This website uses cookies to ensure that we give you the best experience on our website. If you continue we assume that you consent to receive all cookies on all websites.
For further information, please click here >>.

RAZPIS ZA PROSTO DELOVNO MESTO PE/306/2024/S/IPOL - ZAČASNI USLUŽBENEC  - UPRAVNI USLUŽBENEC NA PODROČJU PRORAČUNSKEGA NADZORA (AD 9) (M/Ž)

Publication end on external website : 02/07/2024 12:00
Pristojna služba : 03-Generalni direktorat za notranjo politiko Unije
Referenca : PE/306/2024/S/IPOL - ADMINISTRATOR BUDGETARY CONTROL (AD 9)
Vodnik za kandidate (Navodila) :

RAZPIS ZA PROSTO DELOVNO MESTO PE/306/2024/S/IPOL

ZAČASNI USLUŽBENEC  

Upravni uslužbenec na področju proračunskega nadzora (AD 9) (M/Ž)

  

Pred prijavo skrbno preberite razpisu priloženi vodnik za kandidate na javnih natečajih/v javnih izbirnih postopkih, ki jih organizira Evropski parlament.

Vodnik je sestavni del razpisa za prosto delovno mesto in pojasnjuje pravila, ki veljajo za izbirne postopke, in kako se prijaviti.

 

KAZALO

 

A.          OPIS NALOG IN POGOJI ZA PRIPUSTITEV

B.           POSTOPEK

C.          ODDAJA PRIJAV

 

PRILOGA:      VODNIK ZA KANDIDATE NA JAVNIH NATEČAJIH/V JAVNIH IZBIRNIH POSTOPKIH, KI JIH ORGANIZIRA EVROPSKI PARLAMENT

 

A. OPIS NALOG IN POGOJI ZA PRIPUSTITEV

 

 1.     Splošne informacije

Evropski parlament je začel izbirni postopek za zasedbo delovnega mesta začasnega uslužbenca, razred AD 9, na generalnem direktoratu za notranjo politiko (GD IPOL).

Iščemo upravnega uslužbenca na področju proračunskega nadzora. Kraj zaposlitve je Bruselj.

Pogodba bo sklenjena za nedoločen čas. Delovno mesto je v plačnem razredu AD 9, prva stopnja, za katerega je določena osnovna mesečna plača v višini 9.025,62 EUR. Od plače se obračunajo davek Unije in drugi odtegljaji, ki so določeni v pogojih za zaposlitev drugih uslužbencev Evropske unije. Plača je oproščena nacionalnega davka. Stopnja, na kateri se bo izbrani kandidat zaposlil, se lahko prilagodi njegovim delovnim izkušnjam. Osnovni plači bodo pod določenimi pogoji prišteta nadomestila.

Evropski parlament izvaja politiko enakih možnosti in sprejema prijave brez diskriminacije na podlagi spola, etnične pripadnosti, barve kože, narodnostnega ali socialnega porekla, genetskih značilnosti, jezika, vere, političnega ali drugega prepričanja, pripadnosti nacionalni manjšini, premoženja, rojstva, invalidnosti, starosti, spolne usmerjenosti, zakonskega stanu ali družinskih razmer.

 

2.     Opis nalog

Generalni direktorat za notranjo politiko je zadolžen za organizacijo dela parlamentarnih odborov na področju notranje politike ter pomaga pri izvajanju in oblikovanju zakonodajnih in nadzornih pristojnosti Evropskega parlamenta.

Sekretariat Odbora za proračunski nadzor je kot del direktorata za proračunske zadeve zadolžen za:

       pomoč članom Odbora za proračunski nadzor, zlasti predsedniku in poročevalcem, pri opravljanju njihovih dolžnosti;

       nemoten potek dejavnosti, povezanih s proračunskim nadzorom, zlasti postopka razrešnice, ter zakonodajnih in nezakonodajnih dejavnosti Odbora za proračunski nadzor, in sicer s spremljanjem vseh dejavnosti odborov, redno komunikacijo s poslanci Evropskega parlamenta, svetovalci političnih skupin in drugimi enotami v upravi Parlamenta ter v drugih institucijah in agencijah EU;

       pomoč poslancem Evropskega parlamenta pri izvajanju njihovih nalog v celotnem ciklu razrešnice (priprava nadaljnjih ukrepov po zadnjem postopku razrešnice, priprava poročil, sporazumnih predlogov sprememb, glasovalnih seznamov) in v zakonodajnem ciklu (posvetovanje pred sprejetjem zakonodaje, sprejemanje novih zakonodajnih besedil, spremembe obstoječih besedil in nadzor nad njihovim izvajanjem);

       podporo poslancem Evropskega parlamenta v njihovih odnosih z Evropskim uradom za boj proti goljufijam (OLAF), Evropskim javnim tožilstvom, Računskim sodiščem ter drugimi institucijami, agencijami in organi Evropske unije v sklopu dejavnosti, povezanih s proračunskim nadzorom, pa tudi v njihovih odnosih z nacionalnimi parlamenti in organi, zlasti v zvezi s pripravo misij in prireditev, povezanih z Odborom za proračunski nadzor;

       seznanjanje poslancev Evropskega parlamenta s specialističnimi tematikami, in sicer prek briefingov in poglobljenih analiz ter s svetovanjem o zakonodajnih in nezakonodajnih zadevah na področju proračunskega nadzora.

Za opravljanje teh nalog je potrebno poglobljeno znanje o proračunu EU in njegovem izvrševanju v državah članicah EU. 

Zahtevajo se dokazane delovne izkušnje v nacionalni ali mednarodni upravi na proračunskem ali finančnem področju EU ter pri izvrševanju nacionalnega proračuna in deljenem upravljanju sredstev EU. V prednost se bodo štele delovne in raziskovalne izkušnje na področjih večletnega finančnega okvira, letnega proračuna EU in postopka razrešnice.

Ključno je tudi poglobljeno znanje ekonomije in predhodne delovne izkušnje v nacionalnem ali Evropskem parlamentu. Za podporo poslancem Parlamenta pri izvajanju njihovih pristojnosti za proračunski nadzor so potrebne tudi obsežne izkušnje v pogajanjih na najvišji politični ravni, tudi medinstitucionalnih.

Poleg tega so za delovno mesto potrebne sposobnosti poglobljene analize in odlično poznavanje parlamentarnih postopkov, kritično mišljenje in sposobnosti za pripravo zakonodajnih dokumentov, kot so poročila in mnenja, glasovalni seznami, informativni dopisi in govori za poslance Parlamenta.

Izbrani kandidat(-i) morajo imeti odlične medosebne veščine, diplomatski čut v notranjih in zunanjih stikih ter sposobnost, da pod pritiskom ostanejo mirni. 

Na delovnem mestu se pričakujejo redne misije v različne kraje dela in pogosti stiki z ljudmi v Evropskem parlamentu in zunaj njega. 

 

 3.     Pogoji za pripustitev

Ob roku za oddajo prijav morajo kandidati izpolnjevati naslednje splošne in posebne pogoje za pripustitev:

(a) Splošni pogoji

V skladu s členom 12(2) pogojev za zaposlitev drugih uslužbencev Evropske unije mora kandidat:

       biti državljan ene od držav članic Evropske unije,

       uživati vse državljanske pravice,

       imeti izpolnjene vse zakonske obveznosti glede služenja vojaškega roka ter

       imeti osebnostne lastnosti, potrebne za opravljanje zadevnih delovnih nalog.

b) Posebni pogoji

(i)      Zahtevane kvalifikacije

Kandidati morajo imeti:

       izobrazbo, ki ustreza zaključenemu univerzitetnemu študiju, potrjenemu z diplomo, pri katerem redni študijski program traja štiri leta ali več, 

ali

       izobrazbo, ki ustreza zaključenemu univerzitetnemu študiju, potrjenemu z diplomo, pri katerem redni študijski program traja najmanj tri leta, in ustrezne najmanj enoletne delovne izkušnje,

Diplome, pridobljene v državah članicah EU ali državah, ki niso članice EU, mora priznati uradni organ države članice EU, na primer ministrstvo za izobraževanje države članice EU.

Kandidati z diplomo iz tretjih držav morajo prijavi priložiti potrdilo o enakovrednosti svoje diplome v EU. Več informacij o priznavanju kvalifikacij tretjih držav najdete v omrežju ENIC-NARIC prek povezave: https://www.enic-naric.net.

Izbirna komisija bo upoštevala razlike v izobraževalnih sistemih. V vodniku za kandidate so v razpredelnici navedeni primeri najnižjih zahtevanih kvalifikacij.

Kandidati, ki prijavi ne bodo priložili potrdila o enakovrednosti svoje diplome, in kandidati, katerih diplome ne priznava uradni organ države članice EU, k izbirnemu postopku ne bodo pripuščeni.

(ii) Zahtevane delovne izkušnje

Po pridobljenih kvalifikacijah, ki so pogoj za sodelovanje v izbirnem postopku (gl. točko (i) zgoraj), morajo kandidati imeti še vsaj 10 let delovnih izkušenj, povezanih z dejavnostmi iz opisa nalog v razdelku A.2, od tega najmanj osem let izkušenj v državni upravi ali instituciji ali organu Evropske unije. 

(iii)   Znanje jezikov

Kandidati morajo imeti odlično znanje (najmanj na ravni C1) enega od uradnih jezikov Evropske unije (jezik 1), ki so angleščina, bolgarščina, češčina, danščina, estonščina, finščina, francoščina, grščina, hrvaščina, irščina, italijanščina, latvijščina, litovščina, madžarščina, malteščina, nemščina, nizozemščina, poljščina, portugalščina, romunščina, slovaščina, slovenščina, španščina in švedščina,

ter

zadovoljivo znanje (najmanj na ravni B2) angleščine (jezik 2). Če je kandidatov jezik 1 angleščina, se zahteva zadovoljivo znanje (na ravni B2) enega od drugih 23 uradnih jezikov Evropske unije. Jezik 2 ne sme biti isti kot jezik 1.

Minimalne zahtevane stopnje znanja veljajo za vse štiri jezikovne veščine (govorjenje, pisanje ter bralno in slušno razumevanje), navedene v prijavnici. Te veščine ustrezajo tistim v skupnem evropskem referenčnem okviru za jezike (https://europa.eu/europass/common-european-framework-reference-language-skills)

Upoštevajte, da je v skupnem referenčnem okviru C2 najvišja raven, A1 pa najnižja.

Zahteve glede jezikovnega znanja v tem izbirnem postopku so bile določene v interesu službe. Za opravljanje nalog upravnega uslužbenca na področju proračunskega nadzora so potrebne posebne sposobnosti, ki so navedene v razdelku A.2 tega razpisa za delovno mesto.

Skoraj vsi dokumenti, ki jih objavi ali pripravi sekretariat Odbora za proračunski nadzor, so namreč v angleščini. Med temi dokumenti so tudi zapiski s sej parlamentarnega odbora, ki se pripravijo za predsednika odbora. Poleg tega v angleščini potekajo interni sestanki. Da bi torej osebe, ki se bodo zaposlile, lahko opravljale svoje naloge in omogočale nemoteno delovanje službe, morajo biti sposobne učinkovito delati in komunicirati v angleščini.

 

B. IZBIRNI POSTOPEK

Organ za imenovanja sestavi seznam kandidatov, ki izjavijo, da izpolnjujejo razpisne pogoje iz razdelka A.3.(a), in ki so prijavo oddali na zahtevani način in v zahtevanem roku iz razdelka C tega razpisa. Seznam bo posredovan predsedniku izbirne komisije.

Pri izbirnem postopku se upoštevajo kvalifikacije in rezultati preizkusov.

 

1.         Uvrstitev v izbirni postopek

Izbirna komisija bo prijave vseh kandidatov na seznamu organa za imenovanja ocenila glede na posebne pogoje za pripustitev.

Kandidate, ki te posebne pogoje izpolnjujejo, bo uvrstila v izbirni postopek.

Odločitev komisije bo temeljila izključno na informacijah iz prijavnice, podprtih z dokazili, ki bodo prijavnici priložena ob njeni oddaji. Življenjepis ne šteje kot dokazilo za delovne izkušnje, kvalifikacije ali znanje jezikov (več informacij o tem je v vodniku za kandidate).

 

2.         Ocena kvalifikacij

Izbirna komisija bo po vnaprej določeni lestvici ocenila kvalifikacije kandidatov in kandidatk, sprejetih v izbirni postopek, ter pripravila seznam dvanajstih najboljših kandidatov, ki bodo, če bodo dosegli zahtevano minimalno število točk, povabljeni k naslednji fazi izbirnega postopka (pisni in ustni preizkus). Če bo za zadnje razpoložljivo mesto več kandidatov prejelo enako število točk, jih bo izbirna komisija vse povabila k naslednji fazi.

Izbirna komisija bo pri ocenjevanju kvalifikacij upoštevala zlasti naslednje elemente, za katere je treba prijavnici priložiti dokazila:

-        diploma iz ekonomije;

-        delovne izkušnje na področju proračuna in proračunskega nadzora;

-        delovne izkušnje na področju revizije in nadzora javnih sredstev;

-        izkušnje iz priprave zakonodajnih dokumentov in informativnih dopisov za poslance Evropskega parlamenta;

-        izkušnje iz medinstitucionalnih pogajanj;

-        izkušnje iz pogajanj na visoki politični ravni med organi EU in državami članicami;

-        izkušnje kandidata kot svetovalca članu evropskega organa z odločevalsko funkcijo;

-        izkušnje kandidata kot svetovalca na ministrstvu ali v državni upravi; 

-        izkušnje na vodstvenem položaju na ministrstvu ali v državni upravi.

Ocena: od 0 do 20 točk (zahtevano minimalno število točk: 10 točk).

Kandidati bodo z elektronskim sporočilom obveščeni, ali jih je izbirna komisija pripustila k fazi preizkusov.

 

3.         Preizkusa

Izbirna komisija bo znanje in sposobnosti kandidatov ocenila na podlagi naslednjih preizkusov:

Pisni preizkus

a) Preizkus pisanja besedila v angleščini na podlagi več dokumentov, s katerim se preverjata sposobnost opravljanja nalog, opisanih v razdelku A.2, ter sposobnost pisanja in povzemanja besedil.

Razpoložljivi čas: 1 ura.

Ocena: od 0 do 40 točk (zahtevano minimalno število točk: 20).

Ta preizkus se opravi prek računalnika in lahko poteka po spletu.

Ustni preizkus

b) Razgovor z izbirno komisijo v angleščini, na katerem se ob upoštevanju vseh informacij iz prijave oceni primernost kandidatov za opravljanje nalog iz razdelka A.2.

          Izbirna komisija bo pri vseh kandidatih, ki so v prijavi kot jezik 2 navedli angleščino, preverila znanje jezika 1, pri kandidatih, ki so angleščino navedli kot jezik 1, pa bo preverila znanje jezika 2. 

            Razpoložljivi čas: 45 minut.

Ocena: od 0 do 40 točk (zahtevano minimalno število točk: 20).

Preizkus se lahko izvede po spletu ali v živo.

Kandidati bodo pravočasno prejeli navodila v zvezi s pisnim in ustnim preizkusom. Za oba preizkusa bosta določena dan in ura. Preizkusa bosta potekala na isti dan ali na dva zaporedna dneva.

V primeru, da se kandidati ne odzovejo na vabilo, niso dosegljivi po elektronski pošti ali se ne udeležijo preizkusa, so lahko izključeni iz postopka. Kandidati morajo navodila natančno upoštevati. Če jih ne upoštevajo ali če ne ravnajo v skladu z njimi, so lahko nemudoma izključeni iz postopka.

 

4.         Seznam primernih kandidatov

Izbirna komisija bo na podlagi rezultatov sestavila seznam primernih kandidatov, na katerem bodo po abecednem redu navedeni trije kandidati, ki bodo v izbirnem postopku zbrali najvišje skupno število točk (skupna ocena kvalifikacij in preizkusov) in ki bodo v vsakem od preizkusov zbrali potrebno število točk. Če bo za zadnje razpoložljivo mesto več kandidatov prejelo enako število točk, jih bo izbirna komisija vse uvrstila na seznam.

O svojih rezultatih bodo kandidati obveščeni osebno s pisnim obvestilom.

Seznam primernih kandidatov bo objavljen na uradni strani Evropskega parlamenta.

Veljal bo do 31. decembra 2027. Njegovo veljavnost lahko organ za imenovanja s sklepom podaljša. V tem primeru bodo kandidati, uvrščeni na seznam, pravočasno obveščeni.

Ob ponudbi delovnega mesta bo moral kandidat predložiti v preverjanje izvirnike vseh zahtevanih dokumentov, torej vseh diplom in potrdil o zaposlitvi.

Uvrstitev na seznam primernih kandidatov ne pomeni pravice do zaposlitve in zaposlitve ne jamči.

 

C. ODDAJA PRIJAV

Kandidati se morajo prijaviti na platformi Apply4EP: https://apply4ep.gestmax.eu/search/index/lang/sl_SL.

Kandidati naj najprej skrbno preberejo vodnik za kandidate na javnih natečajih/v javnih izbirnih postopkih, ki jih organizira Evropski parlament, in šele nato izpolnijo prijavnico in priložijo ustrezna dokazila.

Rok za oddajo prijav

2. julij 2024 ob 12.00 (opoldne) po srednjeevropskem času

Ko boste prijavo potrdili, vam bo sistem samodejno poslal potrdilo o prejemu.

Kandidati naj o izbirnem postopku komunicirajo izključno prek svojega uporabniškega računa na platformi Apply4EP. Prosimo vas, da v zvezi s postopkom NE KLIČETE PO TELEFONU. 

Kandidati so dolžni sami preverjati elektronsko pošto, ki so jo navedli v uporabniškem računu na platformi Apply4EP.