame bus įdarbintas atrinktas kandidatas, skyriuose ir tarp jų. Anglų kalba dažniausiai vartojama palaikant ryšius su kitais Infrastruktūros ir logistikos generalinio direktorato direktoratais, kitais generaliniais direktoratais ir Parlamento politiniais bei administraciniais organais, visų pirma dokumentų rengimo klausimais. 

Mokėti bent vieną – anglų arba prancūzų – kalbą bus tiesiog būtina dėl specifinių pareigų, kurias teks vykdyti naujai įdarbintam darbuotojui. Šios pareigos yra susijusios su viešųjų pirkimų procedūromis, o joms skirtos IT priemonės yra anglų arba prancūzų kalba. Abi kalbos vartojamos ir per Viešųjų pirkimų forumo susitikimus, kuriuose įdarbintas asmuo aktyviai dalyvaus. Gerai mokėti prancūzų kalbą taip pat labai svarbu siekiant tinkamai suprasti Prancūzijoje, Belgijoje ir Liuksemburge galiojančius teisės aktus. Ji taip pat įprastai vartojama bendraujant su išorės subjektais (paslaugų teikėjais, valdymo įstaigomis ir vietos valdžios institucijomis ryšium su galiojančiomis taisyklėmis).

Infrastruktūros ir logistikos generalinis direktoratas teikia didelę svarbą veiksmingai savo darbuotojų komunikacijai. Europos Parlamento viduje ir išorėje skelbiamuose pranešimuose apie laisvą darbo vietą nurodoma būtinybė labai gerai mokėti bent vieną kalbą ir pakankamai gerai mokėti kitą, būtent anglų ir prancūzų, kalbą. Vykdant šią atrankos procedūrą turėtų būti laikomasi ilgalaikės Infrastruktūros ir logistikos generalinio direktorato taikomos praktikos.

 

B. PROCEDŪRA

 

Kandidatai atrenkami pagal kvalifikaciją ir egzaminų rezultatus.

 

1.         Leidimas dalyvauti atrankoje ir kvalifikacijos vertinimas (1-asis etapas)

a)      Paskyrimų tarnyba parengia pareiškėjų, reikalaujama forma pateikusių paraiškas ne vėliau kaip paskutinę paraiškų teikimo dieną ir atitinkančių A skirsnio 3 dalies a punkte nustatytus bendruosius reikalavimus, sąrašą. Šis sąrašas kartu su paraiškomis perduodamas atrankos komitetui.

b)      Atrankos komitetas patikrina, ar kandidatų paraiškos atitinka A skirsnio 3 dalies b punkte nustatytus specialiuosius reikalavimus. 

c)      Atrankos komitetas, vadovaudamasis iš anksto nustatyta vertinimo lentele, įvertina visų reikalavimus atitinkančių kandidatų kvalifikaciją ir parengia 6 geriausių reikalavimus atitinkančių kandidatų, kurie bus pakviesti laikyti egzaminus, sąrašą. Atrankos komitetas pakviečia visus po vienodą balų skaičių surinkusius kandidatus, pretenduojančius į paskutinę vietą.

Atrankos komisija remiasi tik paraiškoje pateikta informacija, pagrįsta patvirtinamaisiais dokumentais, kurie pateikiami kartu ir vienu metu su paraiška (išsamesnė informacija pateikiama Europos Parlamento rengiamose atrankos procedūrose dalyvaujantiems kandidatams skirtame vadove, 3 dalies 3 punkte).

Vertindamas kandidatų kvalifikaciją, atrankos komitetas ypač atsižvelgia į šiuos aspektus:

        kvalifikaciją ir diplomus;

        patirtį lydint vyresniąją vadovybę į posėdžius ir vidaus ar išorės darbo grupes arba jai juose atstovaujant;

        patirtį optimizuojant padalinio išteklių, įskaitant žmogiškuosius ir biudžeto išteklius, naudojimą;

        patirtį teikiant konsultacijas vadovybei visais teisiniais ir administraciniais su subjektu susijusiais klausimais, visų pirma analizuojant taikytinus teisės aktus ir teismų praktiką;

        patirtį užtikrinant pasirengimą sprendimų priėmimui valdymo ir (arba) veiklos kompetencijos srityse ir sudarant jam palankesnes sąlygas; 

        didelę patirtį rengiant ataskaitas, pranešimus, laiškus, statistiką ir kitokio tipo dokumentus, susijusius su aplinkosaugine ir socialine atsakomybe, įskaitant Europos Parlamentui skirtų taisyklių rengimą;

        dokumentais patvirtintą patirtį padedant vykdyti padalinio administracinį ir finansinį valdymą ir užtikrinant, kad būtų laikomasi atitinkamų reglamentuojamųjų nuostatų; 

        patirtį palaikant ryšius su atitinkamais padaliniais ir (arba) lygiavertes pareigas einančiais asmenimis kituose skyriuose;

        patirtį prižiūrint ir koordinuojant specialiuosius projektus, kad jie būtų sėkmingai užbaigti.

        darbo tarptautinėje aplinkoje patirtį, rodančią gebėjimą integruoti įvairias kultūras. 

Vertinimas: 0–20 balų.

Apie atrankos komiteto sprendimą, ar kandidatui leista (neleista) dalyvauti tolesniuose atrankos procedūros etapuose, jam bus pranešta e. laišku.

 

2.         Egzaminai (2-asis etapas)

Siekdamas įvertinti kandidatų žinias ir gebėjimus eiti pirmiau aprašytas pareigas, atrankos komitetas surengia toliau nurodytus egzaminus.

 

Egzaminas raštu 

a) Teksto rengimo remiantis pateiktais dokumentais egzaminas anglų arba prancūzų kalba, siekiant įvertinti kandidato gebėjimą eiti A skirsnio 2 dalyje aprašytas pareigas ir gebėjimą rengti tekstus. 

Egzamino trukmė: ne ilgiau kaip 90 minučių.

Balai: 0–20 balų (minimalus reikalaujamas balų skaičius – 10).

 

Egzaminas žodžiu

b) Pokalbis su atrankos komitetu anglų arba prancūzų kalba siekiant, atsižvelgus į visą paraiškoje pateiktą informaciją, įvertinti kandidato gebėjimą eiti A skirsnio 2 dalyje aprašytas pareigas.  

Ilgiausia egzamino trukmė: ne ilgiau kaip 45 minutės.

Balai: 0–40 balų (minimalus reikalaujamas balų skaičius – 20). 

Egzaminų instrukcijos kandidatams bus pateiktos per deramą laiką. Kandidatai privalo griežtai laikytis kvietime pateiktų instrukcijų. Kandidatai, kurie elgsis ne pagal instrukcijas ar jų nesilaikys, bus nedelsiant pašalinti iš atrankos procedūros.

 

3.         Tinkamų kandidatų sąrašas

Atrankos komitetas sudaro tinkamų kandidatų sąrašą, į kurį abėcėlės tvarka įrašomos trijų kandidatų, surinkusių daugiausia balų per visą procedūrą (kvalifikacijos vertinimą ir egzaminus), pavardės, jei kandidatai surenka bent minimalų reikalaujamą balų skaičių už abu egzaminus. Į sąrašą įtraukiami visi po vienodą balų skaičių surinkę kandidatai, pretenduojantys į paskutinę vietą. 

Apie savo rezultatus kandidatai informuojami raštu.

Tinkamų kandidatų sąrašas galios iki 2028 m. gruodžio 31 d. Skiriančiojo subjekto sprendimu jo galiojimas gali būti pratęstas. Tokiu atveju į sąrašą įrašyti kandidatai apie tai bus informuoti per deramą laiką.

 

C. PARAIŠKŲ TEIKIMAS

 

Paraiškas kandidatai turi teikti interneto platformoje Apply4EP: https://apply4ep.gestmax.eu/search.

Prieš baigiant pildyti paraiškos formą, būtina atidžiai perskaityti Europos Parlamento rengiamose atrankos procedūrose dalyvaujantiems kandidatams skirtą vadovą.

 

Galutinis paraiškų pateikimo terminas

2024 m. lapkričio 6 d. 12.00 val. (vidurdienis) Briuselio laiku.