This website uses cookies to ensure that we give you the best experience on our website. If you continue we assume that you consent to receive all cookies on all websites.
For further information, please click here >>.

SKELBIMAS DĖL RENGIAMOS ATRANKOS PE/306/2024/S/IPOL - LAIKINASIS (-OJI) TARNAUTOJAS (-A)  - BIUDŽETO KONTROLĖS SRITIES ADMINISTRATORIUS (-Ė) (AD 9)

Skelbimo išorės interneto svetainėje pabaiga : 02/07/2024 12:00
Tarnyba : 03-Europos Sąjungos vidaus politikos generalinis direktoratas
Ref. : PE/306/2024/S/IPOL - ADMINISTRATOR BUDGETARY CONTROL (AD 9)
Vadovas kandidatams :

SKELBIMAS DĖL RENGIAMOS ATRANKOS PE/306/2024/S/IPOL

LAIKINASIS (-OJI) TARNAUTOJAS (-A) 

Biudžeto kontrolės srities administratorius (-ė) (AD 9)

  

Prieš pateikiant paraišką būtina atidžiai perskaityti Europos Parlamento rengiamuose konkursuose (atrankos procedūrose) dalyvaujantiems kandidatams skirtą vadovą, pridedamą prie šio skelbimo dėl rengiamos atrankos. 

Vadovas, kuris yra neatskiriama skelbimo dėl rengiamos atrankos dalis, padės suprasti procedūrų taisykles ir registracijos tvarką.

 

 

TURINYS

 

A.               PAREIGŲ POBŪDIS IR ATRANKOS REIKALAVIMAI

B.               PROCEDŪRA

C.               PARAIŠKŲ TEIKIMAS

 

PRIEDAS. EUROPOS PARLAMENTO RENGIAMUOSE VIEŠUOSE KONKURSUOSE (ATRANKOS PROCEDŪROSE) DALYVAUJANTIEMS KANDIDATAMS SKIRTAS VADOVAS

 

A. PAREIGŲ POBŪDIS IR ATRANKOS REIKALAVIMAI

 

 1.     Bendra informacija

Europos Parlamentas nusprendė pradėti atrankos į Vidaus politikos generalinio direktorato (IPOL GD) AD 9 lygio laikinojo tarnautojo pareigas procedūrą.

Parlamentas ieško biudžeto kontrolės srities administratoriaus (-ės). Darbo vieta bus Briuselyje.

Bus sudaroma neterminuota sutartis. Asmuo bus priimtas į AD 9 lygio (pirmos pakopos) pareigas, mėnesinis bazinis darbo užmokestis bus 9 025,62 EUR. Darbo užmokesčiui taikomas Sąjungos mokestis ir kiti Kitų Europos Sąjungos tarnautojų įdarbinimo sąlygose numatyti išskaitymai. Jis neapmokestinamas valstybių narių mokesčiais. Įdarbinamo atrinkto kandidato pareigų pakopa gali būti koreguojama atsižvelgiant į jo profesinę patirtį. Be to, tam tikromis aplinkybėmis kartu su baziniu darbo užmokesčiu bus mokamos išmokos.

Europos Parlamente vykdoma lygių galimybių politika ir paraiškos priimamos nediskriminuojant jokiu pagrindu, pavyzdžiui, dėl lyties, etninės priklausomybės, odos spalvos, etninės ar socialinės kilmės, genetinių ypatybių, kalbos, religijos ar įsitikinimų, politinių ar kokių nors kitų pažiūrų, priklausomybės tautinei mažumai, turto, kilmės, negalios, amžiaus, seksualinės orientacijos, civilinės būklės ar šeiminės padėties.

 

 2.     Pareigybės aprašymas

Vidaus politikos generalinis direktoratas atsako už Parlamento komitetų darbo vidaus politikos srityje organizavimą ir padeda vykdyti bei plėtoti Europos Parlamento teisėkūros ir kontrolės įgaliojimus.

Biudžeto kontrolės komiteto sekretoriatas įeina į Biudžeto reikalų direktoratą ir:

       padeda Biudžeto kontrolės komiteto nariams, visų pirma komiteto pirmininkui ir pranešėjams atlikti savo pareigas;

       imdamasis tolesnių veiksmų, susijusių su komiteto veikla, ir reguliariai palaikydamas ryšius su Europos Parlamento nariais, frakcijų patarėjais, Parlamento sekretoriato bei kitų ES institucijų ar agentūrų darbuotojais, užtikrina darnią veiklą, susijusią su biudžeto kontrole, visų pirma biudžeto įvykdymo patvirtinimo procedūra, taip pat Biudžeto kontrolės komiteto teisėkūros ir su teisėkūra nesusijusia veikla;

       padeda Parlamento nariams atlikti savo pareigas per visą biudžeto vykdymo patvirtinimo ciklą (rengia tolesnius veiksmus, susijusius su naujausia biudžeto įvykdymo patvirtinimo procedūra, pranešimų projektus, kompromisinius pakeitimus, balsavimo sąrašus) ir teisėkūros ciklą (kiek tai susiję su parengiamosiomis teisėkūros konsultacijomis, naujų teisėkūros aktų tekstų priėmimu, esamų aktų tekstų keitimu ir jų įgyvenimo kontrole);

       padeda Europos Parlamento nariams santykiuose su Europos kovos su sukčiavimu tarnyba (OLAF), Europos prokuratūra, Audito Rūmais ir kitomis Europos Sąjungos institucijomis, agentūromis ir įstaigomis vykdant su biudžeto kontrole susijusią veiklą, taip pat nacionaliniais parlamentais ir valdžios institucijomis, visų pirma rengiant su Biudžeto kontrolės komitetu susijusias komandiruotes ir renginius;

       teikia Europos Parlamento nariams specializuotą informaciją rengdamas informacinius dokumentus, išsamias analizes ir konsultacijas dėl teisėkūros ir ne teisėkūros dokumentų biudžeto kontrolės klausimais.

Šioms užduotims vykdyti reikia išsamių žinių apie ES biudžetą ir jo įgyvendinimą ES valstybėse narėse.

Reikalaujama turėti patvirtintos profesinės patirties ES biudžeto ar finansų nacionalinio arba tarptautinio administravimo, nacionalinio biudžeto vykdymo ir ES lėšų pasidalijamojo valdymo srityse. Profesinė ir mokslinių tyrimų patirtis daugiametės finansinės programos, metinio ES biudžeto ir biudžeto įvykdymo patvirtinimo procedūros srityse būtų privalumas.

Būtina turėti nuodugnių ekonomikos žinių ir su parlamento darbu susijusios nacionalinio ar Europos Sąjungos lygmens profesinės patirties. Be to, siekiant užtikrinti pagalbą Europos Parlamento nariams vykdant jų biudžeto kontrolės įgaliojimus, reikalinga didelė derybų aukščiausiu politiniu lygiu, įskaitant tarpinstitucinį, patirtis.

Šioms pareigoms eiti reikalingi puikūs analitiniai gebėjimai ir parlamentinių procedūrų išmanymas, kritinis mąstymas ir dokumentų rengimo įgūdžiai, būtini rengiant tokius teisėkūros dokumentus kaip pranešimai ir nuomonės, balsavimo sąrašai, informaciniai pranešimai ir Europos Parlamento narių kalbos.

Atrinktas kandidatas (-ai) turi turėti puikius bendravimo įgūdžius, būti diplomatiškas palaikydamas ryšius su vidaus ir išorės adresatais ir gebėti išlikti ramus stresinėse situacijose. 

Tikėtinos reguliarios komandiruotės į įvairias darbo vietas ir dažni kontaktai su asmenimis Europos Parlamente ir kitur.

 

3.     Atrankos reikalavimai

Iki galutinio paraiškų pateikimo termino turite atitikti toliau nurodytus bendruosius ir specialiuosius reikalavimus.

a)      Bendrieji reikalavimai

Pagal Kitų Europos Sąjungos tarnautojų įdarbinimo sąlygų 12 straipsnio 2 dalį kandidatai privalo:

       būti vienos iš Europos Sąjungos valstybių narių piliečiai,

       turėti visas piliečio teises,

       būti atlikę visas šalies įstatymų nustatytas karo tarnybos prievoles,

       turėti numatytoms pareigoms eiti reikalingas asmenines savybes.

b)      Specialieji reikalavimai

i)       Reikalaujama kvalifikacija

Kandidatai privalo turėti: 

       diplomu patvirtintą išsilavinimą, atitinkantį užbaigtas universitetines studijas, kai įprasta universitetinių studijų trukmė yra ne mažesnė kaip ketveri metai, 

arba

       diplomu patvirtintą išsilavinimą, atitinkantį užbaigtas universitetines studijas ir ne mažiau kaip vienų metų profesinę patirtį su pareigomis susijusioje srityje, kai įprasta universitetinių studijų trukmė yra ne mažesnė kaip treji metai.

Diplomai, nesvarbu, ar jie išduoti kurioje nors iš valstybių narių, ar ne ES šalyje, turi būti pripažinti ES valstybės narės oficialios įstaigos, pavyzdžiui, švietimo ministerijos.

Kandidatai, turintys ne Sąjungos valstybėje narėje išduotus diplomus, turi prie paraiškos pridėti jų lygiavertiškumą Sąjungoje išduotiems diplomams patvirtinančius dokumentus. Daugiau informacijos apie ne ES šalyse įgytų kvalifikacijų pripažinimą galima rasti ENIC-NARIC tinkluose adresu https://www.enic-naric.net.

Atrankos komitetas atsižvelgs į švietimo sistemų skirtumus. Diplomų, suteikiančių teisę dalyvauti atrankos procedūrose, pavyzdžiai įtraukti į Kandidatams skirtame vadove pateikiamą lentelę.

Kandidatams, nepateikusiems savo diplomų lygiavertiškumą ES išduotiems diplomams patvirtinančių dokumentų, ir (arba) kandidatams, kurių diplomai nėra pripažinti ES valstybės narės oficialios įstaigos, nebus leista dalyvauti atrankos procedūroje.

ii)        Reikalaujama profesinė patirtis

Be įgytos kvalifikacijos, suteikiančios teisę dalyvauti atrankos procedūroje (žr. i punktą), kandidatai privalo turėti ne trumpesnę kaip 10 metų profesinę patirtį su A skirsnio 2 dalyje aprašytomis pareigomis susijusioje srityje, iš kurių ne mažesnė kaip 8 metų patirtis turi būti įgyta nacionalinėje administracijoje arba Europos Sąjungos institucijoje ar įstaigoje. 

iii)     Kalbų mokėjimas

Kandidatai turi puikiai (bent C1 lygiu) mokėti vieną iš oficialiųjų Europos Sąjungos kalbų (1-oji kalba): airių, anglų, bulgarų, čekų, danų, estų, graikų, ispanų, italų, kroatų, latvių, lenkų, lietuvių, maltiečių, nyderlandų, portugalų, prancūzų, rumunų, slovakų, slovėnų, suomių, švedų, vengrų arba vokiečių,

ir

pakankamai gerai (bent B2 lygiu) mokėti anglų kalbą (2-oji kalba). Jei kandidato 1‑oji kalba yra anglų, reikalaujama pakankamai gerai (bent B2 lygiu) mokėti vieną iš kitų 23 oficialiųjų Europos Sąjungos kalbų. 2‑oji kalba turi skirtis nuo 1‑osios.

Atkreipiame dėmesį į tai, kad visi paraiškos formoje nurodyti kalbiniai gebėjimai (kalbėjimas, rašymas, skaitymas ir klausymas) turi būti bent nurodyto minimalaus lygio. Šie gebėjimai atitinka nurodytuosius Bendruosiuose Europos kalbų mokymosi, mokymo ir vertinimo metmenyse (https://europa.eu/europass/common-european-framework-reference-language-skills).

Atkreipiame dėmesį į tai, kad C2 yra aukščiausias lygis, o A1 – žemiausias lygis.

Šiai atrankos procedūrai pasirinktos kalbos nustatytos vadovaujantis tarnybos interesais. Biudžeto kontrolės srities administratoriaus pareigoms eiti dėl jų pobūdžio reikalingi specialūs gebėjimai, nurodyti šio skelbimo dėl atrankos A skyriaus 2 skirsnyje.

Beveik visi Biudžeto kontrolės komiteto sekretoriato dokumentai yra parengti ir jų projektai rengiami anglų kalba. Tai taikoma ir komiteto pirmininkui parengtiems parlamentinio komiteto posėdžių dokumentams. Be to, vidiniai posėdžiai vyksta anglų kalba. Todėl tam, kad galėtų vykdyti savo funkcijas ir padėti užtikrinti tinkamą tarnybos veikimą, įdarbinami asmenys turi gebėti veiksmingai dirbti ir bendrauti anglų kalba.

 

B. PROCEDŪRA

Skiriantysis subjektas (paskyrimų tarnyba) sudaro kandidatų, kurie pareiškė atitinkantys skelbimo A skirsnio 3 dalies a punkte nustatytus reikalavimus ir pateikė paraiškas laikydamiesi skelbimo C skirsnyje nustatytos tvarkos ir terminų, sąrašą. Šis sąrašas bus perduotas atrankos komiteto pirmininkui.

Kandidatai atrenkami pagal kvalifikaciją ir egzaminų rezultatus.

1.         Leidimas dalyvauti atrankos procedūroje

Atrankos komitetas išnagrinės visų į skiriančiojo subjekto sudarytą sąrašą įtrauktų kandidatų paraiškas, atsižvelgdamas į specialiuosius atrankos reikalavimus.

Jei kandidatas atitiks specialiuosius atrankos reikalavimus, atrankos komitetas jam leis dalyvauti atrankos procedūroje.

Jo sprendimai bus grindžiami tik paraiškoje pateikta informacija, pagrįsta prie jos pridėtais ir tuo pačiu metu pateiktais patvirtinamaisiais dokumentais. Gyvenimo aprašymas nelaikomas patvirtinamuoju dokumentu, kuriuo patvirtinama profesinė patirtis, kvalifikacijos arba atitinkamais atvejais kalbų mokėjimas (daugiau informacijos žr. Kandidatams skirtame vadove).

 

2.         Kvalifikacijos vertinimas

Atrankos komitetas, vadovaudamasis iš anksto nustatyta vertinimo lentele, įvertina kandidatų, kuriems leista dalyvauti atrankos procedūroje, kvalifikaciją ir parengia 12 geriausiai įvertintų kandidatų, surinkusių bent minimalų reikalaujamą balų skaičių, kurie bus pakviesti į kitą etapą (egzaminus raštu ir žodžiu), sąrašą. Atrankos komitetas pakvies visus po vienodą balų skaičių surinkusius kandidatus, pretenduojančius į paskutinę vietą.

Vertindamas kandidatų kvalifikaciją, atrankos komitetas ypač atsižvelgia į šiuos aspektus, kurie turi būti pagrįsti kartu su paraiška pateiktais patvirtinamaisiais dokumentais:

       ekonomikos srities studijų diplomą;

       profesinę patirtį biudžeto ir biudžeto kontrolės srityje;

       profesinę patirtį viešųjų lėšų audito ir kontrolės srityje;

       teisėkūros dokumentų ir informacinių pranešimų Europos Parlamento nariams rengimo patirtį;

       tarpinstitucinių derybų patirtį;

       aukšto politinio lygio derybų tarp ES įstaigų ir valstybių narių patirtį;

       sprendimus priimančio Europos Sąjungos įstaigos nario patarėjo darbo patirtį;

       patarėjo darbo ministerijoje arba nacionalinėje administracijoje patirtį;

       vadovaujamojo darbo ministerijoje arba nacionalinėje administracijoje patirtį.

Vertinimas: 0–20 balų (minimalus reikalaujamas balų skaičius – 10).

Apie atrankos komiteto sprendimą, ar kandidatui leista (neleista) dalyvauti tolesniuose atrankos procedūros etapuose, jam bus pranešta asmeniškai e. laišku.

 

3.         Egzaminai

Siekdamas įvertinti kandidatų žinias ir gebėjimus, atrankos komitetas surengs toliau nurodytus egzaminus.

Egzaminas raštu

a)        Teksto anglų kalba rengimas remiantis dokumentų rinkiniu, skirtas įvertinti kandidatų gebėjimui eiti A skirsnio 2 dalyje aprašytas pareigas ir rengti tekstus bei apibendrinti duomenis.

Ilgiausia egzamino trukmė: 1 valanda.

Vertinimas: 0–40 balų (minimalus reikalaujamas balų skaičius – 20).

Šis egzaminas bus laikomas kompiuteriu ir gali būti rengiamas nuotoliniu būdu.

Egzaminas žodžiu

b)        Pokalbis su atrankos komitetu anglų kalba, skirtas įvertinti kandidatų gebėjimui eiti A skirsnio 2 dalyje aprašytas pareigas, atsižvelgiant į visą kandidato paraiškoje pateiktą informaciją.

           Atrankos komitetas tikrins visų kandidatų, kurie anglų kalbą nurodė kaip savo 2‑ąją kalbą, 1‑osios kalbos žinias ir kandidatų, kurie anglų kalbą nurodė kaip savo 1‑ąją kalbą, kitos kalbos žinias.

            Ilgiausia egzamino trukmė: 45 minutės.

Vertinimas: 0–40 balų (minimalus reikalaujamas balų skaičius – 20).

Egzaminas bus laikomas internetu arba dalyvaujant fiziškai.

Egzaminų raštu ir žodžiu instrukcijos kandidatams bus pateiktos per deramą laiką. Egzaminai bus rengiami konkrečią dieną ir konkrečią valandą. Abu egzaminai vyks arba tą pačią dieną, arba dvi dienas iš eilės.

Jei kandidatas neatsakys į kvietimą, su juo nebus galima susisiekti elektroniniu paštu arba jis neatvyks į egzaminą, jis gali būti pašalintas iš atrankos procedūros. Kandidatai privalo griežtai laikytis kvietime pateiktų instrukcijų. Kandidatai, kurie elgsis ne pagal instrukcijas ar jų nesilaikys, gali būti nedelsiant pašalinti iš atrankos procedūros.

 

4.         Tinkamų kandidatų sąrašas

Remdamasis rezultatais, atrankos komitetas sudarys tinkamų kandidatų sąrašą, į kurį abėcėlės tvarka įrašomos trijų kandidatų, išlaikiusių kiekvieną egzaminą ir surinkusių daugiausia balų per visą procedūrą (kvalifikacijos vertinimą ir egzaminus), pavardės. Į sąrašą bus įtraukti visi po vienodą balų skaičių surinkę kandidatai, pretenduojantys į paskutinę vietą.

Apie savo rezultatus kandidatai bus informuoti asmeniškai raštu.

Tinkamų kandidatų sąrašas bus paskelbtas oficialioje Europos Parlamento intraneto svetainėje.

Tinkamų kandidatų sąrašas galios iki 2027 m. gruodžio 31 d. Skiriančiojo subjekto sprendimu jo galiojimas gali būti pratęstas. Tokiu atveju į sąrašą įrašyti kandidatai apie tai bus informuoti per deramą laiką.

Jei kandidatui bus pasiūlytas darbas, jis turės pateikti tikrinti visų reikalaujamų dokumentų, įskaitant diplomus ir darbo pažymėjimus, originalus.

Tai, kad kandidato pavardė įtraukiama į tinkamų kandidatų sąrašą, nesuteikia jam teisės ir garantijos būti įdarbintam.

 

C. PARAIŠKŲ TEIKIMAS

Paraiškas kandidatai turi teikti per platformą Apply4EP adresu https://apply4ep.gestmax.eu/search/index/lang/lt_LT.

Prieš pildydami paraišką ir pateikdami atitinkamus patvirtinamuosius dokumentus, kandidatai turi atidžiai perskaityti Europos Parlamento rengiamuose konkursuose ir atrankos procedūrose dalyvaujantiems kandidatams skirtą vadovą.

Galutinis paraiškų pateikimo terminas

2024 m. liepos 2 d. 12.00 val. (vidurdienis) Briuselio laiku.

Paraiškos gavimo patvirtinimas automatiškai išsiunčiamas kai tik patvirtinama kandidato paraiška.

Susirašinėjimas dėl šios atrankos procedūros turėtų vykti tik per kandidato paskyrą platformoje Apply4EP. Kandidatų prašoma dėl šios atrankos procedūros NESKAMBINTI. 

Kandidatai privalo reguliariai tikrinti savo e. pašto dėžutėje, kurios adresą nurodė savo paskyroje platformoje Apply4EP, gaunamus pranešimus.