This website uses cookies to ensure that we give you the best experience on our website. If you continue we assume that you consent to receive all cookies on all websites.
For further information, please click here >>.

TÖÖLEVÕTMISE TEADAANNE PE/2024/S/IPOL - AJUTINE TEENISTUJA - EELARVEKONTROLLI VALDKONNA ADMINISTRAATOR (AD9)

Publication end on external website : 02/07/2024 12:00
Teenistus : 03-Liidu sisepoliitika peadirektoraat
Ref. : PE/306/2024/S/IPOL - ADMINISTRATOR BUDGETARY CONTROL (AD 9)
Juhend kandidaatidele :

TÖÖLEVÕTMISE TEADAANNE PE/2024/S/IPOL

AJUTINE TEENISTUJA 

Eelarvekontrolli valdkonna administraator (AD9)

 

 

Enne kandideerimist lugege palun tähelepanelikult läbi juhend Euroopa Parlamendi avalikel konkurssidel / valikumenetlustes osalevatele kandidaatidele, mis on esitatud käesoleva töölevõtmise teadaande lisas. 

Juhend on töölevõtmise teadaande lahutamatu osa ning aitab mõista valikumenetluse reegleid ja kandideerimiskorda.

 

 

SISUKORD

 

A.               TÖÖÜLESANDED JA KANDIDEERIMISE TINGIMUSED

B.               MENETLUSE ETAPID

C.               KANDIDEERIMINE

 

LISA:         JUHEND EUROOPA PARLAMENDI KONKURSSIDEL / VALIKUMENETLUSTES OSALEVATELE KANDIDAATIDELE

 

 

A. TÖÖÜLESANDED JA KANDIDEERIMISE TINGIMUSED

 

 1.     Üldised märkused

Euroopa Parlament on otsustanud korraldada menetluse sisepoliitika peadirektoraadi (DG IPOL) ajutise teenistuja ametikoha (AD 9) täitmiseks.

Soovitud profiil on eelarvekontrolli valdkonna administraator. Töökoht asub Brüsselis.

Leping sõlmitakse tähtajatult. Töölevõtmine toimub palgaastme AD 9 esimesele järgule, mille puhul on põhipalk 9025,62 eurot kuus. Palgast peetakse kinni liidu maks ja muud Euroopa ühenduste muude teenistujate teenistustingimuste kohaselt ette nähtud maksud. Palk on vabastatud riiklikest maksudest. Edukas kandidaat võidakse võtta tööle ka muule palgajärgule, olenevalt tema töökogemusest. Põhipalgale lisanduvad teatud tingimustel toetused.

Euroopa Parlament rakendab võrdsete võimaluste poliitikat ja võtab kandideerimisavaldusi vastu, diskrimineerimata kandidaate soo, rassi, nahavärvi, etnilise või sotsiaalse päritolu, geneetiliste omaduste, keele, usutunnistuse või veendumuste, poliitiliste või muude arvamuste, rahvusvähemusse kuulumise, varalise seisundi, sünnipära, puude, vanuse, seksuaalse sättumuse, perekonnaseisu või pereolude alusel.

 

 2.     Tööülesanded

Sisepoliitika peadirektoraat vastutab parlamendikomisjonide töö korraldamise eest sisepoliitika valdkonnas ning aitab kaasa Euroopa Parlamendi seadusandlike ja kontrollivolituste täitmisele ja arendamisele.

Eelarvekontrollikomisjoni sekretariaat kuulub eelarveküsimuste direktoraadi alla ja tema ülesanded on järgmised:

       abistada eelarvekontrollikomisjoni liikmeid, eelkõige esimeest ja raportööre nende ülesannete täitmisel;

       tagada, et eelarvekontrolliga seotud tegevus, eelkõige eelarve täitmisele heakskiidu andmise menetlus, ning eelarvekontrollikomisjoni seadusandlik ja muu tegevus toimuks sujuvalt, jälgides kõiki komisjoni tegevusi, tehes korrapäraselt koostööd parlamendiliikmetega, fraktsioonide nõunikega, kolleegidega parlamendi sekretariaadist ja muudest ELi institutsioonidest või ametitest;

       abistada parlamendiliikmeid nende ülesannete täitmisel kogu eelarve täitmisele heakskiidu andmise tsükli jooksul (viimase eelarve täitmisele heakskiidu andmise menetluse järelmeetmete ettevalmistamine, raportite koostamine, kompromissmuudatusettepanekute ettevalmistamine, hääletusnimekirjade koostamine) ja õigusloometsükli jooksul (õigusloome-eelsed konsultatsioonid, uute õigusaktide vastuvõtmine, olemasolevate tekstide muutmine ja nende rakendamise kontroll);

       toetada parlamendiliikmeid nende suhetes Euroopa Pettustevastase Ameti (OLAF), Euroopa Prokuratuuri, kontrollikoja ja muude Euroopa Liidu institutsioonide, organite ja asutustega eelarvekontrolliga seotud tegevuses, samuti suhetes liikmesriikide parlamentide ja ametiasutustega, eelkõige eelarvekontrollikomisjoniga seotud lähetuste ja ürituste ettevalmistamisel;

       anda parlamendiliikmetele eriteadmisi, kasutades selleks lühiülevaateid, põhjalikku analüüsi ja nõuandeid eelarvekontrolli käsitlevate seadusandlike ja muude ettepanekute kohta.

Nende ülesannete täitmiseks on vaja põhjalikke teadmisi ELi eelarvest ja selle rakendamisest ELi liikmesriikides.

On vaja tõendatud töökogemust riigi või rahvusvahelises ametiasutuses ELi eelarve või rahanduse valdkonnas, riigi eelarve täitmise ja ELi rahaliste vahendite ühise haldamise teemal. Kasuks tuleb töökogemus ja teadusprojektidest saadud kogemus mitmeaastase finantsraamistiku, ELi aastaeelarve ja eelarve täitmisele heakskiidu andmise menetluse valdkonnas.

Väga olulised on põhjalikud teadmised majanduse valdkonnas ja eelnev töökogemus parlamendis riigi või Euroopa tasandil. Lisaks on vaja ulatuslikke kogemusi läbirääkimistel kõrgeimal poliitilisel tasandil, sealhulgas institutsioonidevahelisel tasandil, et toetada parlamendiliikmeid nende eelarvekontrolli volituste kasutamisel.

Sellel ametikohal on vaja suurepärast analüüsivõimet ja teadmisi parlamendi menetlustest, kriitilist mõtlemist ja oskust koostada seadusandlikke dokumente, nagu raportid ja arvamused, hääletusnimekirjad, teatised ja parlamendiliikmete kõned.

Edukal kandidaadil peavad olema suurepärased suhtlemisoskused, diplomaatilised oskused sise- ja väliskontaktides ning võime jääda pingelises olukorras rahulikuks. 

Sellel ametikohal tuleb käia regulaarselt lähetustes eri töökohtadesse ja suhelda tihedalt inimestega nii Euroopa Parlamendis kui ka väljaspool seda.

 

3.     Kandideerimistingimused

Kandidaat peab kandideerimisavalduse esitamise tähtajal vastama järgmistele üld- ja eritingimustele.

a)      Üldtingimused

Vastavalt Euroopa Liidu muude teenistujate teenistustingimuste artikli 12 lõikele 2 peab kandidaat

       olema Euroopa Liidu liikmesriigi kodanik,

       omama kõiki kodanikuõigusi,

       olema täitnud kõik sõjaväeteenistust reguleerivate seadustega ette nähtud kohustused

       ning tal peavad olema tööülesannete täitmiseks vajalikud isikuomadused.

b)      Eritingimused

i)       Nõutav kvalifikatsioon ja diplomid

Kandidaadil peab olema 

       lõpetatud ülikooliõppele vastav haridustase, mida tõendab diplom ja mille omandamiseks vajalike ülikooliõpingute nominaalõppeaeg on vähemalt neli aastat, 

või

       diplomiga tõendatud haridus, mille tase vastab täies mahus omandatud ülikooliharidusele, ja vähemalt aastane asjaomaste tööülesannetega seotud töökogemus, kui õpingute nominaalõppeaeg on vähemalt kolm aastat.

Liikmesriigis või kolmandas riigis välja antud diplomeid peab tunnustama ELi liikmesriigi ametiasutus, näiteks haridusministeerium.

Kui diplom on välja antud kolmandas riigis, peab kandidaat lisama kandideerimisavaldusele tõendi diplomi samaväärsuse kohta ELis välja antud diplomitega. Lisateavet kolmandate riikide kvalifikatsioonide tunnustamise kohta leiate ENIC-NARIC võrgustikest, vt: https://www.enic-naric.net.

Valikukomisjon võtab arvesse haridussüsteemide erinevusi. Näited nõutava miinimumkvalifikatsiooni kohta on esitatud kandidaatidele koostatud juhendi tabelis.

Kandidaate, kes ei lisa tõendit diplomi samaväärsuse kohta ELis välja antud diplomitega, ja/või kandidaate, kelle diplomid ei ole ELi liikmesriigi ametiasutuste poolt tunnustatud, valikumenetluses osalema ei lubata.

ii)        Nõutav töökogemus

Lisaks valikumenetluses osalemiseks vajalikule kvalifikatsioonile (vt eespool punkti i) peab kandidaadil olema vähemalt 10-aastane töökogemus valdkonnas, mis on seotud A osa punktis 2 kirjeldatud tööülesannetega, sealhulgas vähemalt 8-aastane töökogemus riigi ametiasutuses või Euroopa Liidu institutsioonis või asutuses. 

iii)     Keelteoskus

Kandidaat peab oskama põhjalikult (vähemalt C1-tase) ühte Euroopa Liidu ametlikest keeltest (1. keel): bulgaaria, eesti, hispaania, hollandi, horvaadi, iiri, inglise, itaalia, kreeka, leedu, läti, malta, poola, portugali, prantsuse, rootsi, rumeenia, saksa, slovaki, sloveeni, soome, taani, tšehhi või ungari keel,

ja

oskama rahuldavalt (vähemalt B2-tase) inglise keelt (2. keel). Kui 1. keel on inglise keel, peab kandidaat oskama rahuldavalt ühte Euroopa Liidu ülejäänud 23 ametlikust keelest (vähemalt B2-tase). 2. keel peab olema 1. keelest erinev.

Juhime tähelepanu sellele, et eespool nõutud minimaalne tase kehtib kõigi kandideerimisavalduses märgitud keeleliste osaoskuste kohta (rääkimine, kirjutamine, loetu mõistmine ja kuuldu mõistmine). Need oskused vastavad Euroopa keeleõppe raamdokumendis (https://europa.eu/europass/common-european-framework-reference-language-skills) sätestatule.

C2 on raamistiku kõrgeim tase ja A1 madalaim tase.

Selle valikumenetluse puhul valiti sobivad keeled lähtuvalt teenistusüksuse huvidest. Eelarvekontrolli administraatori ametikohal on tööülesannete tõttu nõutav erikvalifikatsioon, nagu on osutatud töölevõtmise teadaande A osa punktis 2.

Peaaegu kõik eelarvekontrollikomisjoni sekretariaadis koostatud dokumendid on inglise keeles,  kaasa arvatud parlamendikomisjoni koosoleku märkmed, mis koostatakse komisjoni esimehe jaoks. Lisaks peetakse sisekoosolekuid inglise keeles. Seepärast peavad tulevased töötajad oma ülesannete täitmiseks ja teenistuse laitmatuks toimimiseks olema suutelised töötama ja tõhusalt suhtlema inglise keeles.

 

B. MENETLUSE ETAPID

Ametisse nimetav asutus või ametiisik koostab nimekirja kandidaatidest, kes kinnitavad, et nad vastavad töölevõtmise teadaande A osa punkti 3 alapunktis a sätestatud kriteeriumidele, ja kes on esitanud kandideerimisavalduse vastavalt teadaande C osas sätestatud korrale ja tähtajaks. Nimekiri saadetakse valikukomisjoni esimehele.

Menetlus põhineb kvalifikatsioonil ja katsetel.

 

1.         Valikumenetluses osalema lubamine

Valikukomisjon hindab kõigi ametisse nimetava asutuse või ametiisiku saadetud nimekirjas olevate kandidaatide avaldusi ja otsustab, kas kandidaat vastab valikumenetluses osalemise eritingimustele.

Kui kandidaat vastab eritingimustele, lubab valikukomisjon ta valikumenetluses osalema.

Valikukomisjon toetub otsuse tegemisel ainult kandideerimisavalduses esitatud ja sellega samal ajal esitatud tõendavate dokumentidega kinnitatud andmetele. Elulookirjeldus ei ole töökogemust, kvalifikatsiooni ega keeleoskust tõendav dokument (üksikasjalikum teave on esitatud juhendis kandidaatidele).

 

2.         Kvalifikatsiooni hindamine

Valikukomisjon hindab eelnevalt kindlaks määratud hindamistabeli põhjal valikumenetluses osalema lubatud kandidaatide kvalifikatsiooni ja koostab nimekirja 12 parimast kandidaadist, kes on kogunud vähemalt vajaliku arvu punkte, ning need kandidaadid kutsutakse järgmistele katsetele (kirjalik ja suuline katse). Valikukomisjon kutsub katsele kõik kandidaadid, kes jagavad viimast edasipääsukohta.

Kandidaatide kvalifikatsiooni hindamisel võtab valikukomisjon arvesse eelkõige järgmisi aspekte (neid tuleb kandideerimisavaldusele lisatud dokumentidega tõendada):

-        diplom majanduse erialal,

-        töökogemus eelarve ja eelarvekontrolli valdkonnas,

-        töökogemus avaliku sektori vahendite auditeerimise ja kontrolli valdkonnas,

-        Euroopa Parlamendi liikmetele seadusandlike dokumentide ja teatiste koostamise kogemus,

-        institutsioonidevahelistel läbirääkimistel osalemise kogemus,

-        kogemus läbirääkimistel kõrgel poliitilisel tasandil ELi organite ja liikmesriikide vahel,

-        kogemus Euroopa asutuse otsusetegija nõunikuna,

-        kogemus nõunikuna riigi ministeeriumis või administratsioonis,

-        kogemus juhtival ametikohal riigi ministeeriumis või administratsioonis.

Punktiskaala: 0–20 punkti (läbimiseks nõutav vähemalt 10 punkti).

Iga kandidaati teavitatakse isiklikult meili teel, kas valikukomisjon otsustas teda katsetele lubada või mitte.

 

3.         Katsed

Kandidaatide teadmiste ja oskuste hindamiseks korraldab valikukomisjon järgmised katsed:

Kirjalik katse

a)        Kirjalik katse inglise keeles, mis seisneb teksti koostamises ette antud dokumentide põhjal ja mille eesmärk on hinnata kandidaadi suutlikkust täita A osa punktis 2 kirjeldatud tööülesandeid ning oskust koostada tekste ja teha kokkuvõtteid.

Katse maksimaalne kestus: üks tund.

Punktiskaala: 0–40 punkti (läbimiseks nõutav vähemalt 20 punkti).

See katse on arvutipõhine ja võidakse teha veebis.

Suuline katse

b)        Vestlus valikukomisjoni liikmetega inglise keeles, et hinnata kandideerimisdokumentides esitatud kõiki tegureid arvesse võttes kandidaadi suutlikkust täita A osa punktis 2 kirjeldatud tööülesandeid.

           Valikukomisjon hindab kõigi nende kandidaatide 1. keele oskust, kes märkisid inglise keele oma 2. keeleks. Kui kandidaat märkis inglise keele oma 1. keeleks, hinnatakse samuti tema 2. keele oskust. 

            Katse maksimaalne kestus: 45 minutit.

Punktiskaala: 0–40 punkti (läbimiseks nõutav vähemalt 20 punkti).

Katse võib toimuda veebis või kohapeal.

Kirjalike ja suuliste katsete juhised saadetakse kandidaatidele aegsasti enne katsete toimumist. Katsed toimuvad kindlaksmääratud kuupäeval ja kellaajal. Mõlemad katsed toimuvad kas samal päeval või kahel järjestikusel päeval.

Katsele kutsutud kandidaat, kes kutsele või meilidele ei vasta või ei võta katsest osa, võidakse konkursilt välja jätta. Saadud juhiseid tuleb täpselt järgida. Kui kandidaat juhiseid ei järgi või ei käitu nende kohaselt, jäetakse ta kohe konkursilt välja.

 

4.         Sobivate kandidaatide nimekirja koostamine

Katsete tulemuste põhjal koostab valikukomisjon sobivate kandidaatide nimekirja, millesse kantakse tähestikulises järjekorras nende kolme kandidaadi nimed, kes kogusid menetluses (kvalifikatsiooni hindamine ja katsed) kõige rohkem punkte, tingimusel et nad kogusid igal katsel vähemalt vajaliku arvu punkte. Nimekirja kantakse kõik kandidaadid, kes jagavad viimast nimekirja pääsemise kohta.

Kandidaate teavitatakse tulemustest isiklikult ja kirjalikult.

Sobivate kandidaatide nimekiri avaldatakse Euroopa Parlamendi ametlikul veebisaidil.

Sobivate kandidaatide nimekiri kehtib 31. detsembrini 2027. Seda tähtaega võib ametisse nimetava asutuse või ametiisiku otsusega pikendada. Sellisel juhul antakse sellest nimekirja kantud kandidaatidele aegsasti teada.

Kui kandidaadile tehakse tööpakkumine, tuleb tal kontrollimiseks esitada kõigi nõutavate dokumentide, sealhulgas diplomite ja töökogemust tõendavate dokumentide originaalid.

Sobivate kandidaatide nimekirja kandmine ei anna ei õigust ega tagatist töökoha saamiseks.

 

C. KANDIDEERIMINE

Kandideerida tuleb platvormi Apply4EP kaudu: https://apply4ep.gestmax.eu/search/index/lang/et_ET.

Enne kandideerimisavalduse täitmist lugege palun tähelepanelikult läbi juhend Euroopa Parlamendi konkurssidel / valikumenetlustes osalevatele kandidaatidele ja esitage asjakohased tõendavad dokumendid.

Kandideerimisavalduse esitamise tähtaeg:

2. juuli 2024 kell 12.00 (keskpäev) Brüsseli aja järgi.

Pärast kandideerimisavalduse kinnitamist saate automaatse vastuvõtuteatise.

Suhtluseks valikumenetluse küsimustes kasutage palun ainult oma Apply4EP kontot. Kandidaatidel palutakse valikumenetlusega seoses MITTE HELISTADA. 

Teie ülesanne on korrapäraselt kontrollida oma postkasti meiliaadressil, mille esitasite oma Apply4EP kontol.