Koht : Brüssel
Publication end on external website : 06/11/2024 12:00
Teenistus : 08-Infrastruktuuri ja logistika peadirektoraat
Ref. : PE/308/2024/S/INLO - ADMINISTRATIVE MANAGER (AD 8)
Juhend kandidaatidele : Guide for candidates

TÖÖLEVÕTMISE TEADAANNE PE/308/2024/S/INLO

 

AJUTINE TEENISTUJA 

Haldusjuht (AD 8)

  

 

Enne kandideerimist lugege tähelepanelikult läbi juhend Euroopa Parlamendi korraldatavates valikumenetluses osalevatele kandidaatidele, mis on esitatud käesoleva töölevõtmise teadaande lisas. 

Juhend on töölevõtmise teadaande lahutamatu osa ning aitab mõista valikumenetluse reegleid ja kandideerimiskorda. 

 

 

SISUKORD

 

A.               TÖÖÜLESANDED JA KANDIDEERIMISE TINGIMUSED

B.               MENETLUSE ETAPID

C.               KANDIDEERIMINE

LISA:         JUHEND EUROOPA PARLAMENDI KORRALDATAVATES VALIKUMENETLUSTES OSALEVATELE KANDIDAATIDELE

 

 

A. TÖÖÜLESANDED JA KANDIDEERIMISE TINGIMUSED

 

1.      Üldised märkused

 

Euroopa Parlament on otsustanud korraldada menetluse infrastruktuuri ja logistika peadirektoraadi (DG INLO) ajutise teenistuja ametikoha (AD 8) täitmiseks. Töökoht asub Brüsselis. 

Kandidaati otsitakse haldusjuhi ametikohale. 

Leping sõlmitakse tähtajatult. Töölevõtmine toimub palgaastme AD 8 esimesele järgule, mille puhul on põhipalk 8216,45 eurot kuus. Palgast peetakse kinni liidu maks ja muud Euroopa ühenduste muude teenistujate teenistustingimuste kohaselt ette nähtud maksud. Palk on vabastatud riiklikest maksudest. Edukas kandidaat võidakse võtta tööle ka muule palgajärgule, olenevalt tema töökogemusest. Põhipalgale lisanduvad teatud tingimustel toetused.

Euroopa Parlament rakendab võrdsete võimaluste poliitikat ja võtab kandideerimisavaldusi vastu, diskrimineerimata kandidaate soo, nahavärvi, etnilise või sotsiaalse päritolu, geneetiliste omaduste, keele, usutunnistuse või veendumuste, poliitiliste või muude arvamuste, rahvusvähemusse kuulumise, varalise seisundi, sünnipära, puude, vanuse, seksuaalse sättumuse, perekonnaseisu või pereolude alusel.

 

2.      Tööülesanded

 

Infrastruktuuri ja logistika peadirektoraat (DG INLO) pakub eksperditeadmisi hoonehalduse, logistika ja kinnisvaraprojektide vallas, hõlmates ligikaudu 1,1 miljonit ruutmeetrit Brüsselis, Luxembourgis ja Strasbourgis ning liikmesriikides asuvates büroodes. Lisaks osutab ta toitlustus- ja transporditeenuseid, haldab parlamendi kontoriruume ning vastutab näiteks mööbli ja kontoritarvete eest, samuti posti laialikandmise eest.

Haldusjuht täidab kas otse infrastruktuuri ja logistika peadirektoraadi direktori alluvuses või peadirektori alluvuses olevas üksuses nõustamisalaseid ja analüütilisi ülesandeid ühes või mitmes peadirektoraadi vastutusalas, nagu on kirjeldatud allpool.

Haldusjuhi töökoht on Brüsselis, kuid ta peab korrapäraselt reisima parlamendi kolme töökoha (Brüssel, Luxembourg ja Strasbourg) vahel ja ka mujale. See amet hõlmab tihedat koostööd (pea)direktoriga, infrastruktuuri ja logistika peadirektoraadi muude allüksustega, peasekretariaadi teiste peadirektoraatidega ja vajaduse korral Euroopa Parlamendi liikmetega. Haldusjuht annab kõrgemale juhtkonnale õigeaegset ja asjakohast nõu ja teavet oma vastutusalasse kuuluvates küsimustes.

Need ülesanded nõuavad põhjalikkust, suhtlemisoskust, kõrget konfidentsiaalsuse taset, analüüsi- ja sünteesivõimet, planeerimisoskust, diplomaatiat ja võimet teha sujuvalt koostööd paljude eri tasandi inimestega. Oluliseks peetakse oskust tegeleda paljude ja sageli keeruliste probleemidega, reageerida kiiresti muutuvale olukorrale ning suhelda tulemuslikult. Kandidaat peab näitama algatusvõimet ning kõrget motiveerituse taset. Ta peab olema võimeline töötama sageli pingelises tempos, nii iseseisvalt kui ka meeskonnas, ning suutma kohaneda mitmekultuurilises ja mitmekeelses töökeskkonnas.

Haldusjuht täidab vahetu ülemuse alluvuses ning parlamendi juhtorganite ja nende juhtkonna kehtestatud programmide ja prioriteetide raames järgmisi põhiülesandeid:

        nõustab juhtkonda kõigis üksust käsitlevate õigus- ja haldusaspektides, analüüsides eelkõige kohaldatavaid õigusakte ja kohtupraktikat;

        optimeerib üksuse ressursside kasutamist, et osutada kvaliteetset teenust oma tegevusvaldkondades;

        kavandab, töötab välja, vormistab, esitab ja rakendab üksuse ülesannete õigus- ja haldusaspekte ning võtab nende suhtes järelmeetmeid;

        koordineerib parlamendi teatavatele juhtorganitele (nt kvestorite kogu, juhatuse töörühmad jne) esitatavate teadete kavandamist ja koostamist;

        pakub kinnisvaraturu uuringutega tegelevale üksusele õigusalast oskusteavet;

        osaleb koos kõrgema juhtkonnaga või esindab juhtkonda koosolekutel või asutusesisestes ja -välistes töörühmades;

        koostab uuringuid, aruandeid, teateid, kirju, statistilisi ja muid dokumente, mis on seotud Euroopa Parlamendi keskkonnaalase ja sotsiaalse vastutusega (juurdepääsetavuse ja keskkonnaga seotud küsimused), ning koostab muu hulgas ka eeskirju;

        suhtleb institutsioonidevahelisel tasandil asjaomaste allüksuste ja/või kolleegidega;

        juhib ja koordineerib projekte, et tagada nende edukas lõpuleviimine.

 

3.      Kandideerimistingimused

 

Kandidaat peab kandideerimisavalduse esitamise tähtajal vastama järgmistele üld- ja eritingimustele.

 

a)      Üldtingimused

Vastavalt Euroopa Liidu muude teenistujate teenistustingimuste artikli 12 lõikele 2 peab kandidaat

        olema Euroopa Liidu liikmesriigi kodanik,

        omama kõiki kodanikuõigusi,

        olema täitnud kõik sõjaväeteenistust reguleerivate seadustega ette nähtud kohustused ning

        tal peavad olema tööülesannete täitmiseks vajalikud isikuomadused.

 

b)      Eritingimused

 

i)       Nõutav kvalifikatsioon ja diplomid

        lõpetatud ülikooliõppele vastav haridustase, mida tõendab diplom ja mille omandamiseks vajalike ülikooliõpingute nominaalõppeaeg on vähemalt neli aastat, 

või

–         lõpetatud ülikooliõppele vastav haridustase, mida tõendab diplom, ja vähemalt aastane asjakohaste tööülesannetega (A osa punkt 2) seotud töökogemus, kui õpingute nominaalõppeaeg on vähemalt kolm aastat. See tööaasta ei lähe punkti 3 alapunkti b alapunktis ii nimetatud nõutava töökogemuse kestuse arvutamisel arvesse.

Liikmesriigis või kolmandas riigis välja antud diplomeid peab tunnustama ELi liikmesriigi ametiasutus, näiteks haridusministeerium.

Kui diplom on välja antud kolmandas riigis, peab kandidaat lisama kandideerimisavaldusele tõendi diplomi samaväärsuse kohta ELis välja antud diplomitega. Lisateavet kolmandate riikide kvalifikatsioonide tunnustamise kohta leiate ENIC-NARIC võrgustikest, vt: https://www.enic-naric.net. Valikukomisjon võtab arvesse haridussüsteemide erinevusi. Näited nõutava miinimumkvalifikatsiooni kohta on esitatud kandidaatidele koostatud juhendi tabelis. Kandidaate, kes ei lisa tõendit diplomi samaväärsuse kohta ELis välja antud diplomitega, ja/või kandidaate, kelle diplomeid ELi liikmesriigi ametiasutus ei tunnusta, valikumenetluses osalema ei lubata.

 

ii)         Nõutav töökogemus

Pärast valikumenetluses osalemiseks vajaliku kvalifikatsiooni omandamist (vt eespool punkt i) peab kandidaat olema omandanud järgmise töökogemuse:

        vähemalt kuueaastane töökogemus A osa punktis 2 kirjeldatud tööülesannetega seotud valdkonnas. Neist kolm aastat peab moodustama töökogemus liikmesriigi haldusasutuses või Euroopa Liidu institutsioonis või organis.

 

iii)     Keelteoskus

Kandidaat peab tundma põhjalikult (vähemalt tasemel C1) ühte Euroopa Liidu ametlikest keeltest (1. keel): bulgaaria, eesti, hispaania, hollandi, horvaadi, iiri, inglise, itaalia, kreeka, leedu, läti, malta, poola, portugali, prantsuse, rootsi, rumeenia, saksa, slovaki, sloveeni, soome, taani, tšehhi või ungari keel,

ja

oskama rahuldavalt (vähemalt tasemel B2) inglise või prantsuse keelt (2. keel).

Kui 1. keel on inglise või prantsuse keel, peab kandidaat oskama rahuldavalt ühte Euroopa Liidu ülejäänud 23 ametlikust keelest (vähemalt tasemel B2). 2. keel peab olema 1. keelest erinev.

Selle valikumenetluse puhul valiti sobivad kaks keelt, st inglise ja prantsuse keel, lähtuvalt teenistuse huvidest. Tööülesannetest tulenevalt eeldab haldusjuhi ametikoht selliseid spetsiifilisi oskusi nagu analüüsi-, dokumentide koostamise, tehnilise järelevalve ja haldusjuhtimise oskus. Uus töötaja peab seega olema võimeline mõistma täidetavaid ülesandeid, lahendama probleeme ning suhtlema tõhusalt asutuseväliste partnerite ning juhtkonna ja kolleegidega. 

Vähemalt ühe nimetatud keele oskus on oluline selleks, et töötaja saaks täita oma tööülesandeid, võttes arvesse teenistuse vajadusi, eelkõige vajadust arendada töösuhteid sidusrühmadega, kes räägivad peamiselt inglise või prantsuse keelt, ning saavutada eesmärgid ja viia ellu projektid, mis on seotud peadirektoraadiga, kuhu edukas kandidaat tööle võetakse ning mille töökeeled on inglise ja prantsuse keel. 

Prantsuse keel on kõige sagedamini kasutatav suhtluskeel selles peadirektoraadis, kuhu edukas kandidaat tööle võetakse, ja selle peadirektoraadi üksuste vahel. Inglise keelt kasutatakse kõige sagedamini suhetes teiste infrastruktuuri ja logistika peadirektoraadi direktoraatide, teiste peadirektoraatide ning parlamendi poliitiliste ja haldusorganitega, eelkõige dokumentide koostamisel. 

Vähemalt ühe, st inglise või prantsuse keele oskus on hädavajalik nende spetsiifiliste ülesannete täitmiseks, mida uuel töötajal täita tuleb. Need ülesanded on seotud hankemenetlustega, mille IT-vahendid on inglise ja prantsuse keeles. Mõlemat keelt kasutatakse ka avalike hangete foorumi koosolekutel, millel tööle võetud isik aktiivselt osaleb. Hea prantsuse keele oskus on oluline ka Prantsusmaal, Belgias ja Luksemburgis kehtivate õigusaktide nõuetekohaseks mõistmiseks. See on ka tavapärane keel kehtivaid õigusnorme käsitlevas suhtluses asutuseväliste partneritega (teenuseosutajad, haldusasutused ja kohalikud omavalitsused).

Infrastruktuuri ja logistika peadirektoraat peab väga oluliseks oma töötajate vahelist tõhusat teabevahetust. Euroopa Parlamendis ja väljaspool seda avaldatud vaba ametikoha teadetes on märgitud, et kandidaat peab valdama väga hästi vähemalt üht keelt ja oskama rahuldavalt teist keelt, eelkõige inglise ja prantsuse keelt. Käesolevas valikumenetluses tuleks järgida infrastruktuuri ja logistika peadirektoraadis pikka aega kasutusel olnud tava.

 

B. MENETLUSE ETAPID

 

Menetlus põhineb kvalifikatsioonil ja katsetel.

 

1.         Osalema lubamine ja kvalifikatsiooni hindamine (1. etapp)

a)      Ametisse nimetav asutus või ametiisik koostab nimekirja avalduse esitajatest, kes on esitanud ettenähtud vormis ja tähtajaks oma kandideerimisavalduse ning kes vastavad A osa punkti 3 alapunktis a sätestatud üldtingimustele. See edastatakse koos kandideerimisdokumentidega valikukomisjonile.

b)      Valikukomisjon kontrollib, kas kandidaadi kandideerimisdokumendid vastavad A osa punkti 3 alapunktis b sätestatud eritingimustele.

c)      Valikukomisjon hindab eelnevalt kindlaks määratud hindamistabeli põhjal sobivate kandidaatide kvalifikatsiooni ja koostab nimekirja kuuest kõige sobivamast kandidaadist, kes kutsutakse katsetele. Valikukomisjon kutsub katsele kõik kandidaadid, kes kvalifitseeruvad viimasele edasipääsukohale.

Valikukomisjon tugineb oma otsustes ainult kandideerimisavalduses toodud teabele, mille kohta tuleb esitada tõendavad dokumendid koos kandideerimisavaldusega ja sellega samal ajal (üksikasjalikum teave on esitatud juhendis Euroopa Parlamendi korraldatavates valikumenetlustes osalevatele kandidaatidele, punktis 3.3).

Kandidaatide kvalifikatsiooni hindamisel võtab valikukomisjon arvesse eelkõige järgmisi aspekte:

        kvalifikatsioon ja diplomid;

        koos kõrgema juhtkonnaga koosolekutel ning asutusesisestes ja -välistes töörühmades osalemise või neis juhtkonna esindamise kogemus;

        üksuse ressursside, sealhulgas inim- ja eelarveressursside kasutamise optimeerimise kogemus;

        kogemus juhtkonna nõustamisel kõigis üksust käsitlevates õigus- ja haldusaspektides, eelkõige kohaldatavate õigusaktide ja kohtupraktika analüüsimisel;

        juhtimis- ja/või tegevusalase vastutusega valdkondades otsustusprotsesside ettevalmistamise ja hõlbustamise ning mitmesuguste probleemide uurimise kogemus;

        märkimisväärne kogemus keskkonnaalase ja sotsiaalse vastutusega seotud aruannete, teadete, kirjade, statistiliste ja muude dokumentide koostamisel, sealhulgas Euroopa Parlamendi eeskirjade koostamisel;

        tõendatud kogemus üksuse haldus- ja finantsjuhtimise abistamisel, tagades vastavuse asjakohastele õigusnormidele;

        institutsioonidevahelisel tasandil asjaomaste allüksuste ja kolleegidega suhtlemise kogemus;

        kogemus projektide juhtimisel ja koordineerimisel, et tagada nende edukas lõpuleviimine;

        rahvusvahelises keskkonnas töötamise kogemus, mis näitab võimet lõimida eri kultuure. 

Punktiskaala: 0–20 punkti.

Teile antakse e-posti teel teada, kas valikukomisjon otsustas Teid katsetele lubada või mitte.

 

2. Katsed (2. etapp)

Et hinnata kandidaatide teadmisi ja oskusi eespool kirjeldatud tööülesannete täitmiseks, korraldab valikukomisjon järgmised katsed.

 

Kirjalik katse

a) Kirjalik katse inglise või prantsuse keeles, mis seisneb teksti koostamises ette antud dokumentide põhjal, et hinnata kandidaadi suutlikkust täita A osa punktis 2 kirjeldatud tööülesandeid ning dokumentide koostamise oskust. 

Katse kestus: kuni 90 minutit

Punktisumma: 0–20 punkti (nõutav vähemalt 10 punkti).

 

Suuline katse

b) Vestlus valikukomisjoni liikmetega inglise või prantsuse keeles, et hinnata kogu kandideerimisdokumentides esitatud teavet arvesse võttes kandidaadi suutlikkust täita A osa punktis 2 kirjeldatud tööülesandeid.

Katse kestus: kuni 45 minutit

Punktisumma: 0–40 punkti (nõutav vähemalt 20 punkti). 

Katsete juhised saadetakse kandidaatidele aegsasti enne katsete toimumist. Saadud juhiseid tuleb täpselt järgida. Kui kandidaat juhiseid ei järgi või ei käitu nende kohaselt, jäetakse ta kohe konkursilt välja.

 

3.         Sobivate kandidaatide nimekiri

Valikukomisjon koostab sobivate kandidaatide nimekirja, millesse kantakse tähestikulises järjekorras nende kolme kandidaadi nimed, kes kogusid menetluses (kvalifikatsiooni hindamine ja katsed) kõige rohkem punkte, tingimusel et kandidaat kogus igal katsel vähemalt vajaliku arvu punkte. Nimekirja kantakse kõik kandidaadid, kes kvalifitseeruvad viimasele nimekirja pääsemise kohale. 

Kandidaate teavitatakse tulemustest kirjalikult.

Sobivate kandidaatide nimekiri kehtib 31. detsembrini 2028. Seda tähtaega võib ametisse nimetava asutuse või ametiisiku otsusega pikendada. Sellisel juhul antakse sellest nimekirja kantud kandidaatidele aegsasti teada.

 

C. KANDIDEERIMINE

 

Kandideerida tuleb platvormi Apply4EP kaudu: https://apply4ep.gestmax.eu/search

Enne kandideerimisavalduse täitmist lugege tähelepanelikult läbi juhend Euroopa Parlamendi korraldatavates valikumenetlustes osalevatele kandidaatidele.

 

Kandideerimisavalduse esitamise tähtaeg

6. november 2024 kell 12.00 (keskpäev) Brüsseli aja järgi